Susan Morrow (Amy Adams) má všechno, po čem vždy toužila, a přesto se ocitla v životní pasti. Kurátorka galerie moderního umění se snaží svou vnitřní prázdnotu zaplňovat vystavováním šokujících exponátů a po nocích bdí v prázdné zlaté kleci v luxusním domě v L. A., ze kterého asi i před ní nápadně často utíká její partner. Rukopis románu Noční zvířata, který napsal její bývalý manžel Edward (Jake Gyllenhaal) by mohl být dokonalým lékem na nespavost. Kdyby nebyl jeho příběh tak zneklidňující... Jeho hlavním hrdinou je Tony (také Jake Gyllenhaal). Spokojený chlap ve středním věku vezme ženu a dospívající dceru na rodinnou dovolenou do Nového Mexika, kterou však přetne náhodné noční setkání s trojicí násilníků na opuštěné texaské dálnici. Tony nemá proti přesile sebemenší šanci a nedokáže tak zabránit únosu svých blízkých. Další den se s pomocí cynického detektiva (Michael Shannon) vydává po stopách zločinců, ale šance na záchranu ženy a dcery je, zdá se, mizivá. Daleko od tohoto dramatu, ve spícím L. A., si čím dál vyděšenější Susan při jeho čtení uvědomuje, že krutý text je paralelou k jejímu vztahu s bývalým mužem. Že je neobvyklou pomstou za to, jak strašně mu kdysi ublížila. (CinemArt)

AffectedFace

Snímek je inspirován novelou Tony and Susan od Austina Wrighta. Film byl vybrán, aby soutěžil o Zlatého lva na Benátském filmovém festivalu, kde získal cenu Grand Jury Prize. Film byl oficiálně uveden do kin 18. listopadu 2016. Produkce: V březnu 2015 bylo potvrzeno, že George Clooney a Grant Heslow budou produkovat thrillerový film Noční zvířata, inspirovaný novelou Tony and Susan. Tom Ford byl vybrán, aby film zrežíroval a napsal k němu scénář. Brzy poté byl Jake Gyllenhaal a Amy Adams vybráni do hlavních rolí. Natáčení začalo 5. října 2015 v Los Angeles a skončilo 5. prosince 2015. Obsazení: Amy Adams - Susan Morrow Jake Gyllenhaal - Edward Sheffield / Tony Hastings Michael Shannon - detektiv Bobby Andes Aaron Taylor-Johnson - Ray Marcus Isla Fisher - Laura Hastings Armie Hammer - Hutton Morrow Laura Linney - Anne Sutton Andrea Riseborough - Alessia Holt Michael Sheen - Carlos Holt Ellie Bamber - India Hastings Robert Aramayo - Turk Kristin Bauer van Straten - Samantha Van Helsing Karl Glusman - Lou Jena Malone - Sage Ross Zawe Ashton - Alex ()

runner85

Ak máte jednu veľkú prázdnotu v srdci, pekná tvárička a hranie sa na snoba to nezachráni. A vedzte, že karma je zdarma a raz vás aj tak dobehne a nechá samú čakať na spasenie. ()

Lucjen

Už je síce trápny, ako mi vždy totálne vyrazí dych, ale ja len toľko, že...kde má Gyllenhaal nomináciu? ()

dom156

Tento film se u mě nějak minu účinkem. Nejenže mě štvaly zbytečné flashbacky, ale také děj okolo Amy byl úplně zbytečný a vůbec mě nezajímal. A to nemluvím o tom začátku. Jediné co v mých očích stálo alespoň za pozornost, byl děj, okolo té sepsané knížky pro Amy. Ten mě celkem zajímal, a kdyby byl více rozvedený a věnovalo se mu i více času, byl bych více spokojený. Takto filmaři nechali neuzavřený konec a furt se vraceli do reality, což ve mně opravdu silný dojem nezanechalo. Za mě zklamání a mírně nedoporučuji. ()

salalala

Je vidět, že Tom Ford je módní navrhář, protože používání kostýmů a barev je v tomhle filmu dost unikátní a de facto hodně charakterizuje svět, v němž se odehrává, zejména pak linii "reálnou", která je situována do vyšší a zcela přiznaně snobské společnosti, s níž pochopitelně musí Ford přicházet do styku zdaleka nejvíc. Je hodně zajímavé číst zdejší komentáře, protože na každého film působí jinak, já si každopádně myslím, že děj románu, který hlavní hrdinka čte, je záměrně přímočarý, zdánlivě brakový, protože je psán jako metafora jednoho rozbitého vztahu a symbolického vyrovnání se s jeho koncem. Krom toho je ale dost působivý, má napětí a spád a díky postavě detektiva se povyšuje na něco trochu víc. Celkově je film naprosto výtečně zahrán, ať už je řeč o fantastické Amy Adams, která hraje velmi úsporně, o to však působivěji, podobně famózním Michaelu Shannonovi, z nějž jde strach i respekt zároveň nebo jako vždy vynikajícím Jakeu Gyllenhaalovi, který je možná ve stínu těchto dvou, to je ale snad to jediné, co mu lze "vyčítat". Zapomínat se ale nesmí na Aarona Taylora-Johnsona ve snad nejlepší roli jeho kariéry, v níž konečně nepřehrává a působí dost děsivě. Hojně kritizovaná pointa filmu asi nemohla být jiná, resp. mohla, ale to by působilo snad ještě hůř a vzhledem ke konci románu je asi naprosto přesná. Nocturnal Animals určitě není dokonalý film, možná je někdy zbytečně pozérský a asi může působit trochu prvoplánově, sám o sobě je ale natolik zajímavý a jiný než ostatní filmy, že stojí za to ho vidět, ať si o něm myslíte cokoliv. A nenechte se odradit opravdu nechutnými úvodními titulky, které navozují trochu jinou atmosféru, než pak film má. 80% ()

FilmFan24

Vymazlený psychologický thriller, jehož tři roviny vyprávění mě sedly jako precizně ušitý oblek Toma Forda- Báječně zahrané a skvěle vizuálně ztvárněné navíc podmalované hudbou jako z Hitchcockových filmů. Líbilo! A moc! ()

Colby Sawyer

Velice smutný a tíživý film, který umně prolíná tři tragické linie. Celé je to dosti melancholické s neustálým pocitem prázdnoty. Zní to skoro jako recept na depku a ono to i dost depresivní je, ale zároveň je to i velice poutavý příběh, jemuž se nedá upřít originalita i kvalitní řemeslo. Není to snímek, který bych chtěl hned druhý den vidět znova, silný dojem však ve mně rozhodně zanechal. ()

JohnMiller

Snímka ma prekvapila tým, že obohratú tému pomsty ktorá predchádzala "over the top", násilím ako psychickým tak aj fyzickým (a tuto toho bolo viac než dosť) zachytáva to tu celkom svojsky. Originalita ako aj atmosféra je tu celkom hutná a miestami fakt ťažko stráviteľná. Aj keď asi tušíte, že na konci bude pravdepodobne spravodlivosť v istej forme úradovať a vy chcete aby bola aj mimo zákon, je to náročné sledovať. Nehovorím, že je to ako Haneke, ale ďaleko to k nemu nemá. ()

kajas

"Dvě věci mám na Texasu nejraději. Žádné mobily, žádní lidé." Vícevrstevnaté vyprávění udržuje divákovu pozornost až do závěrečných titulků a z vývoje knižního příběhu mi bylo až psychicky nepříjemně (skvělá atmosféra a trio Gyllenhaal + Shannon + Taylor-Johnson). Moc dobré. ()

Aleee89

Tenhle film mi sedl. Byl tak nervy drásající, znepokojující, napínavý... Jedna z nejpodivnějších úvodních titulkových sekvencí, skvělá hudba a vůbec celá formální stránka. Solidní drama. ()

PP66

Začátek banální rozpad dlouholetého vztahu se začíná proměňovat na psychickou pomstu bývalého muže ženě za to, že v něj nevěřila. Všechny tři linky se zajímavě protínají. ()

radektejkal

Film začíná scénou, po které by každý soudný člověk měl vypnout televizi. A možná právě tato "provokace" byla režisérem zamyšlena tak, abychom si řekli: "Sakra, za tím přece musí něco být!". Za tím byla jedna kniha s (minimálně) dvojím čtením. Neznáme text knihy (zná jej sama Susan?). Zobrazené jsou jen vize, které četba vyvolává (nezačala číst Susan omylem nějakou jinou knihu?). Čte ji vůbec? Není příliš laciný výklad, že zažívá katarzi (začíná se uvědomovat dlouho vytěsňované city a představy) spuštěnou "brakovým jižanským krvákem"? Nejspíš ano, jinak by se při tom tolik nepotila. ()

Trevor

Balansovanie medzi drámou, trilerom a psychologickým filmom malo niečo do seba, avšak už o niekoľko dní si na dej budem spomínať iba matne, pretože až tak očarujúci film to nebol. Zaujalo najmä podanie formou čítania románu, ale mňa by zrejme viac potešilo ak by bol príbeh spracovaný v štýle Prania smrti alebo aspoň Troch bilboardov kúsok za Ebbingom, pretože takto a s takýmto záverom príbeh vyslovil viac otázok ako odpovedí. ()

dee-key

Znáte to, chcete si udělat trochu příjemný večer, tak že se najíte u filmu. Ohřeju si jídlo, naleju pití, pustím film a první tři minuty musim koukat na hopsající půltunové machny. Dobrou chuť. Ale co se filmu týče, čekal jsem od toho podstatně více. Vidláci v noci unášejí ženy a v poušti je przní? Viděl. Muž obejde zákon a pomstí se? Viděl. Muž utrpěl citovou újmu a vypsal se z toho? Viděl. Je fakt, že všechno dohromady to funguje, a hozené do mixéru spolu s uměleckými buržousty ještě lépe, ale pořád to není nic, co bych si pustil znovu. ()

sofiapetra

Tak nudný film plný nabubřelé nicoty a scénáristických klišé, aby člověk pohledal. Podobných magorů, co přepadávají lidi v autech jsem viděla už bezpočet a vždycky se to vyvíjelo v podstatě podobně. Čekala jsem alespoň nějaké propojení knihy a skutečnosti (v hlubší smysl jsem už ani nedoufala), ale nepřišlo ani to. Osobně vůbec nechápu proč ten film vznikl. Vysoké hodnocení a kladné přijetí u drtivé zdejší většiny je mi tedy záhadou. Aspoň že Bearmeedek to vidí stejně ... :) ()

OG_Swifty

Pusobive.. ani nevim, jestli to chci dal nejak rozvadet - vlastne ani ne. Jake Gyllenhaal ze sebe opet zdima maximum a zatim to porad nepusobi krecovite, Shannon dospel ve vtipnyho mazaka a mel by tocit uz jen westerny, Taylor-Johnson podobne jako Jake proste zarukou kvality a vsechno to korunuje svoji titulni roli a nepritomnyma ksichtama Amy Adams. Tom Ford toho dosud moc nepredvedl, jeho debut byl pomerne nezazivny, tady se mu to ale povedlo. Mistama film pusobi az moc artove (koneckoncu se tam pendluje mezi pousti a galerii umeni) diky tem nekolika drzkam / kostymum / vystavenemu umeni, ale jinak mi ale nevadi ani casto znasilnovany pojem neo-noir. Jo, a film je celkove docela pusobivej. ()

Eldrick

Velmi nadhodnocená a přechválená báchorka, která asi funguje líp jako knižní předloha než film. Tom Ford si totiž vzal příliš velké sousto na to, aby jej dokázal poutavě převyprávět na plátně. Ne nadarmo jsem napoprvé úplně nevnímal, co se vlastně děje, protože mě nedokázal zaujmout ničím zajímavým. Kolikrát jsme tyhle únosy texaskými vidláky s prefabrikovanými dialogy už viděli? Na druhý pokus film bezesporu funguje jako studie zvrácených povah žen, ale celá ta překombinovaná a do detailu vykalkulovaná "pomsta" působí až moc přehnaně a nerealisticky. Jak z pohledu ex-manželova kalkulu, tak ze sentimentálního rozkladu Amy Adams. Ne zcela funkční film, který drží nad vodou herci. ()

TheDon

Tak jsem se se svejma kočičíma holkama těšil, že to bude něco víc přírodopisnýho, ale minimálně jedna z nich znechuceně odešla a druhá si začala nenuceně olizovat prdel. Očividně jí Ejmy v hlavnej úlohe moc nezujala. Takže jsem byl nucen se na celej tenhle tmavej a snobskej spektákl koukat sám. No a abych pravdu řekl, tak každou minutu mi ta lonely projekce připadala lepší a lepší. Vlastně asi nic moc světobornýho o tom nenapíšu, a ani nechci, protože cokoliv bych napsal, je spojlér jako větev. Většinou nepíšu, že něco doporučuju, protože je to dvojsečný a každej má ten fkus trochu jinej. Ale tohle kurva doporučuju ! Čistej pětec. P.s: zajímavej nápad mít mísu na verandě.... ()

TOP filmy 2016 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

TOP filmy 2016 dle TOP uživatelů ČSFD.cz