Starship Troopers: Záchrana Marsu

• USA Starship Troopers: Traitor of Mars (více)

Staří známí Johny Rico, Carl Jenkins a Carmen Ibanez tentokrát čelí nejen broukům, ale také superinteligentní nebeské maršálce, která je ochotná pro své ambice zničit celou planetu. Rica a jeho četu poskládanou z marťanských nováčků tak čeká křest ohněm. Přežijí dost dlouho na to, aby splnili svou misi a zachránili Mars? (Martrix)

MartinTerran

Hodnotím stejně jako Invaze, opět zde máme mraky brouků a akční sekvencí. Do příběhu je zde více zapojená politika aby také ne, i o tom hv. pěchota vždy byla. Nechybí ani mediální složka a klasické chcete vědět víc?. Animace opět kvalitní. Za mě dobrá podívaná a zdejší nižší hodnocení moc nechápu. Hodnocení: 71/100. ()

jack_scott

Geniální počin s původními hlasy a skvělým japonským provedením. Film má jako takový chybek nemálo, ale celkový dojem je prostě na pět hvězdiček. Nemůžu si pomoct. 94% ()

jjjerry odpad!

Trapné, nudné, nezábavné. Nevím jestli to měla být komedie nebo akční snímek, ale koukat se na to kontiuálně nedá. ()

spawnxp

Jasně, skoro všechny ty tuhý hlášky jsme už někde slyšeli (snad mimo "Ve svý jednotce nemám žádný Marťany, ve svý jednotce mám jenom pěšáky co poslouchaj rozkazy!"), brouky jsme už taky viděli, stejně jako dementní způsob boje (místo aby raketama z dronů na oběžný dráze zlikvidovali ty plazmo-flusy a zbytek dodělali ze vzduchu furt posilaj pěšáky s osobníma zbraněma na zem, o mateřský planetě brouků a Q-bombě ani nemluvě) - leda by tento způsob boje byl chápan jako metoda "výchovy" kádrů - nicméně ten správnej militar duch tam ještě pořád je. Přibylo pár mocenskejch intrik a celkem pěkná i když "dvojznačná" pasáž s virtuální Diz. Perfektní vizuál rozhodně neurazí. Dobrá zábava: 3.5/5 ()

Sethiel

Jako film to moc nefunguje, hlavní postavy poznáme v podstatě až na konci, kdy už je po všem. Když to ale beru jako extra dlouhý herní videoklip, je to docela fajn. ()

zekon

Animace super, jenže naprosto zbytečná vata ke skvělému originálu a i k daleko lepšímu animovanému seriálu. Pistolkama na brouky,to už fakt neprojde. A chybí smysluplný příběh, animace není vše. ()

Habansz

Invaze byla super. O dvojce se to bohužel říct nedá. Postavy plochý, animace po 5 letech moc velikých změn nezaznamenala, na dnešní dobu to je prostě průměr. Dlouho byla nejhorší Hvězdná pěchota 3. díl.... Teď už není. ()

ForSeTTi

Po CGI stránke je to nádhera, ale čo sa týka dialógov a príbehu ako celku, tak absolútna katastrofa.. Pravdepodobne žiaden z týchto prázdnych CGI pokusov sa nevyrovná originálnemu snímku z 1997, ktorý dnes už považujem za klasiku. Jedna hviezda za CGI. ()

Gharr

Proč animovaný Casper s každým dalším dílem hvězdné pěchoty vypadá čím dál víc jako japonec? Proč Aramaki vykrádá film Vetřelci? Jak dokáží troopers zabít všechny brouky i zítra, když je všechny zabily už dnes? A dostanu odpovědi na tyto otázky až preference nebeského maršála na čsfd dosáhnou 100%? ()

renegad

(Pozor spoilery) Ďalší prírastok k animovanému univerzu Hviezdnej pechoty. Samozrejme s dnes už legendárnou jedničkou od Verhoevena sa to nemôže porovnávať ale porovnávanie s jej predchodcom Invasion je prijateľnejšie. Na rozdiel od predošlého dielu sme teda vymenili prázdnotu vesmíru a obmedzujúce priestory vesmírnych lodí za prostredie Marsu a do všetkého vstúpila navyše politika. Už samotná zmena exteriérov filmu uškodila pretože armáda x-tisíc arachnidov na holej pláni navyzerá tak úchvatne a nebezpečne ako rovnaký počet tiahnuci úzkymi kaňonmi alebo tlačiaci sa na nebohých trooperov cez tesné chodby vesmírnych lodí. Zlyháva teda efekt obrovskej masy chrobákov ktorá sa valí na tých zopár vojakov. Samozrejmosťou je zlyhávanie logiky a nutná dávka pátosu kedy je každý pripravený položiť život za federáciu ktorá sa na všetkých vybodla. Z predošlého dielu sa vrátili azda všetky hlavné postavy a mlátenie Jenkinsa si podaktorý zrejme aj užijú (po tom slizúňstve ktoré predvádzal v Invasion si to aj zaslúžil). Rico samozrejme trochu zostarol a je len dobre že postava ostala v takej podobe akú sme videli v Invasion a tvorcovia sa nesnažili priblížiť ho podobe Van Diena. Ibanézová síce má tiež svoju úlohu ale väčšinu filmu ju aj tak neuvidíme. Nová partia okolo Rica je nezaujímavá (a tvorená idiotmi) takže je divákovi v podstate jedno či niekto z nich zomrie alebo nie pretože na priebeh toho čo sa odohráva na plátne v závere nemajú takmer žiadny vplyv. Jediné čo ma fakt celú čas štvalo bol fakt že postava Nebeskej maršálky vyzerala ako Hermiona z filmov o Harry Potterovi. Ešte aj jej premúdrelosť akoby tvorcovia okopírovali z filmov o HP. V konečnom dôsledku je film kombináciou Invasion, Verhoevenovej jedničky a použil aj politický boj medzi špičkami federácie z nepodarenej trojky. Chcelo by to prekopať celý príbeh, pridať epické bojové scény z bojov o Mars a ešte trochu nejakej tej omáčky okolo a bola by z toho celkom dobrá zábava. Takto sú to len slabšie 3 * a verím v zlepšenie v prípadnom pokračovaní. ()

Adam1408

Fascinuje ma, že v roku 2017 je niekto schopný natočiť sci-fi film, ktorý po grafickej stránke vyzerá horšie, ako niektoré hry na konzolách. A pri tomto žánri si myslím, že je kvalitné grafické spracovanie alfou a omegou. ()

JohnDark

Vesmírna pechota: Zradca Marsu - Starship Troopers: Traitor of Mars, Animovaný akčný sci-fi, USA, Japonsko 2017, R: Shinji Aramaki, Masaru Matsumoto, H: Casper Van Dien, Dina Meyer, DeRay Davis, Justin Doran, Luci Christian, Emily Neves, Scott Gibbs, Juliet Simmons, Chris Gibson, Greg Ayres, 50% ()