Nezaměstnaný inženýr Stanley Hill (John Travolta) se stal svědkem vraždy své manželky, Vivian (Rebecca De Mornay), kterou napadl gang násilníků v podzemních garážích. Sužovaný vinou, že nedokázal zachránit ženu, kterou miloval, se Stanleymu stále vrací obraz Vivian umírající v jeho náručí. Když nejsou detektiv Gilmore (Sam Trammell) a další zkorumpovaní policisté schopni přinést vrahy před soud, obrátí se Stanley na svého starého přítele Dennise (Christopher Meloni) a rozhodne se vzít věci do vlastních rukou. Na cestě pomsty, Stanley odhalí spiknutí, která vede do horních řad vlády. Ti si brzy uvědomí, že Stanley a Dennis jsou mnohem nebezpečnější, než si kdy mohl představit... (TV Barrandov)

medveed

Příběhy o pomstě mám rád a těšil jsem se na Travoltu v nekompromisní roli drsňáka. Příběh je, bohužel, scenáristicky a režijně hodně slabý. Takže nenaplněné očekávání a slabých 50%. ()

Bragi66

Klasická pomstovka s plochou dráhou letu za zabití manželky. Kdo by si sliboval více, bude asi zklamán, ale jako oddychovka to jde. Co to ale dali Travoltovi na hlavu za drn? Vypadá trochu jako doktorka Zira z filmu Planeta opic (1968). ()

Sa.sa

Super film plný akce, střílení a uvěřitelných přestřelek... Navíc i děj je fajn... Njn jednoduchá zápletka o pomstě za zavražděnou manželku, která se zvrhne ve vyvraždování smažek 😎😎😎 ()

raininface

Neřeším Travoltovo háro ani klišoidní děj, pro mě je důležitý, že film měl spád a já se při něm ani chvíli nenudil. Takže v rámci akčních filmů je to podle mě dobrý průměr. ()

ynteligent

Bez nápadu, nudné a predvidatelne.. Úplne zbytočný film podla toho istého scenára - zabijú mi rodinu idem sa pomstiť. Toto je však tak spackane že to ozaj chce talent vyprodukovať takúto blbosť. Takže podľa 1 hviezdička = volovina ale dopozeral som to do konca. ()

SNCIS

"Tyhle typy nežijí dlouho. Předávkuje se... Zabije se..." - "Chcete, abych šel domů a doufal, že umře?" Pomsta je klasické téma akčních filmů, což znamená, že podobných filmů je spousta. Tento se mezi nimi snadno ztratí, protože akce je zde nevýrazná. "Tady se nekouří." - "To jsou tvoje cigára." - "A už vůbec se v tady nekrade." Pokud nemáte rádi Travoltu, tak si to ani neužijete. Pokud je vám sympatický, tak vás to neurazí, ale ani nenadchne. "Kdo sakra jsi?" - "Jsem Pomsta." - 40%. ()

andy60

Nic originálního nečekejte, filmů o osamělých mstitelých bylo natočeno nespočet, ale vyloženě průšvih to není. Travolta se snaží, sem tam nějaká bitka, přestřelka nebo aspoň hláška - za mě si to ten průměr určitě zaslouží. ()

skarin.vojta

Začátek filmu s truchlícím vdovcem se mi velmi líbil, akční část nic moc, ale koukatelné to bylo. Ale co ten konec? Takovou kupu nesmyslů jsem pohromadě v jednom filmu už dlouho neviděl. Spoiler: Proč se Stanley nevzdal, když dorazili ti nezkorumpovaní poldové a chtěl dál bojovat? Takže moje hodnocení částí filmu: (4 + 3 + odpad) / 3 = 2 a 1/3 hvězdičky. ()

Tonula

JÁ, POMSTA zase až tak špatný film, jak vypadá hodnocení, není. Je to prostě akční krimi a mám obavu, že už se téměř nedá vymyslet něco originálního. Stárnoucí bývalý příslušník speciálních jednotek se rozhodne pomstít manželčinu vraždu. Bohužel je to všechno příliš nepravděpodobné. Všichni už od prvního zabitého ví, kdo to udělal a nechají ho dál chodit po ulici a pokračovat v pomstě. Jinak dobré, když si odmyslím, že podobných filmů jsou desítky (stovky?) a několik už jsem jich viděl, není to tak špatné trávení večera a navíc z toho nemáte nervy, protože víte, že hlavní hrdina to musí nějak přežít. A i Johny Travolta se musí něčím živit :-). Na druhé straně by už bývalý tanečník měl pochopit, že není co býval a ani nastřelené nebo nalepené vlasy z něj neudělají chlapa o 20 let mladšího. 55% ()

Scott67

Všichni gauneři v tomto filmu jsou dlouho mířící a mluvící, kdežto oba hrdinové nemluví a pálí. Navíc jsou (jak jinak) de facto nezranitelní. Když k tomu připočtu nemožnou Travoltovu paruku, tak jsou dvě hvězdy maximum. ()

milos.bradik

Když pominu, že dva týpci v důchodovém věku likvidují profesionální zabijáky po desítkách, tak ještě zbývá tolik nelogičností a naprostých nesmyslů, že jsem přemýšlel jestli nemám dát odpad. ()

Johny44

Může mi někdo vysvětlit, proč Travoltu, kterému bylo v době natáčení 62 let, napajcovali tunami makeupu, navlíkli mu na hlavu paruku, která vypadala přirozeně jako milouš zemanů v  tom dětském nafukovacím člunu? Vypadalo to jako kdyby 85-letého dědka maskéři omladili o "hezkých" 6 měsíců. Jinak v popisu by mělo být spíše napsáno, že to je přeci jen trochu crazy komedie. ()