Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Šestnáctiletý mládenec, začínající rockový nadšenec, si sice vyhlédne nádhernou kytaru, avšak záhy zjistí, že nemá dost peněz. Marně žádá rodiče, aby mu pomohli. Posléze se pokouší potřebné finance sehnat na vlastní pěst. Jedná se o nepříliš věrohodnou normalizační moralitu, která měla dospívající mládež vést k žádoucím vzorcům chování. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (30)

Siegmund 

všechny recenze uživatele

Nečekaně pěkný film z roku 1989. Bohužel tenkrát ve víru událostí tzv. sametové revoluce jaksi upadl v zapomenutí. Mimo jiné své přednosti je v něm zychyceno pužívání počítačů IQ 151 ve škole. Kromě hezkého hereckého výkonu Martina Kukly (Hynka) mě svým výkonem překvapil i Oldřich Vízner. Byl jsem velmi potěšen, že jsem ve filmu zahlédl i Rudolfa Pellara. Film vřele doporučuji ke zhlédnutí nejširším věkovým vrstvám. Ještě musím dodat, že nesdílím názor prezentovaný v oficiálním textu distributora „Jedná se o nepříliš věrohodnou normalizační moralitu, která měla dospívající mládež vést k žádoucím vzorům chování“. Skoro bych řekl, že se tu tento text objevil nedopatřením, protože opak je pravdou. Tvůrcům filmu se podařilo film oprostit od tehdejších politických trendů a natočit film založený na trvale platných hodnotách. ()

pytlik... 

všechny recenze uživatele

Příjemné překvapení. Postavy a dialogy nebyly klišoidní, právě naopak, dalo by se říct, že působily velmi důvěryhodně a přirozeně, snad s výjimkou Magdalény, takový tvor se na Zemi ani na přilehlých družicích ještě nevyskytl. Za zmínku také stojí perfektní výrok od krásné Martinovy spolužákyně, že totiž úlohou ženy je ležet na sofa a vonět. Vzhledem k tomu, že muž by měl být ženiným pravým opakem, dá se odvodit, že ideální chlap se neválí a smrdí. Cheché, z tohoto pohledu jsem jen poloviční muž, ale schválně nepřiznám, jakou část definice nesplňuju. Velkou úlohu také ve filmu hrají tehdejší výkřiky nejmodernější socialistické techniky, počítače IQ 151. My jsme je měli ve škole taky, v každé třídě několik, né že bychom na nich pracovali, ale školník je nám tam dovezl vždy, když přestalo v zimě fungovat topení. ()

Reklama

slunicko2 

všechny recenze uživatele

Dobová pohodička, pohoda. 1) Oficiální text distributora je úplně mimo mísu. Film je věrohodný a s normalizací nemá nic společného. 2) Milý a pěkný Martin Kukla (Hynek, který shání kytaru) si později ještě štěkl ve filmu Houpačka a pak ze světa filmu zmizel. Nevíte někdo, kam? 3) Dále hrají 20letý Martin France (Felix), 42letý Oldřich Vízner (otec), výborná 10letá Magdaléna Učíková (malá sestra Adélka), 16letý Jiří Strach (spolužák Igor) a další. ()

blackrain 

všechny recenze uživatele

Nebylo v roce osmdesátdevět už na výchovu mládeže trochu pozdě. Distributor se svým oficiálním textíkem poněkud zaspal dobu. Hynek měl chytrou a skvělou mladší sestřičku. Ta byla teda číslo a v bráchovi se viděla. Taky jsem si jednou takhle otevřela pusu na rodiče, že něco nutně potřebuju. V ten moment jsem chytla druhou o zeď a byl klid. Hynek dělal všechno možné i nemožné, aby tu kytaru měl a nakonec zjistil, že ji nepotřebuje. Ta strastiplná cesta za kytarou mu dala mnohem víc, než si v tu chvíli sám uvědomil. My jsme ve škole měli Consuly. Počítač měl temně zelenou obrazovku a text se na ni objeval bílý. Hráli jsme na něm hry a psali texty. O nějakém programování nemohla být ani řeč. ()

hous.enka 

všechny recenze uživatele

Proboha! Tohle je jeden nejhorší film s dospívajícím hrdinou vůbec. Kluk si chce koupit elektrickou kytaru, na kterou ale nemá peníze. A tak začne šetřit a bere jakoukoli práci. Některé mu klapnou, jiné ne. Ten kluk měl jediný štěstí, že měl tak dobrou ségru. Vůbec jsem nepochopila roli tý sexy barbíny, co nastoupí ke klukům na průmyslovce do třídy. Proč? Proč pořád tancuje, cvičí a ukazuje prsa? Proč? ()

Galerie (4)

Zajímavosti (1)

  • V závěru filmu hraje v dětské kapele na bubny tehdy patnáctiletý Lukáš Doksanský. K roku 2020 byl členem legendární české metalové kapely Arakain, kde působil jako bubeník už 16 let. (rublik05)

Reklama

Reklama