Pearl Harbor

• USA Pearl Harbor
USA, 2001, 175 min (Director's Cut: 184 min)

Režie:

Michael Bay

Scénář:

Randall Wallace

Ben Affleck, Josh Hartnett, Kate Beckinsale, Cuba Gooding Jr., Tom Sizemore, Jon Voight, Colm Feore, Mako, Alec Baldwin, William Lee Scott, Michael Shannon (více)

Nerozluční kamarádi Danny a Rafe prodělávají letecký výcvik. Rafe je přijat jako dobrovolník k elitní britské Orlí peruti. Danny považuje jeho odjezd za zradu a ještě hůře nese zprávu Rafova přítelkyně Evelyn. Zatímco Rafe odjíždí na výcvik do Anglie, situace ve světě se vyostřuje. Americký prezident Roosevelt žádá více pomoci bojujícím spojencům, japonský admirál Jamamoto zase přesvědčuje vládu, aby zasadila Američanům drtivý úder. Při jednom z bojových letů je Rafe zasažen a zřítí se do moře. Je považován za mrtvého a Danny podle slibu, který kamarádovi dal, oznámí smutnou zprávu Evelyn. Postupem času se s Evelyn sbližuje a nakonec se z nich stanou milenci. Jenže pak se náhle objeví Rafe. Pochopí, co se mezi nimi stalo, a v baru se pak s Dannym popere. Je 5. prosince 1941. O dva dny později stovky japonských letadel smetou nepřipravené Američany v přístavu, druhá vlna zničí letiště. Rafovi a Dannymu se podaří vzlétnout a zničit několik japonských stíhaček. Je však pozdě - japonský útok je u konce a flotila v Pearl Harbor je zničena. Danny a Rafe se vzápětí dozví, že byli zařazeni do přísně tajné operace, jejímž cílem je riskantní nálet na Tokio. Těsně před odletem prozradí Evelyn Rafovi, že je s Dannym těhotná. (TV Nova)

calculus

Vlastenectví a národní patriotismus k tomuto žánru určitě patří, ale tady bylo těch hvězd a pruhů přeci jen trochu moc. Je vidět, že megalomanský rozpočet nevyváží nedostatek invence. ()

a0001 odpad!

Žiaľ je precukrovaný viac ako sa k historickému, vojenskému filmu hodí. "Vďaka" ingrediencií "cukor" je tento film veľmi trápny. K cukru kuchár pridal americké ódy hrdinstva takže film sa ťažko konzumuje a ešte ťahšie trávi. Navyše "hrdinovia" boli v skutočnosti iba vrahmi, ktorí vojnu rozpútali. Film je zavádzajúci, propagujúci "americkosť", neobjektívnosť takže je horší ako zbytočný. Nemá dejovú dôležitosť, nemá vážnosť, je zaujatý. Jednoducho loveusashit. 0% ()

hani94

Jedinečný! Tento film je svým slovem jedinečný. Krásný příběh, který začíná jako každý jiný ;-) ..... Typický romanťák, ale v tomto filmu se skrývá více. Určitě každý by měl alespoň jednou zhlédnout a trochu si pobrečet. ()

Domas88

Škoda dalo se určitě vytěžit víc, herci na to měli, nevím proč to pak ochablo a stalo se z toho strašný "srdce lam" ()

Domin1359

Docela příjemné překvapení, ale šlo by to udělat ještě lépe. Hartnett a Affleck předvedli skvělé výkony a všemu navíc dopomáhá krásná hudba Hanse Zimmera. Za mě to však 100% není, ale spíš těch 90. ()

Reiner

Skvělý to počin. Nenudil jsem se. K dokonalosti chybělo málo :) Zajímavé scény z útoku Japonců mě dostaly. ()

lobo87

Bay toto ovláda. Pearl Harbor (napriek tunajšiemu hodnoteniu) považujem za špičkový film. Pocitovo by som neváhal dať 5*, reálne je to trošku slabšie. Krásne zábery, výborná hudba, skvelé zobrazenie útoku na Pearl Harbor. Do Kate som sa v tomto filme platonicky zamiloval a ani mužskí predstavitelia mi nevadili. Tomuto hovorím veľkofilm... 80% ()

harycek

Méně lásky a více války , ale jinak dobré až výborné , zvláště válečné scény!!! Jsou tam drobné chybičky v technice , ale v zápalu boje se to snese !!!!!!!! P.S. : Tu půlhodinu milostných sraček si mohli odpustit , to není červená knihovna a tuplem s tou hudbou !! Málem mi došli kapesníky i hajzl papír??????????????????? ()

Osvícený

Hodně slabší čtyři hvězdy. Jak to bylo i u pár dalších filmů, jediná věc, která je u tohoto efektního klišé na jedničku je hudba Hanse Zimmera. ()

Drozdo57

Je to historicky nepresné. Asi ako úplná väčšina amerických "historických" filmov. Ide o to, že na túto Bayovu kravinu sa tak veľmi dobre pozerá. Z nejakého dôvodu Affleck ani Hartnett nepôsobia otravne. Kate Beckinsale je proste na zožratie. Triky a efekty sú proste výborné na svoju dobu. Vrcholom pre mňa je ale posledná časť filmu, ktorá zobrazuje nálet na Tokyo. Dobrý film z doby, kedy Michael Bay ešte točil kvalitné výplachové akčňáky a nie výplachové hovná. ()

holka218

Na tento film mám docela zvláštní názor a ještě pořád jsem si v něm neudělala úplně jasno. Váleční filmy mám ráda a už jsem jich viděla vcelku dost, ale tenhle se od ostatních docela liší a to milostným příběhem. Milostný příběh tady zastiňuje hlavní zápletku filmu, kterou je útok na Pearl Harbor. Možná že bych to ani válečným filmem nenazývala. Tři hodiny je hodně dlouhá doba a některé scény jsou opravdu trochu zbytečné. Ben Affleck a Josh Hartnett jsou sice hezcí, ale žádný závratný herecký výkon nepředvedli. Bojové a akční scény jsou na dobré úrovni a alespoň při nich jsem měla pocit, že se jedná o válečný film. I přes tolik chyb jsem se rozhodla filmu dát 4* a to jsem se chvíli rozhodovala i nad pěti. Nevím proč, ale jistým způsobem se mi to líbilo a někdy v budoucnu bych se na Pearl Harbor klidně podívala znovu. ()

pollstro

Pearl Harbor je i přes obrovský náznak a výskyt patriotismu, vlastenectví a hrdinství, skvělým válečným velkofilmem, který vystihuje pravý význam pojmu blockbuster a obsahově je založený tak, aby dokázal zaujmout co nejširší okruh lidí. V rámci romantické zápletky a zde máme milostný trojúhelník mezi třemi hlavními postavami Ben Affleck, Josh Hartnett a Kate Beckinsale, který do celého příběhu vhání příjemné oživení a posouvá válečný film trochu do jiné oblasti. Samotný nálet a útok na Pearl Harbor je nezapomenutelným filmovým zážitkem, který se svým zpracováním navždy zapsal do světové kinematografie, jakožto jeden z nejsilnějších a nejlepších akčních okamžiků v dějinách všech válečných filmů a zde Bay prokazatelně prezentuje své schopnosti režiséra akčních filmů a mnoho těch záběrů a momentů je vskutku vynikajících a velmi efektivních. Ačkoliv by Michael Bay a scénárista Randall Wallace zasloužili za některé kýčovité scény, dialogy, zpomalené záběry a mnoho dalšího, nafackovat a jednoznačně by neuškodilo film těchto momentů zbavit, tak i přesto mám pro Pearl Harbor nevysvětlitelnou slabost. Nelze ale popřít, že Michael Bay má tyhle velkolepé filmy v malíčku a dokáže v akčních scénách plně projevit svůj talent a nabídnout tak nezapomenutelný filmový zážitek, který je zároveň i zábavný, což je u válečného filmu velmi podivná kombinace, ale u Baye není nemožná. "Before the Doolittle raid, America knew nothing but defeat. After it, there was hope of victory. Japan realized, for the first time, they could lose and began to pull back. America realized, that she would win and surged forward. It was a war, that changed America and the world." & "Boys, there's a phrase I want you to memorize, "Wo si yi ge mei guo ren.", it means "I am an American." in Chinese." ()

diccon odpad!

Americky scifi s motivy druhy svetovy. S realitou to ma spolecnyho asi tak tolik co Independence Day. To znamena nic. Premyslel jsem o jedny hvezde za sexy Kate, mistryni ve staveni stanu. Ale blbost deje me nakonec udolala. "A neni tam tech americkych vlajek a salutovani malo Michaile Bayoviči?" ()

Rotterbager

Po dalším shlédnutí musím tenhle film ocenit a konečně napsat recenzi. Hodně se filmu vytýká milostná zápletka, ale mně tam docela sedne. Jedná se sice primárně o válečný film, ale proložit to romantikou a emocemi, aby to zaujalo i jinou část publika není od věci. Akčních scén je i tak ve filmu více než hodně. A mimochodem jsou parádně natočené. Perfektní hudba od Hanse Zimmera to krásně podtrhuje. V tomto filmu mi jeho tvorba připadá docela odlišná od jeho ostatních skladeb. Ve filmu je hodně cítit pachuť amerického patriotismu, ale ve snímku o Pearl Harboru je to i pochopitelné. Trošku se mi příčí chyby - zejména asfaltová paluba, která je v některých scénách proložená katapultem by tam být nemusela, ale na druhou stranu chápu potřebu drobet zjednodušit natáčení. CGI je tady zpracováno hezky a nenarušuje mi to celkový požitek, jako třeba u Hobita. Když si srovnám, co všechno za filmy spatřilo světlo světa tak tomuhle musím dát 5 hvězd. ()

Zemřel herec Tom Sizemore

05.09.2008

Manželství Beckinsale & Rockwell

Manželství Beckinsale & Rockwell

19.12.2005

Ne, nejedná se o bulvární výkřik, nýbrž o vztah, který spolu herci Kate Beckinsale a Sam Rockwell prožijí ve filmu SNOW ANGELS. V tomto dramatu režiséra Davida Gordona Greena si Kate zahraje… (více)