Pearl Harbor

• USA Pearl Harbor
USA, 2001, 175 min (Director's Cut: 184 min)

Režie:

Michael Bay

Scénář:

Randall Wallace

Ben Affleck, Josh Hartnett, Kate Beckinsale, Cuba Gooding Jr., Tom Sizemore, Jon Voight, Colm Feore, Mako, Alec Baldwin, William Lee Scott, Michael Shannon (více)

Nerozluční kamarádi Danny a Rafe prodělávají letecký výcvik. Rafe je přijat jako dobrovolník k elitní britské Orlí peruti. Danny považuje jeho odjezd za zradu a ještě hůře nese zprávu Rafova přítelkyně Evelyn. Zatímco Rafe odjíždí na výcvik do Anglie, situace ve světě se vyostřuje. Americký prezident Roosevelt žádá více pomoci bojujícím spojencům, japonský admirál Jamamoto zase přesvědčuje vládu, aby zasadila Američanům drtivý úder. Při jednom z bojových letů je Rafe zasažen a zřítí se do moře. Je považován za mrtvého a Danny podle slibu, který kamarádovi dal, oznámí smutnou zprávu Evelyn. Postupem času se s Evelyn sbližuje a nakonec se z nich stanou milenci. Jenže pak se náhle objeví Rafe. Pochopí, co se mezi nimi stalo, a v baru se pak s Dannym popere. Je 5. prosince 1941. O dva dny později stovky japonských letadel smetou nepřipravené Američany v přístavu, druhá vlna zničí letiště. Rafovi a Dannymu se podaří vzlétnout a zničit několik japonských stíhaček. Je však pozdě - japonský útok je u konce a flotila v Pearl Harbor je zničena. Danny a Rafe se vzápětí dozví, že byli zařazeni do přísně tajné operace, jejímž cílem je riskantní nálet na Tokio. Těsně před odletem prozradí Evelyn Rafovi, že je s Dannym těhotná. (TV Nova)

dom156

Po stránce válečné je to úchvatné dílo na pozadí skvělé hudby od Zimmera a prominu i historické chyby a další přehmaty v tak vysokém rozpočtu na tu dobu. Co neprominu je to strašné natahování filmu a nic moc zajímavá pasáž před útokem, který zná snad každý. Proč musí Amíci furt rvát, nějakou love story do válečného filmu, oni asi nepochopí, že to sem nepatří a spíš to ty lidi jen otravuje. Když to tak porovnám asi vyřknu ortel mírného doporučení. ()

kajas

Spoilery! Nebylo to až tak krvavé a válečné, jak jsem očekávala. S herci jsem byla spokojená a moje srdce si kladlo otázku, jestli bych zůstala s Dannym nebo Rafem. Před koncem jsem se rozhodla, že budu fandit Dannymu. Špatné rozhodnutí. Až na potoky slz, které jsem prolévala (jsem citlivka), se mi film docela zamlouval. A mimochodem, výborná hudba. ()

corona

Pearl Harbor bol určite jeden z najhroších dní americkej armády ale prečo potom o niekoľko desaťročí museli natočiť taký hrozný film?? Zopár svetlých momentov /skutočný prííbeh čierneho kuchára/ absolutne pochová nemožná a neskutočne trápna "love story" za ktorú by sa hanbila aj Pilcherová so Steelovou dohromady, dopozerať film dokonca chce skutočnú dávku odvahy ()

higuain

Extrémně stupidní odvrácená strana Bayova umění. Jak jemu se povedlo zesměšnit Roosevelta, to svět ještě neviděl. A ta lovestory, no pane jo. Já mám Kate rád, ale když hraje blbou krávu, tak se nedá nic dělat. Za měsíc těžce zamilovaná do Bena, pak 3 měsíce po jeho zdánlivé smrti v posteli s jeho nejlepším kamarádem, přičemž jí stačilo jedno setkání u kafíčka. Dementní Baldwin v závěrečné rádoby odplatě tomu dává korunu. ()

Aleee89

Výkony obou herců dobré, zápletka dobrá, scény dobře natočeny. Nádherná je titulní písnička. Ale zdá se mi, že se tvůrci tak úplně nedrželi historie, že? Jinak ale dobrý a dojemný film, romantika a akce nechybí. Pěkné. ()

Dont

Na jedné straně solidní retro vojenské záběry (letadla, lodě), kvituji i snahu o historické pozadí (japonské rozhodování o strategii, upravená torpéda, hra na schovávanou, šifry atd.), ale patos se tímhle filmem neúnavně táhne po celé tři hodiny a zabíjí ho a zabíjí... Úplně odpustit si mohli celou tu linii s bombardováním Tokia a pistolnickým válčením v Číně. Nemluvě o přeslazených scénkách na konci filmu. Doolittlův nálet na Tokio je nesmírně zajímavá kapitola druhé světové války, ale do tohoto bijáku se to už fakt nehodilo. Bohatě by stačilo jedno zmtrvýchvstání a dramatické události napadení Pearl Harboru. ()

maverick10

Akcni sceny a Bay to je zaruka toho nej. Ovsem to ostatni mi zavani az moc sladkou americkou slataninou. Cekal jsem od toho rozhodne vic rozumu a citu pro narocneho filmoveho fanouska. Mozna to vlastne ani netocil pro narocneho fanouska. Hlavnim kmenem filmu je predevsim romanticky trojuhelnik a to ostani je Bay. ()

SonG

Napůl romance, napůl válečný film....Ve výsledku není ale ani jedna půlka dobrá tak, jak by měla. Dávám 3 hvězdy plus 1 pro Kate Beckinsale. ()

Jigy

Opět Bayovská show americké armády v jejích nejtěžších chvílích. Do toho zamotejte klasický milostný trojúhelník a máte průměrný děj, plný efektů, amerického patosu a neohrožených bojovníků za svobodu. Takže dvě za celek a jednu na víc za Kate, protože je skutečnou ozdobou tohoto dílka. ()

raffspIn

Obraz nezdolného Američana, který hrdinně položí život v boji za lepší zítřky, se mi hnusí víc jak trencle nošené tři týdny velbloudem který trpí akutnímy průjmy. A to věru není hezká podívaná. ()

lekr

Po několika shlédnutích to donutí člověka změnit razantně názor....válečná předělávka Titanicu s příběhem co zas tak moc nevezme za srdce díky ne moc dojemnému konci a rozhodně nepůsobí větami typu "Slečno nechte mě létat" tak dojemně jako "Když skočíš já taky". Nicméně obsazení je velice dobré a válečné scény mi skoro sebraly dech svoji dobovou dokonalostí. Válečná špička a romantický propadák.... ()

Meridius

Musim dát plnou. Ten film mě dostává i svojí romantickou linií, která je zde hojně kritizovaná, velký podíl na tom má i Hansova emocemi nabitá hudba. Rande v oblacích a následná padáková scéna jsou legendární. Celkově je film skvělou kombinací cukrkandlu a testosteronu zabalenou do úchvatného vizuálu. ()

Martin741

Film o japonskom utoku na Pearl Harbour z 7. decembra 1941 pod velenim Jamamota. Rezie sa chopil Michael Bay, niektorymi milovany a niektorymi zase nenavideny reziser. Ked si odmyslim tu kopu efektov, zbytocnu romanticku liniu, zbytocneho Afflecka, ktoreho herecky vykon stal fakt za hovno, tak dostanem len sivy znesitelny priemer. A co filmu dost ublizilo, Bay natocil 176 minutovy material, ktory nudi, ma prazdne dialogy a kopu hlucheho miesta. Zostrihat o 60 -- 100 minut, a isiel by som s hodnotenim vyssie. Takto ale ostanem na 68 % ()

kaposlav

Film so videl už pred mnohými rokmi, ale pamätám si pointu. Teda okrem toho, že tam bolo zakomponované niečo z histórie, a že to bol štandardný celovečerný film so všetkým čo k tomu patrí. ()

delaware

Na závěru někdy opravdu záleží. Vadí mi konec s malým Dannym, vadí mi, jak se jde "šťastná rodinka" proletět. To už jsem vidět nemusela, šlo to přece zakončit decentněji, takhle z happyendu jen odkapává med... Ale zanechme kritiky, Pearl Harbor má i svoje světlá místa. Jsem nadšená z obsazení Kate Beckinsale, role jí sedla stejně dobře jako rudá rtěnka, kterou tam nosila. Potom se mi líbily kostýmy a s nimi související ošetřovatelské prostředí se všemi sestřičkami, hlavně s Jaime King jako Betty nebo s Jennifer Garner coby Sandrou. Výborné jsou taky skutečné historické scény, kterými je film prokládán. Ohromně působivá je scéna s rakvemi pokrytými americkými vlajkami. Výběr Cuby Goodinga Jr. se taky povedl a chvilkové vzplanutí mezi Evelyn a Dannym je takřka uvěřitelné. **** - jak říkám, škoda jen toho konce... ()

shyster

První dvě hodiny mi Michael Bay servíruje efektní válečný film. Romantická linie i následný milostný trojúhelník, která předchází dechberoucí akci, mě neotravovala spíše naopak. O samotném útoku na Pearl Harbor není třeba mluvit, zde režisér dokazuje, že na poli výbuchů, videoklipových střihů nemá prostě konkurenci. Jenže, co přišlo potom mi zvedlo mandle. To už byl jiný film (a dosti podprůměrný až hrozný). Všichni tři hlavní protagonisti jsou pouze průměrní herci (což mírou vrchovatou dokazují v řadě scén), za to jsou fotogeničtí (a u Kate až nadpozemsky nadherná) a mladí se na ně jen pohrnou. Michaela Bay bych zde nekritizoval za ten vlastenecký tón, to prostě k této tématice patří. ()

Petoss1

Tak som sa tešil na 3 hodinový vojnový masaker, ale dostal som samé keci a sladké pohľady. Bayovi sa nedá uprieť aspoň to že s akčnými scénami je majster a tie tento film aspoň trochu vyzdvihujú. 65% ()

Zemřel herec Tom Sizemore

05.09.2008

Manželství Beckinsale & Rockwell

Manželství Beckinsale & Rockwell

19.12.2005

Ne, nejedná se o bulvární výkřik, nýbrž o vztah, který spolu herci Kate Beckinsale a Sam Rockwell prožijí ve filmu SNOW ANGELS. V tomto dramatu režiséra Davida Gordona Greena si Kate zahraje… (více)