Černá kočka, bílý kocour

• Fed. rep. Jugoslávie Crna mačka, beli mačor (více)

Staříci Grga a Zaria jsou přátelé od nepaměti. Čtvrt století se neviděli. O to víc se těší na setkání, které se však odehraje za velmi pohnutých událostí, kterým jiné - neméně pohnuté události - předcházejí... Zariův Matko potřebuje nutně peníze a tak se obrátí na cikánského kmotra Grgu se lží, že Zaria je po smrti, a ten mu je půjčí. Brzy se však ukáže, že dluh nemůže vrátit a tak se má vykoupit sňatkem s liliputánkou Beruškou. I když se ani jednomu do takového manželství nechce, nastává den svatby. Svatby neobvyklé, bouřlivé, při které každý z aktérů tohoto temperamentního a humorného vyprávění naplní svůj osud. Na filmu není důležitý ani tak samotný příběh, jako jeho až neskutečné postavy, které se ocitají v nepřetržitém toku událostí, myšlenek, představ, lidských citů a bujarého veselí, plynoucích v neutuchajícím rytmu obrazů a umocněných strhující hudbou. (oficiální text distributora)

klerik

Príliš uletený film, aby sa dal hodnotiť zle. Mám rád divné artovky so šialenými folklórnymi vsuvkami (VODKA LEMON, TISÍCROČNÁ VČELA). Kusturicov ŽIVOT JE ČUDO mal väčšiu hĺbku... ()

Chrustyn

Ze začátku film plyne celkem pomalu ale v pozdějších fázích nabere tempo a stane se z něj neuvěřitelně vtipná až bláznivá komedie. Podle mě, nejlepší Kusturicův film. ()

LaciLC

Tvorbu Kusturicových krajanov nepoznám takmer vôbec a pamätám si iba jeho meno a to, že točí odlišné a výborné filmy. Zo začiatku som z tohto filmu nemal veľmi dobrý pocit, ale postupne sa to rozbiehalo a už som sa bavil kráľovsky. Oplatí sa pozrieť. ()

korbitch22

jasa tama pitbul....teriéér! :-DDD nejzajmavější Kusturicův film,viděl jsem to poprvé,když mi bylo asi 15 a neměl sem tou dobou zrovna osobnost na pobrání takovýhle sondy do životů...já nevim?jugoslávců nebo bulharů..nebo co to je.ale film mě hrozně pobavil a rozsekal a dívám se na něj pravidelně a rád. ()

marhoul

Brutální tornádo, neuvěřitelně zběsilého tempa, plné výstředních střípků ze života balkánských echtcikánů a do toho: "Pitbull !!!" Zábava pro otrlé s pochopením a se silně vyvinutým smyslem pro humor. ()

Šandík

Slovem geniální film. Naprosto neuvěřitelným způsobem napěchovaný humorem, balkánskou dechovkou, akcí, rázovitými postavičkami, neuvěřitelnými lokacemi, hříčkami před nimiž městečko ze tří veteránů bledne závistí... Pokud se na něj budete chtí podívat před spaním, počítzejte s tím, že po něm rozhodně neusnete, ale budete ještě několik hodin prožívat ten neuvěřitelný svět, který jste právě alespoň trochu okusili... ()

lola3121

Tak tohle byla ovšem jízda! Tenhle film by se měl pouštět na zlepšení nálady všem pesimistům. Hned počáteční scéna „kšeftování s Rusy“ naznačila, o co půjde, a pak už to jelo v šíleném tempu. Nejvíc mě nadchnul „mafián“ Dadan a jeho tanečně-pěvecké kreace včetně té závěrečné s husou (!), ale zapomenout nemůžu ani na mrtvé dědy, obložené ledem na půdě, pojízdné křeslo starého Grgy, žonglování s granáty, prase žeroucí trabant a vůbec… to se musí vidět (a pokud možno víckrát). ()

heyda

Jugoslávská Scarlett Johanson mě zajímala v této bláznivé komedii asi nejvíc. Jinak je to dost průměrná komedie, chvílemi otravná a uřvaná, chvílemi zase celkem zábavná. Zdejší hodnoceni 85% je fakt ale obří úlet. Nechápu. Jako filmová jednohubka to naštěstí lze přežít. 50%. ()

sharky

100% uzasna zebesila horkorevna jizda, ktera se od zacatku do titulku nezastavi a vyvolava skalu snad vsech emoci: smich, plac, vzruseni, proste je to tam uplne vsechno... ()

iwigirl

První půlhodninu jsem si říkala, že ten film asi vypnu..... Pak jsem se zvolna začínala orientovat a vžívat do mentality a děje a pomalu (rychle) téhle zběsilé, temperamentní bláznivé komedii přicházet na chuť. Splečně s neuvěřitelně chytlavou hudbou nakonec hodnotím 5 hvězdami a těším se na další Kusturicův film. ()

jonyyy

Utírat hovna do hus, prase, co žere Trabanta. Vždycky když si myslím, že jsem viděl ve filmu snad všechno, tak se objeví podobná šílenost. 75% ()

Othello

totální úlet... hodinu jsem se orientoval a další hodinu sotva stíhal. Balkánskej nájezd s několika fakt výbornýma vtipama (prase, co žere trabant) a neuvěřitelnou živelností. ()

eraserhead666

Pitb-bull! Teriééér. Ten vnitřní boj, která postava mě odrovnala nejvíce, zda tec, děd, Grga nebo kudrnatý mafián Dadan je asi stejně intenzivní a trvalý,jako požitek z filmu. ()

claudel

Viděno během Challenge Tour - Filmový lov: Úkol číslo 13 - Film s barvou v názvu. Málem začínám propadat panice, že se můj filmový lov začíná měnit v lov na filmové blbosti. Kusturicova poetika se se mnou naprosto míjí, nežeru mu to a nezasmál jsem se ani jednou. Pokud budu chtít vidět bizarní postavičky jako z nějakého panoptika, pustím si rozhodně jiné filmy. Dvě hodiny nudy, jedna hvězdička za ústřední píseň a nostalgii spojenou s No Mercy. ()

kajda.l

ROMing po srbsku(jenže horší). Kurva,kokot,jebu pí*u tvé matky. "Bílej kocour jebe černou kočku a já sem ňákej mokrej,ta černá mně pochcala",podobnými hláškami se to jen hemžilo. No to byla konina a jak jsem zjistil podle místního hodnocení ,jsem "suchar",ale toto opravdu nebyl styl mého humoru. Cikánský humor,není můj humor. Při sledování filmu jsem si připadal jak "mafiánek" Dadan,který se v závěru pěkně vykoupal,nejen ve vlastních sračkách.Ptákovina.. ()

Mikah

Vůbec nevím, jak tuto šílenost hodnotit. Něco takového jsem ještě asi neviděla. Ve filmu se stále něco děje, a to ne způsobem zrovna klidným a tichým. Je to originální film plný absurdních scén, nabitý energií, kterou podporuje svižná hudba a je určen pro diváka, jenž nemá rád filmy „o ničem“. Za přílišnou vulgárnost a nechutné scény hvězdička dolů. ()

JASON_X

Po Domu za vešanje můj druhý nejoblíbenější Kusturica, na kterého jsem kdysi bez flašky vína nechodíval, protože tenhle film je jedna dlouhá hudebně-obrazová extáze a s vínem chutná ještě lépe. Cikáni v něm jsou mi takhle na dálku opět více nebo méně sympatičtí, ale hlavně ta hudba... Ta hudba je naprosto skvostná. A navíc se u filmu leckterý prostší jedinec skvěle pobaví. Nevím jak vy, ale já se třeba při scéně, ve které se od hlavy k patě zahovněný Dadan otírá kdákající husou, několikrát smíchy málem připochcal. ()

Grran

Chvilkama děsná kokotina, že si člověk říká, kdy už to skončí, ale naštěstí převažují klady. Příběh, humor, originalita, to se počítá... ()

Kusturica rozpoutá revoluci

Kusturica rozpoutá revoluci

09.02.2009

Konkrétně mexickou. Koncem roku totiž začne natáčet biografii psance, pak generála a nakonec guvernéra Pancha Villy. Film nazvaný Seven Friends of Pancho Villa and the Woman With Six Fingers (uf)… (více)