Po návratu z vězení Jake Blues s bratrem Elwoodem navštíví dům, v němž byli kdysi vychováni jeptiškami. Tady stojí před jasným rozhodnutím: na to, aby sehnali 5000 dolarů pro kostel, mají pouhých jedenáct dnů. Jake s bratrem Elwoodem se proto rozhodnou obnovit jejich bývalou bluesovou skupinu. Tím se kolotoč ztřeštěných akcí a honiček s poldy v patách teprve roztáčí. Jejich plány na získání peněz totiž neustále někdo narušuje, dvojice bratrů také na sebe poštve téměř každého… Příběh, který využívá hudební komedie ve spojení s žánrem akčního filmu, proslavily dvě velké honičky aut. V hlavních rolích zaujmou herecké hvězdy Dan Aykroyd, John Belushi a John Candy. Vedle skupiny The Blues Brothers Band tu nalezneme jako hosty známé osobnosti filmového světa (Steven Spielberg, John Lee Hocker, Twiggy, Frank Oz, Steve Lawrence a Paul Reubens). Na tento snímek navazuje volné pokračování Blues Brothers 2000. (Česká televize)

crjules

Povedeny muzikal, kteremu klidne odpustim "pokulhavajici dej" (jak se tady pise). Ray, Aretha a dalsi mi spolehlive dali to, co jsem od filmu cekal! A co vic, kdykoli si urcite sekvence pustim, vzdy me spravi a pozitivne naladi. James Brown jako "dabelsky" preacher nema chybu!!!!! ()

touchud

Tohle je ptákovina přesně podle mojeho gusta, skvělí herci, skvělí zpěváci, dvě hodiny srandy, nepřekonatelné honičky v autech. Pro mě prostě kultovní záležitost. ()

Fafyna

Nesmrtelný film, který mě vždycky pobaví. Vtipné, trefné a ještě s úžasnou hudbou. Ale já mám holt pro tohle slabost! ()

PhoenixSwan

Twist it! Shake it, shake it, shake it, shake it baby! Každý potřebuje milovat film, který je svým způsobem o ničem, ale má svoje vlastní kouzlo jemuž nelze odolat. The Blues Brothers mohli vyznít úplně do prázdna díky své dějové linii, ale chytlavé songy nadzvedávající diváky ze židle a duo hlavních bratří Aykroyd-Belushi, povyšují podívanou o pár desítek procent směrem nahoru. ()

Duke90

Jak se řekne Blues Brothers, ihned se mi v hlavě rozezní chytlavá úvodní skladba "Peter Gun Theme" a vybavím si setkání dvou šmrncovních brášků před branami věznice a super nový policejní Bluesmobile. Pro některé je možná "Man in Black" legendární Johnny Cash, ale pro mě jimi navždy zůstanou dva bouráci s uměním zahrát s vážnými obličeji skvělé komediální role a předvést své hudební nadání s perfektními choreografiemi, což se ostatně vztahuje na mnoho známých hudebníků, kteří se zde objeví a všichni do jednoho předvedli originální humorné vystoupení. Takže jediné co mohu říct, že tuhle jízdu si nikdy nenechám ujít, když na to zrovna přijde, akorát si k tomu vždycky dám víc než jeden bílý suchý toast! ()

carodejb

Prepracovaný scenár, vynikajúci herci a tak podobne. Stále som sa bavil a to nemám rád hudobné filmy (spev ma otravuje). Nie je čo dodať, odporúčam. ()

BardDeLune

Moje hlavní láska k tomuto filmu pramení hlavně z hudby a toho nasámblu (Lee Hooker, Franklin, Brown, Charles) který prostě nikdo už dohromady nedá. Samotní Blues Brothers jsou kapela k pohledání a tedy, když mám náladu ráda tento film sjedu znovu ačkoliv ten děj tam vlastně není. ()

Arccos

Konečně jsem se dostal k tomuto kultovnímu filmu a rozhodně jsem nelitoval, že jsem jej viděl. Na druhou stranu ale musím říct, že jsem přece jenom asi čekal něco víc, ty čtyři hvězdičky jsou jenom s odřenýma ušima. Ovšem nejvíc musím vyzdvihnout geniálně naprojektovanou a zahranou hlavní dvojici. Především Dan Aykroyd zvládl svoji postavu opravdu skvěle a je zcela nepodobný naivkům a smolařům, které obvykle zpodobňuje. Ostatně, dokud si na chvíli nesundal černé brýle, vůbec jsem jej nepoznal. ()

mrclTV

Celkom správne strelená komédia (aspoň pre mňa, prehnaný "over the top" humor môžem), k tomu hudba, čo ulahodí ušiam, charizmatické ústredné duo, ktoré si uchmatne každú scénu..... no film je nehorázne rozťahaný... dve a pol hodiny tu veľmi cítiť a bez fajnového koncertného finále by bol tento film snáď tretinový (a naháňačkový bizár veľmi nepočítam, ten bol šialený, no hudba ma bavila viac). Pôvodne som rozmýšľal nad priemerným hodnotením, no dávam nakoniec také špinavé 4 hviezdičky, lebo z tejto bláznivej komédie jednoducho srší pozitívna energia a zábavný odkaz - aj keď vám okolitý svet hádže polená pod nohy, robiť dobré skutky sa oplatí! (Alebo predsa len nie?) ()

adamix

Režisér John Landis chcel asi v tamojších časoch natočiť hudobnú komédiu a akčný film plného autonaháňačiek, plameňometov a armády policajtov, tak nakoniec zo skoro 30 - miliónového rozpočtu natočil The Blues Brothers, neškodnú komédiu o dvoch bratoch, ktorý pomocou hudby a vlastnej prefíkanosti chcú zachrániť demoláciu kostola, v ktorom vyrastali a v pätách im je snáď každý, skrz každého policajta a vojaka v Amerike, až po súperiacu hudobnú skupinu a nakoniec aj nasratú princeznú Leyu :). Vtipy mi väčšinou ušli a cameočká niektorých známych amerických spevákov starej doby mi prišli trošku prvoplánové a cringe, ale dajme tomu... V momente, keď ma to už začalo nudiť, prišiel onen skvelý hudobný záver a potom ten bombastický akčný záver. Silné 3*. ()

Max Q.

Ještě jsem neviděl Dana Aykroyda zahrát podobný typ postavy. Navíc super hudba, slušná zábava, možná mohlo být srandy trošku víc, ale mě se to líbilo. ()

Milivoj

Spoustu písniček, automobilové honičky, výbuchy a fašisty, moc jsem toho na základě recenzí od filmu nečekal. Ke svému údivu jsem dostal něco víc: Vtipnou a vůbec ne hloupou zábavu, příběh který má hlavu a patu, pohodičku i energii. Doporučuju, neodejít mi kazeta do věčných lovišť i s videem, hned bych se na řádění bratrů Bluesových - těch s božím posláním - podíval znovu. Snad se zase někdy objeví v televizi. ()

Chema4

Verím že toto bola v 80 rokoch super komedia ktora bavila masu ludi no v súčasnosti v konkurencii tolko vyborných komedií to zapadá teda aspon u mna do obyčajneho priemeru, možno tomu nepomohla ani 133 minutova stopaž. Chvalim zaverečnu nevšednu nahanačku na ktorej sa podielalo mega vela ludi nič podobne som ešte vo filme nevidel, takisto ma potešili role Raya Charlesa a Carrie Fisher no nato aby som si film pustil druhy x to nestači. Davam 68%. ()

Luckyboy

Kultovní "bluesový" poklad, který i přes svoji osmdestákovou ulítlost (lepší varianta, protože většina osmdesátek byla spíš trapná a nemožná :-) ) baví. Dnešním okem naprosto nefunknčí automobilová honička funguje, muzikálové vsuvky fungují, i šílená Carrie Fisher funguje, protože ve stylu Deus Ex Machina posouvá chlapce na boží cestě. A pak tu je ještě někdy až komiksová nenucenost a přirozenost hlavních hrdinů navzdory absurdním a obskurním situacím, která dělá z filmu něco, na co se dá koukat i skoro po 40 letech. Doslova hvězdné obsazení vedlejších rolí je pak milým bonusem. ()

Bilky

Dejovo sa to len potáca ale hudobne to fičí na plné gule! Parádne skladby a sympaticky derebné duo hlavných hrdinov vyťahujú túto podpriemernú veselohru o 1* vyššie - 78% ()

Zemřela Carrie Fisher, hvězda Star Wars

Zemřela Carrie Fisher, hvězda Star Wars