Po návratu z vězení Jake Blues s bratrem Elwoodem navštíví dům, v němž byli kdysi vychováni jeptiškami. Tady stojí před jasným rozhodnutím: na to, aby sehnali 5000 dolarů pro kostel, mají pouhých jedenáct dnů. Jake s bratrem Elwoodem se proto rozhodnou obnovit jejich bývalou bluesovou skupinu. Tím se kolotoč ztřeštěných akcí a honiček s poldy v patách teprve roztáčí. Jejich plány na získání peněz totiž neustále někdo narušuje, dvojice bratrů také na sebe poštve téměř každého… Příběh, který využívá hudební komedie ve spojení s žánrem akčního filmu, proslavily dvě velké honičky aut. V hlavních rolích zaujmou herecké hvězdy Dan Aykroyd, John Belushi a John Candy. Vedle skupiny The Blues Brothers Band tu nalezneme jako hosty známé osobnosti filmového světa (Steven Spielberg, John Lee Hocker, Twiggy, Frank Oz, Steve Lawrence a Paul Reubens). Na tento snímek navazuje volné pokračování Blues Brothers 2000. (Česká televize)

Bilky

Dejovo sa to len potáca ale hudobne to fičí na plné gule! Parádne skladby a sympaticky derebné duo hlavných hrdinov vyťahujú túto podpriemernú veselohru o 1* vyššie - 78% ()

Kinofil

|| R || Universal || Rozpočet: $27 mil. || USA: $57 229 890 - ČR: Neuvedeno - Celkem: $115 229 890 || Tuhle kultovní klasiku už jsem nemohl dál přehlížet. A když už si ji poprvé pustit, tak proč ne v prodlouženém sestřihu. Inu až tak dobrá volba to nebyla, jelikož pro mě jako neznalého těch 20 minut navíc bylo poměrně vyčerpávajících. Kdo to však už mnohokrát viděl, ten prodlouženou verzi určitě ocení. Landis spolu s Belushim a Aykroydem natočili vskutku hudební komediální epos, který nehodlá dělat absolutně žádné žánrové kompromisy a těch 133-148 minut si odůvodní. Je neuvěřitelné, že se jim to nerozsypalo pod rukama a má to nějakou hlavu a patu. A pokud ne, aspoň se zasmějete a jde se dál. Ale pPříběh stranou, tady jde hlavně o hudební čísla, bláznivé scénky ala SNL a hromada skvěle využitých cameí. Byť bluesu nijak neholduju, paradoxně jsem si vystoupení užil víc než humor. Ten byl na můj vkus buď už zastaralý, nebo málo úderný (v porovnání třeba s Bláznivou střelou). Nicméně jsem věděl, že to všechno vede k zřejmě nejepičtější automobilové honičce všech dob, u které jsem si celých 20 minut neskutečně chrochtal blahem a chychotal se s dalším a dalším absurdním nápadem. Prachy (těch pár drobných) na to byly vidět, až jsem měl v závěru pocit, že koukám na úplně jiný film (ty historky o kokainu na place zřejmě budou pravdivé). Prostě geniální. Velká škoda, že dnešní komedie/parodie nemají podobný drajv a šmrnc. Je to holt o talentu. 80%. ()

padress

Prehnaná americká komédia. Také ja rád:). Excelentný Dan Aykroyd a krásna Carrie Fisher zo Star Wars tejto fraške na život dodali iba štavu. Ak máte radi modernejší blues(nevyznám sa v deleniach tejto hudby moc, preto iba modernejší :P), máte radi akciu, radi sa zasmejete, tak si určite musíte pozrieť Blues Brothers. Elwood a Jake sú takpovediac obraz americkej spoločnosti 70. - 80. rokov. Treba hlavne vidieť a posúdiť osobne. ()

`barocco

Film Blues Brothers je ako dievca do ktoreho sa hned na prvy krat nezamilujete ale cim viac ju spoznavate, tym viac vas prekvapuje niecim novym. Osobne som tento film videl minimalne 25 raz za posledne dva roky a musim povedat ze priblizne stredna pozicia medzi 500 najlepsimi filmami vsetkych dob je naozaj zasluzena. Landisovi s Aykroydom sa podarilo natocit film ktory sa nezunuje a ktory po kazdom zhliadnuti odhali dalsi a dalsi inotaj ktory v sebe skryva. Aykroydov povodny scenar mal materialu z ktoreho by sa dalo natocit nie jeden, ale desat filmov, mlady Dan totiz pisal scenar prvy krat a nevedel ako sa vlastne pise. Preto ho Landis okresal a nechal len to najlepsie. Kazda jedna scena ma svoj presny vyznam a inotaj ktory sa mnohokrat rozlusti az dalsim vzhliadnutim. Hudba je absolutne dokonala, vyber tych najlepsich reprezentatov zanru nemohol byt lepsi. Kapela ktora si to vo filme nielen original odobhra ale aj zahra (herecky aj muzikantsky) slape jednoducho na jednicku. A konecne John Belushi a Dan Aykroyd su neskutocne stylovi a ich ciernookuliarovosakovemu sarmu podlahne takmer kazdy. Ked sa vasa domaca party blizi uz k svojmu koncu a niektorym sa este nechce odist., vytiahnite posledne plechovky s pivom z ladnicky, usadte ich aj seba pohodlne do kresla, do DVD prehravaca vsunte Blues Brothers a nechajte sa vtiahnut do bluesoveho sveta bratov Bluesovcov, uspech bude zaruceny. Pivo a blues sa jednoducho k sebe hodia... ()

Nut

Tak o tomhletom filmečku jsem dlouhou dobu nevěděla, že je na světě, a dodnes se ptám proč. Bratři Bluesovi v podání Belushiho a Aykroyda jsou sehraná dvojka, potěší i přítomnost plejády známých amerických hudebníků. Děj je vcelku o ničem, přesto jsem se ty dvě hodiny ani na chvíli nenudila. Je to vcelku sranda okořeněná perfektní hudbou, tak proč tomu nedat plný počet? ()

EddiePJ

Hudební komedie, ve které září Dan Aykroyd a John Belushi- jejich vtípky a gagy jsou nezapomenutelné. Horší a méně propracovaný scénář než u dvojky. Všimli jste si, že Ray Charles pověsí plakát Vzhůru nohama? ()

JakeBlues

Vám se to nelíbilo? A nepouštěli jste si film bez zvuku? Pak možná nemáte rádi podobnou muziku. Ano, tento film je ztělesněním kategorie hudební - pokud z nějakého důvodu nemáte rádi hudbu, nebo nemáte rádi tuto hudbu nejspíše si ho neužijete. Film o hudbě, plný hudby a nádavkem skvělého humoru. PS: pokud se domníváte že vás pojmy jako blues, funky, Rhytm and Blues, Aretha Franklin, Raye Charlese, ani Jamese Brown nijak neoslovují a film se vám přesto líbil, možná je načase přestat se přetvařovat, nakoupit hudební nosiče a (alespoň tajně doma, když se nikdo z vašich známých nedívá) začít poslouchat jinou muziku. ;) ()

wray

Cakal som nieco velmi kultove, a - ono to mozno skutocne bolo v 80tych rokoch. Takto s odstupom casu to bol len taky "fajn" film. Dej nijak prepracovany, hlasky/humor - tiez by som cakal cosi viac (od tak legendarneho filmu) ale - vsetko to napravai vyborna hudba, a vela zamych tvari takto pokope - uz len kvoli tomu sa oplati. V podstate teda - moze byt. ()

Misterioso

Ano, opravdu jsem viděl ten stejný film jako všichni ostatní. Ne, neviděl jsem tenhle film s dabingem. Tak jak je možné, že tahle domnělá klasika šla totálně mimo mě? Přepálená stopáž, otravné ústřední duo zahalené pod rouškou "tajemství" díky slunečním brýlím, dokola omílající se honičky (ta závěrečná už je vyloženě na pěst), chybějící příběh... Nevadí, že je to všechno děsně přitažené za vlasy (vždyť je to komedie). Avšak kdyby to tak aspoň bylo vtipné (přinejmenším jednou za čas)! Jediné co mohlo zachránit tenhle film před jednohvězdičkovým přídělem byla hudba. Ta to totiž byla jednoznačně kladem tohohle filmu. Ale díky výše zmíněným záporům to ani Aretha a spol. výše vytáhnout nemůžou... ()

kolodej1

povedená akřní komedie, která má své kouzlo i po letech, většinu času jsem se dobře bavil, nejvděčnější scéna byla v restauraci, zatímco některá hudební čísla jsem zase tak moc nemusel. Dějově to příliš našláplé zrovna nebylo, přesto to byla milá, nenáročná zábava, která splnila svůj účel. ()

tomino28

Místy absurdní, praštěné a notně přitažené za vlasy, hlavně ten konec.. Ani žádný děj to skoro nemá, vlastně ani nevím, o čem to bylo a jaký má tenhle film smysl.. Za klasiku bych ho asi neoznačoval, i když pár světlých momentů by se i tady našlo. ()

Franki69

Film ve dvanáctitaktovým rytmu s nebožtíkem Belushim a Danem Aykroydem. Krásná stylovka s ryzí rythm&bluesovou muzikou a hvězdnými hosty žánru minulého století, včetně bluesmana Lee Hookera, Jamese Browna, Ray Charlese nebo Arethy Franklin. Praštěná, s humorem suchým jak blána z bubnu a s dvěma figurama, oblečenýma komplet v černým, který svoje sluneční brejle nesundávaj ani na spaní. Tohle je prostě neopakovatelná, lehce nahořklá komediální road movie s více jak stovkou americkejch policejních aut, zničenejch při úchvatnejch a legendárních automobilovejch honičkách. A s žárlivkou vybavenou plamenometem nebo bazukou. Viděno v původním znění (českej dabing to spolehlivě zabil, zkoušel jsem to). A viděl jsem i pokračování BB 2000 a bavili mě taky… ale srovnávat ty dva filmy dost dobře nejde. Tihle Blues Brothers, to je živočišná láska k syrový podobě žánru, hudebnímu i filmovému. BB 2000 jsou sice stejná kapela (i fórky...náckové, honičky, přechytračení countrymanů), ale už komercionalizovaná, učesaná a hodně na povrchní efekt. Sice pořád oddaná americkému praotci rock´n´rollu, ale jestliže tenhle film je jako divokej lev, prohánějící se africkou stepí, tak pokračování je stejný lev, ale už opečovávaný, krmený a zkrotlý v zoologické zahradě. The Blues Brothers jsou oprávněně kult a dávám 90%. Dvojka jde lehce dolů, ale průšvih to není, zábavy i skvělý muziky je v ní víc než dost. ()

brasek

Na jednej strane ide o "bláznivú" komédiu, ale na druhej ma samotný dej nudí a podľa mňa sú niektoré scény absolútne gýčovité. Neviem, ale možno ak by som videl v 80. rokoch tak by som bol nadšený a šťastný, že som sa zabavil. ()

Heywood

Málo která parodie (navíc vyrobená v USA, kde k tomu nemají žádné vlohy), proložená skvělou muzikou (o originál zpěvácích ani nemluvě) mě tak nenadchla. Z části muzikál, komedie-parodie a jakési road movie -splácanina všeho vkusu , ale úžasná. Už vím, pro Aykroyd odešel do nebe s takovým uznáním svých kolegů. Tenhle film byl nejen brilantní oslavou skvělé muziky, ale  zakomponoval na pozadí vězeňské story, pitomé policie, šílených hudebníků a obyčejných lidí i to, co se jako úspěch hodnotí hozením flašky a neúspěch stejně. To nemělo chybu. Nic nečekejme, jde jen o skvělou zábavu a té je dnes tak žalostně málo.. kde jsou "zlatá léta" Humoru a zábavy? V minulosti? Ano tam. Tohle bylo za 90%. ()

PTuranyi

Skvelá komédia plná čierneho humoru. Tak toto je Blbý a blbejší v hudobnom biznise na steroidoch, ale s noblesou. Dvaja zločinci so záľubou v hudbe, ktorí majú poslanie od boha dať dohromady kapelu bez ohľadu koľko policajtov ich naháňa. Takže nás čakajú zbesilé automobilové naháňačky v obchodnom centre, hromadné havárie a Carrie Fisher ako šialená ohrdnutá snúbenica. Ako bonus prehliadka špičkových hudobníkov vo vedľajších úlohách James Brown, Aretha Franklin, Ray Charles, John Lee Hooker. ()

Thelonius

Neuveriteľne vtipná a s obrovským nadhľadom natočená komédia. Nesmrteľné hlášky sa tu striedajú s vynikajúcimi songami, dokopy vytvárajúc jeden neuveriteľne chutný a výživný guláš, ktorý som schopný jesť kedykoľvek. ()

Ingredience

Po filmařské stránce lepší průměr, ale na druhou stranu je film přímo nabitý skvělou atmosférou a a hurikánem energie, která nikoho nenechá pochybovat proč se tento film stal kultem. Hlavním tahounem filmu jsou samozřejmě J. Belushi a Dan Aykroyd jejichž Blues Brothers se můžou směle zařadit vedle velikánů typu P. Newmana a R. Redforda (Jen škoda Johna Candyho, kterýžto jako souputník hlavních protagonistů v SCTV mohl mít více prostoru, i přestože co za tu chviličku dokázal se nepodaří většine rádoby-komiků za celý film). Další nosnou ingrediencí je především hudba, která je opravdu skvělá a osvěžující je i účast mnoha protagonistů daného stylu, které bych se nebál označit za legendární. Takhle úžasný koktejl se povede namíchat jednou za generaci, a proto dávám 5 * . ()

Nobunaga

Když se po revoluci, začátkem 90-tých let, v pozdních nočních hodinách objevil tenhle film na Tv obrazovkách, zapůsobil na mě jako zjevení. Do té doby neviděná série místy až šílených skečů a automobilových honiček, pospojovaných hudbou, která nepustí, v doprovodu úžasných tanečních čísel. ()

lvi_psouk

Tenhle fiml žeru! Od začátku do konce. Jedna ptákovina vedle druhý! "Kde je náš káďa? Vyměnil jsem ho za mikrofon.." :-) ()

Zemřela Carrie Fisher, hvězda Star Wars

Zemřela Carrie Fisher, hvězda Star Wars