Po návratu z vězení Jake Blues s bratrem Elwoodem navštíví dům, v němž byli kdysi vychováni jeptiškami. Tady stojí před jasným rozhodnutím: na to, aby sehnali 5000 dolarů pro kostel, mají pouhých jedenáct dnů. Jake s bratrem Elwoodem se proto rozhodnou obnovit jejich bývalou bluesovou skupinu. Tím se kolotoč ztřeštěných akcí a honiček s poldy v patách teprve roztáčí. Jejich plány na získání peněz totiž neustále někdo narušuje, dvojice bratrů také na sebe poštve téměř každého… Příběh, který využívá hudební komedie ve spojení s žánrem akčního filmu, proslavily dvě velké honičky aut. V hlavních rolích zaujmou herecké hvězdy Dan Aykroyd, John Belushi a John Candy. Vedle skupiny The Blues Brothers Band tu nalezneme jako hosty známé osobnosti filmového světa (Steven Spielberg, John Lee Hocker, Twiggy, Frank Oz, Steve Lawrence a Paul Reubens). Na tento snímek navazuje volné pokračování Blues Brothers 2000. (Česká televize)

MartinezZ odpad!

Nedokoukáno. Neuvěřitelná nuda, dva übercool primititové, ani náznak humoru krom vrchovaté porce trapnosti, pak se to zvrhne v muzikál, nesmysl. ~~~ Film se stal v USA a v Evropě kultovním filmem, který ovlivnil celou generaci. - chudák celá de-generace. ()

UncleG

Zlí jazykové tvrdí, že je to jeden z těch filmů, kde byli všichni (štáb, herci a snad i komparz) po celou dobu natáčení permanentně na koksu. Pokaždé, když nemůžu dokoukat Blues Brothers a zhruba po čtvrt hodince to vypínám, protože "to prostě nejde"", dávám zlým jazykům za pravdu. ()

decouble

Jde tady především o písničky, ale spíše než ve "videoklipovém balení" je většina skladeb prezentována v koncertní podobě. A v tom je trochu problém. Být u toho na živo, budu nadšený, protože Akroyd a Belushi předvádějí skvělou show. Pár výtečných fórků (např. nacisti), hodně povedených cameo roliček (kdo si všimne Stevena Spielberga?!), zběsilá destrukce aut, jaká je k vidění snad jenom v Kobře 11 a celkový svéráz a bodrost filmu jsou sice velikými pozitivy, ale na tak dlouhou stopáž jich pro mě nakonec není dost. 7/10. ()

d-fens

Príjemne kultová nadčasová "nakopávačka", ktorá má snahu dodať divákom správny drive a optimizmus - stačí dobrá muzika, zopár priateľov, dávka humoru a svet je hneď znesiteľnejšie miesto pre život. Niekedy takýto film pomôže, no niekedy, najmä ak vás zrovna bluesové rytmy neberú a zvučnými menami nabitý casting nedvíha zo stoličky, potom vás týchto 133 minút nefalšovanej cool zábavy môže aj nudiť.... moje odporúčanie je však jasné - dont worry, check it out, let's rock ;) ()

Morloth

Jako komedie, v dnešní době, neobstojí. Jako výlet do hudební branže: Úžasné. Sečteno a podtrženo, Bratři Bluesovi mne oslovili něčím zcela jiným než příběhem a komikou. ()

Martin741

Tak na mna tento US styl humoru nevelmi funguje, film so si skor odtrpel nez uzil. Zasmiat sa nebolo velmi comu, ako som uz spominal, mne US styl humoru nie vzdy smakuje, a obcas to Americania prezenu. A v tomto film je takmer vsetko /rezia, herci, herecke vykony, humor, strih, dej/ yslovene priemerne. To mna ako europskemu divakovi je podstatne blizsi Spencerov Milionovy Brouk, popripade filmy pana DeFunesa. 50 % ()

honajz2

Tak taký nářez jsem rozhodně nečekal. Blues Brothers je naprosto skvělá absurdní komedie, jakých je skutečně málo. Zatímco začátek mě moc nenadchl, postupem času jsem se čím dál tím víc bavil a pochopitelně se mi to i čím dál tím víc líbilo. Trochu mě děsila ta délka, ale nakonec jsem se nemusel ničeho obávat, snad jen to finále je zbytečně vleklé, ale jinak nemám co vyčítat, bavil jsem se skvěle a tak, jak už dlouho u filmu ne. Má to mnoho skvělých nápadů (nacisti), geniálních scén (country klub, vystoupení v Illinois), úžasnou hudbu, zábavné postavy, dobře se na to dívá... I po filmařské stránce je to slušně odvedená práce, takže fakt nemám moc co vyčítat. A rozhodně bych netvrdil, že je to dějově o ničem, protože o něčem to je a posouvá se to z bodu A do bodu B - a to některé filmy vůbec nemají. Blues Brothers jsem si fakt užil tolik, jako už dlouho žádný film. Btw, trochu mi to připomnělo Leningradské Kovboje, ale v takovém hodně americkém a extrovertním podání. 5* ()

vydumnica

Už chápem, prečo sa stal The Blues Brothers kultovým filmom! Páni, toto je parádny film👌, kedykoľvek zas a znova :-). Je to film plný nečakaných prekvapení, zábavy, humoru, perfektných automobilových naháňačiek, skvelej hudby a predovšetkým je tu toľko zapamätateľných hlášok, jedna lepšia ako druhá. Je to maximálne oddychová, akčná a zároveň hudobná komédia. Najlepšie scénky: naháňačka v nákupnom centre, prelet cez most, objednávka jedla u servírky a muzikálové číslo 'Think' a vlastne až keď tá "servírka" začala spievať, spoznala som v nej Arethu Franklin :-). Ani mladého Spielberga by som tu nepoznala. A je tu veľa ďalších scénok, ktoré určite stoja za pozretie. Dala by som 4 a pol*, ale je tu tak veľa z Chicaga, že jednoducho musím zaokrúhliť vyššie. Milujem Chicago :-). Bonus John Candy. Od režiséra Johna Landisa, narodeného v Chicagu - ako inak, sa mi veľmi páči aj komédia Trading Places. [Special Edition - dlhšia verzia, videné v originálnom znení]. 80 až 85%. ()

shyster

Blues nemám v oblibě, hudební filmy nevyhledávám a od toho se i odvíjel i celý pocit z filmu. Bohužel k tomu přispělo i mnoho hluhých míst (nejspíš to měli být vtipné situace). ()

MrPierc

Svérázní hudební umělci, co se bojí matky představené ale ostatních ne. Film je možná pro někoho o ničem, ale ty hudební představení jsou skvělé + také bývalé policejní auto, na které musíte mít skoro zbrojní pas! Dan Aykroyd hubený jako lunt :-). ()

dezorz

Keď a bratia Blúsovi narodili, boh im odňal rodičov, ale na oplátku im do zadkov narval peknú dávku FUNKU. ()

cubajz

stylová akční komedie se spoustou bluesových a swingových legend v malých roličkách + dva cool týpci, kteří se nenechají ničím rozházet, sází jednu hlášku za druhou a k tomu všemu parádně hrajou rock'n'roll + banda nasraných nácků + asi tak 1000 vzteklých policajtů ochotných rozmlátit svá auta na cucky při pronásledování Blues Brothers + princezna Leia ozbrojená bazukou a M16 snažící se zabít oba hrdiny = mazec ze staré školy, jaké se dneska už nevidí! ()

zette

Pokud je tento film pro nekoho kultovnim, tak fajn, ja se k obdivovatelum tehle taskarice ale nepridam. Zanrove me to miji, ustredni dvojice je vsak vystylizovana na jednicku a nekolik vtipnych pasazi se zde taky najde. Vyborna hudba. Muj prvni film s Johnem Belushim. ()

WolfR

Je to sice prakticky bez děje, ale je to stylové, má to říz a zazní tam skvělé písničky. A hlavně tam hrají ti správní herci! Fajn muzikál, 4 hvězdy. ()

otík

Komedie, jaké se dnes už netočí, spíše seskládaná z úsměvných příběhů. Dějově opravdu nic moc, ale občas vybuchnete smíchy, občas se podíváte na hodinky, občas si zajdete pro pití. Ale jo - velmi dobrý film. ()

Radiq

No teda, bylo to moc dlouhý - poloviční topáž by stačila na to, abych hodnotil kladně. Takhle je tam toho fakt moc. Potěší role pro skutečné bluesmany. Belushi je pěkně vyžranej. Zničí se tam milion aut. Má to šťávu, ale nebavilo. ()

Splasher

Lahůdka aneb kam až se lze od jednoho televizního vtípku dobrat. Silně generační záležitost, která si jako jeden z mála filmů opravdu zaslouží nálepku Kultovní. ()

Zemřela Carrie Fisher, hvězda Star Wars

Zemřela Carrie Fisher, hvězda Star Wars