Into the Badlands

• Česko Pustiny (neoficiální název) (více)
USA, (2015–2019), 22 h 26 min (Minutáž: 41–44 min)

Daniel Wu, Emily Beecham, Sarah Bolger, Orla Brady, Aramis Knight, Oliver Stark, Stephen Lang, Márton Csókás, Madeleine Mantock, Ellen Hollman, Edi Gathegi (více)

Série(3) / Epizody(32)

Suny je dobře trénovaný bojovník, který se rozhodl, že bude putovat nepokoji zmítanou zemí, ovládanou feudálními barony, společně s malým chlapcem. Jejich cílem je nalézt osvícení. (geklon)

misterz

No tak toto bol nárez, prvé dve série boli absolútne geniálne. Je tu snáď všetko, čo treba na špičkový post apo film či seriál. Perfektne vymyslené prostredie s akoby feudálnymi pánmi (aj keď ten systém mohol byť ešte prepracovanejší), vynikajúci herci, celková špina a bieda, hektolitre krvi.... no a to hlavné.... vynikajúca bojová choreografia a verte, o akciu tu veru nie je núdza. Nie som síce fanúšikom wuxia, ale tu sa to ešte dá zniesť. A tiež bolo komické pozerať sa na Nicka Frosta ako tu bojuje a pobehuje, taká srandovná gulička. Jeho postava veľmi bavila, skoro tak ako postava Daniela Wu. Škoda tej tretej série, ktorá sa už zmenila na niečo až moc moralizujúce. Ono by to nevadilo, len keby sa to robilo trochu šikovnejšie. Najhorší bol však záver, ten vyslovene sklamal. Niečo tak nedorobené som nečakal ani vo sne. A vraj nebude štvrtá séria? Tak to aký malo význam? Vlastne sa tu človek nič nedozvie, pretože nič nie je uzavreté. Totálna podpásovka na diváka. Ale aj tak to stojí za to pozrieť. Slušný nadpriemer. 80/100 ()

ywo666

No moje očakávania boli trochu vyššie. Najväčší problém je v akcií. Smrteľní ľudia majú fantasy schopnosti. Bez reálneho vysvetlenia. Popiera sa fyzika. Lieta sa na lanách. Pomáha sa počítačovými efektmi. Herecky je to obsadené dobre, scénar a réžia občas škrípu. U niektorých scén so človek hovorí "už zasa". Niekedy má človek chuť vrieskať na postavy cez monitor "idioti". A niekedy postavy reagujú nepatrične na svoj charakter. A občas sa tu vymýšlajú absurdné hlúpe plány, ktoré ale zázrakom vyjdú a hrdinovia sa tvária, že presne tak to chceli. Keby to bolo iba o barónoch, ktorí majú zabijákov a vedú medzi sebou skryté aj otvorené vojny super. Ale primiešavanie fantasy mi vadilo. Ani nie teoretické (existujú nadprirodzený típci) ale hlavne praktické, čudné saltá, absurdné chmaty, CGI parkour. Ten súboj s tými mníchmi bol na facku. A ten malý "zázračný" sopliak je úplne na facku. Dám 3* za to, že ma bavili určité prvky alebo úseky súbojov (škoda že nie celky) a bavili ma aj niektoré časti deja (ale rovnako ma časti deja srali). Pritom tak blízko aby to bola parádna jazda. ()

Morholt

Tady je všechno, co člověk od postapokalyptického akčního thrilleru čeká a ještě řada věcí navíc. Bavil mě feudální svět ovládaný barony a jejich soukromými armádami cvičených zabijáků, líbily se mi špičkově secvičené souboje s prvky wuxia, fajn byl i nádech mysteriózna a konečně není co vytknout ani castingu, který mě v té záplavě pozitiv oslovil asi nejvíce. Jestliže bych mě vypíchnout alespoň dvě jména, tak by to byli samozřejmě nekompromisní velitel smrťácké armády Daniel Wu a pak Emily Beecham, která je nehorázně a nebezpečně sexy. Tak snad bude mít druhá řada víc dílů. Šest je na takovouhle bombu zoufale málo. 100% ()

bouncer

Hodnoceno po 5 dílech, dále už nezaujalo. Nápad je skvělý - malé území poválečného nebo postapokalyptického světa ovládané barony, akční scény ucházející, ale příběh nudný a tupý. Když už na začátku je potřeba příběh natahovat nesmyslnými zvraty, tak nevím, jak by to vypadalo třeba (nedejbože) v dalších sezónách. ()

maddy

Nijako zvlášť ambiciózne, ale slušne odsýpajúce akčné B-éčko, ktoré si berie príklad v hong kongských akčňákoch z minulej dekády a netradične ich zasadzuje do akej post-apo budúcnosti v rurálnej Amerike. Jednoduchý, ale účinný martial arts seriál s jemným prvkami fantasy, ktorý síce má pomerne toporné dialógy a hercov, ale to k žánru tak nejako patrí. Našťastie všetko vyvažuje častými akčnými scénami s priam vynikajúcou choreografiou a neprístupným ratingom (R-ko), kde o krv a zlomené končatiny nie je núdza, presne tak ako to bývalo v starších akčných HK filmoch. Ono celý Into the Badlands vyzerá akoby vypadol z deväťdesiatich rokov, vrátane naivného príbehu, no zároveň to je taká príjemná pocta a pripomenutie si čias týchto martial arts filmov v ich rýdzej podobe. Navyše pomedzi všetky tie psychologické krimi dramata (Hannibal, True Detective, The Killing a pod.) sa jedná o veľmi príjemné akčné osvieženie, ideálne na oddych. Tých šesť epizód utečie ako voda. / SEASON 1 = 3,5* (7/10) ()

• Na konci epizody hraje píseň „The Sound Of Silence“ od Distrurbed. (HanzoBureshi)
  • V 1. epizodě 1. série "The Fort" zazní, že má Sunny (Daniel Wu) na zádech 404 značek, za každý ukončený život jednu. Ve skutečnosti má ale na zádech jen 51 značek, vždy po sedmi životech (tedy 357). Číslo 404 navíc není dělitelné sedmi. (Blowler)
  • Jako režisér druhého natáčecího štábu (Action Unit / Second Unit Director) na této sérii pracoval Stephen Fung. (Rominator)

Addamsova rodina se vrátí

Addamsova rodina se vrátí

23.10.2020

Slavný režisér Tim Burton si poprvé v kariéře vyzkouší televizní tvorbu. A nevybral si k tomu žádný jiný projekt než kultovní Addamsovu rodinu. Nová verze seriálu z roku 1964, jenž se následně dočkal… (více)

TOP 2017 dle nejoblíbenějších uživatelů

TOP 2017 dle nejoblíbenějších uživatelů