Epizody(6)

Děj I. série se odehrává v 15.století (1485 - 1498) na dvoře krále Richarda IV. (pouze v prvním díle na začátku u jeho předchůdce - Richarda III.). Zde se královský princ Edmund "Černá zmije", vévoda z Edinburghu, snaží za pomoci svých věrných přátel Baldricka a Lorda Percyho stát korunním princem namísto svého bratra Harryho anebo dokonce králem celé Anglie. Ovšem vždy to dopadne jinak než si představuje. (Fary)

burina

Prvá séria vskutku dosť slabá, s nádejou očakávam, čo prinesú nasledovné. Najlepšie časti - úvodná a záverečná + znelka mi bude strašiť v hlave ešte dosť dlho. ()

Big Bear

Zcela náhodou mi padla do drápů celá DVD zmijí série a tak jsem se na ni vrhl jal lovec zmijí Perníkář -zvaný ,,Zmiják''. Když seroš běžel v televizi, hodně dílů mi uteklo a pamatoval jsem si, že jsem se bavil hlavně u těch ze zákopů první války. Nyní je tedy možnost vidět to jako celek od prvního dílu. Renesanční jednička je vtipná až tak od poloviny, kdy má být Edmund prodán španělské infantce v zájmu zachování míru se Španělskem pro oslabení nenáviděné Francie (než se však prokáže, že Francie uzavřela dohodu se Španělskem .-)!. Pro dobro věci a lepší požitek z jednotlivých dílů divákovi neuškodí znalost historie středověkých a novověkých dějin Anglie a také dílo Shakespeara. Atkinson na lecos z dějin naráží a leckde komolí slavné verše :-). Co rozhodně doporučuji a to i neangličtinářům, aby si seriálek pouštěli v původním znění. Český dabing mi vůbec nesedl. Hlas Pragera mám moc rád, ale k Atkinsonově kuňkání se moc nehodil. Zprvu má divák zvyklý na po právu oblíbeného Mr. Beana vůbec problém dát šanci této nové podobě oblíbeného herce. Chce to však trochu času a trpělivosti. Stejně jako se Atkinson postupně přeladil ze svých místy trapných šklebů, i divák si musí uvědomit, že zde jeho nejvěrnějším společníkem není medvídek, ale sluha Baldrick. Seriál Černá zmije je jak ohýnek. Nejprve čadí a sem tam vyskočí plamínek vtipnosti. Posléze se však rozhoří do skvělé komediální vatry, která s každým dalším dílem je lepší a lepší! --- Pokud by někoho zajímalo: První DVD se skládá z dílů - Věštba, Zrozen ke kralování, Arcibiskup, Vous královny Španělské, Lovec čarodějnic, Černá pečeť. * * * ()

JohnnyD

Black Adder sa v tejto sérii síce správa ako kus vola, ale jednotlivé vypointované scénky sú absolútne dokonalé. PS: Netreba čakať žiadnu sofistikovanú frašku na britské dejiny, iba brilantný britcom v historickom pozadí. ()

salahadin

1. část téhle zmijácké mozaiky se ještě od svých vrcholných pokračování liší, ale smát se jí dá i bez podpůrných prostředků. Temný středověk byl místem, kde jste si nebyli jisti svým životem ani jediný okamžik, a tím více ne, pokud jste se pohybovali ve vyšších kruzích, protože právě tu operuje úlisný a proradný Edmund. Ten sice působí, jakoby neuměl desátky počítat, ale v té "na hrnec" sestříhané kebuli se s kulometnou hbitostí rodí jedna chytrá intrika za druhou...přesto korunu pro krále zdejšího vtipu právem dostává Brian Blessed, jehož zapomětlivý a nervově cholericky roztěkaný král je dokonalý. V pilotním dílu k Černé zmiji (pilot se vůbec nevysílal) se mi Edmundova postava líbí víc, protože se podobá už charakteru počínaje druhou sérií. Děj je stejný jako u epizody Zrozen ke kralování. Herci nejsou téměř identičtí, hraje tu jen Tim McInnerny, Elspet Gray a Rowan Atkinson. Ještěže pro roli Baldricka našli Tonyho Robinsona! ()

Aky

Nebudu v komentářích rozlišovat jednotlivé série, i když v duchu mi samozřejmě některé jsou sympatičtější než jiné. Všechny ovšem v mých očích zaslouží absolutorium. Nejen pro nepřekonatelný osobitý Atkinsonův humor sám, ale hlavně proto, že si dokáže utahovat prakticky z téměř celá britské historie, přičemž ani na vteřinu nelze zapochybovat, že je sám hrdý Brit, a aniž své Brity uráží. Celé Černé zmiji ode mne patří 100%. ()

Ruut

Moje nejoblíbenější série celého seriálu. Rowan Atkinson se zde pitvoří přesně jako Mr. Bean a v této poloze jej mám nejraděi. Dokonale slizký, zlý, lenivý, hloupý a zbabělý Černá Zmije je asi nejlepší Atkinsonovou rolí. Přece jen oproti Beanovi mu zde dovoluje použít mohem větší škálu výrazů a během jednotlivých sérií se jeho postava neustále vyvíjí. ()

boshke

Rozhodně jsem tedy tu úžasnou, kultovní Černou zmiji čekal lepší. První série je opravdu bídná, téměř bez vtipu, akorát se spoustou středověkého kraválu... S dalšími sériemi by to však mělo jít stále nahoru, tak se nechám překvapit... 50% ()

Sašenka165

Bezchybný seriál s příjemným britským humorem. Miluju přepisování dějin a ještě víc, když je přepisuje Rowan Atkinson alias Černá Zelenina, pardon Černá Zmije :-). ()

klerik

Anglický legendárny humor. Atkinson a Laurie hrajú úplne inak, než ich poznáme. Šialená karikatúra. A zábavná... ()

sharky

"solidni rozjezd" prvni tri díly nejsou zdaleka tak zábavné jako díly 4-6, na jejichž vysokou úroveň je navázáno v dalších řadách. ()

Necrotongue

První řadu Černé zmije považuji za nejslabší,ale i tak je výborná.Největší problém mám s Rowanem Atkinsonem,který se tady chová příliš jako Mr.Bean,a to mi nevyhovuje,protože ho mám radši v inteligentnějších rolích.Naopak naprosto skvělý je v první sérii Brian Blessed jako Richard IV.,absolutně ovládne každou scénu,ve které účinkuje.Všechny čtyři řady seriálu příliš nefungují s českým dabingem,naštěstí vlastním kopii v původním znění s titulky,humor se tak dostává minimálně o level výše. ()

sarume

Ten kdo má doma na videokazetě tohle dílko, se nemusí bát jakékoli deprese.Spolehlivě to zažene jakékoli chmury ()

rawen

Dost slabý sitcom (tak na úrovni ** až ***) - slabomyslný pitoreskní úlisný obličej Rowana Atkinsona jej nezachrání - když připočtu úděsný dabing TV Nova (měl jsem si sehnat originální verzi) - vychází mi z toho velké zklamání. Ani nemám chuť se dozvědět jak pokračují další série, když na konci první všichni pomřou. Tečka. 6/10 PS: shládnul jsem Černou svini (tedy pardon zmiji) v originále a musím říct, že je opravdu malinko lepší, přesto je první série tou nejhorší ze 4 sérií Černé zmije a zároveň je v ní Atkinson největší "kolík" :), zvyšuji na 7/10 (ruce pryč od nováckého dabingu! je to killer!) ()

BoPo

Malo to občas také pred beanovské grimasy. A čo sa týka humoru samotného? Táto historická doba bola asi až priveľmi temná, pretože v nej čierny humor neustále zanikal a bol ťažko rozpoznateľný. Prvú sériu Černej zmije by som odporučil vynechať, aby ste sa vyhli zbytočnému odradeniu od pokračovaní. Tie totiž prinášajú pobavenie a Rowana Atkinsona v neprofláklej podobe. ()

adamo_znk

Rowan Atkinson je génius. Dokázal vytvořit dvě nezapomenutelné figurky. Jedna z nich rozesmívá černým humorem, satirickými vtípky a nezapomenutelnými hláškami, druhá nemluvností a totální demencí. První série se ale ještě hledá není ještě tak geniální jako tři následující. ()