Epizody(6)

Děj I. série se odehrává v 15.století (1485 - 1498) na dvoře krále Richarda IV. (pouze v prvním díle na začátku u jeho předchůdce - Richarda III.). Zde se královský princ Edmund "Černá zmije", vévoda z Edinburghu, snaží za pomoci svých věrných přátel Baldricka a Lorda Percyho stát korunním princem namísto svého bratra Harryho anebo dokonce králem celé Anglie. Ovšem vždy to dopadne jinak než si představuje. (Fary)

ladko

Najslabšia séria z Black Addera je táto prvá séria...Málo priestoru dostali Baldrick a Percy a naopak príliš veľa otravný kráľ. Ani Edmund ešte tak nehláškuje ako v ďalších sériach. I jednotlivé príbehy v epizódach nie sú tak geniálne vypointované ako v nasledujúcich troch sezónach. Oplatí sa preto nezatracovať Black Addera a dať mu šancu aj po tomto slabšom rozbehu... ()

fcreading

Rowan Atkinson znovu dokazuje že je velmi výborný komik. Takže hodnotenie 1 serie je dost vynikajúce a to hned 2 dieli tam som sa rehotal ako o život. Baldrick a Percy do toho skvele pasuju a skvelo hláškuju jednu pitomost za druhou a to je len dobre. Atkins je tentoraz trošku prefíkanejší a vždy vymyslí plán ako sa niekoho zbaví. Takže absolútna špička. ()

Paxxx.cz

Super seriál Rowana Atkinsona a to platí o všech řadách. Velmi vtipná záležitost z řadou absurdních situací a celkově ukázka britského hůmoru. Český dabing se fakt nepovedl, ale to je snad skutečně jediná vada, kterou jsem na černé zmiji našel. ()

havLord

omg, takovým humorem jsme se bavili na prvním stupni školy základní. Je to infantilní a naprosto ztřeštěný - bohužel však ne vtipně ztřeštěný, jako jsou MP. Atkinson se pitvoří, až je mi za něj samotnýmu trapně - avšak jednooký mezi slepými (Brian Blessed, Tim McInnerny, Elspet Gray...) králem. S přimhouřením oka a ucha jsou to dvě hvězdy. ()

Laxik

Ano, tady vážně sedí slovo geniální. Angličani si prostě umí dělat srandu ze všeho, a nejlíp sami ze sebe. Ale i přes ty nejlepší vtipy, na jaké můžeme v komedii narazit, je tady až moc slabých, předvídatelných a nudných částí. Takže to není na plný počet. Čerstvé koně! ()

Vojcl

V Česku prakticky neznámá série, která je v Británii naopak pokládána za kultovní dílo. Nemohu si pomoct, ale místy mi to přišlo spíš smutné, než vtipné (zejména závěr první série). Celkově jsem se u toho ani zdaleka nenasmál tolik jako u jiných britských seriálů. Na druhé straně musím uznat, že mladý Rowan Atkinson zde předvádí velmi kvalitní herectví a představí se ve zcela odlišné roli, než jak ho známe ze scének s Mr Beanem. Líbily se mi také povedené narážky a odkazy na skutečné historické události či divadelní hry Williama Shakespeara. Je to tedy takový lepší průměr, který zejména díky výbornému Atkinsonovi určitě stojí za vidění, nějaké bouřlivé salvy smíchu však od Zmije nečekejte. ()

gogos

Naprosto bezkonkurencne nejlepsi serial ze stredoveku :D ... Vyborny scenar a predevsim vynikajci vykon hercu.... Taky solidni dabing (az an tu technickou uroven).... ale jinak super, super, super... poklona Mr. Atkinsone.... ()

Tirion

Ještě, že jsem tuto první sérii přečkal a podíval se na další. Je to zvláštní, ale právě úvodní série je podle mě tím nejhorším článkem celé Černé zmije. ()

IllIlIlIIl odpad!

Bohužel britský humor mi je cizí a když k tomu připočtu ještě slovícko sitcom, tak se z toho pro mě zrodí výtvor, který je jako velký obraz slavného malíře, ve kterém laik nic nevidí. ()

Aiax

Rozhodně jeden z nejlepších komediálních seriálů všech dob, pro děti a popcornové diváky to není, ale milovníci britského humoru a především Rowana Atkinsona budou v sedmém nebi. ()

togaf

Kultovní seriál? Asi jsem něco nepochopila. Humor je většinou na úrovni pubertálních vtípků - fekálie, zakopávání, padání atd. Jen poslední dva díly tenhle seriál vytahují na slabší tři hvězdy. Mám ráda britský humor i Rowana Atkinsona, ale tohle ne. A český dabing téhle historické komedii opravdu nepřidává na vtipnosti. Celé to vypadá jako natočené partou patnáctiletých děcek. Na další série se nechystám. ()

Valsadora

Jeden s nejlepších komediálních seriálu. Rowan Atkinson se do této role náramně hodí, což ještě přidává na kvalitě. Škoda jen, že už jsem viděla všechny díly všech sérií. Black adder forewer! ()