V Bosně je zavražděn významný politik a nedaleko Uralu právě explodovala jaderná hlavice. Dvě zdánlivě nesouvisející tragické události. První záhadné okolnosti vyplouvají na povrch a krizový štáb Bílého domu začíná okamžitě pracovat na nejvyšší obrátky. Šéfka oddělení nukleárního dozoru Julia Kelly dostává k ruce svérázného pomocníka, drsného vojenského specialistu Toma Devoa. Tahle dvojice spolu nudu rozhodně nezažije. (oficiální text distributora)

dANo

Veľmi sa tento film neodlišuje od šedého priemeru... jedine, čo je pre naše končiny zaujímavé, sú scény natočené v Bratislave (aj keď na druhej strane vyznieva neprofesionálne to, že vo filme sú to zábery akože z Viedne, či Sarajeva). Clooney ani Kidman neoslnili, ale ani nesklamali. ()

shantim

Slušně nadupaná akční podívaná. I přes několik logických a scénáristických nesmyslů dávám 75% hvězdiček. ()

JohnSmith

Sice poněku děravý scénář,ale jinak slušná zábava.Kidmanová mi tam sice moc nesedí,ale Clooney si drsnýho vojcla pěkně užil.Jinak klobouk dolu před Mimi Lederovou,akci umí natočit mnohem lépe než většina pánů režisérů. ()

Autogram

Odvrátiť katastrofu sa ako tradične snaží dvojica muž a žena. Úvodná vlaková scéna bola prijateľne akčná, ale divákovi nečakane odopreli haváriu vlaku, asi nestačil rozpočet. Jadrový výbuch nechýbal, tých pár sekúnd stačilo na vystrašenie diváka. Zvyšok filmu je už vopred jasný, ako neohrození hrdinovia drsný a nežná prekonajú všetky prekážky a miestne zložky sú absolútne neschopné. Schumacher z tohto filmu nebude nadšený, akého menovca si tam zaslúžil, scenárista fandil asi inému tímu. ()

Styxos

Akční film, který sice ničím nezajmu, ale rozhodně se nemá za co stydět. George Clooney tu předvádí nadmíru bezva výkon, Nicol Kidman je jako vždy kočka a na konci se taky trochu zapojuje do akce (škoda, že ten výbuch nebyl větší). A taky mě docela dostalo to, že jejich dvě postavy spolu neměly žádný románek. A na závěr - Hans Zimmer tentokrát neodvedl takovou dobrou práci s hudbou, na kterou jsem u něj zvyklý. ()

giovanni3

Kvalitní herecké obsazení není bohužel všechno. Scénář byl dost průměrný (scéna ve vlaku byla hodně dobrá) a i zisk úvodních klíčových informací byl úsměvný (osobní poznámka zrovna u transferu jaderných hlavic od místa nehody směr Írán a zrovna ta zkratka říká takřka vše od Sarajeva po název ulice v NY) a i ochranka v té firmě dosti pospávala... Kidman tu vlastně ve finále jen pobíhá s Clooneym tam a zpět a nic tak 2x neřeší.. 3z5 ()

Aqualung

Myslím, že jde o povedený akční film, který si dnes zase připomenu.Pan Clooney exceluje v různých akčních scénách, které jsou však jen okrajovou záležitostí.Film ukazuje na mnohem podstatnější skutečnosti, které jsou ve hře.A sice na možnost, že se jaderné zbraně mohou dostat do "nepovolaných" rukou.A zde slouží jako zbraň odplaty za účast USA v konfliktu na Balkáně před pár desítkami let. Zde si můžeme za "balkánce" dosadit "někoho"jiného v jiné části světa a jednomu začne běhat mráz po zádech.To by třeba odstřel dvojčat mohl vedle toho vypadat jako běžná stavební nehoda.....No nic. ()

sedm.1

Dávám 4 *,což je u mě na akční film poměrně hodně,ale hned vysvětlím proč.Základ u akčního filmu je pro mě neustálá akce,nářez,napětí,výbuchy,dramatické chvilky a to podle mne v Peacemakeru funguje na plný obrátky.I co se týče hereckého obsazení,spokojenost na mé straně byla,takže já byl tím pádem spokojený s celým filmem a Peacemaker doporučuji,pro mne příjemné překvapení. ()

solskjaer

Docela solidní Béčko s Áčkovými herci, kteří vyloženě ve filmu nestíhají. Mimochodem Clooney je ve filmu dokonale trapnej. Slabý. ()

kenkaku

Na celý film se moc hezky kouká (tak na 4,5 hvězdičky) až do závěrečného "nahánění záporáka". V tu chvíli nastupuje totálně iritující pasáž filmu kde se "klaďasové" chovají jako idioti a hodnocení u mě padá tak na 1,5 hvězdičky. Opravdu tím koncem podělali fakt solidní podívanou a to hodně. Tedy na film se rád podívám ještě jednou, ale vypnu/přepnu ve chvíli kdy "vrchní záporák" vstoupí na půdu Spojených Států. Jen tak si zachovám dobrý pocit a zbytečně ne nerozčílím. ()

Bobek15

Na režisérku, ktorá mala doposiaľ skúsenosti len s režírovaním seriálovej ER, sa vcelku vytiahla. Slušný dej a zaujímavá zápletka, sprevádzaná slušnou akciou a super hudbou Hansa Zimmera....všetko, čo má správna akčná pecka obsahovať. ()

Seti

Zlatý devadesátý - padouchům ještě chybí turbany, mají pořádně ostrý "r" a pocházejí z Uralu. Amíci bezúhonně střílí a likvidují po celém světě (to vlastně platí stále :-) a ve finále zachrání přinejmenším Ameriku ale spíš celý svět. Clooney je fajn, Nicol to sluší a škatulka solidního oldschool thrilleru je vyplněna. ()

Loki_Six

"I don't know about these guys, but General Aleksandr Kodoroff doesn't ride around on a nuclear transportation train. It's like Ivana Trump on the subway." ()

iXtr3m3

Veľmi dobrý a atmosférický triler s na USA neamerickou výpravou a perfektnou ústrednou dvojkou. Už samotný úvod bol maximálne efektný, nechcem si predstaviť, aké by to bolo v skutočnosti. ()

1860

Přišlo mi to hrozně umělé, bez náboje a napětí, což jsou u thrileru docela podstatné věci.. Možná je chyba jen ve mně, ale tenhle snímek prostě NEDOPORUČUJU.. ()

Mazlik4

Ach ti terorysté - oni se zkrátka nepoučí. Stále nechápou, že proti geniálních americkým agentům nemají šanci! ()