V Bosně je zavražděn významný politik a nedaleko Uralu právě explodovala jaderná hlavice. Dvě zdánlivě nesouvisející tragické události. První záhadné okolnosti vyplouvají na povrch a krizový štáb Bílého domu začíná okamžitě pracovat na nejvyšší obrátky. Šéfka oddělení nukleárního dozoru Julia Kelly dostává k ruce svérázného pomocníka, drsného vojenského specialistu Toma Devoa. Tahle dvojice spolu nudu rozhodně nezažije. (oficiální text distributora)

Ludva

[2009-10-16] * Naprostý průměr v rámci žánru, zaměnitelný i s epizodou libovolného dražšího televizního seriálu. Vlastně moc nevím, o co tam šlo, ale celkem rychle to uteklo. ()

pupidup

Když jsem viděla před lety, tak se mi líbil, ale viděla bych to na tak na 55%. Dnes hodnotím 75%. Z toho důvodu, že jsou tam skvělé akční scény, které dnes už snad nejsou schopni natočit. V devadesátých letech tuctovka - dnes super akčňák...že by šla kvalita filmů dolů...? ()

fire.wall

Další z řady nadprůměrných filmů. Jaderné bomby jsou celkem běžnou zápletkou, ale George Clooney tomu dodal šťávu. On byl ten drsňák, který si dokáže poradit se vším a Nicol za ním celou dobu jenom běhala, až na zneškodnění bomby. Takže pokud nechcete vidět trhák, kdy se vám radši nebude chtít ani na záchod, tak tohle je to pravé. ()

suuperchlap

..neuveriteľné, že tak rýchlo starneme.. bol som v Bratislave pri nakrúcaní.. dnes je tomu 15 rokov.. film je fajn.. pamätám sa, že ma v tej dobe film veľmi bavil.. ale Bond to nieje.. nato, že tento akčný film robila žena je to podarené... ()

wodnar

V pohode som tom pozrel celé. Výkony George Clooney a Nicole Kidman v celom filme zbytočne preafektované, až nasilu pútajúce pozornosť. V niektorých momentoch až úsmevná dokonalosť hlavných hrdinov, ktorí sú jednoducho neomylní a dokážu všetko. George Clooney mi miestami pripadal ako Chuck Norris :-). Scéna s laserovými zameriavačmi fakt skvele natočená. Strhujúco natočená aj smrť manželky a dcéry srbského politika, ktorý mal odpáliť bombu. Inak, pri jej zneškodňovaní-tej bomby-by sa asi skutočný pyrotechnik pousmial, tá rýchlosť.... ()

Job29

Napínavá a akční honička. Konec trochu přehnaný, ale jinak bych tomu snad nic nevytkl. Clooney jako vždy nesklamal. ()

andydufrsn

Začátek filmu je dost divnej, sice se říká, že v Rusku je všechno možný, ale že by Rusové přemísťovali jaderné zbraně ve vlaku taženém parní lokomotivou a že by veškerá ostraha transportu seděle v jedoném vagonu a ještě ke všemu by všichni chrápali jak děti v mateřské školce to už je fakt celkem přehnaný, pak už se to nadechlo k jakémus takémus špiotrileru, ale ten začátek to prostě nezvratiltelně stáhnul ke dnu. ()

GrooteLulu

...bomba v autě!!!....je to docela naivní akční film (po Segalovy nelze již natočit slušnej akčňák) o ukradené jaderné bombě, ale pro doktora z Pohotovosti (začátek všech nekonečných seriálů z nemocničního prostředí v tv od 90.let doposud) a Tarantinově zabijákovy, se Clooney zabydlel díky své oblibě natrvalo u filmu a Kidman bez Cruise neztrácí svou nežnost mezi partou žoldáků a zachraňuje planetu, chlap nechlap.. ()

PORTER44

Průměrná akční podívaná o teroristickém útoku,akorát že tady tu jadernou bombu na začátku opravdu odpálí a pak se film trochu zpomalí když začne honba za teroristy,M.Lures který hrál teroristu a má bombu v batohu vypadal v New Yorku že se podělá strachy toho by musel poznat každý že není v pořádku. ()

Dennysak

V roce vzniku filmu jsem to všechno napjatě sledoval jako mladej kluk na VHSce z půjčovny. Když jsem si Cloonyho a Kidman pustil teď, v roce 2024, je to velký rozdíl. Současnému náhledu asi nejvíc pomohla třetí řada Jacka Reachera, která se oderává v ČR a až bolestně odhaluje americké představy o jiných zemích, než je Amerika. Stejným prizmatem se - už to nedokážu jinak - dívám na Peacemakera a vodím jen producentský kalkul, který využil to, co v té době nejvíc letělo. Fešáka Cloonyho, fešandu Nikolu a to divné devadesátkové vakuum, kdy se SSSR už rozpadl, a současné rusko ještě neodhalilo svůj fašizující základ. Je to naivní. Ne roztomile naivní, jen naivní a tedy blbé. Docela by mě zajímalo, jak se na film dívají Srbové, když vidí ametického borce, který všechno hravě zvládá, všemu rozumí, ví si vždy rady a když v Sarajevu na ulici rozstřílí pár aut a lidí, nikdo ho az to nestíhá, protože je to filmový Američan. FIlm z ranku nikoliv uměleckého záměru, ale obyčejného bussiness projektu bez duše. ()

blbina

" Neděsí mě člověk co chce 10 jaderných hlavic, ale člověk co chce jen jednu ". Na svou dobu nářez!!!!!!! Pohoda na neděli. ()