V Bosně je zavražděn významný politik a nedaleko Uralu právě explodovala jaderná hlavice. Dvě zdánlivě nesouvisející tragické události. První záhadné okolnosti vyplouvají na povrch a krizový štáb Bílého domu začíná okamžitě pracovat na nejvyšší obrátky. Šéfka oddělení nukleárního dozoru Julia Kelly dostává k ruce svérázného pomocníka, drsného vojenského specialistu Toma Devoa. Tahle dvojice spolu nudu rozhodně nezažije. (oficiální text distributora)

marek29

Strhující akce ze starýho Hollywoodu s mladičkým Georgem Clooneym. Krapet zastaralejší vzhled krve, ale celkově starší ráz filmu je danej rokem natočení. Zajímavý je, jak byl film vizionářský vzhledem k útokům z letadla.. 4 roky na to už panorama NYC není jako v tomhle filmu. Jinak fajn oddech na večer . ()

mrclTV

Keď film začína takým bláznivým vlakovým únosom, viete, že sa máte načo tešiť. Jediné slovo, ktoré ma napadlo pri sledovaní tohto kúska je - smiešne. Ďalší z tých zábavnych akčných snímkov z polovice 90tych rokov (napríklad Air Force One je podobný kaliber), v ktorom si Hollywood predstavoval zachraňovanie sveta po svojom. Jedna topka bolo sledovanie kamióna satelitom, to som už fakt nerozchodil, ale celý film je vlastne ladený v nechcene humornej rovine. Niektoré hlášky by sa zišlo vytesať - "Odkiaľ ste? Z Filadelfie. Dajte mi kľúče."...a ufujazdí s autom - mehehe. Dám bod za to, že sa to točilo aj na Slovensku a priestor dostalo pár slovenských hercov. Hlavná myšlienka tiež nebola úplna kravina, ale to prevedenie, to prevedenie.. PS: Americká záľuba v skratkách jednotlivých krízových skupín ma vytáčala do záchvatov smiechu. Postava Nicole Kidman ich súkala ako zo slovníka kodových označení. ()

jprmusic

Tak nevím, co tu všem vadí - asi jsem velmi nenáročný divák, ale mě ten film pořád i po těch letech baví. A Nicol to s Georgem docela ladí .... ()

PlysovyMacko

Typický devatdesiatkovy namet-rusi, Juhoslávia, teroristi,atómová bomba. Celý film hlavní hrdinovia pobehujú sem a tam a kričia na seba. George v netypickej roli-suvereneho drsnaka, mne sa viac paci keď je pohoďák. Z filmu si pamätám iba bratislavskú nahanacku a akciu v New Yorku. ()

RafaKrakal

Ano, je to americká blbost, téměř žádná věc ve filmu nedává smysl, ale vše nějakým zvláštním způsobem funguje dohromady, že jsem se po čas celého filmu bavil a ani si stupiditu jednotlivých scén moc nepřipouštěl. Navíc hudba Hanse Zimmera celé dění krásně podkreslovala a dokázala z filmu společně s hlavní hereckou dvojicí vyždímat maximum. ()

Marg

Nadprůměrné akční dílko. Úžasná je efektně zakončená sekvence s krádeží jaderných hlavic. Nicole Kidman nevadí, Clooney mi přijde lepší. Hollywodské finále, budiž. ()

JohnKEANE

Dalšia blbost kde má Amerika zasa navrh.Ale vymenujem x dôvodom prečo sa mi táto bachorka tak velmi páčila: Marcel Iures ako hlavný záporák nemá chybu.Lubomír Paulovič ako další záporák nemá chybu.Bratislava zaaskakujúca za Vieden nemá chybu.Uvodné vlakové scény nemajú chybu.A ten celkový spád vdaka ktorému nepocítite nudu nemá chybu. ()

mgerlich

Docela slušnej film. Líbí se mi, že Clooney nehraje Mirka Dušína a nebýt těch pár příběhových kotrmelců, dal bych 4*. ()

cguio

Když jsem to viděl jako malej kluk bylo to něco úžasnýho, po druhým zhlédnutí přeci jenom ta jedna hvězdička ubyla. ()

ESNYR

Úplně normálně jsem se bavil a najednou jsem koukal že je konec. Takže to má za 4, protože už se mi dlouho nestalo že bych během filmu nekoukl minimálně 8x na hodinky. ()

AnnaW

Přísně vzato, je to pěkná slátanina, pokud jde o logičnost děje. Ale díky Clooneymu a překvapivě i Kidmanové a slušenému tempu se na to dá dívat. ()

pierre9

Pre mňa dosť "odfláknutý" film. Keď má niekto peniaze na to, aby zaplatil Clooneyho a Kidman, má aj dosť peňazí, aby sa nemusel znížiť k tomu, že Bratislavu vydáva najprv za Viedeň a potom Sarajevo. To ja nazývam amaterizmus. Uznávam, že v Bratislave natáčanie vyšlo určite lacnejšie ako vo Viedni, ale keď niečo robím, robím to poriadne. Samozrejme 2.5*, ktoré by som Peacemakerovi dal, nie sú dôsledkom len týchto nedostatkov, ale mnohých ďalších, ktoré mu ubrali na uveriteľnosti (vrcholom boli americké vrtuľníky veselo si lietajúce v ruskom vzdušnom priestore). ()

Kada80

Pouze podprůměr.Člověk čeká akční jízdu,ale ta se ne a ne dostavit.A nezachrání to ani Clooney a Kidman.Mimi Leder opět prokázala,že její filmy nestojí za nic. 45% ()

DansteR

Pěkná Nicole, akční George a k tomu pár jaderných hlavic. Klasika nějaké té loupeže nuklearních zbraní v trochu jiném podání a s trochu jiným záměrem. To je jediné co je tak trochu originální, zbytek je okoukaná průměrná akční písnička. Zajímavostí je, že ten film je vlastně jen o ústřední dvojici, všichni ostatní jsou dost nevýrazní. Průměr. ()