V Bosně je zavražděn významný politik a nedaleko Uralu právě explodovala jaderná hlavice. Dvě zdánlivě nesouvisející tragické události. První záhadné okolnosti vyplouvají na povrch a krizový štáb Bílého domu začíná okamžitě pracovat na nejvyšší obrátky. Šéfka oddělení nukleárního dozoru Julia Kelly dostává k ruce svérázného pomocníka, drsného vojenského specialistu Toma Devoa. Tahle dvojice spolu nudu rozhodně nezažije. (oficiální text distributora)

jasiska

Film je priemerne dobrý akčný film. Je však výnimočný zábermi Bratislavy ako Viedne (naháňačka na Hviezdoslavovom námestí, Primaciálny palác) a - podržte sa - aj Sarajeva (záber v televízii na aulu Univerzity Komenského). Keby bol celý film úplne nanič, kvôli tomuto si ho budem pamätať asi do konca života:-) ()

Haymar

Nenáročná spy-akce, které nechybí jak působivé akční scény, napětí, spád i charizmatické duo klaďas/záporák (výborný Iures a ještě lepší Clooney, který svou sekundantku Kidmanovou válcuje na plné čáře). Nechybí však ani typická scénáristická infantilita - předvídatelný děj a spousta klišé. Škoda, že si film neudržel onu zajímavou - bondovskou atmosféru z první poloviny. Kolem a kolem je to pořád lehký nadprůměr a díky Clooneymu přimhouřím oko ()

peetriss

Peacemaker = Průměrmaker. Co se týká režie dosud televizní harcovnice Mimi Leder, jedná se o průměr lepší, byť se i zde (tentokrát nepatřičně) snaží, jak je jejím zvykem, ždímat sentiment. Ani to nestačilo, aby dokázala vytáhnout rutinní a nedobrý scénář, jen tak hala bala si pohrávající s tehdejšími světovými politicko-válečnými boláky, aspoň o hvězdičku výše. Nedokázalo to chytnout, naopak odrazovalo to nesmysly (které se nedokázaly vstřebat ani v takto poměrně tolerantním žánru) a kostrbatostí děje. Hlavní duo Clooney- Kidman nepůsobí sehraně, hlavně druhé jmenované role přímo nesedla. ()

Skalda

pokud zvážíme, že to natočila "ženská" - nic proti emancipaci, je to slušná akčnárna které ke konci už tak trochu docházel dech a tak na chvilku vysadila aby si v závěru odplivla. Překvapí několik nadprůměrně zvládnutých (převážně demoličních) scén a dokonale sedící hudba. ()

Cement73

Samozrejme som sa na Peacemakera tešil, keďže americký filmový štáb niekoľko dní okupoval centrum Bratislavy. Nedá sa povedať, že by som bol sklamaný. Celkom slušný akčák, pekné prechody z krajiny do krajiny. Nicole ma síce akurát nepresvedčila o svojich kvalitách, ale Georgio vystúpil z tieňa nemocnice... ()

Yardie

Slabších 60%, takový klasický akční průměr. Ničím vyčnívající a překvapující film. V podstatě se jede podle klasické šablony, jen je krapet jiný námět a prostředí filmu. Nenudí to, ale ani nenadchne. Na zabití času ideál, vidět znovu není třeba. Howgh! ()

mira007

Tak jediné co se povedlo bylo leda obsazení, nicméně film o amerických gerojech na akční vlně se moc nepovedla. ()

Thomm

Lepší průměr. Clooney je super jako obvykle, stejně tak soundtrack od Hanse Zimmera a i Nicole Kidman docela ujde. Film má svižné tempo a místy až překvapivě dobře zvládnuté rychlé akční scény. Všechno ale tak nějak podivně vychází, stačí pár telefonátů a snímků ze satelitů a hned se ví, kde jsou kradené hlavice a co s nimi teroristi zamýšlí. Žádné zvraty, překvapení a napětí dost ubírají na požitku z filmu. ()

arcticsky

Film je to akční a napínavé akce je tu dost. Pobavil jsem se výtečně. Clooney stejně jako Iures v roli záporáka výborní. Nicol slabší. ()

Lukoye

Pět hvězdiček rozhodně nedám, ale k těm čtyrem bych přidal tak jetě jednu čtvrtinu. Poměrně se mi to líbilo, byl jsem napnutej, a přes některá hluchá místa konec docela vygraduje. Párkrát jsem si poposed v sedačce. Hodně se mi líbily scény s vrtulníkem při stíhání nákladáku s ukradenými hlavicemi. Jestli se tomuto filmu dá něco ¨pochválit, tak je to absence přiblblech vtípků a hlášek, tak často se v akčních hollywoodských filmech vyskytujících. Všechny postavy zůstávají po celou dobu filmu v podstatě věcné, není zde místo na emoce. Na druhou stranu do skutečně dobrého akčního filmu přece jenom nějaký ten krůček chybí. Chce to méně škrobu a předsudků-jugoslávská část filmu je slabá. ()

pend

Docela jsem se u filmu bavil, některé scény se tváří tak vážně, až se smějete, jindy vás opravdu mrazí. A ani to nebylo nudné. A na Clooneyho i Kidmanovou se rozhodně dalo koukat. ()

Wawer

Dobře ujetý, dobře přitažený za vlasy a na zavěr pitoma rozbuška kerá rozmetá barak na cucky, prostě efektni zabava u které se nehodí moc přemýšlet ()

Matli

Viděno asi po 5tý a stále jsem si to užíval, celou dobu napínavý jako kšandy, žádná zbytečná omáčka, oba hlavní herci podávají skvělý výkon. Na 97 rok výborná práce (na ženskou - režisérku) 96% ()