Akční / Sci-Fi

USA, 2003, 138 min

• Flipnic

Další z komixových hrdinů, který se podle mne příliš nepovedl. Hulk jednak na plátně není prostě takový simpaťák jako jiní komixoví hrdinové. Celý děj mi přišel dosti naivní, akční scény nezáživné (kromě souboje se psy), herecké podání hlavních postav dost ploché ... Prostě nic moc, příliš mě to nebavilo. Věřím, že z tohoto komixu se dalo vytáhnout mnohem víc.(12.12.2007)

• Isherwood

Místo pořádné psychologie spousta slovní vaty, místo kulervoucí akce jenom digitální tajtrlíkování na poušti. Ang Lee chtěl jít cestou nevyšlapanou, ale tady notně sešel, jelikož téměř dvouapůlhodinový kolos na konverzačce utáhnout prostě nejde. Formální hrátky (střih, split-screen) po čase stereotypně nudí a do samotného filmu vůbec nesedí. Jakoby do něj někdo po nocích Leemu ve střižně přidával vlastní psychedelické vsuvky. Obsazení je výborné, Elfmanův soundtrack s etnickými motivy moc fajn, ale stejně celá tahle fraška padá dolů s faktem, že hlavní záporák nastoupí až deset minut před koncem… V komiksovém filmu! Ups!(15.7.2007)

Co tohle, sakra, bylo za (ne)efekty?!(21.5.2008)

Dobře, přeci nebudu kvůli vzorně elastickým trenkám odsuzovat tak skvělou comicsovou adaptaci. To by pak film (a potažmo i comics) posunulo k úplně jinému diváckému raitingu. Velmi oceňuji režisérovu odvahu, že se do něčeho takového pustil. Narozdíl od producentů a skoro jsem měl pocit, že většinu akce tam Ang Lee dal kvůli nim. Ta psychologie asi nebude někomu po chuti, mě naopak přišla (v rámci žánru) velmi dobře zvládnutá a možná i díky Elfmanově hudbě velmi sugestivní. Po mnoha jiných filmových comicsech jsem se k Hulkovi vrátil a jeho kvality a výjimečnost se mi jen potvrdily.(28.9.2005)

• mysicka

proc se to tvari, tak jak se to tvari???(4.1.2005)

• - Grafická mapa podzemního vojenského komplexu byla připravována 3 měsíce. (fannah)

• - Hulk (Eric Bana) ve filmu nabývá výšky až 4,5 metru. Hulk (Edward Norton) z filmu Neuvěřitelný Hulk (2008) přitom měřil metry 3. (Bob14)

• - Hulk je držitelem rekordu největšího propadu návštěvnosti v kinech. První týden otevíral jako číslo jedna, načež druhý týden se propadl o 69,7 %. (HellFire)