Akční / Sci-Fi

USA, 2003, 138 min

• mysicka

proc se to tvari, tak jak se to tvari???(4.1.2005)

Jsem na tom stejně jako mnozí ze spoluhodnotících. Neakční momenty mě bavily více, než ty, kde Hulk skáče, ničí, zabíjí. A opět comix neznám, takže nemůžu srovnávat. Mé první setkání s režisérem Angem Lee nedopadlo špatně. MYSLÍM, ŽE JSEM SE PRÁVĚ NAŠTVAL.(1.3.2004)

Jedna z prvních necomicsově neakčních comicsáren.(12.7.2003)

Tak trochu jinej komiksovej film, coz ovsem neznamena, ze by byl spatnej. Ang Lee se vydal jinou cestou a spis vsadil na proklesleni postav coz se mu do jiste miry povedlo. Skoda, ze prvni akce pride az po cca hodince, protoze do te doby to obcas misty nudi. Neni to kuli hereckym vykonum, ty jsou dobre (i kdyz Bana misty prehrava), ani kuli hudbe, ktera je (jak je u Leeho filmu zvykem) na hodne dobre urovni, ale de o to, ze se vlastne skoro nic nedeje a vlastne jedine dve dulezite sceny jsou vysvetleni jak to bylo s Hulkovo rodici a jak se v nem Hulk v dospelosti "aktivoval". Rozhodne by to chtelo trosku zkratit. Kdyz pride na radu akce, tak ta je hodne povedena, Hulk skutecne "hraje", jen mi ten jeho oblicej prisel misty takovej srandovni. Celkove triky jsou hodne dobry. Bohuzel Lee se nevyhl nekolika malo klise, najde se tu i par nechtene smesnych scen, nejake nudne pasaze a spousta nelogicnosti (hlavne do oci bije, ze si Hulk pri premene neroztrha spodky (coz je sice vysvetleno ve filmu o filmu tim stylem, ze se mu jen prodlouzi nohy, ale to mi pride hodne smesny, aby se celej zvetsil a zadek a pero ne) z dalsich nelogicnosti to je napriklad, ze ze zmutovanejch psu caka zelena krev, vrtulniky co se rozsekaj o zem nevybuchnou, stihacka vyleti az do kosmu a takle bych moh jeste chvily pokracovat). Taky bych rek, ze filmu uskodilo, ze Hulk vlastne nema poradne soupere (komiks neznam, takze tezko rict, jesli byla vubec nejaka moznost dat mu za nepritele nejakeho jineho komiksoveho hrdinu), protoze precejen vojaci zadnej poradnej souper nejsou. Ke konci se to sice rozjede trosku s jeho fotrikem (toho sileneho vedce Nick Nolte zahral opravdu suprove), ale ta bitka je moc kratka. Dal bych chtel zminit ruzne kamerove vychytavky. Na jednu stranu to prolinani oken je hodne dobrej napad a to rozvrzeni do vice oken taky, protoze film vypada vic komiksove a je zajimave videt nektere sceny z vic uhlu, ale na druhou stranu, misty to trosku rusi a pusobi to zmatene. Celkove si ale myslim, ze si Ang Lee s pro neho nezvyklym tematem poradil velice dobre, a ja se celkem dobre bavil.(2.6.2005)

• gudaulin

V konfrontaci se záplavou televizní a filmové produkce je nutné vážit každou minutu a jeden kamarád razí teorii, že pokud ho film nezaujme do pěti minut, nestojí za zhlédnutí. Porušil jsem toto pravidlo a dal Hulkovi celých pětatřicet minut, ale mnoho mi za to nenabídl. Prostě mě ničím nezaujal, možná kromě půvabu mladé Connellyové a to je trochu málo. Příliš pomalý rozjezd a na komiksový příběh nadměrně psychologizující dialogy pro mně nebyly to pravé. Nemohu hodnotit celý film, ale z toho co jsem viděl, bych Hulkovi víc než 40 % za celkový dojem nedal...(6.5.2007)