Akční / Sci-Fi

USA, 2003, 138 min

• Viktooorka

Pane Lee vy musíte mít pořádné koule, když z comicsové předlohy natočíte drama. Zaměřit se na dějovou linii a akční nářez odsunout na druhou kolej. Ač své milenky bezpochyby uspokojujete, bohužel já jsem asi vysoká meta. Rozhodně si cením nového přístupu, který by mohl působit. Proč se tedy tak neděje? Nick Nolte na roli záporáka sedí ( i když závěrečný hysterický záchvat mě štval). Jennifer Connelly dokonalá, nejen svou krásou, ale i hereckým nadáním. Každá scéna s ní, drží film na vyšší úrovni. Jenže se dostávám k největšímu problému a tím je Eric Bana. Nemůžete sympatizovat s někým, komu nevěříte ani nos mezi očima. Nepřála jsem si nic víc než ať zezelená, nebo umře. Ale přitom jako Hulk stál za slzičku. Jeho mladší bráška Neuvěřitelný Hulk, je přesně to, co jsem od filmu čekala, ale tady se mi to nedostalo. A létající okénka a střihy, která měli být nápadité, mě spíše vadily. Jednoduše řečeno je Hulk pro mě zklamání, které mrzí. PS: Z jakého materiálu má ušité kraťásky? Při mých současných stravovacích návycích a při mé snaze cvičit, se můj zadek neuvěřitelně mění a takové oblečení by mi velice usnadnilo život. Nevíte někdo, kde se dají pořídit? :o)(10.6.2010)

Rodinné drama a comicsový příběh - jde to vůbec dohromady? Ale ano, pokud se toho chopí schopný režisér, jakým Ang Lee bezesporu je. Paradoxně mně nejvíc bavila tolik kritizovaná první "neakční" půle. V ní jsem se díky nápadité režii, vychytanému střihu a pro mně zajímavému rozdělování obrazu ve více okének, ani na chvilku nenudil. Při nepovedené scéně se zmutovanými psy mé nadšení trochu opadlo, ale následné momenty z Nevadské pouště opět uspokojily mé libido. Zejména scéna demolice tanků měla fakt koule. Při zdlouhavém dialogu otce se synem v závěru se o slovo začala hlásit nuda, ale určitě ne nuda k posrání, jak hloupě napsal jeden nejmenovaný kritik. Jo a ještě něco, ty fialový Hulkovy trencle byly fakt prďácký :o))(11.10.2003)

Viděl jsem to v kině, když mi bylo 12. Promiňte.(24.12.2007)

Proč se Ang Lee rozhodl po všech krásných filmech natočit příběh komiksového hrdiny, netuším. Ale já se u filmu, kde se normální člověk mění na monstrum, nedokážu soustředit na děj, protože se moje mysl pořád zasekává na detailech jako třeba, proč musí mít každá taková postava výraz imbecila nebo proč se udrží trenýrky, když všechno ostatní spadne...............(22.9.2004)

Co tohle, sakra, bylo za (ne)efekty?!(21.5.2008)

• - Čím rozzuřenější Hulk (Eric Bana) je, tím je vyšší. Po první proměně měří necelé tři metry, po druhé tři a půl metru a po třetí proměně jsou to čtyři a půl metru. V každé proměně má také mírně odlišný odstín zelené kůže. Animátoři z ILM tak chtěli vytvořit tři odlišné Hulky. (HellFire)

• - Slovo "hulk" je během celého filmu vyřčeno jednou. (Wenca888)

• - Hulk je držitelem rekordu největšího propadu návštěvnosti v kinech. První týden otevíral jako číslo jedna, načež druhý týden se propadl o 69,7 %. (HellFire)