Akční / Sci-Fi

USA, 2003, 138 min

• Morien

Eh... suprzelený?(19.3.2010)

Rozpočet $137miliónovTržby USA $132,177,234Tržby Celosvetovo $245,360,480║ Zatiaľ najschopnejšia verzia o Hulkovi, aj keď má svoje chyby ale má aspoň svoju Hulkovskú tvár v podaní herca ako Eric Bana, dosť okato tu pôsobia triky, tie sa miestamy striedajú lepšie z horšími, zaujímavé je vizuálne ponatie filmu, ktorý je určite prínosom pre tento comics. /70%/(18.5.2005)

Věřím, že jako komiks to museli kluci baštit, ale já jako holka jsem se soustředila víc na tu linii mezi tou dvojkou, kde samozřejmě měla prim Jennifer a její hlas a zjev byl příjemným osvěžením. A ty občasné ty skákačky ze skály na skálu šly v pohodě přežít, hraní s tankama jak s malýma hračičkama taky. Asi se mně nejvíc líbilo to setkání s Bětuškou na ulici skoro na konci, kdy se zmenšuje a zmenšuje a.....ách, to bylo přece i dojemný. Ale bacha, nebude se vám líbit, až bude Hulk naštvaný. Ale zelená přece uklidňuje, tak jakej strach, pánové a dámy? Viděno v rámci Season Challenger Tour.(21.8.2015)

Tak trochu jinej komiksovej film, coz ovsem neznamena, ze by byl spatnej. Ang Lee se vydal jinou cestou a spis vsadil na proklesleni postav coz se mu do jiste miry povedlo. Skoda, ze prvni akce pride az po cca hodince, protoze do te doby to obcas misty nudi. Neni to kuli hereckym vykonum, ty jsou dobre (i kdyz Bana misty prehrava), ani kuli hudbe, ktera je (jak je u Leeho filmu zvykem) na hodne dobre urovni, ale de o to, ze se vlastne skoro nic nedeje a vlastne jedine dve dulezite sceny jsou vysvetleni jak to bylo s Hulkovo rodici a jak se v nem Hulk v dospelosti "aktivoval". Rozhodne by to chtelo trosku zkratit. Kdyz pride na radu akce, tak ta je hodne povedena, Hulk skutecne "hraje", jen mi ten jeho oblicej prisel misty takovej srandovni. Celkove triky jsou hodne dobry. Bohuzel Lee se nevyhl nekolika malo klise, najde se tu i par nechtene smesnych scen, nejake nudne pasaze a spousta nelogicnosti (hlavne do oci bije, ze si Hulk pri premene neroztrha spodky (coz je sice vysvetleno ve filmu o filmu tim stylem, ze se mu jen prodlouzi nohy, ale to mi pride hodne smesny, aby se celej zvetsil a zadek a pero ne) z dalsich nelogicnosti to je napriklad, ze ze zmutovanejch psu caka zelena krev, vrtulniky co se rozsekaj o zem nevybuchnou, stihacka vyleti az do kosmu a takle bych moh jeste chvily pokracovat). Taky bych rek, ze filmu uskodilo, ze Hulk vlastne nema poradne soupere (komiks neznam, takze tezko rict, jesli byla vubec nejaka moznost dat mu za nepritele nejakeho jineho komiksoveho hrdinu), protoze precejen vojaci zadnej poradnej souper nejsou. Ke konci se to sice rozjede trosku s jeho fotrikem (toho sileneho vedce Nick Nolte zahral opravdu suprove), ale ta bitka je moc kratka. Dal bych chtel zminit ruzne kamerove vychytavky. Na jednu stranu to prolinani oken je hodne dobrej napad a to rozvrzeni do vice oken taky, protoze film vypada vic komiksove a je zajimave videt nektere sceny z vic uhlu, ale na druhou stranu, misty to trosku rusi a pusobi to zmatene. Celkove si ale myslim, ze si Ang Lee s pro neho nezvyklym tematem poradil velice dobre, a ja se celkem dobre bavil.(2.6.2005)

Koncipované jako psychologická studie osobnosti hlavního hrdiny. Je to nudné a zdlouhavé. Tedy kromě akčních pasáží. Venčení krvelačných pudlů, pouštní vybíjená s tanky nebo letecký den plný bojových helikoptér a řízených střel celkový dojem hodně vylepšili. Ang Lee je možná zručným režisérem, ale mně jeho zelený těžkotonážník nijak výrazně neučaroval. Líbilo se mi čestné cameo Louise Ferrigna (sekuriťák v uniformě vycházející z budovy, nelze přehlédnout!), který ztvárnil Hulka v původním seriálu (1978). 137 miliónů dolarů(rozpočet)/245,5 miliónů dolarů(výdělek celosvětově)(17.7.2008)

• - Ang Lee si přál, aby scénář vycházel z King Konga a Frankensteina. (fannah)

• - Předtím, než Hulk (Eric Bana) bojuje se psi, než na něj zaútočí vezme doktorku Rossovou (Jennifer Conelly) a strčí ji do auta. Při jeho velikosti prstů by však otevřít dveře auta mělo být přinejmenším problematické. (Thommy91)

• - Natáčanie sa začalo 18. 3. 2002 v Arizone, väčšina scén filmu vznikla v Kalifornii, presnejšie pri zátoke v San Franciscu. (Greenpeacak)