Akční / Sci-Fi

USA, 2003, 138 min

Ang Lee vykrocil spravnym smerom a svojho filmoveho Hulka sa skutocne snazil priblizit k tomu komixovemu. Tak ako vizualnym stylom (caste rozdelovanie obrazu pripominajuce komixove okienka), tak aj hlavnou postavou. Angovi sa podarilo Hulkovi vlozit jeho najdolezitejsie vlastnosti. A to nasledovne: 1- Ak sa Hulka budete snazit porazit zbranami, neuspejete. Cim vacsie a silnejsie zbrane, tym bude Hulk viac rozhnevany a tym aj mocnejsi; 2- Hulkovi hnev a destrukcia robi dobre; 3- Jedina skutocna cesta ako ho skludnit, je zahrat mu na city. V tomto smere sa film naozaj podaril a fanuskovia komixu by mali byt spokojny. Je otazne, ci je lepsie komixovehu hrdinu preniest na platno s realistickym pristupom, alebo sa snazit zachovat onu "komixovost". Avsak prave Hulk je si myslim postava, ktorej komixovost slusi najviac (napr. narozdiel od takeho Batmana). Ziadne zrodenie superhrdinu (toboz nie filmove) sa nezaobide bez nejakej tej "psychologie", no Ang Lee nasiel spravny kompromis. Ps.: Ako sa tak na to spatne pozeram, tak noveho Hulka (2008), som kapecku precenil... (8.5/10)(6.8.2008)

Nemohu zakrýt lehké zklamání, ale to přišlo proto, že jsem podle trailerů čekal akční nářez a dostal porci rodinného dramatu, comicsem říznutého jen tak mimochodem. Když jsem však přistoupil na Leeho konverzační hru, uznávám, že jsem se obstojně bavil. Nekonvenční vizuální experimenty mě příliš neodváděly od děje, CGI Hulk se zelenal víc než pěkně a když už na mě nemrkal očkem on, přišla skvělá Jennifer Connely. Hulk rozhodně není snímek pro širokou diváckou masu. Je to experiment, možný směr, kterým se lze v budoucnu na poli comicsu ubírat. Ale dnes je to rozhodně směr rozporuplný a až čas ukáže jeho pravé kvality. Pro tentokrát se má situace následovně: Fanoušek akčních filmů bude zjevně zklamán a fanoušek Anga Leeho a "chytrých" comicsů se naopak pravděpodobně ocitne v sedmém nebi. Přidávám se k těm druhým.(12.6.2003)

Koncipované jako psychologická studie osobnosti hlavního hrdiny. Je to nudné a zdlouhavé. Tedy kromě akčních pasáží. Venčení krvelačných pudlů, pouštní vybíjená s tanky nebo letecký den plný bojových helikoptér a řízených střel celkový dojem hodně vylepšili. Ang Lee je možná zručným režisérem, ale mně jeho zelený těžkotonážník nijak výrazně neučaroval. Líbilo se mi čestné cameo Louise Ferrigna (sekuriťák v uniformě vycházející z budovy, nelze přehlédnout!), který ztvárnil Hulka v původním seriálu (1978). 137 miliónů dolarů(rozpočet)/245,5 miliónů dolarů(výdělek celosvětově)(17.7.2008)

• Segrestor

Jako komedie to bylo docela fajn, ovšem civět na to jako na akční sci-fi, to bych nepřál ani lembasovému králi Civalovi. Ha ha, zasmál se Hulk a srazil se do trenýrek.(6.1.2013)

Lee chcel poňať spracovanie komiksu viac ľudskejšie, naviazaním si sympatií a citovej stránke k dvojici hrdinom, čo si cením, no takmer hodinkou ničnediania sa mu to trošku vymklo z rúk. To je však jediné, čo môžem vytknúť. Potom sa už začali diať veci. Akcii skvelo dopomol skvelý strih a kamera, nehovoriac o efektoch. Hulk je sympaťák ako sa patrí a jeho postava patrí medzi moje naj v komiksových spracovaniach. Snáď sa pľasnú aj po pokračovaní. 75%.(30.1.2007)