Akční / Sci-Fi

USA, 2003, 138 min

Viděl jsem to v kině, když mi bylo 12. Promiňte.(24.12.2007)

Tak trochu jinej komiksovej film, coz ovsem neznamena, ze by byl spatnej. Ang Lee se vydal jinou cestou a spis vsadil na proklesleni postav coz se mu do jiste miry povedlo. Skoda, ze prvni akce pride az po cca hodince, protoze do te doby to obcas misty nudi. Neni to kuli hereckym vykonum, ty jsou dobre (i kdyz Bana misty prehrava), ani kuli hudbe, ktera je (jak je u Leeho filmu zvykem) na hodne dobre urovni, ale de o to, ze se vlastne skoro nic nedeje a vlastne jedine dve dulezite sceny jsou vysvetleni jak to bylo s Hulkovo rodici a jak se v nem Hulk v dospelosti "aktivoval". Rozhodne by to chtelo trosku zkratit. Kdyz pride na radu akce, tak ta je hodne povedena, Hulk skutecne "hraje", jen mi ten jeho oblicej prisel misty takovej srandovni. Celkove triky jsou hodne dobry. Bohuzel Lee se nevyhl nekolika malo klise, najde se tu i par nechtene smesnych scen, nejake nudne pasaze a spousta nelogicnosti (hlavne do oci bije, ze si Hulk pri premene neroztrha spodky (coz je sice vysvetleno ve filmu o filmu tim stylem, ze se mu jen prodlouzi nohy, ale to mi pride hodne smesny, aby se celej zvetsil a zadek a pero ne) z dalsich nelogicnosti to je napriklad, ze ze zmutovanejch psu caka zelena krev, vrtulniky co se rozsekaj o zem nevybuchnou, stihacka vyleti az do kosmu a takle bych moh jeste chvily pokracovat). Taky bych rek, ze filmu uskodilo, ze Hulk vlastne nema poradne soupere (komiks neznam, takze tezko rict, jesli byla vubec nejaka moznost dat mu za nepritele nejakeho jineho komiksoveho hrdinu), protoze precejen vojaci zadnej poradnej souper nejsou. Ke konci se to sice rozjede trosku s jeho fotrikem (toho sileneho vedce Nick Nolte zahral opravdu suprove), ale ta bitka je moc kratka. Dal bych chtel zminit ruzne kamerove vychytavky. Na jednu stranu to prolinani oken je hodne dobrej napad a to rozvrzeni do vice oken taky, protoze film vypada vic komiksove a je zajimave videt nektere sceny z vic uhlu, ale na druhou stranu, misty to trosku rusi a pusobi to zmatene. Celkove si ale myslim, ze si Ang Lee s pro neho nezvyklym tematem poradil velice dobre, a ja se celkem dobre bavil.(2.6.2005)

• Flipnic

Další z komixových hrdinů, který se podle mne příliš nepovedl. Hulk jednak na plátně není prostě takový simpaťák jako jiní komixoví hrdinové. Celý děj mi přišel dosti naivní, akční scény nezáživné (kromě souboje se psy), herecké podání hlavních postav dost ploché ... Prostě nic moc, příliš mě to nebavilo. Věřím, že z tohoto komixu se dalo vytáhnout mnohem víc.(12.12.2007)

Dobře, přeci nebudu kvůli vzorně elastickým trenkám odsuzovat tak skvělou comicsovou adaptaci. To by pak film (a potažmo i comics) posunulo k úplně jinému diváckému raitingu. Velmi oceňuji režisérovu odvahu, že se do něčeho takového pustil. Narozdíl od producentů a skoro jsem měl pocit, že většinu akce tam Ang Lee dal kvůli nim. Ta psychologie asi nebude někomu po chuti, mě naopak přišla (v rámci žánru) velmi dobře zvládnutá a možná i díky Elfmanově hudbě velmi sugestivní. Po mnoha jiných filmových comicsech jsem se k Hulkovi vrátil a jeho kvality a výjimečnost se mi jen potvrdily.(28.9.2005)

Proč se Ang Lee rozhodl po všech krásných filmech natočit příběh komiksového hrdiny, netuším. Ale já se u filmu, kde se normální člověk mění na monstrum, nedokážu soustředit na děj, protože se moje mysl pořád zasekává na detailech jako třeba, proč musí mít každá taková postava výraz imbecila nebo proč se udrží trenýrky, když všechno ostatní spadne...............(22.9.2004)