Kam zákon nemůže, nastrčí ženskou... Americký režisér Barry Levinson se nejvíce proslavil působivým příběhem sourozenců Rain Man (1988). Jeho filmografie ale obsahuje rovněž jiné žánry a najdeme tu i zdařilé veselohry, k nimž se řadí např. kriminální komedie Banditi (2001). Jejími hrdiny jsou dva bankovní lupiči Joe (Bruce Willis) a Terry (Billy Bob Thornton), jejichž pracovní metoda je jednoduchá a účinná. V předvečer naplánované akce proniknou do domácnosti ředitele banky, vezmou ho i s rodinou jako rukojmí a následující den ho ještě před příchodem ostatních zaměstnanců přinutí otevřít sejf. Všechno krásně funguje do doby, než se oba kriminálníci seznámí s přitažlivou, leč frustrovanou Kate (Cate Blanchettová)… Snímek je postaven na hvězdném hereckém obsazení (Thornton a Blanchettová byli za své výkony nominováni na Zlatý glóbus) a na budování paradoxních situací, jež vznikají díky naprosté rozdílnosti obou hlavních protagonistů. V úloze jejich prostoduchého komplice Harveyho se objevuje syn Jane Fondové a bývalého politického radikála Toma Haydena, účinkující pod uměleckým jménem Troy Garity. V rolích vzdorovitých dcer při scéně rodinné večeře se představují Willisovy vlastní ratolesti – Scout LaRue a Tallulah Belle. (Česká televize)

Abdul

Snímek, o němž se dá říct, že stylově je to klasický Levinson. A protože je to z něj cítit opravdu v každé minutě, působí jako narychlo udělaná bezinvenční vykrádačka dosavadní režisérovy filmografie. Jenže divák není hadr a na tuhle přelevinsovanou "pohodovku" tak brzy ztratí chuť. Tři hvězdy za těžký průměr. ()

Tythan

Je to velice složité. Už od začátku vám říkají, že jde hlavně o ženu, která způsobila, že dva nejlepší lupiči alijas "noční banditi" se nakonec dostanou do pasti v jedné ze svých vytypovaných bank. Je to hezky zamotaný příběh, občas moc pomalu ubíhající, ale musím uznat, že to všichni tři zahráli výborně. ()

RajCZitko

Opravdu pohodový příběh dvou "hodných" banditů jak okrádají stát a spňují si tak svůj sen. Film není ničím zas tak až extra, ale baví mě, vůbec ta myšlenka dobrých a docela i chytrýchlupičů. Nevím co u toho vyzdvihnout, ale prostě mě to bavilo ()

iKosser

Místy těžká nuda, kterou zachraňuje jen duch a divákova touha po dovědění se, kdo teda že s tou kočkou odjede...přesto příjemný film, ale spíše na ty chladnější večery. ()

Maniik88

Slušná zábava, hlavní predstavitelia super. Mne sa moc nepáčia červenovlásky, ale Cate tu je krásna a svoju postavu hrá perfektne. V podstate taká veľmi odľahčená gangsterovka s vtipnými prvkami. Koniec ma prekvapil a keby je vo filme viac lepších vtipov, možno by som dal aj 5*. ()

john.h

Sympaticti herci, sympaticke postavy, fajn zapletka, fajn konec, dobrej pocit ze shlednuti. Fajn jednohubka s prichuti old schoolu. ()

Hudino

Presne ten typ filmu, ktorý sa dá pozerať stále, a to možno aj preto, lebo v sebe neukrýva žiadne heroické scény, z ktorých by ste mali husiu kožu (tie majú totiž istú "životosť").Napriek tomu sa ale nenudíte ! Je to mix nenáročného deja ,dobrého výberu soundtrackov, štipky boot fetišizmu a trošky americkej romantiky.Nie je dôvod ho dissovať, ani obdivovať, a tým mi príde docela sympatický.Pustite a relaxujte... ()

Shitonit

No né...překvápko. Čekal jsem vyčichlou sračku plnou Brusovin, dostal jsem dokonalej nářez narvanej splněným očekáváním. Taková..taškařice na téma Trošku si ulítnout.. Prostě, dost ftipná roudmůví s hodně povedeným konečkem :-) ()

dawnie

Přímej kanál na mojí bránici. Se starým dabingem, tou neodolatelnou feel-good atmosférou a nádhernou Cate jsou Nocující banditi ten nejlepší film --ZAČÁTEK SPOILERU-- o fungující trojce --KONEC SPOILERU--, kterej jsem zatím viděla:) ()

HanSolo

Komediální snímek, který se spoléhá především na kvality ústředního hereckého tria (Willis, Thornton, Blanchett). Film také nic jiného nenabízí, což je docela škoda. ()

Jara_II

Taková slabší oddychová komedie. Dobře se kouká na Cate Blanchett, Willis i B.B.Thornton svoje role hrají taky slušně.. nicméně dohromady film i přes slušné herecké obsazení zapadá do průměru. Vtipných momentů tu sice pár je, ale snímek to neutáhne - místy to dost nudí, děj nenabízí žádné větší zvraty jen tak nějak plyne - a ani ten konec mě nepřekvapil. Nevím proč si zrovna jako film pro srovnání vybavuju Aféru Thomase Crowna, ale pokud chcete něco oddychového v podobném duchu doporučil bych spíš ten. ()

lord Ball

Ze začátku to vypadalo na velmi dobrou komedii, ustřední dvojice je velmi zajmavá, film nabírá poměrně pěkně na obrátkách, přepadení bank jsou udělaná velmi dobře a vtipně. Ovšem potom se z toho stala romantická komedie a to mě přestalo bavit, konec to ale opět zvedá na výborné 4 hvězdičky ()

jafuska

komedie, kde si hlavní roli zahrál Bruce Willis, dlouho jsem ho neviděla hrát, přesto tyhle typy filmu mu sedí nejvíce, délka filmu taky fajn, známé písničky během filmu takže to vlastně rychle uteklo, takže nakonec dobrý film ()

4k7

Na úvod útěk z vězení, kde by vězně 3x zastřelili, než by se vůbec dostal k bráně... ale dokázali to. Takovou podezřelou kliku mají bankovní lupiči džentlemani po celou dobu. Ale nejlepší se vyprdnou na detaily a film si prostě užívat. Líbí se mi, s jakou lehkostí a nezávaznou atmosférou je film natočený a k tomu zápletky, které by jen tak někdo nečekal. Nejlepším zpestřením je tu Kate (Cate Blanchett), která nesmazatelně vstoupí do života přespávacích banditů. Člověk by na ní mohl oči nechat. Lahůdkou je potom i závěr filmu - tomu říkám nápad. Této pohodové srandě dávám 90% ()