Hlavní postavou dramatického příběhu je Tom Sanders, spořádaný otec rodiny, odborník na počítače a vedoucí pracovník renomované počítačové firmy DigiCom. Stejně jako ostatní očekává, že bude při fůzi firmy povýšen na viceprezidenta. Překvapeně však zjistí, že jeho šéf Bob Garvin nabídl místo atraktivní a ambiciózní Meredith Johnsonové. Tom s ní před deseti lety prožil vášnivý milostný vztah, který však nyní považuje za mrtvou minulost. Meredith se jej pokusí svést, a když se jí to nepodaří, obviní ho ze sexuálního obtěžování. Současně začne podkopávat jeho postavení ve firmě. Způsobí, že Bob přijde pozdě na důležitou poradu, a navíc jej před Garvinem i spolupracovníky znemožní. Přestože jej všichni zrazují, najme si Tom zkušenou advokátku a na její radu se rozhodne kolegyni zažalovat. Vedení podniku nemá na veřejném projednávání skandálu zájem, protože by to mohlo před důležitou fůzí ohrozit pověst firmy. Tom však odmítne řešit situaci interně. Navíc dostane anonymní vzkaz, který jej upozorňuje, že ve hře jde Meredith o mnohem víc, než je patrné. Přestože se mu podaří spor vyhrát, díky náhodně vyslechnutému hovoru zjistí, že je v mnohem větším nebezpečí, než se zdálo. (TV Nova)

Hombre8

Vzácná shoda s většinou zde. Čekal jsem bombastické hodnocení, díky ohlasu, který film budil a chystal se setřít jeho plytkost a podbízivost (i když to celkově špatné nebylo), vyvažujíc ten mediální humbuk, a ono ejhle, skoro všichni už mne předběhli! Gut... ()

PRASÁK

Co se stane, když se sejdou dvě veličiny jako Michael Crichton a Barry Levinson? Kvalitní film, ne? Americký spisovatel, scénárista, producent, režisér a občasný herec Michael Crichton za svůj život napsal spoustu románů, z nichž mnohé byly zfilmovány. Uveďme například snímky "Kmen Andromeda", "Velká vlaková loupež", "Jurský park", "Vycházející slunce", "Kongo", "Koule" nebo "Vikingové". Je také autorem románu "Disclosure" (1994), který pojednává o sexuálním obtěžování v bohaté firmě na počítačové technologie Digicom Corporation v Seattlu ve státě Washington. Společnosti Warner Bros. Pictures, Baltimore Pictures a Constant c Productions se rozhodly zfilmovat tento román a jako režisér byl na počátku přizván Miloš Forman. Ten se ale kvůli tvůrčím rozdílům s Michaelem Crichtonem nakonec rozhodl odstoupit od režisérské práce a na jeho místo byl vybrán Barry Levinson, americký režisér, producent, scénárista a příležitostný herec. Je to jeden z mála filmových tvůrců, co má na triku šňůru úspěšných kinohitů, jako "Pyramida hrůzy", "Dobré ráno, Vietname", "Rain Man", "Bugsy", "Spáči", "Vrtěti psem" nebo "Banditi". Patří mezi ně i adaptace Crichtonova románu "Skandální odhalení", v němž hlavní postavy, vedoucí manažerka Meredith Johnson (Demi Moore) a vedoucí výrobního oddělení Tom Sanders (Michael Douglas) mají nějaké vzájemné "sympatie", až to mezi nimi jiskří, přičemž to zlehka zavání soudem. Jde hlavně o to, kdo bude mazanější, aby z tohoto souboje vyšel jako vítěz. Jejich jiskření zprvu zdálky sleduje hlavní boss Bob Garvin (Donald Sutherland) a jeho poradce Philip Blackburn (Dylan Baker), poněkud zblízka pak Tomova žena Eliza Sanders (Faryn Einhorn), Tomova advokátka Catherine Alvarez (Roma Maffia) a několik dalších Tomových spolupracovníků nebo členů rodiny. Nejvíce je však vysmátá Stephanie Kaplan (Rosemary Forsyth)... ()

JARDAHONDA

V tomto kritickém thrilleru, natočený podle bestselleru Michaela Crichtona v režii Baryho Levinsona, se mísí high-tech intriky a pokrytecká sexuální politika. Elegantní smyslné a kybernetické Skandální odhalení diváka napojí na jednu vzrušující situaci za druhou. Je to " nejlepší randící film roku ! Spektakulárně zábavný, legrační a provokativní " ()

Oxytocin

Bez ohledu na knížku, tak obecně téma je dobré, ale prostředí, ve kterém se odehrává mohlo být nahrazeno něčím přijatelnějším. Poslouchat rozhovory o čipech, nefungujících procesorech, důsledky mezi automatizací a ruční prací v Malajsii ...brrr... Hlavně ta pasáž umělé reality, kdy si Douglas nasadí tu helmu u mě ubírá další bod. ()

Jirkacek

Snímek Skandální odhalení jsem viděl poprvé pár let po jeho natočení roku 1994 hlavně díky tomu, že v něm hrál tehdy můj oblíbený Michael Douglas. Na konci 20. století patřil mezi mé neoblíbenější herce, zejména film Hra nebo komedie Dokud nás smrt nerozdělí se mi hodně líbily. Stejně tak i mne zaujal i film Skandální odhalení, kde zahrál svou tradiční postavu kladného hrdiny za všech okolností a nesmím zapomenout ani na atraktivní Demi Moore, jenž v té době byla opravdu kus k pomazlení. Několikrát jsem si říkal, že bych asi v sobě nenašel tolik soudnosti v oné ožehavé situaci, kdy měl Michael kalhoty dole, jako měl právě on. V dalších letech jsem tento film viděl asi už jen jednou a tehdy ode mne získal čtyři cípaté. Po dlouhé době jsem se rozhodl podívat se na Skandální odhalení znovu, přece jen se člověk staršíma očima dívá na svět poněkud jinak, takže jsem případně mohl opravit své hodnocení a zejména napsat zasvěcený komentář. Příběh začal představením rodiny Toma Sanderse (Michael Douglas), který si žil spokojeně s manželkou Susan (Caroline Goodall) a dvěma dětmi. Do práce jej částečně vozila manželka, která jej vysadila v přístavu a Tom pak přesedl na trajekt, aby se následně zapojil do práce ve společnosti Digicom. Tuto technologickou firmu založil Bob Garvin (Donald Sutherland), který plánoval odejít do důchodu hned poté, co se jeho firma sloučí s větší společností. Tom Sanders zde pracoval jako vedoucí výrobní linky a po fúzi firem očekával, že bude povýšen na víceprezidenta společnosti. Místo něj však byla na tento post povýšena Meredith Johnsonová (Demi Moore), bývalá přítelkyně Toma, která sem přišla z jiné pobočky. Po oznámení této skutečnosti si Meredith domluvila s Tomem schůzku v 7 hodin večer ve své kanceláři, kde se jej pak pokusila svést. Vůbec jsem se mu nedivil, že podlehl, ale když mělo dojít na styk, couvla utekl z kanceláře pryč. Naštvaná Meredith na něj pak na chodbě křičela, že jej vyhodí. Tom se vrátil domů a manželce nic neřekl. Další den Meredith podala na Toma stížnost za sexuální obtěžování prostřednictvím právního poradce Philipa Blackburna (Dylan Baker). Aby byla fúze zachráněna a nedošlo ke skandálu, požadoval Balckburn po Tomovi, aby přijal převedení na jiné místo, jinak ztratí své firemní akcie a jeho kariéra bude zničena. Tom pak dostal anonymní e-mail od „přítele“, který mu poradil, aby si najal právníka Seattle Catherine Alvarezovou (Roma Maffia), která se specializovala na případy sexuálního obtěžování. Tom se po diskuzi s ní rozhodl žalovat DigiCom s tím, že ho obtěžovala Meredith, ale samozřejmě bylo jasné, že dokazování bude těžké. Garvin pak navrhoval, že pokud Tom žalobu stáhne, nebude muset odejít z firmy a díky tomu si Sanders uvědomil, že obvinění Meredith má nějaké trhliny. Náhodou si Tom vzpomněl, že onen osudný večer telefonoval s osobou ze svého telefonního seznamu, ale omylem vytočil jiné číslo a pak nezavěsil, takže se zřejmě vše nahrálo na záznamník. Podařilo se mu zjistit s kým to vlastně tehdy mluvil a získal od něj potřebou nahrávku. Záznam incidentu Tom použil na příštím setkání a tím zdiskreditoval Meredith, takže DigiCom souhlasil s dohodou, aby po fúzi Meredith odešla z funkce ze zdravotních důvodů. Tom tak vyhrál a měl štěstí, že dokázal vše urovnat také se svou manželkou, která se pochopitelně všechno dozvěděla. Když Tom slavil své vítězství, dostal další e-mail od přítele, jenž mu napsal, že vše není tak, jak se zdá. Vzápětí Tom zaslechl Meredith, jak v posilovně říká Philipovi Blackburnovi, že i když se pokus se sexuálním zneužitím nezdařil, stejně bude Tom vypadat neschopným na příští ranní konferenci o sloučení. Výrobní linka v Malajsii měla totiž problémy s CD-ROMy, které měly chyby a za ně byl odpovědný právě Tom Sanders. Ten se pokusil hledat stopy v databázi společnosti, ale jeho přístupová oprávnění byla zrušena. Naštěstí si vzpomněl, že vedoucí pracovníci mají k dispozici prototyp stroje na virtuální realitu, který měl přístup k podnikovým databázím. Když se dostal do souborů DigiComu, zrovna Meredith přišla z posilovny a začal soubory tykající se výroby v Malajsii mazat. Tom si myslel, že tak přišel o důkazy, neboť zjistil, že za výrobní problémy mohly změny, které nařídila právě Meredith kvůli úsporám. Ve skutečnosti však chtěla, aby byl Tom vyhozen pro neschopnost a musel z práce odejít. Ještě týž večer přijal hovor od malajského kolegy, který mu řekl, že i oni mají potřebné záznamy a tak si je nechal Tom všechny poslat faxem. Listiny jasně ukazovaly, že Meredith a vedoucí pracovník v Malajsii souhlasili se změnou výrobních specifikací, které Tom stanovil, aniž by o tom věděl, aby získali výhody u malajské vlády. Změny ve výrobě způsobily problémy s CD-ROMy, které nyní hrozily zničením Tomovy kariéry. Když pak ráno Tom přednášel na podnikové konferenci, Meredith vyvolala téma výrobních problémů, ale Tom byl již schopen veřejně ukázat důkazy odhalující její přímé zapojení do způsobování vad hardwaru. Meredith pak nepomohlo další obvinění Toma, že se jí pokouší pomstít a tak ji Garvin propustil a následně oznámil, že sloučení bylo dokončeno. Vzápětí jmenoval do čela společnosti Stephanie Kaplanovou (Rosemary Forsyth), která si Toma vybrala jako svou pravou ruku. Tom se následně ptal jejího syna Spencera (David Drew Gallagher), jestli zná „přítele“. Spencer řekl, že je výzkumným asistentem profesora Arthura Frienda na universitě ve Washingtonu a Tom si uvědomil, že Spencer měl přístup ke kancelářskému počítači přítele, což umožnilo Stephanie (prostřednictvím jejího syna), aby jej dříve varovala. A byl konec filmu, v němž všechno dobře dopadlo, zlo bylo potrestáno a kladný hrdiny Michaela Douglase zase zvítězil. Pro mne to nebylo nijak překvapivé vítězství, tento herec si určitě vždy dokázal dobře spočítat, jak zabodovat u svých fanoušků a myslím, že i v odhalení se mu to dokonale povedlo. Co se týče děje, ve filmu mne zaujaly zejména dvě scény, přičemž ta první všem musí být jasná. Ano, byla to ta, při které došlo na roztržení kalhotek zlé Demi a ta druhá byla v hotelovém pokoji, kde Tom Sanders použil virtuální realitu. Technického světa málo chytrý divák si musí uvědomit, že v roce 1994, kdy bylo Skandální odhalení natočeno, se používaly VHS videokamery, videorekordéry, Nova začínala teprve vysílat a ploché televize neexistovaly a první playstation měl spatřit světlo světa až o šest let později. Prostě na tehdejší dobu byla bomba a mně se tenkrát tento film moc líbil. Při třetím shlédnutí už bylo kouzlo prvního překvapení pryč a zdálo se mi, že se v některých pasážích děj docela vlekl. Ale i tak jsem si jej docela užil a třeba zase někdy v budoucnu se na něj zase podívám. Suma sumárum, snímek Skandální odhalení ode mne získal čtyři skandální hvězdy ****. () (méně) (více)

Lonelybiker

Skandální odhalení doporučuju sledovat do posledních vteřin. Za nitky totiž netahá ani Demi, ani Michael. Moc povedený film. ()

peproch

Jedne z nejpůsobivejších filmů pro svůj život, který jsem kdy viděla. Tvář Demi M v roli managerky byla neuvěřitelně sexy svůdná a i panovačně nesmlouvavá. ()