poster

Skandální odhalení

 • USA

  Disclosure

 • slovenský

  Škandalózne odhalenie

Drama / Thriller

USA, 1994, 123 min

 • Galadriel
  ***

  Pořád přemýšlím, jestli v tomhle případě bylo výhodou, že jsem četla dřív knížku než viděla film... Protože jde o thriller, který se navíc děje knížky drží velmi věrně (i když ne otrocky), tak nemůžu objektivně posoudit, jestli byl natočen dostatečně napínavě, když jsem většinou věděla, co se stane a kdo za čím stojí. Rozhodně jde ale o zajímavý film a pro nižší hodnocení jsem se rozhodla mimo jiné proto, že mi do svojí role vůbec nesedla Demi Moore. Těžko můžu posuzovat její sex-appeal, ale podle mě se na postavu Meredith prostě nehodí. Pravý opak platí o Michaelovi Douglasovi a Donaldu Sutherlandovi, kteří jsou naprosto skvělí. Ale celkový dojem z filmu mám bohužel spíš průměrný.(13.2.2006)

 • Sarkastic
  ****

  No, myslím si, že by tomuto filmu slušelo spíše "červené" označení. Snímek není thriller jako takový; jak už zde někdo zmínil, napětí se objevuje spíše v dialozích (s vyjímkou hlavní virutální scény), jinak to celé působí spíš jako drama (ale proto bych snímek rozhodně neodsuzoval, prostě si šel vlastní cestou-zmiňuju to proto, aby nikdo předem nečekal nervy-drásající "napínák"). Michael výborný a stejně tak Demi (říkejte si co chcete, ale v tomhle filmu JE sexy). Asi nejvíce vám v hlavě utkví žhavá erotická scéna mezi již zmíněnou dvojicí, ale líbila se mi i ta virutální (z dnešního pohledu slabá, přesto by člověk měl brát v potaz, že rok natáčení je 1994). Akorát mě trochu zklamala hudba (myslím tím vzhledem k tomu, kdo ji dělal). Takže bych to viděl na slabší 4*.(17.12.2007)

 • Enšpígl
  ***

  Kdyby mě sexuálně obtěžovat Demička, tak se modlím k Dalaljámovi ať v tom pokračuje i druhej den, ale Douglas místo toho aby byl rád a držel, tak začne vyšilovat a udělá z toho úplnou kovbojku. Film se zpočátku hrabe v tématech jako postavení žen v práci potažmo ve společnosti (Demičina obhajoba ohledně sexu je luxusní :) ) a vztahu nadřízenej vs. podřízenej, ale to jen zpočátku, protože pak už se jen intrikuje. Film má docela slušné tempo a z toho pramenící napětí, herecky není úplně špatně zahranej, pravdou je, že z většiny je to Douglasova sólovka. Zamrzí, že i když prvotní zápetka se týká sexu, Tak se nám Demička se ve své královské discpilně moc nepřevede. Škoda, že jsem nepsal scénář já, to by byl jinej vítr.(24.8.2014)

 • Legas
  ***

  Nikdy jsem neměl příliš rád sexuální thrillery. Ani Základní instinkt mě neoslovil. Tohle je téměř totéž.(23.5.2003)

 • Falko
  ****

  Myslim, ze asi nie je dolezite poznat detaily o fuzii firmy alebo o cipoch, ktore by sa v Malajzii mali rucne davat do plosnych spojov. Zaujima to divaka? Nielenze nezaujima, ale o par dni na to zabudne a ma v tom akurat chaos, pretoze nevie o com tam tocia, ale co zaujima divaka, je to, ako si poradi Douglas s advokatkou vyhrat proti zakernej Meredith. Znasilnil on ju alebo ona jeho? Uveri mu niekto jeho verziu? Bolo to celkom zaujimave, len skoda, ze som chvilami stracal prehlad o co konkretne vlastne islo Meredith, okrem toho, aby ponizila Douglasa vo firme. Hudba Ennia Morriconeho bola opät uzasna, ako vzdy. ________ Michael Douglas - (Tom Sanders) +++ Demi Moore - (Meredith Johnson) +++ Donald Sutherland - (Bob Garvin) +++ Caroline Goodall - (Susan Hendler) +++ Roma Maffia - (Catherine Alvarez) +++ Dylan Baker - (Philip Blackburn) +++ Dennis Miller - (Mark Lewyn) +++ Produkcia: Michael Crichton, Barry Levinson +++(15.9.2010)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace