poster

Skandální odhalení

 • USA

  Disclosure

 • slovenský

  Škandalózne odhalenie

Drama / Thriller

USA, 1994, 123 min

 • Superpero
  ****

  Po takovém slabším rozjezdu se z toho stal velice napínavý film. Herecké výkony skvělé.(13.2.2006)

 • Enšpígl
  ***

  Kdyby mě sexuálně obtěžovat Demička, tak se modlím k Dalaljámovi ať v tom pokračuje i druhej den, ale Douglas místo toho aby byl rád a držel, tak začne vyšilovat a udělá z toho úplnou kovbojku. Film se zpočátku hrabe v tématech jako postavení žen v práci potažmo ve společnosti (Demičina obhajoba ohledně sexu je luxusní :) ) a vztahu nadřízenej vs. podřízenej, ale to jen zpočátku, protože pak už se jen intrikuje. Film má docela slušné tempo a z toho pramenící napětí, herecky není úplně špatně zahranej, pravdou je, že z většiny je to Douglasova sólovka. Zamrzí, že i když prvotní zápetka se týká sexu, Tak se nám Demička se ve své královské discpilně moc nepřevede. Škoda, že jsem nepsal scénář já, to by byl jinej vítr.(24.8.2014)

 • Kaka
  ***

  V podstatě legenda žánru. Levinson je více než solidní řemeslník a dokázal i z ne přímo nabušeného scénáře vytřískat slušný a relativně napínavý thriller se spoustou řádně peprných scén (sexuální obtěžování, rozhovory s právníky). Demi Moore je nesmírně přitažlivá a herecky relativně i disponovaná a zde jí role mrchy sedla více než dobře. A dlouhovlasý pardál Douglas ? Předvádí jednu ze svých typických rolí a opět na výbornou. I když je celý snímek založen v podstatě jen na konverzaci a napětí se buduje jen a pouze pomocí stupňovaných dialogů, rozhodně je na co koukat, za což mluví i relativní oblíbenost u diváků a poměrně vysoké celosvětové výdělky.(3.6.2007)

 • Madison
  ****

  Chvíľami zbytočne zamotaný režisérsky štýl Barryho Levinsona veľmi nemusím a ešte viac mi prekážal v Spáčoch. V tomto filme prekombinovaným dejom na jednej strane vyvyšuje klasickú zápletku hollywoodskych thrilerov z 90tych rokoch nad ostatné predpotopné klišé, na tej druhej občas nudí a divák túži po tom, aby sa snímka viac ,,rozhýbala". Disclosure je solídny inteligentný film, ktorého najväčšie čaro spočíva vo výbere jednej z najlepších dvojíc - Douglas, Demi Moore a ich "sexuálna hra" zaručene pobaví a s využitím nadštandardnej Morriconeho hudby spôsobí príjemné dvojhodinové mrazenie.(15.9.2010)

 • Pepinec
  ****

  Já bych řekl, že pro správného ješitného chlapa je tak nějak povinnost napálit přinejmenším čtyři hvězdy. Konečně totiž někoho napadlo upozornit na to, že i žena může být sexuálně ubohou. Navíc mám pocit, že většina divaček po shlédnutí prohlásí něco ve stylu; "Když Douglas pořád říkal ne, tak proč i přesto držel?" Z čehož by vyplývalo, že žena se vlastně nemůže zachovat špatně. Vždy je viníkem muž. Ješitný muž. Krom působivého zpracování si z filmu v mysli uchovám i následující citát. "Nešplhej nahoru až k Bohu. Mohl by tě shodit."(21.3.2011)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace