Skandální odhalení

• slovenský

Škandalózne odhalenie

Drama / Thriller

USA, 1994, 123 min

Pořád přemýšlím, jestli v tomhle případě bylo výhodou, že jsem četla dřív knížku než viděla film... Protože jde o thriller, který se navíc děje knížky drží velmi věrně (i když ne otrocky), tak nemůžu objektivně posoudit, jestli byl natočen dostatečně napínavě, když jsem většinou věděla, co se stane a kdo za čím stojí. Rozhodně jde ale o zajímavý film a pro nižší hodnocení jsem se rozhodla mimo jiné proto, že mi do svojí role vůbec nesedla Demi Moore. Těžko můžu posuzovat její sex-appeal, ale podle mě se na postavu Meredith prostě nehodí. Pravý opak platí o Michaelovi Douglasovi a Donaldu Sutherlandovi, kteří jsou naprosto skvělí. Ale celkový dojem z filmu mám bohužel spíš průměrný.(13.2.2006)

No, myslím si, že by tomuto filmu slušelo spíše "červené" označení. Snímek není thriller jako takový; jak už zde někdo zmínil, napětí se objevuje spíše v dialozích (s vyjímkou hlavní virutální scény), jinak to celé působí spíš jako drama (ale proto bych snímek rozhodně neodsuzoval, prostě si šel vlastní cestou-zmiňuju to proto, aby nikdo předem nečekal nervy-drásající "napínák"). Michael výborný a stejně tak Demi (říkejte si co chcete, ale v tomhle filmu JE sexy). Asi nejvíce vám v hlavě utkví žhavá erotická scéna mezi již zmíněnou dvojicí, ale líbila se mi i ta virutální (z dnešního pohledu slabá, přesto by člověk měl brát v potaz, že rok natáčení je 1994). Akorát mě trochu zklamala hudba (myslím tím vzhledem k tomu, kdo ji dělal). Takže bych to viděl na slabší 4*.(17.12.2007)

Kdyby mě sexuálně obtěžovat Demička, tak se modlím k Dalaljámovi ať v tom pokračuje i druhej den, ale Douglas místo toho aby byl rád a držel, tak začne vyšilovat a udělá z toho úplnou kovbojku. Film se zpočátku hrabe v tématech jako postavení žen v práci potažmo ve společnosti (Demičina obhajoba ohledně sexu je luxusní :) ) a vztahu nadřízenej vs. podřízenej, ale to jen zpočátku, protože pak už se jen intrikuje. Film má docela slušné tempo a z toho pramenící napětí, herecky není úplně špatně zahranej, pravdou je, že z většiny je to Douglasova sólovka. Zamrzí, že i když prvotní zápetka se týká sexu, Tak se nám Demička se ve své královské discpilně moc nepřevede. Škoda, že jsem nepsal scénář já, to by byl jinej vítr.(24.8.2014)

Nikdy jsem neměl příliš rád sexuální thrillery. Ani Základní instinkt mě neoslovil. Tohle je téměř totéž.(23.5.2003)

Myslim, ze asi nie je dolezite poznat detaily o fuzii firmy alebo o cipoch, ktore by sa v Malajzii mali rucne davat do plosnych spojov. Zaujima to divaka? Nielenze nezaujima, ale o par dni na to zabudne a ma v tom akurat chaos, pretoze nevie o com tam tocia, ale co zaujima divaka, je to, ako si poradi Douglas s advokatkou vyhrat proti zakernej Meredith. Znasilnil on ju alebo ona jeho? Uveri mu niekto jeho verziu? Bolo to celkom zaujimave, len skoda, ze som chvilami stracal prehlad o co konkretne vlastne islo Meredith, okrem toho, aby ponizila Douglasa vo firme. Hudba Ennia Morriconeho bola opät uzasna, ako vzdy. ________ Michael Douglas - (Tom Sanders) +++ Demi Moore - (Meredith Johnson) +++ Donald Sutherland - (Bob Garvin) +++ Caroline Goodall - (Susan Hendler) +++ Roma Maffia - (Catherine Alvarez) +++ Dylan Baker - (Philip Blackburn) +++ Dennis Miller - (Mark Lewyn) +++ Produkcia: Michael Crichton, Barry Levinson +++(15.9.2010)