Hlavní postavou dramatického příběhu je Tom Sanders, spořádaný otec rodiny, odborník na počítače a vedoucí pracovník renomované počítačové firmy DigiCom. Stejně jako ostatní očekává, že bude při fůzi firmy povýšen na viceprezidenta. Překvapeně však zjistí, že jeho šéf Bob Garvin nabídl místo atraktivní a ambiciózní Meredith Johnsonové. Tom s ní před deseti lety prožil vášnivý milostný vztah, který však nyní považuje za mrtvou minulost. Meredith se jej pokusí svést, a když se jí to nepodaří, obviní ho ze sexuálního obtěžování. Současně začne podkopávat jeho postavení ve firmě. Způsobí, že Bob přijde pozdě na důležitou poradu, a navíc jej před Garvinem i spolupracovníky znemožní. Přestože jej všichni zrazují, najme si Tom zkušenou advokátku a na její radu se rozhodne kolegyni zažalovat. Vedení podniku nemá na veřejném projednávání skandálu zájem, protože by to mohlo před důležitou fůzí ohrozit pověst firmy. Tom však odmítne řešit situaci interně. Navíc dostane anonymní vzkaz, který jej upozorňuje, že ve hře jde Meredith o mnohem víc, než je patrné. Přestože se mu podaří spor vyhrát, díky náhodně vyslechnutému hovoru zjistí, že je v mnohem větším nebezpečí, než se zdálo. (TV Nova)

Vančura

Nesnesitelná sračka, ten film je takřka nesledovatelný. Jednak beznadějně zastaral, takže všechno, co na něm kdysi bylo hi-tech, je dnes neuvěřitelně k smíchu. (I když ono to asi bylo stupidní už tehdy, akorát že tehdy na to musel český divák čumět jak puk, protože nic z toho u nás nebylo). A za druhé ty dialogy, to je fakt utrpení (mám na mysli českou verzi) - podle mě to bude hodně zprasené českým překladem pro dabing, ale i tak - prostě poslouchat to, jaké nesmysly z těch postav padají, jaké problémy řeší... to jejich politikaření je absolutně nesrozumitelné.. některé ty myšlenkové konstrukty vůbec nedávají smysl... podle mě ani ty herci neměli ponětí, o čem to vlastně melou... to je tak, když necháte hollywoodskou celebritu odříkávat něco o technologiích, o nichž ten herec nemá ani páru; je to tak strašně nevěrohodné a směšné... úplně odpudivé skoro! I to obsazení mě nebavilo, Douglase juniora jsem nikdy moc nemusel, a Demi Moore v těch příšerných devadesátkových hadrech taky není nic, co by mě nějak plnilo nadšením, o zbytku castu nemluvě.. Ten film je podle mě hrozně špatný, totálně zaseklý v době svého vzniku, plný naprostých technických nesmyslů, a zpracovávající absolutně nezajímavé a od reality odtržené téma. Hrozně mě ten film irituje, už jenom tím debilním českým dabingem, v kterém to v telce odvysílali; nechápu, proč se takovéhle kraviny pořád musí reprízovat, proč se prostě nenechají někde vyhnít do zapomnění. ()

mzss1

|69%| Zajímavý počin s neobvyklou a zajímavou tématikou. Obtěžování, nikoliv ženy, ale muže. Jenže, to jak to bylo ve filmu spracováno mě docela pobavilo. NE, NE, NE - a to řekl hlavní herec Douglas 30x jak uz tu píše uživatelka kleopatra a ostatní mě docela rosekalo. Jí mohl zarazit hned ne ? :-) Ale co, byl vzrušen...no nic tohle asi už řešit nebudu. Tohle byla zvláštní scéna, ikdyž klíčová, kde se pak vše začalo odvíjet. Vlastně ani nevím co mám k tomuto filmu psát. Asi je zbytečné abych psal dlouhý román, tak jak to mám vždy ve zvyku. Celkově mě film bavil. Je to typ filmu, který se dá vidět, respektive, který si divák užije pořádně jednou, ale i podruhé bych si to dal kdyby byla nuda někdy. Zajímavé postavy, i ty vedlejší. Nejvíc mě pochopitelně bavila hlavní dvojice herců: Michael Douglas a Demi Moore. Snímek byl především stavěn na konverzacích a musím pochválit, že to byly napjtaé konverzace, žádná nebyla nudná. Co bych vylepšil ? No, trochu upravil scénář, doladil konec a tak dále. Přeci jenom zde nějaké zbytečné scény byly atd. To je hlavně důvod, proč jsem nedal vyšší hodnocení. Balancuje to u mě tak mezi 3 a 4*. Já dál nejlepší možnou 3* jaká mohla být. Nemám co bych už dodával. Celkem jsem spokojen ve výsledku. ()

kingik

Nevím, proč byl v jednom období Michael Douglas obsazován do rolí erotomanů. Skandální odhalení slibovalo víc, než nakonec poskytlo. Demi Moore je slušný úlovek, ale té erotiky je tam pomálu, Douglas je chcípák, co ojede každou. Nakonec co zajímavě začalo, končí o to nezajímavěji. Nuda a šeď v plné své kráse si zde dala dostaveníčko. ()

Legas

Nikdy jsem neměl příliš rád sexuální thrillery. Ani Základní instinkt mě neoslovil. Tohle je téměř totéž. ()

Anderton

Michael Douglas opäť nedokáže nechať zapnutý zips na nohaviciach, tentokrát kvôli Demi Moore, ktorá vyzerá ako Miss Mexiko, keď máme Douglasa citovať. Pletky a intrigy vo firme budú zaujímať asi málokoho, najdôležitejší je tu ten šuk. ()

nascendi

Literárnu predlohu filmu nepoznám, aj keď vyšla v slovenskom preklade. Zdalo sa, že film s menami ako Levinson, Douglas, Moore, Sutherland, Morricone nemôže byť iba priemerným. A je. Neviem, či bolo šťastné prepletenie sexuálneho harašenia v neobvyklom garde s intrigami v IT firme. Výsledkom bola strata rytmu, množstvo dialógov a vysvetľovania. Diváci sa tešili na avizovanú erotickú scénu a nakoniec museli uznať, že v 90-tych rokoch sa viac nakrútiť nedalo. ()

Slarque

Knihy Michaela Crichtona mám rád, ale jeho adaptace často moc přesvědčivě nedopadly. Po čtvrtstoletí jsem dal druhou šanci Skandálnímu odhalení a platí to pořád. Jakoby film honil příliš mnoho zajíců, takže je nakonec zbytečně dlouhý a bez napětí. Nezachrání to ani Michael Douglas ani Ennio Morricone. ()

Rocky62

Barry Levinson jakožto velmi zručný řemeslník odvedl opět skvělou práci a vytřískal ze svého díla maximum. Velmi napínavý thriller se sexy Demi Moore, která má největší zásluhu na šarmu (a dovolil bych si tvrdit) i kouzlu tohoto filmu. Michael Doglas, který se pro tyto tipy rolí narodil jí jen zdatně sekunduje. I přes lehounce ošemetný scénář nemám žádné velké námitky. Toto je rovněž jedna z parket na které si kdykoliv rád zatančím. 80% ()

klerik

Crichton si odskočil do Grishamových vôd a dopadlo to super. Film má skvelý náboj a beštiálnu Demi Moore... ()

Chrustyn

V dobách, kdy byla Demi Moore nejvíce sexy a Michael Douglas nejžádanější, zahráli si v poutavém thrilleru oskarového Barryho Levinsona. Nejdříve se celý snímek tváří jako soudní drama na téma sexuálního obtěžování, (tentokrát trochu jinak, než by se na první pohled mohlo zdát) aby se v poslední třetině mohl změnit do Crichtonovského thrilleru, plného podvodů a jiných nekalých praktik nadnárodních společností. Překvapivě jsem se velice dobře bavil. ()

Arsenal83

Top fáza Demi Moore - herecký i vizuálne. Naproti tomu Douglas hrá svoju tradičnú rolu, v podstate si v inej role ako v obleku ani neviem predstaviť. Táto hra na mačku a myš je vydareným filmom, ktorý len potvrdzuje, že asi nič lepšie ako deväťdesiate roky 20. storočia sme doteraz v kinematografii nemali. ()

heyda

Tak na toto se dalo dívat a co víc, já jsem byl spokojenej. Film mi kromě zajímavé zápletky nabídnul i krásný výstřih Demi Moore a to bych byl hlupák jít s hodnocením dolů. :-D Takže 4 hvězdičky. ()

eraserhead666

Poměrně zajímavě kombinovaný příběh. Sociálně kritické drama s nádechem thrilleru a v závěru dokonce až sci-fi. Vcelku napínavé. Nemám moc rád, když herec hraje v podstatě pořád jen jedno a to samé, jeho postavy jsou v podstatě charakterově totožné a už si je upravuje k obrazu svému, nevstupuje do jejich povahy a charakteru a vštěpuje jim svůj (u nás třeba Donutil, kterého mám ale docela rád, nebo v mnoha svých posledních rolích Nicholson), v rámci projíždění její filmografie musím Demi Moore uznat, že její zdejší role je naprosto odlišná od role z předchozího filmu. Ty polohy jsou takřka protipóly. A ona to zvládla. ()

Tommassi3

"Slečno Alvarézová, před pár hodinami byl penis mého muže v ústech jiné ženy.. Nemyslím, že mi nějaký zákon pomůže se s tím vyrovnat.." ()

Lacike

Velmi dobry thriller o teme sexualneho obtazovania tentokrat s vymenenymi ulohami a tak je obetou chlap. Tato linia je spracovana kvalitne a napinavo. Skoda, ze sa film viac nevenuje aj dopadu na rodinu Douglasovej postavy. Namiesto toho film obsahuje zbytocnu liniu zakulisnych intrig vo firme ohladom fuzie a dalsich nudnych zalezitosti. Roztomilym bonbonikom su zastarale PC technologie ktore sa tu hojne vyuzivaju. Na druhej strane tu virtualnu realitu stale doma nemam, takze v niektorych ohladoch je tento film stale napred voci realite. Herecke obsadenie je hviezdne a exceluje hlavne Douglas a Moore. Zvysok je do poctu. Takze vysledkom je film s originalnou temou ale trochu nesudrznym spracovanim. Napriek tomu som celkom spokojny. 7/10. ()

corpsy

Skvelo rozohraná partia dvoch ústredných postáv v podaní Michaela Douglasa a Demi Moore. Efektný, soft erotický thriller, s hutnou atmosférou. ()

ConanVJ

Pro mě celkem nudný triller, který mě měl asi napnout, abych čekal na rozpletení zápletky. Nic takovýho se nedostavilo. Za mě 15% :) ()