Hlavní postavou dramatického příběhu je Tom Sanders, spořádaný otec rodiny, odborník na počítače a vedoucí pracovník renomované počítačové firmy DigiCom. Stejně jako ostatní očekává, že bude při fůzi firmy povýšen na viceprezidenta. Překvapeně však zjistí, že jeho šéf Bob Garvin nabídl místo atraktivní a ambiciózní Meredith Johnsonové. Tom s ní před deseti lety prožil vášnivý milostný vztah, který však nyní považuje za mrtvou minulost. Meredith se jej pokusí svést, a když se jí to nepodaří, obviní ho ze sexuálního obtěžování. Současně začne podkopávat jeho postavení ve firmě. Způsobí, že Bob přijde pozdě na důležitou poradu, a navíc jej před Garvinem i spolupracovníky znemožní. Přestože jej všichni zrazují, najme si Tom zkušenou advokátku a na její radu se rozhodne kolegyni zažalovat. Vedení podniku nemá na veřejném projednávání skandálu zájem, protože by to mohlo před důležitou fůzí ohrozit pověst firmy. Tom však odmítne řešit situaci interně. Navíc dostane anonymní vzkaz, který jej upozorňuje, že ve hře jde Meredith o mnohem víc, než je patrné. Přestože se mu podaří spor vyhrát, díky náhodně vyslechnutému hovoru zjistí, že je v mnohem větším nebezpečí, než se zdálo. (TV Nova)

josieaddms

Čekala jsem to horší. Ostatně podle mého vůbec nemá cenu točit filmy jako je tento, vážně. Co tím divák získá? Dejme tomu že nám má přijít Demi Moore přitažlivá (což mě teda vůbec nepřijde, vždyť vypadá jak parodie na ženskou!!!) a že máme v podstatě chápat celý spád situace. Dejme tomu že tam šlo o to že se velká firma potřebovala zbavit jednoho člověka který nevyhovoval jejich chamtivým plánům, ale stejně... Za moc to prostě nestálo. Líbilo se mi, že Douglasova žena, a vůbec celá rodina za ním stála a věřila mu. Jinak je to slabý snímek s dost trapně přeloženým českým názvem. ()

BigBang

Dávají to v TV pořád, jenom to každým rokem pomalu klesá na horší a horší kanály. Ale stejně se na to vždycky musím dívat. Ta strhující bitva v korporaci. Po těch letech už je dnes zcela jasné, že ty legrační scény s virtuální realitou nebo mudrování o výrobě CD přehrávačů byly jenom a jenom dobovými kulisami. Zábavné umění má však být dobově stylizované, patří to k jeho zábavnosti. Zůstává výborně vyprávěný příběh z pracovního prostředí o dospělých lidech. ()

Likan7

Skandální odhalení je film jedné scény. Nebýt totiž té, dnes už legendární, scény, kdy Douglas 30x řekne ne a Moore před ním klečí, tak by po něm neštěkl ani pes. Téma to je určitě zajímavý. Dopady nařknutí na rodinu, mezilidské vztahy a vztahy v zaměstnání. Nikdo Vám nevěří a Vy chcete stůj co stůj dokázat, že VY máte pravdu. Proto ta hodina a půl byla celkem ok. Moore byla sice neskutečně nádherná, ale do role sexy šéfky, která Vás chce přefiknout a Vy to uděláte, nebo máte život v pr*eli, mi prostě nesedí. Tělo má nádherný, ale hrát neumí ani náhodou. A stejně tak mi vadila ta šíleně nudná wtf poslední půl hodina, kde se už neřeší sexuální obtěžování, roztržené kalhotky a masáže rozkroku, ale boj o moc ve velké technologické firmě. Douglas se prochází ve virtuální realitě a všichni pletou teorie, aby dostali toho druhého. A je to šíleně nudný a dlouhý. Kdyby měl film 90 minut s lepší herečkou, šel bych na 4, takhle ale ne. Za měsíc si budu zase pamatovat jen tu legendární scénu. ()

Knor

Jen idiot by utekl od Demi Moore, když ji má bez kalhotek pod sebou :-D Tak aspoň, že si Douglas užil tu kuřbu :-D Film je docela dobrej. Ale bavila mě spíš část, kdy se řeší sexuální obtěžování, ty intriky, boj o čest a firmu mě nějak unavovaly. Douglas i Moorejsou super. ()

celticek

Levinson už udělal lepší filmy. Nemá to žádný náboj, ani hudba od Morriconeho není nijak výjimečná. Demi je samozřejmě kus. Za týden si ale nevzpomenete, že jste to viděli. Nuda. ()

Clark_Kent

Sexuální harašení a trocha svěžího thrilleru. Dvě hollywoodské hvězdy v době své největší slávy. Sladká Demi Moore, nepamatuju kdy jindy byla tak úchvatná. ()

Amonasr

Průměrný hollywoodsky pojatý snímek, s obvykle zručně vystavěnou zápletkou a nepřekvapivým americky kýčovitým happyendem. Pozoruhodné je ale zobrazení ženy zneužívající svého postavení k sexuálnímu obtěžování. ()

Sir Ludvig

Formálne čisto urobený thriller bez nejakej väčšej vady na kráse. Dobre vystihuje prvú polovicu 90-tych rokov. Jeho kvalita nie je v nejakých prekvapivých rozuzleniach ale vo vyobrazení (ľahko parodických) výjavov na pracovisku i v rodine. Skôr než o sexuálne obťažovanie tu ide o (častokrát špinavú) politiku medziľudských vzťahov. ()

Guran

Měl už jsem takové tušení, že film bude pěkný a nemýlil jsem se. To tušení ve mě vyvolal námět od Michaela Crichtona, velice slibné herecké obsazení a vynikající režie Barryho Levinsona. Jenže začátek filmu byl delší, než jsem čekal. Chvilku trvá, než se děj rozjede, ale pak dojde na hlavní dějový zlom a začne skandální odhalení. Vyšlo z toho pěkný krimi s vynikajícím scénářem a hereckými výkony obou hlavních představitelů a i vedlejších postav, jako Donalda Sutherlanda. Byl jsem hodně spokojen se sledováním tohoto filmu. ()

Tominni

Michael Douglas se těší na povýšení v práci, místo toho ale přichází bývalá přítelkyně v podání Demi Moore. Jejich první setkání končí pokusem o sex, kdy Michael bojuje víc sám se sebou než s Demi (i přes 30x vyřčené NE)........První cast filmu se věnuje hlavně sexuálnímu obtěžování na pracovišti, tentokrát v nezvyklé pozici žena šéfka vs podřízený muž. Druhá část (nutno říct o dost lepší) se pak věnuje intrikám v boji o moc ve firmě. Celkově je to trochu lepší průměr, ale nic víc. ()

ostravak30

Já fakt nevěděl, jaké hodnocení filmu přidat. Do poslední chvíle. Protože je zde hodně ale a hodně protipólů. Tak například Michael Douglas mi připadá v některých momentech jako Pierce Brosnan, který svého času řekl, že by v bondovkách mělo být více sexu, protože akce je tam vždy víc než dost. Protože pokud on nemá ve svém filmu sex, tak nejspíš není spokojen. Alespoň tak to na mě působí. Sexuální scénu si s Demi Moore doslova užívá. A z větší části to nejspíš taky dobře hraje, protože je to kvalitní herec. Ale na druhé straně...kdo by si neužíval. Demi Moore je v tomto filmu možná nejkrásnější ze všech svých rolí. A ta sexuální scéna je jedna z nejlepších v historii filmu, alespoň dle mého názoru. Nejde totiž jen o to, kolik toho herci ukážou, nebo jak dlouho souloží, ale o to, jak je scéna erotická a jaký má náboj. Jinak ale značně pokulhává scénář. Řekl bych, že je místy dost neohrabaný. K tomu děj. Chvíli se vše odehrává v rychlém sledu a pak zase následují nudné pasáže. Sexuální obtěžování je rychle vyřešeno, pak se chvíli nic neděje a až konec je zajímavým vyvrcholením. Každopádně ještě jedna poznámka. Ta erotická scéna je stejně poněkud nelogická. Chlap jako hora sice stále opakuje ne, ne ne, ale přitom si ho nechává v klidu kouřit. Pak se na Demi dokonce vrhne a roztrhne jí šaty, aby ji odmítl a u výslechu se o tom ani jeden nezmíní. Kdyby M. D. sex nechtěl, myslím, že by Demi rozhodně dokázal odmítnout razantněji. Takhle to ale vypadá, jako by měla sílu jak deset chlapů. No, nakonec jsem zvolil toto hodnocení, ale thriller bych tomu tedy neříkal. ()

PlayEasy

Výsledky z ostatních webů: IMDb - 6,1/10 | Rotten Tomatoes: Tomatometer - 59%, Audience Score - 41% | FDb.cz - 72,9% | Vypadá to, že se celý film nic moc neděje, ve skutečnosti atmosféra hezky pomaličku graduje, za doprovodu Morriconeho psycho hudby. Jenže kdyby tam nebyla aspoň jedna ...ehm... žhavá scéna, nehrál by hlavní roli Michael Douglas, že? :-) Jenže to je shodou okolností náš docela velký oblíbenec, Moore jako vždy jen taková karikatura na přilákání diváků, kteří si při filmu - you know - rádi zašpásují. Každopádně Levinson opět dokázal, že je schopný režisér a i přes podelší stopáž nás chytl a až do konce nepustil. 70% ()

Kanalizato

Jeden z nejslabsich filmu Douglase. Demi to tam vubec neslusi, vypada oplacana svalama, kradeny uces od Catherine Zeta Jones a podivne siroke celisti. A cele to pusobi z dnesniho pohledu detsky naivne. ()

Karlos8

Kdo by čekal vydatnou porci sexuálního harašení jako tomu bylo například v Základním instinktu, ten musí být dozajista zklamán. Ve skutečnosti zde máme pouze jedno pracovní jednání, které po chvíli nabere úplně nečekané rozměry. Jen těžko si dokážu představit mé chování v této dané situaci. Ale pojďme zpátky k filmu. Poměrně zajímavý námět, ale ta hlavní myšlenka jako kdyby mi pořád unikala. Ano, zlikvidovat jednoho podřízeného, ale proč? Každopádně pořád se na to nechá koukat a závěrečný meeting to doslova potvrzuje. ()