Hlavní postavou dramatického příběhu je Tom Sanders, spořádaný otec rodiny, odborník na počítače a vedoucí pracovník renomované počítačové firmy DigiCom. Stejně jako ostatní očekává, že bude při fůzi firmy povýšen na viceprezidenta. Překvapeně však zjistí, že jeho šéf Bob Garvin nabídl místo atraktivní a ambiciózní Meredith Johnsonové. Tom s ní před deseti lety prožil vášnivý milostný vztah, který však nyní považuje za mrtvou minulost. Meredith se jej pokusí svést, a když se jí to nepodaří, obviní ho ze sexuálního obtěžování. Současně začne podkopávat jeho postavení ve firmě. Způsobí, že Bob přijde pozdě na důležitou poradu, a navíc jej před Garvinem i spolupracovníky znemožní. Přestože jej všichni zrazují, najme si Tom zkušenou advokátku a na její radu se rozhodne kolegyni zažalovat. Vedení podniku nemá na veřejném projednávání skandálu zájem, protože by to mohlo před důležitou fůzí ohrozit pověst firmy. Tom však odmítne řešit situaci interně. Navíc dostane anonymní vzkaz, který jej upozorňuje, že ve hře jde Meredith o mnohem víc, než je patrné. Přestože se mu podaří spor vyhrát, díky náhodně vyslechnutému hovoru zjistí, že je v mnohem větším nebezpečí, než se zdálo. (TV Nova)

Sonick

Uz si ani moc nepamatuju jaký to bylo, tak to asi nebylo super vyjímečný, ale nikdy nezapomenu na úvodní scénu - Ne, ne, ne, ne, ne, ne, ne, ne, ach, ne, ne, ne, ne, ach, ne, ach, ach, ach, ne,ach ach, ach, ach... ()

Neo007

Klasika, kterou by měl vidět asi každej filmovej nadšenec, tohle prostě patří mezi základní filmové vzdělání. Luxusní herecký obsazení a výborná Demi Moore jako prvotřídní potvora. No a pointa, né vždy za vše může chlap. 80% jak vyšitejch... ()

_Irbe_

Skandální odhalení (v originále Disclosure), který natočil v roce 1994 Barry Levinson. V té době byl Michael Douglas hvězda první velikosti a po Základním instinktu byl hodně v kurzu. Odhalení si z Instinktu bere inspiraci a zřejmě i jeho úspěch byl jedním z impulsů zfilmovat knihu Michaela Crichtona, která je předlohou filmu. Meredith Johnson pak ztvárnila mladá Demi Moore, která za sebou měla velký úspěch s romantikou Duch 1990 a patřila v té době již do první herecké ligy. Demi byla v té době ve svých nejlepších letech a její opravdu nepřehlédnutelná krása je základním kamenem celého filmu. Více na http://www.martinvins.cz/2018/02/zapomenute-filmove-perly-disclosure.html ()

veverysiak

Nielen hlavná dvojka ťahá tento kúsok do nadpriemeru, aj keď je pravda, že Mišo a Polka sú skvelí a viditeľne sa vo svojich roliach vyžívajú, téma je tiež zaujímavá, opačný harašment v prostredí moderného priemyslu je výborná kombinácia, takže 65%. ()

PTuranyi

Po Osudovej príťažlivosti a Základnom inštinkte si Michael Douglas strihol ďalší thriller so sexuálnou zápletkou, tentokrát z prostredia počítačového biznisu. Produkcia je výborná a napínavá atmosféra nepovoľuje až do samého konca. Herci sú v roliach ako doma takže Michael Douglas je správny hrdina, Demi Moore neodolateľná mrcha a Donald Sutherland zradný šéf. Zaujímavé je, že Tom Sanders ako boháč chodí do práce trajektom a vozí ho manželka. Zápletka je dobrá hoci zobrazenie práce s počítačom ponúka množstvo klišé povzbudené počítačovým optimizmom 90-tych rokov podobne ako  koketovanie s virtuálnou realitou. 75% ()

fooggyy7

Američané mají z kouřením velké zkušenosti. Stačí vzpomenout na prezidenta Clintona a slečnu Icíkovou, jak se zkouřily v oválu. Hilary se z toho až kouřilo z hlavy, ale přestála to a žije šťastně, pokud ještě neumřela ()

Dohny

Nudný, nenáročný a hrozně zdlouhavě utahaný thriller s erotickým nádechem. Překvapivá pointa a manželská věrnost, jenž překazila to nejlepší, co se na tom filmu dalo shledat. Michael Douglas mi do té role nesedí, k Demi Moore by se hodil jiný jinoch a ne přestarlý a plastickými chirurgi upravený zombie. Barry, Barry nepotěšil jste mě, ani já vás nepotěším, tři! ()

Gabra

Viděla jsem to před pár dny a už si vlastěn na mnoho nemůžu vzpomenout... To je ale blbé znamení, pane Levinsone. Tohle nebylo až tak špatné. Podobných scénářů byla napsaná spousta, ale když do toho vstoupí M.D., prostě z toho něco vzejít musí. Jenže Demi Moore? Co se na ní režisérům pořád tak líbí, že jí obsazují (společně se Sheron Stone) do takovýchto rolí? Neříkám, že není hezká, ale dle mého to kouzlo jaksi postrádá. Bavil mě soud, bavil mě konec, kdy hlavní hrdina zjistil, kdo mu psal anonymní dopisy, to bylo hezké a filmu to nakonec dodalo šmrnc. Ale některé scény bych trochu poposunula jinam. Třeba sekretářka, která je vlastně hodná, ale musela u soudu (je přeci pod přísahou), říct, že jí šéf plácá po zadku? No, tu bych uškrtila, ne jako hlavní hrdina, ještě se jí omluví! No dobře, mohlo to být fakt nepříjemné, ale co ta siuace sexuální scény mezi Demi a Michaelem? Jeho rázné "Ne!" zas tak rázné nebylo, mohl chlapec bojovat trochu víc... Bylo to až moc nadsazené a až moc béčkové, ale dalo se na to koukat a téma "prohozených rolí" u tématu znásilnění se mi líbí... (Tedy ne, že bych někoho chtěla znásilňovat!) ()

gizi

Velmi dobře natočený snímek, kvalitní herecké výkony, zajímavý a napínavý děj, ale od původního záměru dát 85% snižuji na 80%. Vadí mi tam totiž 2 věci - není moc zřejmé, proč se chová hrdinka takto a taky proč vlastně chtějí hrdinu odstavit. Je to trochu nejasné, nebo jsem to moc nepochopil. Navíc ten tajemný přítel se tam moc nehodí, bez toho by to stačilo. ()

pájap

kleopatro...já bych demi držel jak mezek taky....je ale fakt že bych asi neřekl ne ...ani jednou.....pěknej snímek... ()

lapatata

První polovina devadesátých let přinesla hned několik podobně laděných erotických thrillerů. Tenhle je jeden z nejlepších. Opět hlavně díky Michaelu Douglasovi. ()

solver

Tento film podle mě zraje jako víno. Michael je prostě pan herec, dobře zvolené exteriéry i herci v dalších rolích. Dá se na to podívat fakt kolikrát chcete, pořád je co "zpracovávat". ()

Pythonator

Být znásilněn od Demi Moore, tak si určitě budu stěžovat a poženu to až k soudu. Ostatně Douglas se taky urputně bránil, až to připomínalo zoofilní porno, kde ženská vykouří přivázaného koně. ()

Feacher

Oproti Osudové přitažlivosti mě tento film bavil daleko víc a subjektivně nechápu ono ještě nižší hodnocení. Oproti Alex z OP je zde daleko hezčí Demi Moore, která se pro tuto roli perfektně hodila. Mělo to dobrou zápletku a vyvrcholení, já jsem se bavil. Není to top top film, ale na 5* to u mě bohatě stačí! ()