Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Manželé Petr a Jana Roubalovi (Václav Jiráček a Tatiana Vilhelmová) jsou svoji dva roky, jsou šťastní a čekají první děťátko. Do této jejich idylky však přijde nečekaná rána: těhotná Jana najde jednoho dne v poště obálku, z níž se vysypou snímky, kompromitující jejího manžela při erotických hrátkách s nějakou ženou – atraktivní Markétou Tichou (Gabriela Štefanová). A aby byly důkazy kompletní, jsou tu i vytištěné přepisy jejich milostných emailů a sms. Jana se zhroutí, předloží obsah obálky Petrovi. Ten se jí nešťastně svěří s celou historkou. Jak se seznámil při brouzdání po internetu s dotyčnou ženou, jak se s ní ze zvědavosti sešel a protože mu dávala najevo, že ji okouzlil, nakonec jí i podlehl. Jenže týden poté, co se spolu poprvé a taky naposled vyspali, ho seznámila na schůzce v kavárně s dalšími lidmi, muži i ženami, kteří mu oznámili, že se stal obětí jejich hry. Vše od začátku bylo nainscenované, protože oni jsou parta, která se rozhodla bavit neštěstím druhých. Rozvracejí vztahy jiných a je to taková jejich soukromá reality show… Rozrušená Jana potratí a uzavře se před celým světem. V tomto okamžiku vstupuje do hry už z prvního dílu známá zdravotní sestra Věra Podlipná (Simona Stašová) a také záhadný doktor Zahálka (Juraj Kukura). Přesvědčí zoufalou Janu, že s jejími „vetřelci“ je třeba bojovat. Zahálkův důmyslný plán pomsty počítá i s manželem atraktivní Markéty bohatým obchodníkem a mužem s podivnými kontakty Danielem Tichým (Michal Dlouhý). (Česká televize)

(více)

Videa (1)

TV spot

Recenze (48)

Enšpígl 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

On by ten náměť nebyl až tak špatný, ale to zpracování je na urovni přiopilýho mývala. Například ta hrátka na Baye v úvodu, kdy se nadráží náhodně sejde pani Podlipná s detektivem a kamera se kolem nich točí a točí, že podemlela nejedny oči. Fakt otřesný a nebo další, opět na nadráží jak se zastavil obraz aby detektiv uviděl Dana Tichýho, no tak to už jsem nepochopil vůbec co to mělo být. Navíc něvěřím, že mazák typu Daniela Tichýho s kontakty na ruskou vládu by se takhle hloupě nechal nachytat a především by s tou svou kurví ženuškou nevyběh dřív = ihned. No a v tý nemocnici jak Simonak Stašová jde proti dementovi s mačetou a všimli jste si těch lidí co tam sedí kolem ? Čtou si noviny a nebo se v klidu koukaj, jako vžijte se do jejich situace, kolem Vás tam machá degen s mačetou a vy se na něj budete dívat jak na východ sluníčka ? Fakt strašný, ještě že herci zvládaj tuhle amaterštinu svejma výkonama alespoň trošku zalepovat, ale i tak ke konci už mě to vůbec nebavilo. ()

rogerkint 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Nevím, nakolik je fér dělit tuhle minisérii na tři samostatné filmy, moje hodnocení i komentář se nicméně vztahuje k celé "trilogii" jako celku. Vetřelci a lovci jsou takovým pokusem navázat na seriály typu Pomsta s.r.n. nebo Status: Nežádoucí. Přitom dojíždí právě na to, na čem oba tyto seriály stojí - inteligence scénáře. Zatímco narušený Chapelle z Pomsty a bývalý CIA Michael Westen ze Statusu vymýšleli komplikované manévry k dosažení svého, lovec vetřelců Zahálka se spokojí s anonymním telefonátem, oznamující postavě A, že postava B se jí chystá zradit. Postavu A nezajímá, kdo a proč jí volá, informaci přijme a rozhodne se jednat (zkušený agent Westen přitom dobře věděl, že soupeřem manipulujete nejlépe tak, že mu dáte pocit, že se k informaci dostal vlastní zásluhou a nyní má navrch, čímž byly epizody zajímavější). Navíc jeho plány nemají žádný zádrhel, nepotká je žádná komplikace, vše jde jako po másle (Chapellovi a Westenovi se plány vždy zkomplikovaly v cca 35. minutě, takže epizoda dostala nový spád tím, že byli nuceni improvizovat). Zahálka si zkrátka s ničím nedává moc velkou práci a ve všem spoléhá na to, že protřelí mafiáni, vyděrači a obchodníci se zbraněmi jsou nepochopitelně naivní a uvěří prakticky všemu (jako vážně, jak se ke své pozici dostali? pomocí loterie? dědictvím po choromyslné tetě? kouzla?), případně sami ve vypjaté hádce mezi sebou popíšou celou tu zločinnou konspiraci, na jejímž utajení si dávali tak záležet. Na vině je možná to, že série se více než nějakému scénáři věnuje Renčově posedlosti stylizací, která sice místy vypadá dobře, ale většinou zdržuje děj a proto nejspíš úvod do problému trvá skoro déle, než jeho řešení. Takže na komplikaci, větší interakci postav a chytřejší manipulaci se záporáky zkrátka nezbývá čas. Epizody Pomsty s.r.n. a Statusu: Nežádoucí mají téměř poloviční stopáž a tohle všechno v ní zvládají bravurně. Poslední ranou do koulí je poslední díl Užij si se psem, reflektující známý případ vraždy letušky stalkerem, jehož jediným smyslem bylo zřejmě představit v jednom směšném flashbacku minulost Zahálky. Jinak se zde pro změnu neřeší vůbec nic, kromě toho, že se tu Renč formálně nejvíce vyhoní. ()

Reklama

kajas 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Oproti dílu prvnímu rozhodně zhoršení, už ten úvod na nádraží mi připadal dost směšný. Paní Podlipnou bych z tohoto příběhu úplně vynechala, taky už mě dost štve, že Michal Dlouhý, kterého mám docela ráda, hraje všude stejné typy lidí, přála bych mu nějakou kladnou postavu. Film mě ale nenudil (stopáž je rozumná) a závěrečné průstřely hlav se Renčovi docela povedly, ne :)? Slabší 3*. ()

lucascus 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Za normálních okolností bych dal čtyři hvězdičky, ovšem dívám se a zjišťuji, že je tento tv film silně podhodnocený. Většina zdejších uživatelů asi trpí nějakou alergií na české filmy. Jasně, ne vždy se u nás vše povede, jasně - točí se různé sra.ky typu Ordinace a Ulice, ale to neznamená, že vše co je české, je špatné. Pokud se na tento film podíváte s chladnou hlavou, zjistíte, že na prostoru pouhopouhých 73 minut (nevím proč je zde uvedeno 80 minut), vytřískal Renč z filmu co se dá. Scénář je dynamický, výkony herců jsou kupodivu perfektní, ladí zde i skvělá hudba, pochválit se musí i práce kameramana. Simona Stašová opět potvrzuje, že patří k našim nejlepším herečkám, zdatně jí sekundují i Jiráček (který mohl dostat více prostoru), Vilhelmová i Dlouhý. Ale i ostatní herci zde stojí za povšimnutí. První díl trilogie jsem neviděl, mám v plánu zkouknout. ()

mh.mail 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

40% - Asi to není o nic moc horší, než obdobné počiny na západ od našich hranic, neřku-li za Velkou louží, ale v našich poměrech to pořád nějak nefunguje. Jestli ono to nebude tím, že pokud se něco takového děje v Americe, tak je to od nás tak daleko a je to tak jiný životní styl a reálie, že nám i to nepravděpodobné tak nepřijde, zatímco v našich luzích a hájích nás to hned trkne do obličeje. Filip Renč se i ve vizuální stránce snažil přiblížit svým vzorům, ale celé to působí tak nějak chtěně a samoúčelně. Michal Dlouhý si opět střihl svoji poslední dobou škatulkovou roli. ()

Galerie (31)

Zajímavosti (4)

  • I když to mělo být impozantní dramatické gesto, tak jak při pronásledování komisař Jílek (Jiří Dvořák) varovně vystřelil, aby zastavil prchajícího Daniela Tichého (Michal Dlouhý), tak by skutečný policista v reálném světě nikdy vystřelit nesměl. Jílek příbíhal do podchodu po schodech a pistolí vystřelil naprázdno do druhého příchodového schodiště. (Nick321)
  • Firma ARMYPOL Daniela Tichého (Michal Dlouhý) skutečně existuje, resp. její jmenovkyně, za což musela Česká televize zaplatit odškodné. [Zdroj: Aktuálně.cz] (mykhal)
  • Původně ve scénáři filmu bylo napsáno jiné jméno firmy než Armypol, avšak režisér Filip Renč to změnil, „šlo mu o zvuk jména“. (JoranProvenzano)

Reklama

Reklama