I v této části triptychu se setkáme se zdravotní sestrou Věrou Podlipnou (Simona Stašová), která pracuje na psychiatrii a kterou po jejich vlastních zkušenostech nemohou nechat nečinnou osudy jiných. Znovu se potkáme s tajemným doktorem Zahálkou (Juraj Kukura), který se tentokrát na ni obrátí s problémem jednoho svého známého, jehož syn Milan (Jan Budař) má psychické problémy. Milan, který miluje letadla, žije sám s nemocnou matkou (Iva Janžurová). Pracuje na letišti, kde mu dle jeho vlastních slov údajně nesnesitelně nadbíhá jedna z jeho kolegyní (Jana Stryková). Je do Milana prý až patologicky zamilovaná a k realizaci svých záměrů se neštítí použít ani těch nejšpinavějších možných prostředků. Milan je z toho do té míry zoufalý, že se dokonce pokusí o sebevraždu. Jenže – jak je to ve skutečnosti? Kdo komu vlastně ztrpčuje život? To vše se Věra Podlipná pokouší zjisti, aby opět – jako v obou předchozích dílech triptychu Vetřelci a lovci dospěla k překvapivým zjištěním, ve kterých právě doktor Zahálka nehraje nepodstatnou roli… (Česká televize)

DanielaE

Chápu, že kdokoli, kdo dělá na letišti, musel asi dostávat osypky. Nickméně já se fakt docela bála. Ale jak tu psal Enšpígl, já dávám jednu hvězdu za "štěk" Jiřího Dvořáka a jeho potencionálně výborně "hláškujícího" policajta. Fakt by si zasloužil svou vlastní sérii, ale s jiným scénaristou i režisérem. ()

Lenny09

no jo igi B. opět nezklamal. Na ty jeho bláboli jsem čekala. Mě se tento seriál líbí z toho důvodu, že se todle opravdu může stát i vám. Poslední díl teda byl už slabší, ale i tak 60%. ()

tatka

Filip Renč určite nechcel, aby som sa posledných 20 minút nahlas smiala. Potkany, vraj stredoveký spôsob mučenia - a potkany sa rozbehli po lietadle a dekovali sa pred jačiacou babou. Policajt, čo neudrží ani moč, ani pištoľ, kľučky a odbočky, len aby sa pán Zahálka dostal na letisko. Panu Zahálkovi by som odporučila nejakého dobrého zubára, napr. Dr. Blechu, zrejme nemá dobre padnúci chrup - šušle. Daniel Barták aka Rammstein vóóóó zind dííííííííí frauen.......ako čerešnička na torte . No na posranie. 1 hviezda za Stašovú. ()

Naby

Celkem fajnový nápad a důstojné zakončení série. Trojan zahrál slušný výkon, až mi chvilkama připadal že ani nehraje ;-). Samozřejmě to: "vy se tady všichni znáte" si mohli odpustit ;-). Celkem 3,1* ()

ta*jemna* odpad!

takové přitroublé...Když už podle skutečnosti, tak to mělo být víc skutečné. Ten skutečný příběh, ta tragédie byla tak silná, že nebylo třeba to takhle zplichtit...a vůbec, jestli bude takhle pokračovat Renč dál /viz Sanitka 2/ ať jde snad radši do důchodu... ()

Nick321

Já bych řekl, že Budař zahrál fanaticky zamilovaného stalkera-únosce velmi věrohodně. Na pohled ultrapravicový tvrďák, uvnitř v podstatě ubožáček, co žije s maminkou a i když vyhrožuje sebevraždou, bojí se smrti, nese si psychický blok z minulosti. Ovšem když mu věci nevycházejí podle představ, dokáže si svůj čin propracovat až do hrozného konce. Nebýt soukromého očka Zahálky, divák by se happyendu nedočkal. Kdoví, jestli si po událostech v epizodě Irena taky nehodila mašli. Každopádně ve skutečném světě pachatel svou kolegyni z letiště skutečně zabil. ()

majorW odpad!

Az bude nekdo z vasich blizkych v ohrozeni zivota, nevolejte policii, hasice, zachranku, ale panu Zahalkovi. Doufam, za pan Zahalka bude zachranovat lidske osudy i v Sanitce, kterou pro nas toci excelentni Julek Renc. ()

yarca

Podle skutečných událostí? Tak určitěěěěě... Při vší úctě se jako magor nechová jen vrchní pomatenec, ale všichni. DebYl vedle debYla... Asi úplně nechápu, proč dávám tu jednu hvězdu. Za vypatlanou sestru z psychiatrie ani ex-policajta Kukuru to nebude. Tak asi za Budaře, který měl magora aspoň v popisu práce a užil si to. ()

BigJohn02

Tenhle příběh nemusel bejt špatnej, kdyby... ho netočil Renč. V tom závěrečným rozuzlení sází nelogičnosti a absurdity s takovou frekvencí, že než se člověk stačí pousmát nad jedním nesmyslem, už ho přebije další. Ale ten Budař je fakt ukázkovej hnusák, to zas jo! ()

Mao221 odpad!

Kdokoliv dal tomuhle dílku víc než dvě hvězdy by měl změnit dealera nebo dávkování. Absence logiky, absurdní chování postav, toporné herecké výkony ( Kukura by asi vážně neměl hrát )...prostě klasickej Renč. ()