Dvanáct rozhněvaných mužů

• USA 12 Angry Men (více)

Simir79

Jak málo vlastně stačí k natočení dobrého filmu? Místnost 4x5, 12 dobrých a střednědobrých herců a dobrý scénář. ()

maroon93

Hm, dvanáct chlapů si v jedné místnosti hodinu a půl povídá. Nuda? Ale kdeže! Nevídaný příběh odhodlání a touhy po spravedlnosti. Můj oblíbený film. ()

Dexter666

Vskutku vynikajúca dráma, ktorá v podstate nemá slabé miesto. Výborne odrežírované, skvele zahrané... O to viac obdivuhodné, že v 90-tich minútach sa dozvedáme nie len o protiargumentoch porotcov, ale aj o celom prípade. Určite je zaujímavá aj rovina pohľadu na americký systém občianskeho súdnictva. Nabáda sa otázka, čo sa stane v porote, v ktorej nie je silný jedinec, ktorý by sa bol ochotný vzoprieť väčšine. Ešte nebezpečnejšie je pomyslenie, ako často sa to deje...Z hereckých výkonov by som okrem Fondu vyzdvihol aj Lee J. Cobba, ktorý bol naozaj skutočne skvelý. ()

casyy

Absolutni klasika! Na minimalistickem pudorysu se tu rozehrava drama antickych rozmeru. Je neskutecne, kolik toho muze obsahnout film, odehravajici se hodinu a pul v jedne jedine mistnosti. Formalne tu dosahl Lumet dokonalosti a pri dialozich snad scenaristum vedl ruku sam dabel. Myslenky smerujici k samotne podstate lidskeho byti a jeho pravidel se tu daji prehazovat vidlemi, kolik jich tu je. Fascinujici filmovy zazitek! ()

Ruadek

Bezesporu jedno z nejlepších dramat filmové historie, navíc v soudním a právním prostředí. Dokonalý scénář, hodně dobré obsazení, citlivá kamera a ona letitá oprášenost, patos, který naopak vybrušuje zážitek z filmu. Každá osobnost je jiná, postavy mapují celé spektrum lidských povah a vše, co je řečeno má svůj rub a líc. Od prvního " nevinnen " , zprvu téměř urážky až do velmi živé diskuze a napadání, argumentům, ignoraci, velkým i malým gestům a závěrečnému tichému opuštění místnosti. Tahle dramata už bohužel nevznikají a je to velká škoda. Pomalu nám vymřeli scénáristi, schopní napsat věc s takovou silou. A je to velká škoda. ***** ()

yelcin

Keď si spatne pozriem svoj rebríček naj.filmou zistujem , že nerozhoduje rozpočet filmu, počítačové triky , ale stačí vynikajúci scénár ,príbeh a slušní herci.To vačšinou splnujú filmy skorej natočené a film ,,Dvanásť rozhnevaných mužov ,, je jeden z tých keď pri projekcii vyprázdním obývačku od rodiny a bez rušivých momentov si to vychutnám na domácom kine. Každý dialog ,mimiku , každú zmenu nálad ukážku charakteru to je to čo ma pri filme baví.Netvrdím ,že.. Hviezdne vojny /ktoré milujem/, alebo ..Deň nezávistlosti ..sú zlé filmy práve naopak ,ale dnes , keď si možem vybrať , tak sa prikloním k filmu ,ktorí ma núti rozmýšľať a vždy pri dalšom pozretí nájdem niečo čo som si predtým nevšimol. Čo sa týka filmu zaujal ma americký súdny systém ,kde dvanásť porotcov rozhoduje o živote člověka a som presvedčený , že vačšina z nich chce zaujať správny postoj a chce rozhodnut spravodlivo, ale….. Nedokážem posúdiť , ktorí súdny systém je správny a nemám štatistiky čo sa týka omylov / z historie vieme ,že porota može byť ovlivnitelná/,ale predstava , že mne v úlohe porotcu budú účelovo zatajené nejaké dokazy a vydám spolu s ostatnými porotcami rozhodnutie ,ktoré by negatívne ovplivnilo život iného to zamrazí. ()

Lancer

Komorní konverzační drama na téma, které by mně mělo mnoho říkat. Asi jsem na to ale momentálně neměl tak úplně náladu. ()

HollyMolly

Bylo to zajímavé a velmi dobré. Stále jsem se však nemohla zbavit dojmu, že obhajovat něco nejasného je poněkud nelogické. Líbilo se mi to, ale velký dojem to na mě neudělalo. ()

KacHnAop

Zpočátku boj jediného muže proti všem, který se během děje mění na boj všech proti jednomu. Výtečné herecké výkony, spousta konverzačních konfrontací, silná a dusná atmosféra v místnosti, kde se rozhoduje o životě mladého chlapce. ()

Tomasson93

12 mužů + 1 místnost = nuda? Pche, ani nápad! Hned od začátku se do tohoto klasického díla ponoříte a nespustíte z něho oči. Skvělý scenář a parádní herecké výkony zaručují zasloužená přední místa ve zdejším žebříčku. S přehledem nejlepší černobílý film, jaký jsem kdy viděl! ()

RoB23

Slovní glosování dvanácti mužů - porotců, kteří mají za úkol posoudit případ mladíka, jenž je obviněn z vraždy svého otce. Jedna místnost. Jeden případ. Dvanáct rozhněvaných mužů. Jeden klasický snímek. ()

trigan

Viděl jsem to 5x a doufám, že ještě několikrát to uvidím. Tomu filmu člověk uvěří kompletně celý děj. ()

Muf911

Skutečně výborné komorní drama, které si vystačí s dvanácti herci a jednou místností. Přesto je to jeden z nejpoutavějších filmů. Od začátku do konce jsem si film vychutnával. Bavilo mně tipovat, kdo bude další, kdo změní názor a jaká nová skutečnost ho k tomu přiměje. ()

Evbad

Na pozadí skvělých hereckých výkonů se ukazuje, jak snadno se může člověku změnit život. Představa, že mě dostane do spárů porota, kde nebude zrovna Henry Fonda, mě bude děsit ještě dlouho ze sna. Rozeherát takovou brilantní partii jen v jedné místnosti se dvanácti herci, no klobouk dolů. ()

giordano

George Voskovec: "(...) Ta roztržka.. Nejsme tady přece od toho abychom se bili, neseme zodpovědnost. Domníval jsem se vždycky že tohle je podstata demokracie (...), že jsme sem byli všichni povoláni, abychom tady rozhodovali o vině či nevině člověka (...), náš rozsudek nás nic nestojí a nic nám nevynese (...)" Prostě geniální a nesmrtelné, třikrát BRAVO a pětkrát HVĚZDA :-) ()

pursuer

Koncert umělců, kteří v těch padesátých letech dokázali hrát obyčejné občany industriální Ameriky. Geniální linky, překvapivé názory a hlavně vyobrazení neschopnosti kritického myšlení v tehdejších dobách - to je Dvanáct rozhněvaných mužů, film nabízející spoustu témat k diskuzím a otázku, jak moc si musíme být jistí, zda poslat člověka na smrt, a jak moc je to některým jedno. ()

nuwer

Nevěřila bych,že se mi bude tolik libit film,který se celý odehrává v jedné mistnosti o dvanácti hercích...faktem je,že mě bavil velice,zvlášt diky Henrymu Fondovi,ten má/měl obrovské charisma... ()

Clint Eastwood chystá svůj poslední film

Clint Eastwood chystá svůj poslední film