Dvanáct rozhněvaných mužů

• USA 12 Angry Men (více)

Dino13

,,Naděje umírá poslední!“ Davis zachránil naději odsouzeného, který již byl na krajíčku k cestě na elektrické křeslo. Ukázka toho, jak je důležité ve správný moment projevit svůj charakter a postavit se za pravdu, i kdyby celé stádo bylo proti vám. 93% ()

Route.66

Úžasný film. Viděl jsem ho poprvé až dnes a musím říct, že jsem nečekal takový skvost. Skvělé dialogy, sice trochu předvídatelné vyvrcholení, nicméně průběh ho vynahrazuje. Skvělé herecké výkony. ()

Fericious

Výborné. Nemôžem sa ubrániť, ale pripomína mi to Edgara Allana Poea a jeho príbeh Vražda na ulici Morgue. Hlavný hrdina tu používa identické myšlienkové postupy. Ale nie je to ani vykradnuté ani nič, aj nový Sherlock sa tomu dosť podobá a pritom je originálny. 12 Angry Men je veľmi pekný film, krásny príklad toho, ako sa viac-menej v jednej miestnosti dá natočiť skvelá dráma. Vytvárať zápletku iba dialógmi, vytvárať atmosféru potom a tvárami hercov, vytvárať pocit že Vám je rovnako horúco ako hercom, že sa osviežujete aj Vy, keď si oplachnú tvár vodou z umývadla... to je umenie. Celý tento film je umenie. Dokonca aj remeselne je to veľmi kvalitne natočené. Rád by som zvolal, že Fonda to hral skvelo, ale nemôžem. Každý jeden to hral tak dobre, že ťažko niekoho označiť za najlepšieho. Tento film má neskutočnú filmársku hodnotu. Odporúčam každému, kto hľadá kvalitný film. ()

ZetDaElO

12 mužov bez mena zavretých v jednej neklimatizovanej miestnosti, kde s pribúdajúcim teplom a potom rastie aj napätie v mikrokozme vzťahov medzi jednotlivými postavami. Konverzačná dráma ako oslava filmového umenia, ktorá prinúti diváka čakať a vnímať každé nasledujúce slovo - absolútny skvost svetovej kinematografie. HODNOTENIE: 10 b. ()

S.v.T

... aneb kolik prostoru potřebujete pro natočení dobrého filmu? Trochu se nabízí srovnání se sérií hororů Kostka, kde také vystačili s jedinou místností. Vlastně je to záruka toho, že je film postavený na silném příběhu a není to laciná přehlídka filmových efektů. I když si to dokážu představit jako rozhlasovou hru, přišel by posluchač o pohled na propocená trička a košile rozhněvaných mužů, na jejich výmluvné pohledy a o ten tíživý pocit připomínající klaustrofobii. Jeden z mých TOP 10, nejen kvůli Voskovcovi. ()

EdwardMovie

Keby mi niekto pred pár rokmi povedal, že jeden z najlepších filmov aký kedy vznikol sa odohráva v jednej miestnosti,neuveril by som...a nie ešte film ,ktory pôvodne vznikol pre televíziu... 12 Angry Men je asi najlepšia konverzačka akú som videl :) Detailne napísané charaktery a skvostné budovanie deja robia toto dielo Sidneyho Lumeta nesmrtelným ! 100 % ! ()

dittie

Skvělé drama o morálce a lidském svědomí, výborní herci. Seděla jsem a koukala na film a nevnímala svět kolem sebe. Už pár desítek let starý film a stále má co říct. ()

xkepi

Nevěřil bych, že pouze v jedné místnosti půjde natočit tak poutavý film. Přijde mi, že vše más svůj smysl, postavy jsou naprosto perfektně charakterizovány a v podstatě je každá z nich svým způsobem silná osobnost. Baví mě ta upřímnost, s kterou dokáží porotci mezi sebou komunikovat, baví mě nastolení tématu boje s předsudky, s omezeností lidí a jejich sobectvím. Prostě skvěle zvládnutý scénář i režie. ()

Cazzysvjet

Tohle mi nepřišlo tak silné jak se o tom vypráví. Hodina a půl nudy a babráním se předsudků jednotlivých porotců. Silně nadhodnocený film. 60% ()

Tinusa14

Načo sú rozmanité priestory,akčné scény, mená alebo priezviská? Stačí dvanásť rozhnevaných mužov ktorý sa počas celého filmu navzájom presviedčajú rozumnými, logickými argumentmi, alebo sa psychicky lámu(na konci). Najdôležitejšia otázka ktorú si musí každý divák počas celéého filmu klásť je - Vinný - Nevinný- ? Alebo otázky okolo ktorých sa točil skoro celý dej . Ktorý zo svedkov klamal? Vravel niektorý svedok pravdu?. Dalo by sa povedať že na tieto úplne jednoduché otázky bolo odpovedané viac než majstrovsky, tak že človeku po dopozeraní dochádzajú slová a ostáva len pocit úžasu . ()

Hellhajzl

Výborný, úžasný, suprový, prostě pro mě dokonalý film. Z tohohle by se měly hlavně filmy skládat - promyšlené a zajímavé dialogy a skvělé herecké výkony a netěžit jen z počítačových triků a prsatejch blondýnek. Vážně mě to vtáhlo do děje, jako bych tam byl s nimi a poslouchal to jejich handrkování o pravdě a faktech. Za mě 100%. ()

misak304

Tak tento film mě opravdu pohltil. Prvních 10 minut jsem s napětím čekala co přijde a poté? Poté jsem jen s napětím sledovala jak dokáží celkem možné a pravdivé domněnky jednoho člověka změnit názor poroty. K zamyšlení zde je i fakt, že se toto může dít právě teď kdesi ve světě, kde povolený trest smrti je, a že předsudky nebo zlá pomstychtivost dokáží jednoduše odsoudit nevinného člověka ()

Hilly

Představte si, že máte velice omezený rozpočet ke stvoření výborného filmu a prostor k natáčení je omezen na jednu místnost a 12 mužů. Je něco takového vůbec možné? Jistě. Přesvědčil nás o tom snímek z padesátých let "Dvanáct rozhněvaných mužů". Někdy se může zdát, že justiční omyl naprosto nepřichází v úvahu a jakákoli presumpce neviny je šeredná ztráta času. Do té doby, než se mezi svědky ozve porotce číslo 8 (hraje Henry Fonda). Od té doby je všechno jinak a zbylá jedenáctičlenná porota brzy zjistí, jak snadno se jejich názor dá vyvrátit. Ale to není vše! Osmička, architekt Davis, pozastaví hromadný verdikt pouze na základě toho, že by bylo spravedlivé si o procesu alespoň pohovořit! Film se velice obtížně přerušuje v polovině kvůli všemu tomu napětí, a přestože každý divák předpokládá, že jediný porotce všechny přesvědčí, tak nikdo neví, jakým způsobem by to vůbec bylo možné a z toho pravděpodobně čpí všechna ta genialita. Čtyřicet let po natočení filmu byl vytvořen remake, ale upřímně - je ještě co překonávat? ()

RealHonza

Vzhledem k době, kdy film vznikl a vzhledem k nákladům na natáčení to je téměř dokonalý film. Scénář by jistě zasloužil velké +. Vše je v reálném čase v jedné místnosti a člověk se stejně nenudí, bohužel výsledek hlasování byl od začátku čitelný, takže nakonec dám dle svých pocitů z filmu 4*, nicméně jeho vysokému postavení mezi TOP10 se nedivím. ()

kura68

V rozhodovani bychom se nemeli nechavat ovlivnit vlastnimi predsudky, predevsim, kdyz rozhodujeme o lidskem zivote. Hlavne chci poukazat v jakych podminkach se film tocil, jedna mistnost, 12 muzu. Nesmirne poutavy a zajimavy film s vybornymi hereckymi vykony, ktere se dnes u bohuzel vidi jen malo kdy. ()

Kozlowski8

Jediný z 12 porotců není přesvědčen o vině obžalovaného a potažmo o trestu smrti pro něj a postupně získává na svou stranu ostatní porotce. Ve filmu, který se v podstatě celý odehrává v jedné místnosti, je předem lehce čitelné a předvídatelné, jak bude dále pokračovat i jak skončí. Nic převratného se v příběhu neděje a pro mne není ničím obzvláště zajímavým. 50%. ()

kacer4

Vynikajúco natočené so všetkým čo k tomu patrí. Akurát že tam je jedenásť najtvrdohlavejších porotcov, akých som videl. ()

sulaco

Komorná, skoro divadelná dráma, pri ktorej som si ani neuvedomil, že na plátno už pozerám cez 90 min. Film stojaci na 12 mužoch a skvelých dialógoch. Dojemne pravdivé. Film ukazuje veľké klady, ale aj zápory amerického súdnictva. Toto som nečakal. ()

Clint Eastwood chystá svůj poslední film

Clint Eastwood chystá svůj poslední film