poster

Cid

 • Itálie

  El Cid

 • slovenský

  El Cid - Najväčší španielsky hrdina

Romantický / Válečný / Drama / Životopisný

Itálie / USA, 1961, 172 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Kulmon
  ****

  Jeden z těch výpravných historických velkofilmů, kterté nestárnou. Jeden z těch, o kterých říkám poctivá filmařina. Tedy tisíc skutečných komparsistů a ne deset a Ctrl + C, Ctrl + V a bitva je hotová, jak se to často dělá ve filmech dnešní doby. Charlton Heston je skutečnou osobností, které věříte každou roli. Neskutečná výprava, skvělá hudba, středověk, tak jak si ho představujete v těch nejrealističtějších snech. Když hrdina, tak Cid.(11.7.2009)

 • jonyyy
  ****

  Velkolepé, monumentální, ale herecky lehce prkenné až divadelní a Ben Hurovi to nesahá ani po kotníky. Nicméně historický Heston snad ani zklamat nemůže. Postřeh pro zasmání - v čase 2:18:12 spadne komparzista z koně. 75 %(13.8.2014)

 • Robiiik
  *****

  Když se to vezme ze všech stran, středověk nebyl tak zlý. Všechny jeho zápory (od zaostalé hygieny až po absenci elektřiny a donášky pizzy) vyvážila statečnost tehdejších pánů. Neskrývali se v závějích byrokracie a politických imunit, své spory řešili v boji - krutém, čestném. Rodrigo Díaz de Vivar (Maury přezdívaný El Cid (Pán)) byl vojevůdcem, na jakého historie nezapomíná. A devět století po jeho smrti si tyto hrdinské činy můžeme připomenout díky velkovýpravnému filmu od Anthony Manna. Jistěže nejde o dokonalý opis skutečnosti. Vše kolem El Cida jsou z části dnes již legendy, ale v podstatných věcech se podařilo tyto události věrohodně zachytit. Výprava je naprosto jedinečná. Každý detail (ať už oděvů, zbraní, erbů či gest) věrně imituje dobu. Ovšem to nejlepší na tomto filmu je Charlton Heston. Jeho podání El Cida nesnese srovnání. Vedle všech těch velikánu jako: William Wallace (Mel Gibson), Maximus (Russell Crowe) a jiných, kteří svou čepelí a odvahou brázdili filmové plátno, jsem od nynějška věrný El Campeadorovi Ch. Hestonovi. I so swear!!!(11.5.2014)

 • flanker.27
  ****

  Výborné davové scény. Když jsou to živí lidé, vypadá to mnohem líp než počítačem namnožený kompars. Tenhle film je jeden z důvodů, proč v Medievalu tak rád hraju za Španělsko (i když Španělsko ještě neexistovalo, ale vzal to nešť). :)(20.9.2008)

 • cheyene
  ****

  Bohužel jsem to neviděl celé, ale i ta část, kterou jsem viděl mi stačila k tomu, abych ohodnotil 4*! Doufám, že budu mít štěstí a příště uvidím tento film od začátku až do konce.(6.7.2008)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace