Dr. Jeffrey Wigand, bývalý vysoký představitel jedné velké americké tabákové společnosti, měl díky své pozici přístup k řadě informací o negativním vlivu cigaret na lidské zdraví, a hlavně věděl, jak společnost v tomto ohledu lže veřejnosti. Poté, co byl z firmy pro své názory propuštěn, se na něj obrátil producent úspěšného investigativního televizního pořadu Lowell Bergman s prosbou o pomoc při sestavení reportáže odhalující praktiky podobných firem. Wigand zprvu odmítá, ale později svolí. Někdejší zaměstnavatel mu však začne vyhrožovat a nechá ho sledovat. Přesto se Wigand odhodlá Bergmanovi pomoci. Když je reportáž natočena, vedení televize se ji bojí odvysílat, aby proti sobě nepoštvalo mocné tabákové firmy. Mohlo by to totiž ohrozit plánovaný velice výhodný prodej televizní stanice. (TV Nova)

Gand_alf

Filmovy zazitok! Vynikajuci film by mal niecim mimoriadne zaujat, mal by rozpovedat pribeh, taky silny ze divak je doslova priputany ku svojmu kreslu, mal by donutit toho divaka rozmyslat, ale nie plytko, povrchne ale az do hlbky ani nie tak filmovej ale pribehovej. Na hercoch by nemalo vidiet, ze hraju ale ze svojou postavou, ktoru stvarnuju, ziju. Hudba by mala citlivo doprevadzat samotny pribeh. A samozrejme koniec - divak by mal byt v neistote ukoncenia az do poslednych sekund. Toto vsetko toto filmove dielo, podla mna splna. ()

megajalec

Film nielen o fajčení a jeho škodlivosti, ale aj o boji proti fajčiarskemu priemyslu, lobby a v neposlednom rade dráma o pravde človeka a čo je pre ňu ochotný a schopný spraviť. Inak podľa mňa by Mann spravil aj z jedného dielu Tom a Jerry 150 minútový filmový opus :) ()

fimler

První část rozhodně úžasná na pět hvězdiček, ano na tolik!Ta druhá "jako co to mělo znamenat" úplná blbost.Takže dohromady plus herci mi to dává ty průměrné tři hvězdičky.A i z mého hlediska mi to tak vychází.Al Pacino se mi záčíná zamlouvat víc a víc, Russell Crowe zase vůbec nic. ()

Aniki

Film je koukatelný, klidne bych mu dal i za ctyri hvezdy, ale zaver byl zklamanim a navic ta pruhledna manipulace divákem. Jaká? No posuďte sami. Zatimco v jiných snímcích devadesatych let, a s Pacinem zvlásť, se to kuřáky a zadýmenými mistnostmi jen hemží, tady ne, vůbec, za 150 min. cisteho casu ani ťuk. A procpak asi? No páč tady je za toho zleho hrdinu oskliva, vrazedna, smrt na hranici si zasluhujici, tabáková firma. Fuj, hanba jí. No a za ty kladasy jsou tu nekuřáčtí novináři a vlastne i cely zbytek stejne tak nekuracke Ameriky. Pekny pokus o vsugerovani nesmyslu. ()

Docentus

Civilní, formálně i obsahově skvěle vystavěné drama. Vynikající herecké výkony. Najde se však pár hluchých, možná spíš nudících míst. A kouřit nezačnu :-) ()

david666

Kvalitní thriller, který i přes svou délku nenudí. Pacino s Crowem excelují. Zápletka sice není nejoriginálnější, ale každopádně je zde skvěle ztvárněn boj člověka s mašinérií peněz a moci. Ať už jednotlivce, který ztratí téměř vše (Crowe) tak novináře, který si chce uchovat čest a nezklamat svůj zdroj. ()

meatball

Boj jednotlivce proti všem bez křečí, bez otravného zjednodušování, o (ne)obyčejném muži, který se rozhodl, že vlastní integrita je pro něj vším. ()

E.T.Martin

Soudní drama a tabákový průmysl? Jéje, to musí být otrava, říkal jsem si, když jsem četl anonci k filmu Insider. Ale mám rád styl, jakým dělá filmy Michael Mann, a zkusil jsem to. Chytlo mě to hned na začátku, krásně plynulý sled vymakaných obrázků, který se formoval v nečekané drama. Tohle Michael Mann umí, krásně sofistikovaný styl, přitom komerčně dobře přijatelný. Udělat z takového obyčejného příběhu jakoby vznešené drama a zároveň nijak zvlášť exhibovat. Vloudila se mi u Insidera tato myšlenka: Mann je moderní Sergio Leone. Jestli tady dostávají filmy jako Avatar nebo Temný rytíř pět hvězdiček, Insider by měl dostat šest. ()

Marw_

Čtu zde mnoho komentářů o tom, jak byl tento film nudný, zdlouhavý a nic neříkající... Pro mě ani jedno z toho není pravda, film mě velice bavil, ačkoli děj nebyl nijak zvlášť akční nebo možná právě proto? Kdo ví. Každopádně ve mě zanechal dost silný dojem a dikutujícím, kteří zde píší komentáře typu "Michael Mann si všiml toho, co všichni vědí (že kouření je škodlivé) a řekl si - proč o tom nenatočit film, aby se to dozvěděli i američani?" oponuji, protože podle mě na tomto filmu není vůbec hlavní poselství o škodlivosti kouření, ačkoli v něm jistě své místo má, ale já v něm shledávám dost zásadnějších, zajímavějších a mnohem více zneklidňujících poznatků, myšlenek a poselství. ()

kritikfilm

nejlepší herecké výkony v podání od herců Al Pacino i Russell Crowe. Působivý příběh podle skutečných události. Všem velice doporučuji ()

aannemer

Vidět to v roce 1999, tak si sednu na zadek (možná), ale nyní, v r. 2013 už mi to přišlo hodně protahované. Hudba 4, film 3,5, spíš 3. Al Pacino skvělej, ale chvílema neměl co hrát... R. Crowe většinou hodně prkennej. ()

TraceurKK

Krásný film o tom jak se tahá za nitky, aby na veřejnost vyšlo jen to co má. Bohužel vždycky někdo trpí, když se má na světlo světa ukázat pravda. Druhá polovina filmu by mohla být o něco kratší, trošku totiž utopí hlavní myšlenku filmu. ()

Zemřel herec Michael Gambon

Zemřel herec Michael Gambon

28.09.2023

Zdravé fast-foody?

Zdravé fast-foody?

21.12.2005

Kvalitu jídla bude připravovaný film FAST FOOD NATION posuzovat jinak, než z lékařského hlediska. V připravovaném dramatu režiséra Richarda Linklatera se vše bude točit okolo nejvyšších špiček… (více)