poster

Insider: Muž, který věděl příliš mnoho

 • USA

  The Insider

 • Slovensko

  Dymová clona

 • Slovensko

  Muž, ktorý vedel priveľa

Thriller / Drama / Životopisný / Psychologický

USA, 1999, 157 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Kaka
  ***

  Čekal bych stejnou kvalitu jakou měl HEAT a není tomu tak. Je to jiný film jak tématicky, tak imagem, ale nezískal si mne.(23.4.2004)

 • Enšpígl
  ****

  Myslím si, že Michal Mann, na co šáhne to mu jde.Přizve si herce co film nemůžou zkazit.Kamera a hudba to je u mannovek standartně vynikající .No je to hodně ostrý ten náš svět.Ještě že máme takovéhle filmy.(28.8.2006)

 • flanker.27
  ***

  Jak tak koukám, už to napsal Tron. Jen bych dodal, že Al leze ne na 4, ale na 5.(14.7.2006)

 • StarsFan
  ****

  Russell Crowe prodělal celkem slušnou proměnu nejen co se týče vzhledu, ale i herectví. Rozhodně neztvárňuje nějakého superhrdinu, ale spíš normálního člověka, což mu sedí stejně dobře jako třeba role v Gladiatorovi (i když tam ho mám osobně přece jen o něco radši). Al Pacino je tradičně hodně dobrý, předsvědčivý, prostě vynikající, ale celkově jsem u něj postrádala něco navíc, takovou tu scénu jako když ve Dog Day Afternoon řve: "Attica! Attica!" nebo v And Justice For All pronáší svou skvělou řeč s "You're out of order!". I když je pravda, že do tohohle filmu by se to asi nehodilo, protože Insider se nesnaží být nějakým způsobem fenomenální. Snaží se "jen" o poctivé a reálné drama podle skutečného příběhu o jednom muži, který se rozhodl promluvit o škodlivosti kouření. A daří se mu to dobře, dokonce tak, že by jste mu možná přiřkli i těch pět hvězdiček... ale potom si řeknete, jestli 157 minutovému filmu něco nechybí. A jestli to není právě ten zvrat nebo jakési silnější místo, které vám utkví v paměti.(7.9.2007)

 • Djkoma
  *****

  Al Pacino i Russell Crowe v životní formě. Skvěle natočený film o tom, jaký je svět a že za vší tou špínou je vždycky nějaký člověk, který ctí větší ideály než peníze a bohatství. Velká hra na pravdu ve velmi těžkém filmu, který by málo kdo zvládl jako Michael Mann. Přesah tématu vidíte každý den v trafikách na krabičkách od cigaret a přitom stačilo tak málo a svět se nemusel nikdy nic dozvědět... Více takových filmů, více takových příběhů a lidí.(17.7.2004)

 • Al Pacino

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace