Insider: Muž, který věděl příliš mnoho

The Insider

Dymová clona

Muž, ktorý vedel priveľa

Thriller / Drama / Životopisný / Psychologický

USA, 1999, 157 min

Al Pacino opět v dobré úloze.(13.8.2008)

Dokonalý dialogový snímek ..(23.5.2008)

Nelze než nesouhlasit se zdejšími tříhvězdičkovými komentáři. Zajímavý, ale skutečně zbytečně zdlouhavý film. Viděl bych to někde mezi třemi a čtyřmi hvězdami.(17.1.2005)

Al Pacino i Russell Crowe v životní formě. Skvěle natočený film o tom, jaký je svět a že za vší tou špínou je vždycky nějaký člověk, který ctí větší ideály než peníze a bohatství. Velká hra na pravdu ve velmi těžkém filmu, který by málo kdo zvládl jako Michael Mann. Přesah tématu vidíte každý den v trafikách na krabičkách od cigaret a přitom stačilo tak málo a svět se nemusel nikdy nic dozvědět... Více takových filmů, více takových příběhů a lidí.(17.7.2004)

Michael Mann je režisér velkých příběhů, s, pro mě, kolísavou kvalitou. Insider: Mu, který věděl příliš mnoho je tak film s velice originálním nápadem, ale brutálně zdlouhavým a chvílemi až zbytečným vysvětlováním, který mě v mnoha ohledech šíleně nudil.(18.3.2012)

• Al Pacino

• - Původní název pro film byl Man Of The People (Muž lidu). Tento název vznikl jako pracovní název při natáčení v Izraeli. Tvůrci tak připravili překvapení pro fanoušky, kteří s napětím očekávali premiéru filmu ve svých zemích. Ti totiž dlouho nemohli najít skutečný název tohoto filmu v žádném programu filmových premiér. (becki_tu)

• - Soudní síň, kde Jeffrey Wigand podává svoji výpověď, není postavená kulisa. Filmaři použili skutečnou soudní síň v Jackson County Mississippi, kde skutečný Jeffrey Wigand kdysi opravdu vypovídal. (becki_tu)

• - Zbraň, kterou má Jeffrey Wigand během toho, co se jde podívat ven kvůli podivnému hluku, je revolver Smith and Wesson .357 Magnum. (becki_tu)