Insider: Muž, který věděl příliš mnoho

The Insider

Dymová clona

Muž, ktorý vedel priveľa

Thriller / Drama / Životopisný / Psychologický

USA, 1999, 157 min

Dokonalý dialogový snímek ..(23.5.2008)

Ten film je především dlouhý! A to tak, že i kdyby byl o polovinu kratší, pořád by byl dlouhý. Dalším problémem je to, že jsem starý! Ano a na tom filmu je to zle zle vidět. Události, které se odehrály před patnácti lety jsou jak z jinýho vesmíru - jestli cigarety splňují definici závislosti? Uf, no ani mě nenapadlo, že by o tom někdo mohl seriózně přemýšlet. Prostě to téma je grandiózně nezajímavé, překonané a detaily na upocené obličeje tomu moc nepomohou.(14.9.2010)

Scénář: Eric Roth, Michael Mann .. Ani jako už několik let bývalého kuřáka mě ty nelibé řeči a debata o škodlivosti kouření nepotěšila. Kouření škodí nejen vašemu zdraví! Řemeslná stránka filmu je bez jakýchkoliv debat výtečná .. ta kamera, režijní vedení, scénář a parádní herecké výkony stojí za vidění a díky nim se dá celá stopáž bez újmy na zdravý přežít. Na rozdíl od času stráveném s cigaretou..(24.8.2005)

Michael Mann je režisér velkých příběhů, s, pro mě, kolísavou kvalitou. Insider: Mu, který věděl příliš mnoho je tak film s velice originálním nápadem, ale brutálně zdlouhavým a chvílemi až zbytečným vysvětlováním, který mě v mnoha ohledech šíleně nudil.(18.3.2012)

Jak daleko dokážeme zajít při prokazování pravdy? A co všechno jsme v boji za ni ochotni ztratit, když víme, že proti nám jsou silnější nepřátelé? Mann je tentokrát téměř nerozpoznatelný a tím pádem i selhávající. S daným tématem jsem od něj totiž čekal bombu a dostal novinářské drama s vražednou stopáží, atmosferickým soundtrackem a nepřekvapivě přesvědčivým Crowem a dokonalým Pacinem. Snad kdyby mě alespoň jeden moment opravdu překvapil, mohlo být lépe.(15.7.2006)

• - Třetí případ, kdy někdo ve filmu kouří cigaretu, je k vidění v momentě, kdy Wigand dává svou výpověď. Bergman krátce diskutuje s fotografem o tom, co se asi děje v soudní síni. Fotograf, který je zády ke kameře, právě při rozhovoru s Bergmanem kouří cigaretu. (becki_tu)

• - Jiří Prager získal v roce 2000 získal za dabing Al Pacina cenu Františka Filipovského. (PanZahadnyCZ)

• - V jedné scéně postava Christophera Plummera vypráví, že pracovala i na případu Malcolma X. Christopher Plummer hrál jednu z vedlejších rolí ve filmu Spikea Lee Malcolm X. (Chrustyn)