Kramerová versus Kramer

Kramer vs. Kramer

• slovenský

Kramerová verzus Kramer

USA, 1979, 105 min

Pěkné!Hoffman a Streepová jsou úžasní!(29.8.2002)

Žena, která nezvládne sama sebe a odejde dokonce od vlastního syna a pak se najednou vrátí a chce ho zpět, muž, žijící v domnění, že všechno je v pořádku a najednou zjistí, že není, přítelkyně, která ve snaze pomoci nakonec ubližuje a mezi tím vším se zmítá nešťastný malý chlapec. Herecký koncert Meryl Streep a Dustina Hoffmana.(24.1.2005)

Robert Benton přišel k nám domů, po 105 minutách odešel a mě nechal sedět na pohovce pobryndaného od čaje (příčinou byla neustále otevřená ústa při sledování filmu) a hlavně naprosto konsternovaného. Znáte to, večer máte načatý, nevíte co byste vlastně chtěli dělat a najednou vás pleskne přes tvář název tohoto snímku. Nečekáte prakticky nic...ba jo- čekáte dobrý film s výtečnými herci, ale to co se mi dostalo nejde popsat. Jedná se o téma viděné už stokrát, to ano, ale je natočené s takovou láskou a hlavně neutrálností, že na pomyslný Olymp "rozvodových filmů" patří prakticky na vrchol. Především ta neutrálnost, když přemýšlíte, že Ted si určitě zaslouží mít syna u sebe, ale když se dostane ke slovu Joanna nemáte námitky. Z jejich slov je patrné, že i ona si malého Billa zaslouží. A právě z toho rozhodování- tak kam vlastně- jsem byl na vrcholu blaha, které se vystupňovalo na ještě větší úroveň, když vám dojde, že tu sledujete nejlepší výkony dvou největších herců Hollywoodu. Nemůžu se dočkat té chvíle, až tento film budu zařazovat do mé TOP-filmy, protože už jen tou svou náladou si to rozhodně zaslouží!!!(15.7.2008)

Terrific! A vubec nesouhlasim s tim, ze je chyba, jak nahlizime na situaci jen z pohledu pana Kramera. O tom to prave je - divak vidi, jak vse citi a proziva on, ale musi si domyslet druhy pohled a zkouset se vcitit do pani Kramerove. Krasne vyvazene.(24.12.2007)

Jeden z nejlepších hereckých výkonů jak Meryl Streep, tak i Dustina Hoffmana. A jedno z nejlepších dramat na téma - manželské neporozumění a soudní boj o dítě. Výborný film, jehož téma bude asi vždy aktuální a ožehavé. Hoffman opět potvrdil svoji hereckou extratřídu a ukázal se ve skvělém světle.(12.12.2009)