poster

Kramerová versus Kramer

 • Československo

  Kramerová vs. Kramer

 • USA

  Kramer vs. Kramer

 • Československo

  Kramerová verzus Kramer

Drama

USA, 1979, 105 min

 • Malarkey
  ****

  Řekl bych, že tvůrci tenkrát spojili to nejlepší, co spojit mohli a až tak moc si věřili, že to nejlepší z tehdejší doby zakomponovali do rodinného dramatu, které je zakončeno, pro mě nenáviděnými, soudními procesy. Výsledek nakonec ale naštěstí není tak zlý a to především proto, že Dustin Hoffman a Meryl Streep předvádí své klasické maximum.(15.4.2016)

 • Djkoma
  *****

  Dva herci předvádí úchvatné výkony ve skvělém dramatu. Co víc říct?(16.12.2006)

 • J*A*S*M
  *****

  Až na jednu mírně přehnanou scénu (když Ted s Billym poprvé chystá snídani, vzpomněl jsem si - a to bez přehánění - na českou Pánskou jízdu) je ten film bezchybný. Čekal jsem solidní film, ale že mě Kramer vs. Kramer dostane tak, jak mě dostal, jsem si opravdu nemyslel. 10/10(26.2.2011)

 • Oskar
  *****

  Dost často slýchám a čtu, že je to sentimentální doják a kdesi cosi. Trochu podezřívám lidi, kteří to říkají, že ten film neviděli. Že ho znají jen z doslechu. Nebo že jsou sami tak sentimentální, že z rovnice dobrý otec + malé dítě - nezodpovědná matka jim vyjde = ždímačka na dojetí. No samozřejmě, ž ten film nadržuje Dustinu Hoffmanovi. Jak jinak, když je zaměřený proti (dodnes trvajícímu!) předsudku, soudnímu dogmatu "dítě patří k matce". Proto je třeba ukázat, že se Kramer se synem učí, vodí ho na hřiště, vaří mu snídani atd. Kdyby tam ty situace byly ze sentimentálních důvodů, choval by se Kramer jako nelidsky moudrý a trpělivý nadčlověk, hrála by k nim sladkobolná hudba (jako v Koljovi) a paní Kramerová by neodešla, ale - jak sentimentální - tragicky zahynula (jako v Samotáři v Seattlu). Tady to tak není, takže není co řešit. A kromě toho, ten film vzbuzuje emoce, ale jiného druhu. Nikoli slzopudné dojetí, ale rozčilení z nespravedlnosti soudu a Kramerovy bezmoci s tím něco dělat. 100%(13.12.2005)

 • paascha
  ****

  Radosti rozvodu v americkém podání. Mě rozvedli za pět minut, ale měli jsme jen psa a foťák:-)(20.9.2011)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace