Kramerová versus Kramer

Kramer vs. Kramer

• Československo

Kramerová verzus Kramer

USA, 1979, 105 min

Jeden z nejlepších hereckých výkonů jak Meryl Streep, tak i Dustina Hoffmana. A jedno z nejlepších dramat na téma - manželské neporozumění a soudní boj o dítě. Výborný film, jehož téma bude asi vždy aktuální a ožehavé. Hoffman opět potvrdil svoji hereckou extratřídu a ukázal se ve skvělém světle.(12.12.2009)

Výborní herci, silný námět a přesto to ani jednou nesklouzne k patetickému slaďáku. Za to všechno si tenhle docela nenápadný film zaslouží pozornost. Výborný Hoffman, dokonalá Streep... Civilní a reálné vyznění filmu. My vážně uvěříme, že něco takového se někde v New Yorku mohlo stát... Milé překvapení pro mě, protože jsem očekával jen nataženou epizodu Elly McBeal... Velká chyba... 4 a 1/2.(17.5.2010)

Ze by to bylo zas tak super skvely se rict neda, vetsinu casu jde o takovy rodinny drama o sblizovani se fotrika se synackem, na ktery se pekne kouka, malej kluk neni otravnej a Hoffman hraje paradne. Soudni drama zacne az nakejch 20 minut pred koncem filmu a je to jen takova komorni zalezitost s asi 6 lidma. No a zaver filmu docela pitomej. Takze hlavne stoji za to videt oba hlavni predstavitele, Hoffman je fakt uzasnej, Streepova mozna misty jeste lepsi, ale bohuzel je jeji postava desne nesympaticka a prisla mi jako pekna krava. Celkove kvalitne natoceny, napsany i zahrany drama, ale petihvezdickovej zazitek to nebyl.(1.11.2008)

Tento typ filmu mně není příliš blízký. Narážení na city diváka tímto způsobem nemám rád. Ovšem to čeho jsem se dočkal předčilo všechny moje očekávání. Příběh celkem jednoduchý, ale doslova zdrcující výkony Hoffmana a Streepové mě posadily do sedačky. Takhle ohromený už jsem dlouho nebyl, klobouk dolů. Chtěl jsem dát jen 4, ale nezbývá mně nic jiného než za 5.(6.10.2010)

Řekl bych, že tvůrci tenkrát spojili to nejlepší, co spojit mohli a až tak moc si věřili, že to nejlepší z tehdejší doby zakomponovali do rodinného dramatu, které je zakončeno, pro mě nenáviděnými, soudními procesy. Výsledek nakonec ale naštěstí není tak zlý a to především proto, že Dustin Hoffman a Meryl Streep předvádí své klasické maximum.(15.4.2016)

• - Během filmování stihla Meryl Streep natočit své scény pro film Manhattan (1979). (Kulmon)

• - Film byl původně o 43 minut delší. (Kulmon)

• - Za tento film dostala Meryl Streep svého historicky prvního Oscara. (themic)