Americká středoškolačka Mia Thermopolisová je trochu nesmělá, a navíc vinou nemoderního účesu, nevzhledných brýlí a bazarového oblečení patří spíš k outsiderům. Přesto žije spokojeně s matkou, svobodomyslnou malířkou Helen, a nejlepší kamarádkou Lilly. Celý její život však převrátí naruby příjezd babičky Clarissy. Mia se překvapeně dozvídá, že babička je královnou malého evropského království Genovie, že její otec byl korunní princ a že je dědičkou trůnu. Matka jí vysvětlí, že podle dohody s otcem se o svém původu měla dozvědět až v osmnácti letech, babička se jí snaží objasnit, že její nástup na trůn ovlivní budoucnost malé země, protože o trůn se ucházejí i další zájemci. Navíc povolá šéfa bezpečnosti Joa, aby na princeznu dohlížel. Mia nakonec souhlasí, že bude brát lekce správného chování a získá tím čas rozhodnout se, zda přijme genovijský trůn. Mezitím musí řešit i běžné školní starosti, výsměch pohledného spolužáka Joshe, o jehož objetí sní, výčitky Lilly, že na ni nemá čas. Na ambasádu dorazí vizážista Paolo, který se svými asistentkami promění tuctovou středoškolačku v atraktivní dámu. Proměna má však i nemilé důsledky. Znechucená povykem je Mia rozhodnuta vzdát se trůnu. Jenže pak jí babička předá deník, a v něm Mia objeví dopis od svého otce. (TV Nova)

haffen

Aj pre takéto filmy u mňa potrvá kým Anne si napraví reputáciu presladenej princeznej. A pritom hrať vie. Dokázala to už v Temnom rytierovi a Interstellar. Toto je však presladený blábol pre puberťačky. Ťažko pozerateľné sústo. Na odpad to nie je, lebo sú omnoho horšie filmy. ()

ostravak30

Deník princezny alias americký sen převedený do evropské aristokratické země Genovie. Příběh se ale v drtivé většině odehrává pouze na americké půdě a jde v podstatě o dvě části. Jedna je rozhodování, zda se Mia stane jednou královnou a druhá, udělat z americké středoškolačky pravou princeznu i co se týče vzhledu a chování. A tady už začínám trochu pochybovat o příčetnosti buď filmařů nebo samotné studentky. Na jedné straně se zlobí, že je přehlížená a šedá myš, na druhé se sebou odmítá cokoli udělat. Zároveň pak ale své babičce říká, že je ráda neviditelnou šedou myší. Trochu rozpor. Komediálních situací není mnoho a to co fungovalo v Pretty Woman už znovu tak nějak nefunguje. Anne Hathaway prostě nemá to správné kouzlo, respektive tenkrát ho neměla a její opakující se pády, vtipy z výše uvedeného filmu, přeřeky, zmatenost atd. přestanou bavit po první půlhodině. Jistě se najdou romantické divačky, které budou snít, že se podobným způsobem jednou projeví jejich původ a romantický konec ocení, ale jinak je to spíše hodně naivní a dost jednoduchá slaďárna, která místy postrádá hlavu a patu. ()

boqvai.

Klasicka romanticka komedie s jasnym strihem osklive kacatko -> vtipna promena -> krasna labut. Myslim ze Hector Elizondo trochu zavzpominal na roli v Pretty Woman. Film ktery nenadchne, ani neurazi. ()

MartyMcFly89 odpad!

Odpadní záležitost vytažená z kanálu. Ztělesňuje téměř vše, co se mi nějakým způsobem nelíbí. Asi je to spíše pro dívky. Well, jsem kluk, smůla. ()

Seuata

Obycejná holka, nemejlo, trdlo, stydlivka, ... a já nevím co všechno... film pro pubetrální dívky... kdo by nechtěl báýt budoucí královnou? z Ošklivky být nádherná... Prostě přeslazeno... Filmu se ale nedá odepřít, že se tu najde pár pěkných scének. ()

Kaculka1995

Musím uznat, že s odstupem času už to není tak dobrý film jak se mi jevil když mi bylo 7, ale v té době jsem ho milovala. Né kvůli skvělým hereckým výkonům, hudbě... ale kvůli tomu, že i z obyčejné, možná víc jak obyčejné holky se může stát princezna, a ještě tak překrásná :). Myslím, že film splňuje všechny požadavky pro malé holčičky a to je podle mě na něm to hlavní. My starší už nad ním jen bezmocně pokyvujeme hlavou, ale ony věří že je něco takového možná taky potká... ()

lmc

Velice příjemná rodinná oddychovka se skvělou Anne Hathaway - věřím že herci si natáčení museli užít... Osobně mám tenhle film rád, i když je vše ohrané až hanba, má to svou atmosféru. ()

Forum.

Blbinka , která potěší, zabaví a neurazí. Navíc když jsem měl čtyřicítky horečky a dva dny jsem ležel jak před smrtí , tak právě tento film my hodně odlehčil. 65% ()

Paladin25

To čo som od filmu čakal som aj dostal. Príjemnú romantickú komédiu. Potešili herecké výkony Anne Hathaway a Hectora Elizonda. ()

nikus120

Škaredé káčatko, ktoré si nikto nevšimne? Fajn! Ale ked zisti, že je princezná tak to by bolo aj pre mňa silné kafe. Musím uznať, že tento film si rada pozriem znova. Vtipné momenty, sklamanie love story nesmú chýbať. Síce film je iný ako kniha ale aj tak je z toho dobrá komédia. ()

Madeleine.o

Jsem až nebezpečně sentimentální a vim to o sobě. A dokonce se za to nestydim. Disneyho filmy a jejich přecukrovanost, předvídatelnost a pohádkovost mi hojí rány. No sakra, vždyť Julie Andrews je naprosto úžasná! To samý Anne, žádnou jinou teenage filmovou wallflower jsem si kvůli její věrohodnosti neoblíbila víc. Děkuju Disneymu za jejich filmy, protože prostřednictvím nich se tak často vracím do časů bezstarostnosti. ''Máte tady v kytkách hrušky.'' ()

lobo87

Taká dievčensko - tínedžerská klasika. Garry Marshall vedel, ako zaujať dievčenské publikum každého veku, i keď natočil niekoľko oveľa kvalitnejších kúskov ako Denník princeznej. Našťastie sa vyhol tínedžerskému humoru a priniesol nám pekný príbeh zakriknutého dievčaťa, z ktorého sa stala krásna princezná. A hlavne nám predstavil Anne Hathaway, čo je veľké plus... 55% ()

AndrewNewman

Tie tri hviezdičky patria len hereckej dvojici-Julie Andrews a Anne Hathaway, ktoré boli krásne (hlavne Anne) a veľmi sympatické. Dejová línia samotný pribeh je určený 10 ročným dievčatkam, ktoré budú po zhliadnutí filmu snívať o svojom kráľovstve. ()

Deník princezny 3 má hotový scénář

Deník princezny 3 má hotový scénář

29.01.2019

Herečka Anne Hathaway (Interstellar, Stážista) čerstvě potvrdila, že scénář ke třetímu Deníku princezny je hotový. Zpráva tak přichází na výročí patnácti let od premiéry prvního filmu. Herečka má prý… (více)

Zemřel Garry Marshall, režisér Pretty Woman

Zemřel Garry Marshall, režisér Pretty Woman