Bezúhonný mladý muž jménem Evžen Macík (J. Bartoška) se jednou při čekání na milenku Marii stane svědkem loupežného přepadení spořitelny. Pachatel na útěku upustí kufřík s uloupeným půlmilionem korun. Ten shodou okolností dopadne právě před Evžena. Muž neodolá, sebere kufřík a zmizí. Je si vědom, že ho na místě mohl někdo vidět, a tak se raději přihlásí na policii jako svědek. Zanedlouho se mu však ozve lupič, který v telefonu vyhrožuje a dožaduje se „svých“ peněz. Vyšetřující kapitán Richter (F. Němec) zároveň vytuší, že Evžen něco tají. A tak se Evžen ocitá mezi dvěma mlýnskými kameny, pod tlakem, kvůli kterému musí časem nutně udělat nějakou chybu… (Česká televize)

offlineman

Včera sem konečně pochopil závěr filmu! Boris Rösner je tam skutečně vocas závistivý!!!!! Jinak Bartoškovi v tomhle filmu neuškodila návštěva holiče!!! Ale ne u takovýho, který stříhal Helgu Čočkovou. Ten její účes, to byla si pomsta za něco moc ošklivýho! Dobrá hláška na policajta v civilu: "Co je tohle za kumpána" !!!!! ()

ostravak30

Opět se jedná o další napůl krimi, který ale je zčásti i psychologickým filmem. Nedávno jsem viděl Pokus o vraždu, který byl s tímto filmem v lecčems podobný. Hlavní podoba tkvěla ve změně člověka. Evžen se z pohodového holkaře stává podezíravým a bojácným. Že peníze ukradne se dá pochopit, většina českého národa by tak reagovala. Zajímavé je, že ho napadne se sám přihlásit a též fakt, že si ho pachatel sám našel. Film pak padá právě do proměny člověka ve vyděšeného nicotu, který za každým rohem vidí stín. Vyšetřovatelé nějak přešlapují na místě. Ale když se pak objeví opět totéž, tak už jsem to se snímkem trochu vzdával. ()

majky19

Vcelku povedená detektivka s kvalitním hereckým obsazením. První polovina filmu trochu taková neslaná nemastná, ale potom se to celkem rozjelo a mělo to i určitý spád a napětí a dalo se na to se zájmem dívat. A to finální vyústění, které měl na svědomí Macíkův kolega, kterého ztvárnil Boris Rösner, tak to bylo povedené. Hodnotím na 60 %. ()

Sakulnikov

Kromě Bartošky se mi nikdo nezdál přesvědčivý, zvláště jeho milenka byla špatná. Zachránil to ale překvapivý závěr. ()

honzic

Průměrná česká kriminálka s Bartoškou v hlavní roli. Má určité napětí, ale jinak je poměrně nudná jako celek. Hodnocení: 50 % ()

koza3

Mělo to skončit,když lupič spadl ze střechy, ale další půl hodinka honby za penězi stála za prd. Navic3 je hlavní hero nesympatický lhář, takže mě to moc nedrželo v pozornosti. PS. Tolik sněhu v Praze už nebylo 30 let :-) ()

mikina74

Stará dobrá československá kriminálka s fešákem Jiřím Bartoškou a výborným Borisem Rosnerem v hlavních rolích. I po letech stojí za shlédnutí. Celkem dobře zpracované úsloví, kde "příležitost dělá zloděje". ()

ALchemik

Pro mne mají všechny filmy z tohoto období zvláštní kouzlo, jakási atmosféra prázdnoty, která v té době panovala. Umění bylo tu prázdnotu nějak zaplnit. Tomuto filmu se to povedlo tak na půl. Děj byl jakýsi kostrbatý, ale pádem samotného lupiče-vyděrače ze střechy to začalo mít trochu grády...Stabilní kvalitu měla puze Ursínyho hudba, která celý film podkreslovala. ()

brasek

Veľmi slabá kriminálka... teda to vlastne ani krimi nie je. Nemá to atmosféru, nemá to napätie. Som silne otrasený! ()

Canniosh

Průměrná socialistická krimi. Spíše než o detektivku se jedná skoro obyčejný příběh skoro obyčejného člověka, který se připlete do loupeže, což není nemožné ani dnes. Slušné herecké obsazení zachraňuje film od propadáku. Celkem nudný průběh filmu naruší až výtečně vymyšlené a hlavně natočené vydírání druhého neznámého těsně před koncem filmu, to byl fakticky asi nejsvětlejší okamžik filmu, který jinak spadá do šedě barevně točených komunistických krimifilmů. 50% ()

Vital

V celku podařená krimi našich socialistických "předků" herecké výkony nejsou špatné,jen trochu strohé. ()

Spike86

Až na ten podivnej závěr poměrně dobrá kriminálka s jistou dávkou originality s Bartoškou dobře zahranou hlavní postavou. 67% ()

Bragi66

Detektivka s plochou dráhou letu a s vylekaným učň. mistrem Jiřím Bartoškou, který po loupeži našel kufr peněz a neodevzdal ho. Propagandistické socialistické dílko, které má ukázat práci práci soc. bezpečnosti ale také to, že když něco najdeme, tak s tím máme hned letět na udavárnu. Ale má to docela překvapivé rozuzlení. ()

McIron

Ale jo, má to určitý náboj, několik konců, docela ucházející tempo, dobře vylíčené reálie doby, snad jen Barťák mohl hrát aspoň úředníka a ne mistra, je to přece jen salonnější typ...A vynikající Josef Velda jako úchylný zloděj a vynikající Vladimír Salač jako úchylný soused... ()

Josef.Svejk

Komunistická krimi z 80. let, ale ne zase tak úplně blbá. Navíc dobří herci (Němec, Bartoška). Jen mě vrtá hlavou, co by udělali Clint Eastwood nebo Charles Bronson, kdyby jim někdo vyhrožoval po telefonu a střelil oknem do obýváku, a oni ho viděli z okna jak leze z budky? Také by barikádovali dveře skříňkou na boty? :) ()