Zrzavakocka

jedna z mála pohádek jenž si zaslouží aby byla z archivu vytažena několikrát do roka, čím starší tím hezčí prostě klasika, děkuji !!!!! ()

milanista

Jedná se o pohádku celkem zdařilou, jsou jistě i horší. Nicméně mě zaráží výběr herců a nejasný scénář. Proč vlastně jde Ondra do světa? Aby se naučil bát... Pohádka je však spíše o hledání zakleté princezny s nejasným vysvětlením, proč a s nejasnou úlohou, kdy vypadá jako by se zaklela sama.... Nakonec Ondra vyhraje bitvu, kdy se nemá bát, ale otci přizná, že se už naučil... Prostě scénář trochu slabší. Stejně jako hlavní role. Pro zajímavost si prohlédněte Ondru Vetchého v úvodní sekvenci, kdy má odkryté paže a musculaturu jednou takovou jako odvážný a silný dřevodrubec :-) Vetchý je fakt bezchybný kecal. Asi se zde inspirovali tvůrci Shrecka a oslíka.... ()

andydufrsn

Pohádka s klasickými postavami (dobro, zlo, odvaha, čest, lenost, pracovitost) a s očekávatelným dějem (jak už to tak u pohádek bývá). Jsem jen velice překvapen, že je povoleno pohádku vysílat, že ji ještě nějaký chytrák nezakázal, vzhledem k tomu, že postava lenocha a nemakačenka se jmenuje Ferko………. ()

Zeman007

Jedna dnes jiz z klasickych pohadek,z doby kdy se jeste opravdu umely tocit pohadky.Kdyz bezi v televizi vzdy se koukam.Hlasky Ondreje Vetcheho jsou pkne a dotvari celkovy dobry dojem tohoto krasneho dila. ()

PowPow

Když jsem byl malý, přišlo mi to pěkně strašidelné. A teď po letech doceňuju ještě skvělého Ondřeje Vetchého. ()

martin2702

Také jedna z mých oblíbených pohádek Vetchý sice takové pako ale vždy mě rozesměje někdy je až moc trapnej ale nevadilo mě to dávám 4 hvězdy na pět to není a princezna moc pěkná. ()

horskejvlk

Po katastrofálně nepohádkových pohádek co se natočily po roce 1989 je tahle pohádkový skvost, byť mi splývala se Statečným kovářem, jakýsi slovenský revanš kde Kroner byl za  charakterově slabého zde je za hrdinu a Ferko ukazuje ty vyčůrané čecháčky v podání skvělého Ondry Vetchého. Podobnost a výpravnost je očividná (⭐️hvezdička navrch za to že zde jsme se do větrného mlýna i podívali ve Statečném kováři kolem něho jen prošli), jak vzhledově výpravou tak  neprinceznovsky vypadající princezny. Trochu hororová ale jinak vcelku dobrá folková pohádka.Skvělý je dabing Zdeňka Podhůrského, mohl si i Nebojsu zahrát, škoda Zdeněk Podhůrský vlastně nikdy v žádné pohádce nehrál no zde jako by ano. ()

Dzanecki

Této pohádce dávám 80 %. Rozhodně není taková jako vrcholové další české pohádky, přesto ji považuji za skvělou.  U mě si zasloužila obdiv zejména svoji temnou atmosférou, která se málokdy vidí. Vrcholem není Ondra, ale Ferko, který jí dodává vtip.  Finále je pro mě trochu zklamání, jelikož to Ondra za mě neměl tolik těžké. Stejně tak romantická linie, která není natolik citlivá.  Beztak jde o jedno z těch nejpovedenějších děl v českých pohádkách. ()

Thane

"Vi...jen mu nedoslo ze neni nutne mermomoci neco delat ale byt u toho kdyz se rozdava!!" Kdepak Ferko vsemi mastmi mazany co se vyzna nadevsemi to posila na uplne jinou uroven. Jinak by to byla nuda :) ()