Uprostřed New Yorku vybuchne za bílého dne bomba. Atentátník zavolá šéfovi policie Walterovi a chce hrát hru „Simon říká“ s poručíkem Johnem McClanem. Walter se mu snaží vysvětlit, že McClane je suspendován, ale když Simon pohrozí, že nechá vybuchnout další budovu, nechá Walter Johna najít. Prvním jeho úkolem je jít do černošské čtvrti s transparentem, že nenávidí černochy. Všimne si ho černý prodavač Zeus a John mu při rozhovoru řekne, o co jde. V ten moment si ho však všimne i parta mladíků a vytáhnou na něj zbraně. Zeus Johnovi pomůže a společně ujedou taxíkem. Dostanou se na policejní stanici, kde se všichni snaží vypátrat Simonovu totožnost. Johnův kolega analyzoval Simonovu bombu, která je velmi propracovaná a součásti na ni byly nedávno ukradeny z jednoho skladu. Podle množství, které zmizelo, je jasné, že Simon může sestrojit obrovské množství bomb, které lze navíc odpálit rádiem, vysílačkou nebo mobilem... Simon znovu zavolá a spojí se s Johnem. Ví i o tom, že Johnovi pomohl Zeus, kterého zapojí do hry také. Za čtvrt hodiny musejí být oba u stanice metra, kam jim zavolá do budky. Po vyřešení jeho hádanky je pošle na další místo, kam musejí dorazit včas, jinak vyhodí do vzduchu vlak metra. John se snaží najít bombu v metru a Zeus jede na určené místo, kam bude Simon opět volat do telefonní budky. Simon to ale neuzná jako splnění úkolu, když přišel Zeus sám. John mezitím našel ve vlaku bombu, kterou vyhodí z okna a ta pak exploduje. Výbuch způsobí obrovské škody v metru i na povrchu, a protože se úkol téměř nedal splnit, myslí si John, že bomba měla vybuchnout právě tady, na Wall Street... Objeví se agenti FBI a několika dalších agentur, kteří si myslí, že za útoky stojí Peter Simon Gruber, bývalý důstojník německé armády, který je zároveň bratrem Hanse Grubera, jehož John před časem zabil v Los Angeles při útoku na budovu Nakatomi. Jeho pomocníky jsou Targo, bývalý důstojník maďarské armády a jeho přítelkyně Katya. Pak zavolá Simon a oznámí jim, že do jedné základní školy umístil jedenáct set kilo trhaviny a je načasovaná na třetí hodinu odpoledne. Nesmějí se pokoušet bombu deaktivovat a rozbušky prý fungují na frekvencích policie a FBI, takže nesmějí používat ani vysílačky... (TV Prima)

DruidKarel

Jedna velká akce a jeden velký malý muž, Bruce Willis je sekáč a tahle série s McLanem je dneska velkou legendou na poli akčních filmů. 4* ()

starbrejkr

Trojka mě dostala. Čekal jsem sestupnou tendenci, jak už to u sequelů bývá, ale trojka se vyšvihla dle mého skoro na úroveň jedničky. Od úvodní procházky po Harlemu s cedulí přes skvělou hádankouvou část (výborný oživení) až po finále na lodi a v přístavu bomba prostoupená parádním jiskřením mezi Willisem a Jacksonem. Jeremy Irons mi přišel jako záporák špičkový, vadila mi snad jediná věc a to nějaké vysvětlení, proč byl McClane suspendován. ()

Crawler-D

Dost slušný akční film, který je radost sledovat. MacClane má kocovinu a někdo hodlá vykrást národní rezervy za pomoci mnoha výbuchů. Co víc si přát? ()

Amroth666

Naprosto skvělá jízda Bruce Willise a jeho nového parťáka. Neskutečné, ohromné, úctyhodné a neustále v pohybu. Tenhle akční film patří mezi nejlepší ve svém žánru. Je to třetí díl, ale je to pořád skvělá Smrtonosná past, možná ještě trochu hlasitější, co se týče sprostých výrazů. Najdete zde několik filmových scén, které se stávají po shlédnutí kultovními např: Willis v Harlemu, Willis u telefoních budek, Willisova zkratka k metru, noo, bylo toho hodně. ____ Navíc mám kocovinu jak vrata! ____ To je vyčerpávající zpráva hoši! ____ ()

C0r0ner

Návrat McTiernana je pro mě návratem na vrchol. Na jedničku to sice pořád nemá, ale je to tak špičková akční jízda, že se maximálnímu hodnocení prostě nejde vyhnout. Také se mi moc líbil Samuel L. Jackson, který Willisovi perfektně kryl záda. Někdy se na to zas budu muset podívat, abych už kurva konečně pochopil ten hlavolam s přelíváním vody v barelech. 95% ()

laik_60

Súhlasím s Golfistom. Trojka nebola o nič horšia ako prvé dve časti. Bojujúci, zakrvavený Willis udržiava diváka v napätí od začiatku až do konca. ()

Wormboy

Dalsie pokracovanie a dalsia hviezdicka dole...Uvodna scena v cernoskej stvrti bola velmi vydarena,len skoda,ze Jeremy Irons sa predchadzajucim "zaporakom" ani trosku nevyrovnal...skoda. ()

agathon

Ale jo... no... ale proč ne... no... jooooo. je to docela dobré. Asi tak o Johnovu ustupující kštici pod dvojkou. Žádný oslepující moment jako tanec bosích nohou na střepch z jedničky nebo střílečka v nedostavěném terminálu ve dvojce, ale přesto pořád dost originální scénář. Pozoruhodné je především zdánlivé rozevření příběhového prostoru, kdy se onou "smrtonosnu pastí" stává celé město a ona klaustrofobní centrovanost jedničky i skrze zbratření obou padouchů přechází v jaksi "agorafobickou" rozprostraněnost. John se už tak neschovává, ale naopak musí běhat z jednoho konce města na druhý. Není už kanárkem v kleci, ale spíš krysou v ohromném bludišti. Jakoby ty dvě McTiernanovy "pasti" tvořili spíše zvláštní diptych než s Harlinovým mezičasem ucelenou trilogii. ()

pakobylka

Simon kupodivu nečeká na vánoce, což je docela zásadní změna. Dále se nabízí otázka, zdali Holly ještě čeká na Johna ... nebo John na Holly. Ale jinak je všechno při starém - naštěstí. Neboť John McClane se vrací opět ve velkém stylu. Co na tom, že se s každým dalším filmem mílovými kroky vzdaluje byť jen zdání jakékoli možné reality, když vždycky přijde se zbrusu novou extravagantní zápletkou - a především stoprocentně ručí za naprosto excelentní a údernou zábavu. ()

PavelVanekArt

Že se to už nepovede potřetí? Kdepak, to mi tam nesměl hrát L. Smith a Jeremy Irons. A námět třetího dílu mi sedí tak moc, že ho mám o půl procenta raději než první díl. Kocovinový Bruce je špičkovej, starostlivej sekundující Samuel skvělej a vejce pojídající němec Irons geniální. Mně osobně nic nechybí k dokonalosti. 5* a.k.a 100.5% ()

Juto

Je to vypätý, strašne zábavný akčný film. Režisér John McTiernan prekonáva predchádzajúcu časti (McTiernan režíroval prvú, Renny Harlin druhú) strojmi, kaskadérskymi kúskami, hlukom, guľkami a vnútornosťami. Kamera z ruky ešte viac zlepšuje pocit úzkosti publika a funguje dobre. Wow. 10/10 ()

fars

Jj, starej dobrej Mclane je zpet a opet srsi hlaskama. Kdysi jsem tenhle film videl jen do pulky a pak jsem usnul u bedny. Die hard 3 je prave do te pulky svizna, akcni a vtipna, takze jsem si film zapamatoval jako super pecku. Ted jsem to konecne dokoukal po sto letech dokonce a zjistil jsem ze to zas takova bobma neni, ne konci zacne byt film utahany a krapet nudny, ale i tak solidni podivana :-) .......... Vanocni update: Seru na to, porad je to McClane a ten u me nikdy pod 4* nepujde! ()

Googlak

Tak tento diel je určite najbohatší na hlášky a sprosté nadávky , ... Žeby aj preto sa mi tak páčil?:-) , ...Bruce v skvelej forme a súcitil som počas celého filmu s tým ako sa cítil , ... Viem o čom hovorím :-) No, když o tom mluvíte, nedávno jsem začal cítit takovej palčivej pocit mezi prstama u nohou. Myslel jsem, že je to plíseň nebo tak něco... - Moja najobľubenejšia hláška tohto filmu - BRAVO!! ()

campix

Johnu McClanovi už nestačí souboje s partou teroristů v opuštěných a uzavřených prostorech a ve svém třetím dobrodružství pod režijní taktovkou Johna McTiernana si bere na pomoc parťáka, kterým je nikdo jiný než Samuel L. Jackson, který celé schéma filmu poměrně oživuje, a oba čelí nebezpečí v podobě rafinovaného padoucha v podobě Jeremyho Ironse. Hra na kočku a myš začíná a nebýt docela přehnaného konce, je to opravdu skvělá akční zábava, která rozhodně nedělá ostudu svým starším bratříčkům a pěkně se na ni kouká. ()

WolfR

Další akční pecka, ano i trojka Die Hard je skvělým filmem! McClaneovi přibyl parťák ztvárněný Samuel L. Jacksonem, rozsah plánů hlavního padoucha, solidního Jeremy Ironse, se zvětšil a vrátila se dynamická McTiernanova režie. Nicméně musím podotknout, že závěr byl takový odfláknutý a nevýrazný. 4 hvězdy. ()

dr.fish

Velký Bruce je čím dál drsnější. Čtyřka ale bude teprve to pravé. Na trojku se už ale dá dívat. Jen místy se člověk malounko nudí. Hlavně první třetina je ale velmi dobrá, má tempo a vtip. 70% ()

Smrtonosná past 6 se Samuelem L. Jacksonem?

Smrtonosná past 6 se Samuelem L. Jacksonem?

16.04.2014