Uprostřed New Yorku vybuchne za bílého dne bomba. Atentátník zavolá šéfovi policie Walterovi a chce hrát hru „Simon říká“ s poručíkem Johnem McClanem. Walter se mu snaží vysvětlit, že McClane je suspendován, ale když Simon pohrozí, že nechá vybuchnout další budovu, nechá Walter Johna najít. Prvním jeho úkolem je jít do černošské čtvrti s transparentem, že nenávidí černochy. Všimne si ho černý prodavač Zeus a John mu při rozhovoru řekne, o co jde. V ten moment si ho však všimne i parta mladíků a vytáhnou na něj zbraně. Zeus Johnovi pomůže a společně ujedou taxíkem. Dostanou se na policejní stanici, kde se všichni snaží vypátrat Simonovu totožnost. Johnův kolega analyzoval Simonovu bombu, která je velmi propracovaná a součásti na ni byly nedávno ukradeny z jednoho skladu. Podle množství, které zmizelo, je jasné, že Simon může sestrojit obrovské množství bomb, které lze navíc odpálit rádiem, vysílačkou nebo mobilem... Simon znovu zavolá a spojí se s Johnem. Ví i o tom, že Johnovi pomohl Zeus, kterého zapojí do hry také. Za čtvrt hodiny musejí být oba u stanice metra, kam jim zavolá do budky. Po vyřešení jeho hádanky je pošle na další místo, kam musejí dorazit včas, jinak vyhodí do vzduchu vlak metra. John se snaží najít bombu v metru a Zeus jede na určené místo, kam bude Simon opět volat do telefonní budky. Simon to ale neuzná jako splnění úkolu, když přišel Zeus sám. John mezitím našel ve vlaku bombu, kterou vyhodí z okna a ta pak exploduje. Výbuch způsobí obrovské škody v metru i na povrchu, a protože se úkol téměř nedal splnit, myslí si John, že bomba měla vybuchnout právě tady, na Wall Street... Objeví se agenti FBI a několika dalších agentur, kteří si myslí, že za útoky stojí Peter Simon Gruber, bývalý důstojník německé armády, který je zároveň bratrem Hanse Grubera, jehož John před časem zabil v Los Angeles při útoku na budovu Nakatomi. Jeho pomocníky jsou Targo, bývalý důstojník maďarské armády a jeho přítelkyně Katya. Pak zavolá Simon a oznámí jim, že do jedné základní školy umístil jedenáct set kilo trhaviny a je načasovaná na třetí hodinu odpoledne. Nesmějí se pokoušet bombu deaktivovat a rozbušky prý fungují na frekvencích policie a FBI, takže nesmějí používat ani vysílačky... (TV Prima)

mikhail

Asi najslabšia časť série, ale stále je to nadpriemer v žánri akčných filmov. Hlavne rozbeh je trochu horší, ale záver to zase celé vyzdvihuje. Byť to film bez histórie v podobe dvoch predchádzajúcich famozných dielov, dám 4*. ()

PAVLIS

McClane hláškuje společně se svým černým (rasistickým!) parťákem jako o život. Suveréně nejvtipnější díl série. Jenže akci chybí určitá lehkost předchůdců a zvratů je tu tolik, že ke konci začínají nudit. Kouzlo prvních dvou dílů je pryč. ()

kubas369

Dobře jednička je kultovní klasika ale nejlepším dílem tehle serie je bezpochyby tehle ten kousek. Ta hlaškovací hitparáda mezi Willisem a Jackson mě neomrzí asi nidy. A Jeremy Irons je tak neuvěřitelně slisce výbornej že předčí i svého bráchu Hanze. Tohle by měl být prototyp pro každou akční jízdu. ()

kirmakX6on

výrazné zlepšení oproti dvojce, která nebyla nic moc. První část filmu, kdy Bruce hraje poskoka podle požadavků hlavního padoucha sice působí hodně samoúčelně a jako uplná kravina, ale není vše takové, jak se na první pohled zdá....nakonec divák zjistí, že příběh byl dobře vymyšlený a vše mělo svůj dobrý smysl. Taky se zlepšil soundtrack a jeho neatraktivní manželka se ve filmu nevyskytuje, což je pozitivum. Poněkud to tam ale kazí ten "negr" - je to úplnej civilista, kterej ani neumí střílet, ale hlavně že se s Brucem ke konci filmu pokouší dělat zátah na padouchy...to bylo trochu mimo. Celkově: 60% ()

helrohir

Do tretice všetko dobré. Tretie pokračovanie "Die Hard" je síce o niečo slabšie než jeho predchodcovia, ale v rámci žánru ide stále o veľmi kvalitnú záležitosť. Akcia šlape vynikajúco, hlášky sú skvelé, dvojica Willis/Jackson sa vhodne dopĺňajú a záporák Jeremy Irons je takmer tak "dobrý" ako Rickman v jednotke. Len ten dej mi príde zbytočne prešpekulovaný a nie vždy tak úplne logický. 80%. ()

kubilov

John McClane potřetí. Podruhé proti skopčákovi. Jeho úhlavní nepřítel, Jeremy Irons, jenž zahrál Simona Grubera s velkým přehledem, se velmi dotahuje, i když ne úplně (trochu pochopitelně), k výkonu dokonalého Alana Rickmana, jenž se po právu řadí mezi ty nejlepší filmové padouchy. Tentokrát ale John nepracuje sám, což je vzhledem k náročnosti úkolu a zábavnosti jedině dobře, protože pravý černoch z Bronxu, Samuel L. Jackson ve vrcholné formě, nemůže být nikdy průser. Opět skvělý Bruce Willis ve své zřejmě nejkultovnější roli musí prolomit velmi komplikovaný plán, jenž kromě nápaditých hádanek obsahuje i spoustu matoucích slepých ramen, nimiž mu Simon znepříjemňuje život. Die Hard: With a Vengeance se ze všech ostatních pokračování nejvíce blíží dokonalosti prvního dílu, ke kterému se přibližuje jak megalomanským plánem, tak tou největší jízdou, kterou kdy Central Park zažil nebo snad celofilmovou kocovinou, která se objeví vždy, když protivníci nestačí. ()

BlueFourOne

John McClane... Legenda! Dd prvního a třetího McTiermanova díla (5*), přes stále dokonalé druhé. Možná i 4.0 po 12-ti letém nahození, které ale legendu nějak extra neoživilo, ale stále zde byl starý dobrý McClane ve své parádě. Který ale byl totálně sražen pátým pokračováním. Třetí díl, i když o poznání horší než první, stále zůstává mým nejoblíbenějším ze super-akční série Die Hard. ()

Boudyy

Opravdu, tato série je téměř dokonalá. Mnozí nevěřili v úspěch trojky, zvláště když se děj z jednoho uzavřeného místa přenesl na celé město, ale opak je pravdou. Ztroskotalý degradovaný policista John McClane (opět výborný Bruce Willis), který po rozchodu se ženou propadl chlastu, bude muset oživit své schopnosti, když o něj projeví zájem (jak jinak) terorista Simon Gruber (Jeremy Irons), jenž chce pomstu za svého bratra Hanse z prvního dílu. Shodou náhod McClane potká nového parťáka, Zea (Samuel L. Jackson), se kterým i přes počáteční neshody vytvoří skvělý partnerský tým a pustí se do vyřešení případu, který se však ukáže být ještě složitějším...trojka možná mnohé překvapila, opět je zde spousta akce (nezapomenutelná demolice vagonu metra či šílený průjezd Central Parkem), tradiční "mcclanovské" hlášky i dobrý příběh s vedlejším motivem, který se po čase ukáže být klíčovým. Velmi kvalitní pokračování série. ()

liquuid

Maličko je cítit snaha být tak kvalitní, jako předchůdci a urvat to za každou cenu a proto už se mi to asi nezdá na plnej počet, ovšem Bruce opět fantastickej. Nezklame, potěší. Silné 4H ()

Sarcasmgirl

Je to tak na 3,5 *, už to není ono, ale zas to má něco navíc. A nejmenovat se to Smrtonosná past, tak by si vyšší hodnocení zasloužilo. ()

Joiner

Čas vše zhojí a i hrany obrousí. V dnešní době plné až otravně přehnaných akcích ve filmech, kde nic není nemožné a z 90% už koukáme jen na CNG bordel je Smrtonosná trojka vlastně pořád fajn. Hlavně je to ještě film, co má děj, dobré herecké obsazení ,scénář plný hlášek a dialogů a starého dobrého McClana, kterému hodně dobře sekunduje S.L.Jackson. Takže o5 zvedám na **** ()

HEED

Asi poslední film, který poukazuje na kouzlo filmu 90 let. Záporák Simon je opravdu bestie se srdcem a hlavně mozkem. Bruce s kocovinou, k tomu sekundant S.L. Jackson. Tahle dvojka se povedla. ()

Guran

Bruce Willis opět chytá gangstery, ale tentokrát na to není sám. Velmi dobře mu pomáhá Samuel Jackson, který mimo jiné nesnáší bělochy, takže skvělá dvojička. Příběh nás tentokrát nezanese do budovy ani na letiště, nýbrž do města New York. Víc akcí, legrácek, zkrátka vše, co předchůdci mají míň. Hlavní gangster je tady tentokrát humornější a z hlavních hrdinů si dokonale střílí a vodí za nos a myslím, že je jasné proč. Tenhle díl mám rád stejně jako jedničku. Prostě bomba! ()

mrclTV

No toto, John McClane sa nám nejak zmenil. Už nedáva trefné hlášky jednu za druhou a tiež sa už nepredvádza štýlom - ja som záchranca, pozerajte na mňa. Nie je pánom na ihrisku, ale to je skôr pozitívna zmena. Bohužiaľ jedna z mála. Prvá hodina ma príjmne namotala, ale prišlo sklamanie z druhej polovice filmu. Druhá polovica stráca ten náboj, v momente, keď zistíte, že v skutočnosti nejde Simonovi o jeho pôvodný motív. Taktiež, v druhej polovici, je akcia prekvapujúco všedná, fádna, dokonca miestami až zlá a zle sa na ňu pozeralo. Napríklad priehradná scéna alebo nasledujúca automobilová sekvencia. Viac-menej celá druhá časť ma nebavila. Na podobné minely som nebol zvyknutý z predchádzajúcich dielov. Preto je z trojky iba obyčajný akčný film, ktorý ale stále má istú úroveň. ()

Brano

Ďalšie pokračovanie o nepremožiteľnom Johnovi McClaneovi, ktorý tentokrát zachráni mesto pred teroristami, aj za pomoci nového parťaka Samuela L. Jacksona. Oproti predchádzajúcim dielom by som povedal, že ide o mierne zlepšenie. Dej nie je taký chaotický a lepšie sa na to pozerá. Ale každopádne zas ide len o takú rozprávočku, ktorá sa vzdiaľuje realite, najmä ak ide o akčný scény. A opäť zbytočne dlhá stopáž. Začiatok a prostredná časť bola pozerateľná, ale tých záverečných 40 minút bolo utrpeným! Táto séria nie je nič pre mňa. Nikdy tomu neprídem na chuť. Pre niekoho kultová záležitosť, pre mňa obyčajný - podpriemerný akčný film. /45%/ ()

JosefTomas

To je tak, když už nejde odolávat vlastnímu odmítání a přiznat si, že Smrtonosná past s pomstou je výborné pokračování. Dříve jsem ji nedokázal přijít na chuť vlastně jen kvůli Ironsovi, který bez ohledu hereckých kvalit do Pastí příliš nesedí a jednak kvůli tomu chabému finále, jež je na sérii velmi těžký průměr. U zbytku ale už nejde remcat. Willis si s Jacksonem sednul na výbornou, dynamika je díky střídání prostředí naprosto bravurní a jak nerad tento termín používám, je třetí Past asi nejvíc splachovací materiál. Ten film může běžet v telce a lze na něj prakticky naskočit v jakékoliv minutě, protože obsahuje dostatek separátně a chytře navazujících pasáží, že neunudí ani po dvacáté. A že to už není moc Smrtonosná past, ale spíš Smrtonosná zbraň, mě po těch letech přestalo trápit. Stále svěžích 90% ()

subic

Jo to bylo ještě tehdy, když Bruce Wiliš měl ještě vlasy. Trojka je fajn až na to, že už tam různě pobíhá moc policistů, už to není ta klasická sólová akce. Krom toho děj je už takový roztahaný, kratší stopáž tak o 20 minut by tomu nejspíš výrazně pomohla. ()

Smrtonosná past 6 se Samuelem L. Jacksonem?

Smrtonosná past 6 se Samuelem L. Jacksonem?

16.04.2014