Uprostřed New Yorku vybuchne za bílého dne bomba. Atentátník zavolá šéfovi policie Walterovi a chce hrát hru „Simon říká“ s poručíkem Johnem McClanem. Walter se mu snaží vysvětlit, že McClane je suspendován, ale když Simon pohrozí, že nechá vybuchnout další budovu, nechá Walter Johna najít. Prvním jeho úkolem je jít do černošské čtvrti s transparentem, že nenávidí černochy. Všimne si ho černý prodavač Zeus a John mu při rozhovoru řekne, o co jde. V ten moment si ho však všimne i parta mladíků a vytáhnou na něj zbraně. Zeus Johnovi pomůže a společně ujedou taxíkem. Dostanou se na policejní stanici, kde se všichni snaží vypátrat Simonovu totožnost. Johnův kolega analyzoval Simonovu bombu, která je velmi propracovaná a součásti na ni byly nedávno ukradeny z jednoho skladu. Podle množství, které zmizelo, je jasné, že Simon může sestrojit obrovské množství bomb, které lze navíc odpálit rádiem, vysílačkou nebo mobilem... Simon znovu zavolá a spojí se s Johnem. Ví i o tom, že Johnovi pomohl Zeus, kterého zapojí do hry také. Za čtvrt hodiny musejí být oba u stanice metra, kam jim zavolá do budky. Po vyřešení jeho hádanky je pošle na další místo, kam musejí dorazit včas, jinak vyhodí do vzduchu vlak metra. John se snaží najít bombu v metru a Zeus jede na určené místo, kam bude Simon opět volat do telefonní budky. Simon to ale neuzná jako splnění úkolu, když přišel Zeus sám. John mezitím našel ve vlaku bombu, kterou vyhodí z okna a ta pak exploduje. Výbuch způsobí obrovské škody v metru i na povrchu, a protože se úkol téměř nedal splnit, myslí si John, že bomba měla vybuchnout právě tady, na Wall Street... Objeví se agenti FBI a několika dalších agentur, kteří si myslí, že za útoky stojí Peter Simon Gruber, bývalý důstojník německé armády, který je zároveň bratrem Hanse Grubera, jehož John před časem zabil v Los Angeles při útoku na budovu Nakatomi. Jeho pomocníky jsou Targo, bývalý důstojník maďarské armády a jeho přítelkyně Katya. Pak zavolá Simon a oznámí jim, že do jedné základní školy umístil jedenáct set kilo trhaviny a je načasovaná na třetí hodinu odpoledne. Nesmějí se pokoušet bombu deaktivovat a rozbušky prý fungují na frekvencích policie a FBI, takže nesmějí používat ani vysílačky... (TV Prima)

Lukys

Plně našlapaná, zábavná, hláškami přeplněná akční jízda, která nezastavuje a udržuje si štýlo až do konce. SCÉNÁŘ/5 POSTAVY/4 HUDBA/3 VIZUÁL/4 AKCE/4 = 20/25 ()

v.indruchova

Vzala jsem to pěkně od nejnovějšího a stopla u tohohle dílu (více jak 20let starýho). Přišel mi nejzábavnější, sice logicky nebo bojově to je slabší jako kanovější, ale je to aspoň větší sranda a to i S dabingem. Bruce má ještě k tomu na vrcholku zbytek vlasů :) ()

Kushina

Jeden z nejlepších dílů. Díl plný napětí, akce, ale i pořádné srandy. Mcclane je prostě borec jeho smysl humoru je naprosto dokonalý. Když se k tomu přidá několik zvratů vyjde z toho opravdu skvělý film. Jediná kaňka tohoto skvělého filmu je příliš rychlý konec, největší zaporak prostě umřel moc rychle. 85% ()

SmajdalfCZ1

No třetí a stále povedený díl. Kdyby si ostatní filmové série udrželi kvalitu až do třetího dílu jako tahle série, tak by bylo daleko více kvalitnějších filmů ( třeba Transformers ). Zase tu máme reálný akční film. Než začala vycházet smrtonostná pást, tak vycházeli akorát akčňáky s Arnoldem, kde hlavní postava je nabušená a nezranitelná. A smrtonostná past, předvedla, že i normalní člověk, který je tak trošku strašpytel - respektive bojí se smrti - a necítí se nesmrtelně, může bavit. ()

Kozlowski8

Třetího pokračování série se ujal John McTiernan a odvedl skvělou práci. Trojka je svým pojetí trošku jiná než první dva filmy, ale co se týče napětí, nápaditosti příběhu, hereckého složení a svérázného humoru, drží nastolenou vysokou úroveň a mne dokonce bavila více než dvojka a oproti jedničce je horší snad jen v tom, že jednička je prostě jednička. Výborná práce. 85 %. ()

JesterKruger

Skvělé pokračování Smrtonosné pasti, které se nese v úplně jiném duchu než první dva díly, hlavním důvodem je otevřené prostředí, a hlavní záporák, říkající si Simon, mi chvílemi připomínal hádankáře z Batmana navždy. Výborný film to je, ale na první jedničku to nemá. 4*. ()

david141474

Tahle sága je klenot! Zatím ani jeden díl nezklamal. Právě naopak, spíš překvapil a to i tenhle díl. Zatím jsem s touto ságou spokojen. Herci skvělý, opět válí Bruce Willis a tentokrát i Samuel L. Jackson, kterej si krade každou scénu kde se objeví, pro sebe. Soundtrack skvělej. Postavy skvělý. Akce a akční potyčky skvělý. Pěkný CGI. A co je na tomto filmu nejzajímavější a mnoho z vás to překvapí, tak v tomto filmu se objeví i humor a já si myslím, že se to do filmu perfektně hodilo. Nejvtipnější scény jsou určitě rallye v parku nebo scéna s přehradou. Prostě radost pohledět. Je to skvělý film který si určitě ještě někdy pustím! 10/10 Je to skvělý film, ale na díl druhý to nemá, stále si však drží stříbro. Alespoň u mě. ()

Teachman

Námět a zápletka: 5/10 ... Vizuální stránka: 6/10 ... Soundtrack: 5/10 ... Didaktický potenciál: 3/10 ... Celkový dojem: 5/10. ()

PTuranyi

Výborný akčný film s vtipnými hláškami typickými pre sériu Smrtonosných pascí. Tentokrát zavolá Simon a chce sa hrať s Johnom McClaneom. Bruce Willis sa do toho pustí naplno hneď ako ho prejde opica (v tielku je už od začiatku) a nakladačka v Harleme. Priberie si tam na pomoc Zeusa aka Samuela L. Jacksona. Obaja sú skúsení harcovníci a scenár je verný kvalitným akčným béčkam, takže o zábavu je postarané. Takže začína naháňačka po New Yorku za nastraženými bombami. Najprv metrom, potom aj vodovodnými tunelmi k priehrade a čaká nás ešte lezenia po lane na loď. Produkcia je výborná, takže napätie neopadne ani na chvíľu, teda s výnimkou okamihov keď ho hlavní hrdinovia uvoľnia svojimi hláškami. Množstvo logických skratiek a bláznivých kaskadérskych kúskov sa postupne kopí viac a viac, ale je to zábava. ()

Easykill

Johny McClanů, nám ve třetím pokračování kultu dokáže, jak se dá i s kocovinou zbořit půlka města. Abych pravdu řekl, trojku jsem viděl všeho všudy 3x, což se o předchozích říct nedá. Bez těch si vánoce ani nedokážu představit. Což bude asi ten (u mě) hlavní problém. Že přišla taková "velká" změna a die hard není vánoční film. Další menší mínus, je samotný záporák. Gruber negruber, tenhle ocas měl jen telefonní kuličky jak se říká. V momentě kdy zjistíme jak vypadá, to ztrácí všechno trochu na váze. Ale žádná extra trága to není. Kompenzace v podobě Samuela a hromady hlášek je víc než dostačující. Třetí "past" je jedním z nejlepších třetích filmů vůbec. Snad si teď ani nevybavuju žádný tak skvělý třetí díl čehokoliv. Legendary.. ()

F2003F

Jednoznačne najsvižnejšia a najzaujímavejšia časť série, aj keď ma nedokázala uniesť po celú svoju dĺžku. Vyniká najmä Sam, ktorý si scény kradne bez tolerancie pre seba a je tak veľmi svetlým bodom filmu. Bruce tiež trochu viditeľný herecký posun, ale že by som sa niekedy k Die Hard celkovo vrátil nepredpokladám. Scenár 9/10 ()

Sublog

Smrtonosná past 3 je sice z celé série jasně nejslabší, ale i tak se jedná o velmi nadprůměrný akční film. ()

tribys

Simon říká:Simon říká...McClane říká:Hej demente Skvělá podívaná, která má skvělé temto a nejde jen o nějakou bezduchou věc ()

Mangus

Táto časť je moja najobľúbenejšia z celej série. Aj keď možno nedosahuje filmovej kvality predchodzích dielov, ale mám k nej od detstva vytvorený citový vzťah. Bruce skvelo otrávený životom, Samuel zase s jeho rasovými narážkami, Irons v roli záporáka tiež výborný. Zároveň je to asi najlepšia prehliadka New Yorku vo filme a to si cením. Presne takto si predstavujem USA 90-tych rokov. Všadeprítomné slnko zlepšuje celkové ladenie filmy a hlášky hlavných hrdinov to ešte podtrhujú. Presne takto má vyzerať akčný film. Škoda, že sa dnes už táto typológia filmov až tak netočí. Dnes sú už všade samé efekty, hlavný hrdina pokým nemá nejakú zázračnú schopnosť, odev, alebo poprípade aspoň kostým, tak pred publikom proste neobstojí...aspoň Hollywood si to myslí. Dokonca už aj z McClanea je v štvrtej časti nadčlovek...10/10 ()

Smrtonosná past 6 se Samuelem L. Jacksonem?

Smrtonosná past 6 se Samuelem L. Jacksonem?

16.04.2014