Titul Road to Perdition lze chápat ve dvou významech. Perdition je jméno města, do kterého jede Michael Sullivan (Tom Hanks) se svým synem Michaelem Sullivanem jr. (Tyler Hoechlin). Perdition - zatracení - je také eufemismus pro peklo. A Sullivan senior poznává, že si zvolil životní cestu vedoucí do pekel. Modlí se, aby svého syna od takové cesty uchránil. Je rok 1931, doba velké hospodářské krize. Michael Sullivan, nájemní vrah, pracuje pro irský gang. Do jeho života vstoupí pan John Rooney (Paul Newman). Zachrání mu život dřív, než si Michael Sullivan vůbec uvědomí, že o krk jde. Pan Rooney je pro Sullivana seniora vzorem. Totéž k svému otci cítí Sullivan junior. Annie Sullivanová (Jennifer Jason Leigh) svého muže velmi miluje. Neptá se ho na jeho práci. Má se dobře a je za to vděčná, ale často má strach. Bojí se o děti. Avšak práce zasáhne do života Sullivanovy rodiny. Umírá manželka Annie a jejich starší syn. Michael Sullivan se s druhým synem vydává na cestu odplaty a vyrovnání. (oficiální text distributora)

TomikZlesa

Film typu "Hm tady už nic nevymyslíme, šoupnem tam slavný herce a bude to" . Místo mysteriozního krimi sem sledoval drama o vztahu otce a syna a sem tam nějaký ten náznak gangsterky kterou sem od začátku čekal. Ani skvělý Hanks to nezachránil. A že tady bylo hodně na čem pracovat ! Po úžasný Americký kráse slabota. A vlastně ani ten konec , který se ze začátku zdál laciný film jako celek nezahcránil. ()

dubinak

Po skončení tohoto filmu jsem si řekla: ,,O čem to vlastně bylo?" Po chvilce přemýšlení jsem přišla na to že,byla zajímavá myšlenka udělat z milovaného tatínka mafiána,který si každou noc chodí zastřílet do lidí,ale film také ukazoval pravdu o hezkém vztahu otce se synem. A ten konec mě teda dost šokoval. ()

zuzinka2

Sam Mendes mě i na napočtvrtý dostal, tentokrát komorněji pojatým mafiánským filmem s výbornou atmosférou 30.let o společné cestě otce se synem za pomstou. Kromě bezchybné režie (nejvíc mě v hlavě utkvěla scéna střelby v dešti) musím pochválit i hudbu a herecké výkony hlavních hrdinů. 90% ()

laik_60

Ja neviem, čo máte proti tomuto filmu. Na rozdiel od niektorých mojich obľúbencov, mňa ten film dostal. Pokladám za jeden z dobrých mafiánskych gangsteriek. Tie dlhé plantajúce kabáty skrývajúce pištol či samopal, alebo uhrančivý pohľad Hanksových očí spod klobúka s kvapkajúcou dažďovou vodou, ... staré hranaté fordky v uliciach Chicaga ... skrátka kamera bola úžasná. Celý príbeh som vnímal očami chlapca, ktorý ho na začiatku začal rozprávať a ktorého rozprávaním na konci film aj skončil. Skončil tak ako mal. K tomu všetkému dobý herecky výkon Hanksa, Newmana ktorým dobre asistoval Law dal filmu ten správny gangsterský punc. ()

C0r0ner

Ať mi nikdo neříká, že Mendes nevolal Spielbergovi, co má dělat. Na takové režijní geniality prostě sám nemá. Zákonitě se to musí líbit člověku, který hrál Mafii, protože Road to Perdition (kdyby byl natočen dřív) klidně mohl sloužit jako vzor pro vývojáře. Parádní příběh z třicátých let, který je emotivní, akční i strhující zároveň. 95% ()

Phos4rus

Sam Mendes si nasadil americkou krasou hodne vysokou latku. Sice se ji primo nevyrovnal, ale je k ni hodne blizko.Krasne vizualni provedeni vse jen podtrhuje. Spoluprace Hanks a Newmam neni na zavadu. ()

Wormboy

V celku zaujimavy gangsta´pribeh ochuteny peknymi zabermi, dobrymi hercami a peknou T.Newmanovou hudbou, avsak dejovo predvidatelny a na klasiku zanru pozerajuci len z velkej dialky. Ziadna snaha o sokovanie, ci vybocenie zo zabehnutej a predovsetkym bezpecnej cesty. Ale pozera sa na to sakramentsky dobre. 3,5/5* ()

kusper

Miluju klasické gangsterky a ve chvíli, kdy Tom Hanks vezme do ruky samopal Thompson s bumbnovým zásobníkem není co řešit. ()

Andre3000

Tohle nebyla cesta do pekla, ale spíše peklo samotné. Hodně smutný, ale zároveň poutavý příběh, jak se často lidé díky kterým vše získate, stanou těmi co vám to vezmou a ještě si k tomu vezmou cennější věci. Střída se tu hodně celebrit v čele se skvělými Hanksem,Craigem a Newmanem, Jude Law pak potvrdil to co jsem myslel již dávno a to, že už mi v moc filmech nesedí. ()

campix

''Kdo to je ? To je tvůj kluk ? Musel být schovaný někde v autě. A dokáže o tom mlčet ? Je to můj syn. Tak to je záruka Miku.'' Nečekal jsem, že Road to Perdition bude až taková pecka. Obsazení je totiž naprosto perfektní (ať už hlavní role, tak i ty vedlejší), režie je strojově přesná a hudba od Thomase Newmana dokonale padnoucí. Jeden z mála filmů (společne s Cronebergovými Východní přísliby), který se dokázal v poslední době přiblížit mafiánským klasikám. Ať už svou dobovou atmosférou nebo dějem. Viděli jsem již spoustu zpravování Italské, Kolumbijské či Ruské mafie, ale té Irské zatím tolik nebylo a i tím by mohl být pro mnoho lidí Road to Perdition zajímavý. Zároveň je tento film posledním, za který byl Paul Newman nominován za Oscara. Vřele doporučuji všem. Alternativy: Kmotr,Východní přísliby,Mafiani. ()

zette

Dobre natoceny film s kvalitnim hereckym obsazenim. Na film z mafianskeho prostredi bych vsak cekal hutnejsi atmosferu. Vyborna hudba. ()

necisty

I když jsem trošku podváděl, tak tohle je můj 400. komentář a rozhodně si tohle jubilejní číslo zaslouží. Kombinace dobrých herců a kvalitního děje ovšem ani nemůže vypadat jinak. Řekl bych, že scéna s deštěm a thompsonem nemá konkurenci:) ... byl to můj táta. ()

pakobylka

Viděno očima dítěte byla to taková pospolitá, uzavřená komunita: Vstřícně naladěné společenství s jasně danými vztahy i vzájemnými vazbami a s pevně stanovenými pravidly ... něco jako široká, obětavá a milující rodina. Jenomže co se stane, pokud je dítě nadmíru - a poněkud nepatřičně zvídavé ? Řekněme, že události se začnou vyvíjet maličko nestandardně. V lehké panice se vymknou kontrole (následkem čehož se poněkud zdramatizují) - a najednou je nejen žádoucí, ale jaksi nezbytně nutné rychle improvizovat. Víte ... neřekla bych, že tahle cesta vede přímo do zatracení. Jakoby to vzala oklikou ... přes očistec. Což může znamenat i (ne)určitou naději ... 4,5* ()

PROCESOR

Tak sem to viděl po delší době a nechci jít s hodnocením dolu, ale…Vždy mě fascinovalo, jak šli mafiáni v neděli vzorně do kostela, aby se pak v pondělí navzájem bez mrknutí oka postříleli. Myslel sem, že když už někdo vstoupí, nebo je přijat do mafie, tak „rodina“ by měla být vším a ta která se postará. Tady je to přesně naopak. Je vidět, že zisk je až na prvním místě a vražda malýho kluka se zamete, stejně jako několik desítek let oddané práce šéfovi. To potom vidíte hodnýho strýčka úplně v jiném světle. Jasně pár momentů s drsnými kukuči tam bylo, ale …Polovinu filmu utíkají, kdy se nic moc neděje, kromě toho, že otec a syn po traumatickém zážitku hledají k sobě cestu. Zajímavá je postava fotografa, která to hodně zvedla. ()

emo

Skvelá gangsterka so skvelým hereckým obsadením. Jediné čo mi vadilo, bol predvídateľný koniec.... ()

WolfR

Vynikající gangsterka, kde nechybí klobouky a thompson, i když zase tak obvyklá gangsterka to není. Hodně balancuje na hraně černého humoru, nechybí vážnost, avšak aby se to mohlo rovnat Coppolovým nebo Scorseseho opusům, chybí ZÁVAŽNOST, ponurosti je zde dost. Mendes umí tvořit atmošku a vést herce, 4 hvězdy. ()

mortak

První polovina filmu je čistých pět. Každá scéna buduje napětí a tenzi, atmosféra by se dala krájet, Hanks, Newman, Craig, dávají ze sebe to nejlepší, kamera a režie dokonalost sama... Jenže v druhé půlce divák čeká emocionální sbližování otce se synem a dostane Jude Lawa, který sice není špatný, ale patří do úplně jiného filmu. A ta jedna scéna na farmě nese daleko méně emocí než třeba podobné sbližování Jonese juniora s otcem v Křížové výpravě. Jistě, scéna v dešti, tam mi spadla čelist až na zem, jen je škoda, že Mendes nezvládl vztah otec-syn stejně dokonale jako vztah zaměstnanec-zaměstnavatel. A právě proto nakonec dávám "jen" čtyři hvězdy. ()

Tetované a jiné holky pro Daniela Craiga

Tetované a jiné holky pro Daniela Craiga