Titul Road to Perdition lze chápat ve dvou významech. Perdition je jméno města, do kterého jede Michael Sullivan (Tom Hanks) se svým synem Michaelem Sullivanem jr. (Tyler Hoechlin). Perdition - zatracení - je také eufemismus pro peklo. A Sullivan senior poznává, že si zvolil životní cestu vedoucí do pekel. Modlí se, aby svého syna od takové cesty uchránil. Je rok 1931, doba velké hospodářské krize. Michael Sullivan, nájemní vrah, pracuje pro irský gang. Do jeho života vstoupí pan John Rooney (Paul Newman). Zachrání mu život dřív, než si Michael Sullivan vůbec uvědomí, že o krk jde. Pan Rooney je pro Sullivana seniora vzorem. Totéž k svému otci cítí Sullivan junior. Annie Sullivanová (Jennifer Jason Leigh) svého muže velmi miluje. Neptá se ho na jeho práci. Má se dobře a je za to vděčná, ale často má strach. Bojí se o děti. Avšak práce zasáhne do života Sullivanovy rodiny. Umírá manželka Annie a jejich starší syn. Michael Sullivan se s druhým synem vydává na cestu odplaty a vyrovnání. (oficiální text distributora)

cula2

Takže co na to říct? Tomuhle snímku chybí něco k dokonalosti,a nevím co přesně to je...Hanks,Newman,Law jedou svoje parádní představení.Nejlepší jsou hlášky typu "Jsem rád že jsi to právě ty" .Závěr tohoto filmu,myslím zhruba posledních 40 minut je excelentní.Viděno v originále s titulkama a nyní s dabingem.Dávám tomu 4 a něco.Zjizvený fotograf je stejně nejlepší!!! ()

Stanix

Dramatická gangsterka s velmi příjemně působícími záběry, které jen podtrhují krásně plynulý pozvolný děj. Herci byli sqele vybráni, zřejmě s úmyslem velkých kontrastů mezi nimi, což se určitě povedlo. Musím ocenit "práci" Jude Lawa, který byl silně přesvědčivý a i přes malý prostor, jež mu byl dán, se mu role "šakala" podařila stvořit na výbornou. ()

brigante

Jsou dva typy lidí ve vztahu k tomuto filmu. U jedněch kouzlo s každým dalším shlédnutím vyprchává. Těm druhým se film s každým dalším shlédnutím líbí víc a víc. Patřím, zdá se do té druhé skupiny :) . Pateticky : každá scéna, každý záběr, každé jednotlivé okénko filmu je možné vyjmout , zarámovat , vytisknout , nalepit , whatever. Mendes je Bůh, tenhle film je dokonalej. Nejlepší film o vztahu otce a syna. Nevím, co mě bavilo víc. Jestli to, že během pár okamžiků dokáže vyjádřit to, na co ostatní potřebují celý film. Nebo to, že když přijíždějí Michael a Michael do Chicaga, člověku se chce přestat dýchat. Příběh je obyčejný , co si budem povídat. Ale ta realizace, ta realizace. Oscar za kameru, bez výhrad. Absence nominace Danielu Craigovi , pozoruhodné. Ale nenominovat Mendese za režii ?? Kam dali akademici doprdele oči ?! When people ask me when Michael Sullivan was a good man ...or if there just no good in him at all ... I always give the same answer. I just tell them. He was my father. ()

Rastabilly

Parádní film, který podle mého vyniká především velice působivými, místy až uměleckými scénami, skvělou prácí s kamerou a hlavně citlivou a přitom dechberoucí hudbou. Základní skladba filmu působí dost nenáročně. Však nabaluje se na ni silná atmosféra, jež se drží na stejné úrovni po dobu celého filmu. Na jednu stranu bych uvítal větší využití postavy Juda Lawa, na tu druhou však musím přiznat, že především hloubka scén už tak natáhla film na dvě hodiny. Ale i tak, díky Same. Skvělá práce. ()

GudMen

Pozapomenutá gangsterka o otcích a synech a poslední práce Conrada L. Halla, na níž se zub času zbaběle vylomil. Přesto ji neshledávám tak bezvadnou jako kdysi. Snad totiž vlivem komiksové předlohy, snad vlivem samotného režiséra hraje moc ráda na efekt. ()

papadoce

Toto je po prvý krát, kedy mi vo filme vadí Tom Hanks. Všetko ostatné na tomto filme je dobré a Jude Law je absolútne skvelý. Dokonca aj Craig čo to zahral. Byť miesto Toma Hanksa niekto iný a mať to o niečo vhodnejšiu hudbu tak tomu napálim aj viac, ale takto by som to zastavil na 3,5. ()

J.e.r.e.c

Marně dumám, co mi bránilo naplno se do Mendesovy gangsterky ponořit. Není úplně klasická, i když tak vypadá; dokonalý oldschool styl, s dobře známou zápletkou, která ovšem v drobnostech uhýbá žánrovému diktátu. Má hodně společného s Leonem, ale výsledný dojem je výrazně jiný... výrazně méně výrazný, neemotivní. Možná je to Tomem Hanksem, který působí odtažitě (což byl asi záměr), a zdá se mi, že vlastně nemá, co hrát. Vidím spíš herce, než jeho postavu. Ostatní mě bavili daleko víc; kluk je vynikající, Craig správně hajzlíkovský, Paul Newman udělal za svojí filmovou kariérou tečku v duchu hesla „to nejlepší na konec“ a Jude Law... s ním bych se hned nechal vyfotit! Filmařině není co vytknout, ale to americky krásný srdíčko holt tentokrát schází. 75 % ()

AshT

Velmi zdařilá adaptace DC komiksu a to jsem si myslel, že nikdy nemůže fungovat komiksová gangsterka Road to Perdition mne vyvedlo z omylu. Tom Hanks, Paul Newman Jude Law a Daniel Craig v příběhu o nevědomosti,zradě a pomstě. Film nemá nouzi o zvraty a konec byl více než překvapivý. ()

hekla

Téměř dokonalý film. Herecké obsazení boží - Tom Hanks a Paul Newman jako vždy skvělí (od nich už ani nic jiného nečekám), tentokrát mě ale zaujal víc Daniel Craig a Jude Law. Dan tu z velké části hraje hlavně "obličejem", stačí pouhý pohled, a už je jasné, co chystá. Role mu bezvadně padla. No a Jude, jindy tak sympatický, tady nechutně odporný, to se mu opravdu povedlo, a myslím, že se musel při natáčení dobře bavit. Po vizuální stánce to byla také lahůdka, všechny scény pečlivě natočené, hra s kontrasty a barvami skvěle dokresuje atmosféru.A do toho všeho krásná hudba Thomase Newmana - ta ještě nikdy nezklamala. Přesto a bohužel, k dokonalosti něco chybí. Ale opravdu jen málo. ()

Meescha

Pocitacova hra Mafie je ma nejoblibenejsi a tehle film je ji az neuveritelne podobny. Atmosfera nema chybu, Hanks uz snad ani spatne hrat neumi a Mendes je reziser, ktereho si za jeho filmi velmi vazim. Po dlouhe dobe OPRAVDOVA gangsterka! ()

snake

Chápu, že tento film se nemůže líbit spoustě holek, přeci jen je to gangsterka! A jaká gangsterka. Neměl jsem tu čest vidět údajně geniálního Kmotra. Jenže nejenom, že Road to Perditiion je gangsterka, ale neuvěřitelně lidský film o vztahu otce a syna. To se vidí málokdy. Z filmů za posledních pět let mě nenapadá žádný lepší. ()

HanSolo

Hodně slušný mafiánský film, který sice chvílemi nudí, ale jelikož se zde sešli geniální režisér a geniální herci, některé scény díky nim na mě působili tak silně, že musím filmu dát vysoké hodnocení. ()

Prankster

Mám hodně rád filmy o gangsterech, mafiánech a podobně a tenhle je jeden z nejlepších z nich. Thomson v ruce a tvrďácký pohled Hanksovi překvapivě docela jde. Se svým synem tvoří perfektní dvojci a jsou vhodnou součástí děje, ale není nad ty přestřelky - ty teprve dělají tenhle film tím čím je... ()

Zai

Hoho...Sam Mendes opet zabodoval. Popsal nam velmi krasny vztah mezi otcem a synem, ktery nekdy trosku zavani patosem, ale to vubec neni spatne. Vlastne tenhle film neni o mafii, ale o tom, jak by se mel zachovat spravny otec. Kamera nam ukazuje krasne snimky, hudba hraje velmi dobre a od hercu jsem dostal to, co jsem ocekaval. Navic posledni scena v desti je nezapomenutelna. Cili, jestli hledate pravou mafianskou drsnou tematiku tak byste meli spis jit po Godfatherovi, ale jestli touzite po nejakem velice kvalitnim dramatu, tak tu jste spravne. ()

tenista

Po Americké kráse jsem se na další film Sama Mendese velmi těšil. Musím říct, že nezklamal. Výborný film, výborná kamera, výborní herci. Tom Hanks, ať zahraje cokoli, tak já mu to prostě věřím. ()

petisek

Rodinná dráma o vzťahu otca a syna s kriminálnym podtónom. Od tohto filmu sa rozhodne nedá čakať, že to bude mafiánske dielko a lá Krstný otec. Ide skôr o komornú drámu s výborným obsadením (Tom Hanks je opäť raz výborný a sekunduje mu "záporák" Jude Law) a nádhernou kamerou. Oplatí sa vidieť! ()

Yakuza05

Zlatý glóbus 1 nominace : Herec vedl. role - Paul Newman ...... Bafta 2 : Kamera, Výprava. Nominace 1 : Herec vedl. role - Paul Newman. ()

Mr.Roman

Po treťom zhliadnutí dávam konečne plné hodnotenie, pretože toto dielo je ozaj výnimočné. Jednak tým ako zachytilo atmosféru a celkovú podobu doby, v ktorej sa odohráva, jednak perfektným excelentne hrajúcim kompletným hereckým osadenstvom, takisto svojím príbehom a v neposlednom rade réžiou Sama Mendesa, ktorý vďaka Road to perdition (a iným jeho snímkom) práve putuje do mojej top režisérov. ()

LuNaj

Upřímně řečeno, moc jsem od Road to Perdition nečekal. Proč? Protože film režíroval Mendes- režisér dle mého názoru tolik přeceňované Americké krásy. Podíval jsem se na čsfd, uviděl jsem vysoké hodnocení tohoto dílka a říkal jsem si, že se opět všichni nechali nějak unést. Opak je pravdou. Skvělá gangsterka, která se může rovnat samotnému Kmotrovi. ()

Tetované a jiné holky pro Daniela Craiga

Tetované a jiné holky pro Daniela Craiga