Titul Road to Perdition lze chápat ve dvou významech. Perdition je jméno města, do kterého jede Michael Sullivan (Tom Hanks) se svým synem Michaelem Sullivanem jr. (Tyler Hoechlin). Perdition - zatracení - je také eufemismus pro peklo. A Sullivan senior poznává, že si zvolil životní cestu vedoucí do pekel. Modlí se, aby svého syna od takové cesty uchránil. Je rok 1931, doba velké hospodářské krize. Michael Sullivan, nájemní vrah, pracuje pro irský gang. Do jeho života vstoupí pan John Rooney (Paul Newman). Zachrání mu život dřív, než si Michael Sullivan vůbec uvědomí, že o krk jde. Pan Rooney je pro Sullivana seniora vzorem. Totéž k svému otci cítí Sullivan junior. Annie Sullivanová (Jennifer Jason Leigh) svého muže velmi miluje. Neptá se ho na jeho práci. Má se dobře a je za to vděčná, ale často má strach. Bojí se o děti. Avšak práce zasáhne do života Sullivanovy rodiny. Umírá manželka Annie a jejich starší syn. Michael Sullivan se s druhým synem vydává na cestu odplaty a vyrovnání. (oficiální text distributora)

Burrows

O něco málo slabší než Americká krása, ovšem stále silný filmový zážitek, na který se skvěle dívá. Momentálně mě nenapadá, co bych mohl vytknout, snad pomalejší rozjezd, ale na tom zdaleka nesejde. Naopak mě napadá řada věcí, díky kterým se stává Road to perdition velmi pěkným filmem. Především jde o výbornou kameru, která zachycuje scény tak dobře, že je radost na každý záběr pohledět. Obrazová stránka se mimořádně vyvedla. Chvála kameramanovi. Dále jsou to herci. Hankse jsem si do této doby nemohl spojit s rolí gangstera/vraha a ono to funguje. Jude Law jako fotograf, který ujíždí na focení mrtvol, se svým zjevem velice hodí a Paul Newman je třešnička na, už chutném, dortu. V neposlední řadě bych pochválil celý příběh, který není ničím nevídaným, ovšem na chytré a pomstychtivé gangstry se vždycky rád podívám. A nakonec scéna, která by se měla vytesat do skály, a kterou bych doporučil všem ke shlédnutí - jak ji jen nazvat - "noční pomsta za deště " by se hodilo. Váhám mezi 4 a 5*. Kvůli emotivnímu konci nakonec plné hodnocení. ()

Indigitor

Miluju tuhle dobu, miluju mafiány a tady i Toma Hankse. Lidé s Thompsonem pod kabátem mě přitahují a taky je to jasná volba. ()

Grondal

Z tohto filmu na všetky strany trčí kvalita. Kvalita v rôznych oblastiach od hereckých výkonov, samozrejme cez réžiu atď. dalo by sa toho povedať dosť. Žiaľ podľa mňa ani toto nestačí. Tento film je z môjho pohľadu tak odosobnene spracovaný, že až stratil dušu bez ktorej ostala len škrupina, ktorá sa ma nemohla nijako hlbšie dotknúť. Škoda. ()

4k7

Musím říct, že mě tento snímek od Sama Mendese mile překvapil. Abych se přiznal, tak Tom Hanks nepatří k hercům, které bych měl nějak extra v oblibě a tento film je vyjímka, potvrzující pravidlo. S rolí otce, jenž se šikovně mstí za smrt své rodiny, se vypořádal výborně. Byl to jiný Tom Hanks, než na kterého jsem zvyklý z jeho nejprofláknutějších filmů. Road to Perdition je drama, které má nápad a je vskutku prvotřídně natočené. S kamerou se zacházelo velice šikovně a obraz má specifický barevný nádech, který podtrhuje dobu 30. let. Chybělo málo a mohlo to být za plný počet ()

Queendom

Zklamání. Průměrná gangsterka, kterou natočil režisér, mající obecně skvělej cit pro záběry a výběr herců. Ale pár hodně dobrej scén z tohohle studenýho příběhu dechberoucí drama neudělá. Mendes mě prostě občas úplně mine, někdy jeho způsobu podávání emocí nerozumim. ()

Dinsberg

Tom Hanks, klaďák nebo i záporák, vždy exceluje a s ním i většina hlavního obsazení. Paul Newman jako by celý život byl mafiánským bossem, který řeší všechno (i svou smrt) s naprosto chladnou hlavou. Fascinující jsou také přestřelky, které nekopírují žádný styl pohybu a umístění kamery, ale vytvářejí si svůj vlastní. Díky němu divák vidí jen přesně to co má vidět (tady mám namysli ono zrcadlo na dveřích koupelny). Film pro mě překonávající i kmotrovskou trilogii, do které se mi nepodařilo proniknout. ()

migele

Talent Hankse je neocenitelný. Hanks dělá z filmu skvost, vlastní rukou přidává tu třešinku na obrovský dort, který upekl Sam Mendes a jako jahody do něj zamíchal Newmana, který byl dokonalý a Craiga, kterého moc jako slabocha neznáme. 95%. GoodJob ()

Bigwave

Od dob Kmotra tu máme další vláčnou, ale o to napínavou gangsterku. V hlavní roli výborný Hanks, který je prostě Pan herec. I když by se dalo o tom to film říct, že nemá zrovna originální zápletku a scénář, tak i přes to má jisté kouzlo. Melancholické scény otce se synem střídá krveprolití ve stylu 30.let. Nejvíce poetická a zároveň krásná je noční deštivá scéna, kde Sullivan se svým tomíkem pošle Rooneyho gorily k zemi. ()

Jager_JK

Pro mě nejlepší mafiánský film od dob Kmotra. Atmosféra, která by se dala krájet a herecké obsazení, které se už dnes sejde jednou za Uherský rok. ()

princesofpersia

Skvělý film s velmi pěknou hudbou a výbornými herci (nicméně nejsem si jistá jestli Tom Hanks dokáže ještě nějak překvapit nebo zda se bude už napořád držet u toho svého pro mě trochu okoukaného ikdyž stále perfektního standardu). Jediný celkem závažný problém byl, že mě tenhle film prostě dokolen nedostal, což u 100% filmového zážitku vyžaduju. Ikdyž s odstupem bych tu první polovinu i na těch 5* hodnotila, ale ta druhá půlka mi prostě zas až tak nesedla (možná to bude těmi sentimentálními scénami???). Jedno je ovšem jasný: střílečka v děši nebo zrcadlové dveře v koupelně Daniela Craiga patří k nejlepším scénám vůbec. ()

macetoma

Určitě hodně zajímavá mafiánská gangsterka. Chvílemi jsme si připadal, jako když hraji hru "Mafia". Tom Hanks v roli ve které jsem si jej neuměl ani představit a ve které bych jej nečekal to zahrál velmi dobře. Ostatní - Newman, Craig, Law se také nemají za co stydět. Scéna s Thompsonem v lijáku je asi typická pro tento film. Dávám 4 hvězdy. ()

Katka232

Jak moc nemusím tenhle žánr filmů, tak tento se mi velice líbí. Hanks se přehrál krásně do role mafiana a hlavy rodiny. Rozvíjející se vztah, mezi otcem a synem parádní. Slabší momentky to taky mělo. Ale nenapadá mě nic, co víc k tomu napsat? ()

Horxus

Tom Hanks mě příjemně překvapil v roli, ve které jsem ho opravdu nečekala. A i celkový dojem z filmu je pozitivní, má skvělé obsazení, spoustu zvratů, dokonalou Newmanovu hudbu, a plynule ubíhá. Možná nebýt tolik té krve a 117 minutové stopáže, pak by to byl svou režijí dokonalý film. Nemůžu než pozvednout pár filmových skvostů, jako například odraz Craiga v koupelnových zrcadlových dveřích na konci filmu, nebo odraz v okně hned na začátku, kdy, musím přiznat, ve mě docela hrklo. 4,4* ()

anyonecek

Skvělý film s dokonalým příběhem, úžasnou kamerou a dechberoucí hudbou. Tom Hanks jako vždy skvělý a nebyl špatný ani jeho nepřítel Jude Law. ()

kubilov

Další z řady gangsterek nového tisíciletí, které si hrají na něco, co ani náhodou nejsou. Road to Perdition je bohužel poměrně nudný film, který měl náběh na velmi povedený snímek, jenže mě moc nepotěšil. I kdyby měl film ty nejlepší herce a tu nejlepší hudbu a přesto mě nudil, prostě by nebyl dobrej. Velká nuda a špatnej scénář, jinak už bych neměl co vytknout. Tom Hanks je rozhodně skvělý herec a jeden z mých nejoblíbenějších, Paul Newman na stará kolena překvapil a nutno uznat, že hudba Thomase Newmana byla podmanivá a opravdu kvalitní, vizuální stránka je také na pochvalu. ()

Tetované a jiné holky pro Daniela Craiga

Tetované a jiné holky pro Daniela Craiga