Dětská hra

• USA Child's Play (více)

Andy dostane k narozeninám úžasnou hračku, která překračuje všechny představy a fantazie. Nejnovější výkřik technologií, funkcemi a možnostmi nabušená panenka, která umí cokoliv. Už to není jenom hračka, je to ten nejlepší kamarád. Je roztomilá jako obrázek a dětem přináší jenom nadšení a štěstí. Andymu a jeho mamince ale přinese jeho nová panenka ještě něco navíc... hrůzu, děs a strach o život. Nikdo totiž netuší, že tahle panenka je zlá jako všechna pekla světa, že dokáže zabíjet, že vraždí moc ráda a navíc s vynalézavostí těch největších psychopatů. Andy i jeho máma Chuckyho opravdovou podstatu brzy poznají, pomoci se ale nedočkají. Takovéhle pravdě totiž nikdo nevěří. A pokud uvěří, tak nepřežije, aby ji mohl potvrdit. Jako třeba soused, jehož záhadně přejela vlastní sekačka na trávu... Dobrou noc, Andy. (Bontonfilm)

silentname

"Child's Play" sa konečne dostalo do kín a bábika Chuckyho sa opätovne dostane von, aby pozabíja pár ľudí. Prečo? Aby mal z toho jeho najlepší kamarát Andy radosť. Okey, na úvod chvíľka úprimnosti... mal som obavy z toho, ako reálne tento film dopadne. Originál z roku 1988 je podľa mňa celkom okey hororová komédia s pár dobrými a efektnými vraždami a okrem toho bábika Chuckyho mala veľmi dobrý dizajn. A keď som videl tohto elektornického Chuckyho, tak som bol z neho jemne zhrozený. Uvažoval som, kto by dobrovoľne chcel túto hračku mať doma a nepôsobila by na neho strašidelne? To je trošku jeden problém s filmom. No potom prídu aj ostatné veci. Málokto v tomto filme má nejakú reálnu osobnosť. Sú to len postavy, ktoré viac posúvajú dej, alebo tu majú nejakú rolu, než by mali nejaké skutočne charakteristiky a osobnostné prvky. A tým pádom nie sú dostatočne zaujímavé na to, aby nám na ich osude záležalo. Film je podľa mňa však dobrý v určitých aspektoch. Jednotlivé vraždy sú spravené poriadne krvavo a vie to dotvoriť atmosféru. Rozhodne to vie v tomto zapôsobiť a gore v tomto filme je dosť dobre spracovaný. Vzťah medzi Andym a jeho mamou je podľa mňa dobre zachytený. Vzťah medzi detektívom a jeho mamou je podľa mňa dobre zachytený. Mark Hamill je podľa mňa dobrý herec, ktorý tu dabuje Chuckyho. A dáva do toho všetko. V druhej polke filmu sa veci konečne začnú trošku posúvať a budeme tu mať pár zaujímavých momentiek a efektných útokov. Alebo teda väčšinou. Jedna vec, ktorej nerozumiem je, prečo by niekto chcel oblečené bábiky Buddi 2 ako medveďov? Hm? A keď sa pustia do útoku, tak je mi jasné, prečo ich do tých kostýmov dali. Všetko to dá zmysel. Tiež mi to trošku miestami až vadilo, keď vidíme Chuckyho s jeho zdvihnutým svietiacim prstom a pripomína mi E.T.-ho. Sú tu dobré časti, sú tu nie moc dobré časti, no niekedy som mal aj problém si film užiť kvôli divákom v kine vedľa mňa, ktorí neustále museli pozerať do mobilov, esemeskovať so zapnutými zvoneniami a počas filmu stále o niečom kecať. To ma dosť dokázalo otráviť. Čo viac dodať ešte nakoniec, než "This is for Tupac!". Kto videl film, pochopí. Hodnotenie: C+ ()

MrHlad

Třináctiletý Andy dostal novou hračku, supermoderní panenku, která si říká Chucky. A Chucky je trošku porouchaný, takže začne zabíjet lidi, aby byl Andy šťastný. Nová verze hororové klasiky moc neděsí, ale příjemně baví komickou brutalitou, slušnými herci a atmosférou ve stylu Stranger Things. Žádný zázrak, ale jako hororová jednohubka nová Dětská hra obstojí. ()

dr.horrible

Ja som predovšetkým strašne rád, že vďaka Stranger Things a It sa teda už asi oficiálne do kín vracajú detské klany a bandy. V reboote Detskej hry tiež jedna je a kludne by som si s ňou pozrel sequel. A prekvapivo, dospelé postavy sú tiež ok; obe hlavné (Plaza a Henry) hrajú moji obľúbenci. Ten film má pozitív viac a to najväčšie je zároveň jeho najväčšou slabinou. Pri novej Detskej hre sa nebavíme o nejakých 80.kových poctách, ale v podstate regulérnom 80’s filme. Stačí si odmyslieť moderné technológie (aj keď na nich stojí príbeh), spracovaním ide o temnú hororovú komédiu, aké sa od 80.tych rokov snaď netočia. Nie týmto štýlom. Finále s hračkarskou apokalypsou v supermarkete (!). Dôraz na gore, humor, atmosféru, vynaliezavé úmrtia. Bohužiaľ si to zároveň berie niektoré staré neduhy a na tých to u mňa trochu stroskotalo. Asi tak, že prvú polhodinu nadšenia, príchodom prvej (ľudskej) vraždy a nonsensov, čo jej nasledovali, vystriedalo sklamanie, nakoľko takéto veci nie sú už tak 30 rokov akceptovateľné. Prechod z komédie do crazy komédie. A záver je zase cool, tak to asi nechám uležať. Seriózne 3, guilty pleasure 4*. ()

EvilPhoEniX

Celkem obstojná nová verze Chuckyho. Chucky nikdy nepatřil mezi mé oblíbené horory, takže jsem přistupoval k filmu chladněji, ale ve výsledku fajn překvápko. Chuckyho Design se sice moc nepovedl, ale povedly se hlavní postavy, bavil mě policista, došlo také na humor a je to překvapivě hezky brutální, minimálně scéna se sekačkou a pilou stojí za to. Škoda, že finále se neutrhlo ze řetězů více, ale i tak vcelku spokojenost za lepší dobrou. 65% ()

Fiftis

Základná kostra zostala rovnaká, aj tentoraz sa dej točí okolo slobodnej matky žijúcej s osamelým synom, ktorý si k narodeninám prial virtuálneho kamaráta. Režisér príbeh posunul do blízkej budúcnosti, kedy už jazdia samojazdiace autá a domácnosť sa dá kompletne ovládať cez aplikáciu, ktorá je prepojená práve s onou bábikou. Aj keď vo filme tečie krv a vnútornosti prúdom, desivého je na ňom pramálo a žáner sa tak, možno zámerne, prehupne od hororu do paródie, čo nemusí byť nutne na škodu. Prvá polovica nabitá gagmi a humorným správaním Chuckyho budí patričný smiech. Po precitnutí postáv, ktorým bábika začne prinášať viac ťažkostí než kratochvíľ a tak sa jej zúfalo snažia zbaviť, je dianie viacmenej uťahané a zbytočné. Zaujímavejšou obmenou sa javí nastoliť apokalypsu, kedy by hračky prevzali totálnu kontrolu nad ľudstvom. ()

• Keď na začiatku filmu pracovník v továrni na hračky sabotuje jeden kus (Chucky) a úmyselne ho poškodí, v pozadí na oblohe udierajú rovnaké blesky, ako v prvom filme Detská hra z roku 1988, keď sa snažil Charles Lee Ray prevteliť do bábiky od Good Guys. (tXtX)
  • Italský název tohoto filmu je La bambola assassina, což je v překladu „Zabijácká panenka“. (Lajty)
  • Film mal rozpočet iba 10 miliónov dolárov. V kinách po celom svete zarobil počas otváracieho víkendu až 45 miliónov dolárov. (tXtX)