Highlander

• Československo Horal (neoficiální název) (více)

Snímek o muži, jehož cesta vede přes staletí a souboji, který začal v roce 1536 na skotských pláních a skončil o čtyři sta padesát let později v New Yorku. Jeho hrdinou je Connor MacLeod, nyní obchodník se starožitnostmi, který se v prologu utká v podzemních garážích Madison Square Garden v souboji meči s neznámým mužem. Poté co muži usekne hlavu, přijme do sebe mocný proud energie, která unikla z mrtvého těla. I když se děj sám odehrává v současném New Yorku, osnovou příběhu jsou osudy skotského horala, narozeného počátkem šestnáctého století. Connor MacLeod totiž patří mezi nesmrtelné, mezi skupinu vyvolených, kteří procházejí staletími a bojují proti sobě navzájem a všichni společně proti démonickému Kurganovi, ztělesňujícímu veškeré zlo. Každý z nich v sobě má část energie potřebné ke zlomení kletby nesmrtelnosti. Té energie, která po setnutí hlavy přechází do těla vítěze a násobí tak jeho sílu. A jen ten poslední, který v sobě nashromáždí energii všech ostatních jí má dostatek, aby dokázal zlomit kletbu a mohl se stát normálním člověkem. Člověkem, který může milovat ženu, bez obav, že mu zestárne a zemře před očima, může počít dítě. Nejprve je však nutno zabít Kurgana, který jediný se chce zmocnit veškeré energie ne proto, aby zlomil kletbu, ale aby se zmocnil světa a změnil jej v peklo. Během vyprávění se Connor ve vzpomínkách vrací do různých epoch a období svého života. Vrací se do roku 1536, kdy byl ve své první bitvě smrtelně zraněn a po zázračném uzdravení obviněn vesničany ze spolku s ďáblem a vyhnán z vesnice. Do doby, kdy se setkal se španělským šlechticem Ramirezem, který mu vysvětlil, že patří mezi nepočetnou skupinu nesmrtelných a naučil jej všemu, co by měl znát. Po jeho smrti a po smrti své lásky, smrtelné ženy Heather, prochází osamělý Connor staletími až k velkému Shromáždění nesmrtelných, při kterém se má definitivně rozhodnout o vítězi. To je také doba, kdy se MacLeod seznámi s expertkou na metalurgii starých zbraní, Brendou Wyattovou, která se stane svědkem horalova finálního střetnutí s věčným nepřítelem Kurganem. (Bontonfilm)

JohnSmith

Moc hezky vymyšlená fantasy s několika opravdu pěknými momenty, ale bohužel se strašně natočenými souboji. K tomu Lambert mi nebyl zrovna dvakrát sympatický, za to Brown byl fakt záporák jak se sluší a patří. ()

SamVimes

Highlander zestárnul a to hodně, střízlivým pohledem bez závoje nostalgie se to už pomalu nedá. Alespoň soundtrack od Queen si ale zaslouží velkou pochvalu. ()

LEGACY

Před pár dny jsem někde četl, že je lidský život moc krátký na to, abychom četli Dostojevského. S tímto tvrzením mám problém a dovoluji si s ním nesouhlasit, každopádně rád toto tvrzení použiji v souvislosti s tímto., ať už to bylo cokoliv. ()

lykan9

Není to nic dokonalého a přesto, že film vznikl již v roce 1986, tak i na tu dobu z toho srší béčkovost, ale Highlander prostě má něco do sebe a já se k němu nesmírně rád vracím. Nemluvě o tom dokonalém spojení, protože když se řekne Highlander musí se říct i Queen, a tato souhra v divákovi vzbudí pocit, že viděl skvělý film a odpustí mu spousty chyb, prakticky v každé rovině, přesto, že by to u jiných filmů neudělal. Highlander prostě patří a bude vždy patřit mezi filmové legendy a právem. ()

Spock

Film s velkým potenciálem, zajímavým dějem ale hlavně skvělou hudbou od skupiny Queen. Jelikož jsem jejich „zarytý“ fanoušek nemohl jsme filmu dát jinak než pět hvězdiček, ale věřte tomu nebo ne není to jenom proto. Lambert jako skotský horal je víc než přesvědčivý stejně jako jeho trochu noblesní samozvaný přítel Ramirez. Oba se do filmu skvěle hodí. Myšlenka souboje nesmrtelných hrdinu o to, kdo zvítězí, je pro mě hodně chytlavá. Odsouzení k samotě, stranící se světa, s bolestnou zkušenosti smrtelností těch, které miloval. Prokletí lidskosti skryté v nesmrtelnosti „soutěžících“ této bizardní hry. Láska pro něj není dar, ale prokletí, které mu připomíná jeho jinakost. Proto nezbývá nic jiného než se zeptat sám sebe. Who wants to live forever? ()

mcleod

Highlander není ani tak povedený film jako kultovní film. Při prvním ještě dětském shlédnutí jsem byl v naprostém šoku z ponuré atmosféry, velmi zvláštního příběhu a především ze zařazení rockové muziky mé první oblíbené kapely Queen. Dnes už tento film hodnotím trochu rezervovaněji, přesto stále ho považuji za jeden z mých nejoblíbenějších filmů. Příběh je zajímavý, i když zoufale nepropracovaný, scénář je místy velmi ubohý, klasické všudypřítomné blesky jakožto vrchol efektů osmdesátých let směšné, ale všechno to tak nějak jde dohromady. Je to možná perfektním hereckým výkonem Seana Conneryho, parádní muzikou Queenů nebo zatuchající atmosférou celého filmu, ale tenhle film je něčím velmi zvláštní a přitažlivý. It's a kind of magic. ()

mirec88

Veľmi pekný film o živote a o tom aká je smrteľnosť krásna a ako túžba po nesmrteľnosti a absolutnej moci degraduje človeka. Lambert a Connery sú úžasní a Queen, ktorých hudba bude vždy nesmrteľná tu majú čo povedať. ()

D28

Toto je film, ktorý nemienim rozoberať.Pretože sa bojím, že by som si pokazila svoj pradávny dojem.Z rovnakého dôvodu som nevidela žiadne pokračovanie,ani seriál.Viem len, že vtedajšia puberťáčka bola nadšená a zdalo sa jej všetko originálne a fantastické.Meče dodali akciu, herci a krajina romantiku, Queen zimomriavky.Skutočne "a kind of magic". ()

Ravi

Jedinou zásadně nepříjemnou záležitostí tohohle filmu je pro mě hudba, ale jinak je to zajímavá prvotina jednoho na měče vyhroceného kultu. Bohužel pokračování tomu strhnula hřebínek. 85% = 4/5 ()

Myrreczech

Nebýt vynikajícího soundtracku od Queenů a sira Conneryho, ani bych to nedokoukal. Hlavní hrdina je nesympatický, slizký a jeho výkon je pod psa. Hlavni záporák je směšný a ještě horší než Lambert. Efekty na svojí dobu možná ucházející, ale nemůžu si pomoct, připomínalo mi to strážce vesmíru. Celý příběh je víceméně průměrný, ale zpracování je hodně pod průměrem. Nebýt soundtracku dám jen jednu hvězdu. Velké zklamání od všemi opěvované klasiky. ()

mkubalikova

Čtvrtou hvězdu přihazuji za hudbu od Queenů, která tenhle film jednoznačně přežije. Nesmrtený totiž není Highlander, ale Queeni. 80% Who wants to live forever? ()

Autogram

Ani vtedy v terminátorských osemdesiatych rokoch ma tento zmodernizovaný rytiersky hrdina nejako nebral a teraz na filme napriek nesmrteľnosti hrdinu vidno zub času. Z celého filmu je nadčasová len hudba Queenu, zvyšok ako dialógy, triky, iné efekty aj príbeh sú ťažko za zenitom. Nedá mi, ale či už zhodnotím podľa dnešných kritérií alebo svojho dávneho pocitu, vychádza mi to na rovnako. ()

Styxos

Jeden z nejlepších fantasy/scifi snímků, jaký byl kdy natočen. Nejlepší film Russela Mulcahyho a nejlepší role Christophera Lamberta. Jedním slovem - klasika. ()

pfa

Báječný starý fantastický film, plný šermířských soubojů, jak na historických skotských pláních, tak v ulicích New Yorku, který ani dnes neztrácí své původní kouzlo. Nechybí zde akce, sťaté hlavy, nádherná příroda, dojemná scéna ba ani špetka vtipu. Tak se nechte unášet příběhem několika staletí, provázeným nádhernou hudbou legendární skupiny Queen... [9/1O] (Highlander, USA+GBR, fantasy) PVP=8 ()

Ironfood

Jednoduchý příběh vyprávěný velice svižným způsobem, ve kterém Mulcahy dobře zúročil své zkušenosti z videoklipů. Střídání scén ze současnosti a minulosti prakticky zaručuje, že se divák nebude nudit. K tomu navíc výborná muzika od Queenů, skvělé středověké scény v nádherných lokacích , charismatický Sean Connery v roli "velkého učitele", nezapomenutelně nechutný záporák a přiměřená dávka nenásilného humoru. ()

Reboot Highlandera se hýbe kupředu

Reboot Highlandera se hýbe kupředu

28.10.2023

O rebootu kultovního Highlandera se mluví už od roku 2008, až v roce 2016 se ale začaly kolem projektu dít nějaké věci – nejprve byl oznámen Chad Stahelski (John Wick) jako režisér, a později Henry… (více)

Jak to vypadá s rebootem Highlandera?

Jak to vypadá s rebootem Highlandera?

31.08.2023

Už to bude pěkných pár let, co byl oznámen reboot kultovní akční sci-fi fantasy Highlander v čele s Henrym Cavillem a režisérem Chadem Stahelskim (John Wick) za kamerou. Jenže Cavill měl od té doby… (více)

Chad Stahelski natočí černého samuraje

Chad Stahelski natočí černého samuraje

21.10.2022

Netflix ukořistil služby režiséra Chada Stahelskise (John Wick), který teď pro streamovací službu natočí adaptaci populární knižní série Black Samurai. Scénář k filmu napíše Leigh Dana Jackson … (více)

Navštivte lokace slavných filmových scén!

Navštivte lokace slavných filmových scén!

09.04.2022