Highlander

• Československo Horal (neoficiální název) (více)

Snímek o muži, jehož cesta vede přes staletí a souboji, který začal v roce 1536 na skotských pláních a skončil o čtyři sta padesát let později v New Yorku. Jeho hrdinou je Connor MacLeod, nyní obchodník se starožitnostmi, který se v prologu utká v podzemních garážích Madison Square Garden v souboji meči s neznámým mužem. Poté co muži usekne hlavu, přijme do sebe mocný proud energie, která unikla z mrtvého těla. I když se děj sám odehrává v současném New Yorku, osnovou příběhu jsou osudy skotského horala, narozeného počátkem šestnáctého století. Connor MacLeod totiž patří mezi nesmrtelné, mezi skupinu vyvolených, kteří procházejí staletími a bojují proti sobě navzájem a všichni společně proti démonickému Kurganovi, ztělesňujícímu veškeré zlo. Každý z nich v sobě má část energie potřebné ke zlomení kletby nesmrtelnosti. Té energie, která po setnutí hlavy přechází do těla vítěze a násobí tak jeho sílu. A jen ten poslední, který v sobě nashromáždí energii všech ostatních jí má dostatek, aby dokázal zlomit kletbu a mohl se stát normálním člověkem. Člověkem, který může milovat ženu, bez obav, že mu zestárne a zemře před očima, může počít dítě. Nejprve je však nutno zabít Kurgana, který jediný se chce zmocnit veškeré energie ne proto, aby zlomil kletbu, ale aby se zmocnil světa a změnil jej v peklo. Během vyprávění se Connor ve vzpomínkách vrací do různých epoch a období svého života. Vrací se do roku 1536, kdy byl ve své první bitvě smrtelně zraněn a po zázračném uzdravení obviněn vesničany ze spolku s ďáblem a vyhnán z vesnice. Do doby, kdy se setkal se španělským šlechticem Ramirezem, který mu vysvětlil, že patří mezi nepočetnou skupinu nesmrtelných a naučil jej všemu, co by měl znát. Po jeho smrti a po smrti své lásky, smrtelné ženy Heather, prochází osamělý Connor staletími až k velkému Shromáždění nesmrtelných, při kterém se má definitivně rozhodnout o vítězi. To je také doba, kdy se MacLeod seznámi s expertkou na metalurgii starých zbraní, Brendou Wyattovou, která se stane svědkem horalova finálního střetnutí s věčným nepřítelem Kurganem. (Bontonfilm)

killjezor

Po letech jsem si celý natěšený pustil Highlandera a nestačil jsem se divit,jak moc mě to nebralo.Na druhou stranu, jediná věc, kterou lze vytknout je na dnešní poměry docela zmatená kamera. ()

Testament

Suverénně jeden z nejlepších fantasy filmů všech dob, jež netrpí nedostakem nápadů a HLAVNĚ ani originality. Tu zmiňuji úmyslně, jelikož v dnešní době, pro kterou jsou typické "kopírky" Pána prstenů, může sloužit tato klasika s minimálním rozpočtem, jako vzor. Geniální po všech stránkách, hvězdně obsazené- Connery, Lambert. Jen škoda, že vznikla další, úplně zbytečná pokračování. ()

Seti

Na Highlanderovi už se sice celkem dost podepsal zub času, ale pořád má svoje kouzlo. Téma nesmrtelnosti je nadmíru lákavé a jeho zpracování se mi taky líbilo. Flashbacky do minulosti byly parádní, jen je škoda, že tvůrci nezpracovali víc různých časových období (alespoň střihy) a soubojů s nepřáteli z různých končin a s rozmanitým stylem boje. Takhle to totiž chvílema vypadalo, že MacLeod byl jen ve Skotsku 16. století a v New Yorku 80. let, a tak trochu se vytrácela ta zoufalá věčnost, na které byl film postavený. Bráno vcelku mě však Horal potěšil. ()

KoRner

Ja viem, človek by povedal o sci-fi historickom filme, ktorému hudbu robí rocková legenda 80-tych rokov, že je to brak...ale keď už, tak je to môj najmilší brak. ()

bruceman7

Jeden z (žánrových) vrcholů osmdesátých let, jako snad jediný podobný film nabitý hudebním podmalováním Freddyho Mercury od hlavy až k patě. 8/10 ()

jondoe

Boly casi kedu by som tomuto snimku venoval plny pocet hviezdiek. Casi sa bohuzial menia a film trosku zostarol. Tie tri silne hviezdicky, ktore mu vsak davam nedavam z nostalgie, ale preto, ze aj ked to uz nie je taka bomba ako kedysi stale sa da na to pozerat. Jedna sa asi o najlepsi film Christophera Lamberta (Tarzana som nevidel). Zaporak je neskotocne dobre vybraty a podporna uloha Seana Conneryho je skvela. K tomu este este vynikajuca hudba nesmrtenych Queenov, tym pravy Nesmrtelnym v tomto filme vyborne pomaha. Tym co Highlandera este nevideli ho odporucam. Mozno Vas ocari ako kedysi mna.:-) ()

xaver

Velmi originální a neotřelý námět. Jeden z nejlepších fantastických filmů které jsem viděl. Hodnotím ho poměrně vysoko, i když tomuto žánru moc neholduji. Lambertovi tato role sedla, a hlavně kvůli němu dávám 4*. ()

honzii

Tak takhle vypadá pravé béčko! Highlander se stal kultovním filmem právem, má totiž srdce na dlani. Všechny jeho nedokonalosti i na svou dobu veliké, které se z dnešního pohledu ještě násobí, celý dojem z filmu akorát výtečně rámují. Ať už je to Skot v podání Francouze nebo těžkopádné a opatrné souboje. Je to jedno. Dokud si dokážete plně vychutnat každé zajiskření meče, dokud vám dokáže Christopher Lambert proniknout svým pohledem až do vaší duše, jste v pohodě. A když se rozezní skladba Who Wants To Live Forever a Lambert hledí své ženě do očí, musíte padnout na kolena. ()

666Carnage

Highlander je zajímavý film a má něco do sebe to určitě ano. Je to i jeden z nejlepších filmů Lamberta. Ale nikdo mi nedokáže vysvětlit proč ty idioti točí další a další díly, který jsou čím dál tim horší. Dyť to sakra ani nemůže vydělávat ne? Kdyby udělali ještě jeden, ale ono je nakonec 5 dílů? Nechápu. Každopádně jednička je dobrá. 75% ()

blueskin

místy zábavné, místy poněkud zdlouhavé retro s lákavým filosofickým přesahem. kultovní status si highlander zaslouží, i když se tu balancuje na hraně tenčí než je ostří macleodovy katany. ()

Loki_Six

"That black knight was the Kurgan. It's because of him that I sought you out. The Kurgans were an ancient people from the steppes of Russia. For amusement, they tossed children into pits with hungry dogs to fight for meat. The Kurgan. He is the strongest of the immortals. He is the perfect warrior. If he wins the prize, mortal man would suffer an eternity of darkness." ()

Wally

Na tyhle staré filmy by měl člověk nostalgicky vzpomínat a nepouštět si je v dnešní době.... Hrozný 😄 ()

cold

Když jsem tento film viděl poprvé, nadabovaný jedným člověkem a já sám chodíce na ZŠ dívaje se na něj u kamaráda, který jako jeden zmála měl video, byl jsem jím doslova unešen. Po shlédnutí druhého dílu jsem myslel, že ani lepší film býti nemůže. Časem se však chutě mění. Přesto se mi první díl líbí. Kombinace Lambert, Connery a Queeni nemohou nepotěšit. ()

Perry-

Po 20 minutách jsem myslel, že to snad vypnu. Nakonec jsem to vydržel a vyplatilo se. Dnes už film sice neoslní triky, ale má stále svou atmosféru (nesmrtelnost a co sebou nese). V době vzniku bych dal 4*, ale vzhledem k tomu, že film byl poměrně pomalý na dnešek, dávám 3*. ()

DailyDreamer

Velmi slušné fantasy, které se ani dnes nemusí za nic stydět. Na souboje plné jiskřících mečů se kouká hezky a hudba od Queenů se poslouchá ještě lépe. Píseň who wants to live forever už budu mít asi navždy spojenou s Connorem MacLeodem. Hlavní záporák je ten správní mix šílence a slizouna a rozhodně bych si nepřál aby mi šel po krku. V tomto díle je ještě mytologie nesmrtelných tajemná a ne úplně vysvětlena a tak to i mělo asi zůstat, protože to znásiľňení námětu v dalším pokračování je zločin. ()

Paity

Jedním slovem hloupost. Fim Highlander jsem asi vůbec nepochopil, jinak nechápu proč to tak všichni vyzdvihují. Já u toho skoro usnul. Navíc na konci ty různé blesky apod, to je tedy vážně "něco". ()

Reboot Highlandera se hýbe kupředu

Reboot Highlandera se hýbe kupředu

28.10.2023

O rebootu kultovního Highlandera se mluví už od roku 2008, až v roce 2016 se ale začaly kolem projektu dít nějaké věci – nejprve byl oznámen Chad Stahelski (John Wick) jako režisér, a později Henry… (více)

Jak to vypadá s rebootem Highlandera?

Jak to vypadá s rebootem Highlandera?

31.08.2023

Už to bude pěkných pár let, co byl oznámen reboot kultovní akční sci-fi fantasy Highlander v čele s Henrym Cavillem a režisérem Chadem Stahelskim (John Wick) za kamerou. Jenže Cavill měl od té doby… (více)

Chad Stahelski natočí černého samuraje

Chad Stahelski natočí černého samuraje

21.10.2022

Netflix ukořistil služby režiséra Chada Stahelskise (John Wick), který teď pro streamovací službu natočí adaptaci populární knižní série Black Samurai. Scénář k filmu napíše Leigh Dana Jackson … (více)

Navštivte lokace slavných filmových scén!

Navštivte lokace slavných filmových scén!

09.04.2022