Highlander

• Československo Horal (neoficiální název) (více)

Snímek o muži, jehož cesta vede přes staletí a souboji, který začal v roce 1536 na skotských pláních a skončil o čtyři sta padesát let později v New Yorku. Jeho hrdinou je Connor MacLeod, nyní obchodník se starožitnostmi, který se v prologu utká v podzemních garážích Madison Square Garden v souboji meči s neznámým mužem. Poté co muži usekne hlavu, přijme do sebe mocný proud energie, která unikla z mrtvého těla. I když se děj sám odehrává v současném New Yorku, osnovou příběhu jsou osudy skotského horala, narozeného počátkem šestnáctého století. Connor MacLeod totiž patří mezi nesmrtelné, mezi skupinu vyvolených, kteří procházejí staletími a bojují proti sobě navzájem a všichni společně proti démonickému Kurganovi, ztělesňujícímu veškeré zlo. Každý z nich v sobě má část energie potřebné ke zlomení kletby nesmrtelnosti. Té energie, která po setnutí hlavy přechází do těla vítěze a násobí tak jeho sílu. A jen ten poslední, který v sobě nashromáždí energii všech ostatních jí má dostatek, aby dokázal zlomit kletbu a mohl se stát normálním člověkem. Člověkem, který může milovat ženu, bez obav, že mu zestárne a zemře před očima, může počít dítě. Nejprve je však nutno zabít Kurgana, který jediný se chce zmocnit veškeré energie ne proto, aby zlomil kletbu, ale aby se zmocnil světa a změnil jej v peklo. Během vyprávění se Connor ve vzpomínkách vrací do různých epoch a období svého života. Vrací se do roku 1536, kdy byl ve své první bitvě smrtelně zraněn a po zázračném uzdravení obviněn vesničany ze spolku s ďáblem a vyhnán z vesnice. Do doby, kdy se setkal se španělským šlechticem Ramirezem, který mu vysvětlil, že patří mezi nepočetnou skupinu nesmrtelných a naučil jej všemu, co by měl znát. Po jeho smrti a po smrti své lásky, smrtelné ženy Heather, prochází osamělý Connor staletími až k velkému Shromáždění nesmrtelných, při kterém se má definitivně rozhodnout o vítězi. To je také doba, kdy se MacLeod seznámi s expertkou na metalurgii starých zbraní, Brendou Wyattovou, která se stane svědkem horalova finálního střetnutí s věčným nepřítelem Kurganem. (Bontonfilm)

Nivenx

Vynikající nápad, dobré herecké obsazení a dobrý scénář, který z Highlandera dělá dobrý film. Ale představa, že by to bylo tak výborné, abych na něho musel koukat vícekrát, tak to ne! I když je všechno dobré, tak si myslím, že toto téma šlo vyřešit ještě o něco lépe. 55% ()

andrii

Prochází oponou časů. Má tolik životů, kterých okusil. Nadešel ten nejsprávnější, čas nejvyšší, zastavit ty ostatní, aby zůstal jen jeden jediný, ve kterém zakotvil. Dokončit cestu, setkat se se smrtelností. ()

Decker

Na svou dobu dokonale. Dnes jiz trochu zaostava avsak stale se jedna o vynikajici fantasy filmecek. Lambertuv nejlepsi film. ()

LeoH

Osmdesátková nostalgie jako blázen, hymničtí Queeni, věčný život, láska až za hrob a všechny tyhle věci, tehdy převážně vážně, dnes převážně s nadhledem a již řečenou nostalgií. DVD a pak i Blu-ray jsem sice pořídil, ovšem těmhle kouskům stejně nejvíc slušela vydřená VHSka. ()

A.Beech

Slávny Highlander? 77%? Režisér si asi robil z nás dobrý deň, keď od začiatku do konca neustále skákal dejom. Aj keď po čase som si na to zvykol a neprekážalo mi to, ale zo začiatku som stále nechápal, čo sa deje. Časť zaoberajúca sa prítomnosťou Highlandera mi prišla úplne zbytočná. Keby nebolo Conneryho, ktorý drží jednotku aj dvojku ako tak pozeratelnú, tak to ani nedopozerám. ()

filmmovier

Highlanderovi uškodilo u mé osoby zejména to, že jsem ho neviděl dřív - mnohem dřív, nejlépe už v osmdesátkách, v té době jsem ovšem jaksi nemohl a až doteď jsem si na ten film nenašel čas. Jinak mu neuškodilo nic. V současnosti to asi není taková fantastická nálož jako kdysi, ale i tak je to nesmírně super podívaná s fantastickou atmosférou, skvělými herci (Sean Connery by si zasloužil víc prostoru), nádhernou skotskou přírodou a neskutečně famózním soundtrackem od Queenů. Zápletka je skvělá, nápad super, báječně to odsejpá a navíc je to říznuté špetkou pravé lásky.. Fantazie. Jen ten záporák je trošku směšný a hodně béčkový, ale to je fuk. Magie super, akce parádní, celkově skvěle propracovaný film a kvalitní áčková fantasy. Další díly mě nezajímají, ale tenhle si dám rád kdykoliv znovu. 80%. ()

Mrkvič

Moc jsem se těšil na dvd a originální znění. Bohužel zvuk mizerný, tak dojem moc dobrý nebyl. Snad jen Clancy Brown, který si užíval úlohu padoucha maximálně, a jeho drsný hlas. Je to klasika a má mnoho vad, ale co prostě stojí za to, jsou písničky skupiny Quuen. ()

KanjiVital

Nejlepší film s Lambertem v hlavní roli. I Sean Connery zahrál velmi obstojně a k tomu všemu nesmrtelné písně legendární skupiny QUEEN z mého oblíbeného alba A Kind Of Magic. "There's no time for us... There's no place for us... What is this thing that builds our dreams yet slips away from us... Who wants to live forever... Who wants to live forever....? " Tato překrásná píseň mluví za vše. Škoda, že následné díly Higlandera už nedosahovaly kvalit prvního kultovního dílu. ()

ivan_drago

Výborný namět na skvělé scífko. Film má neopakovatelnou atmosféru, což ve špatném slova smyslu dokázali jeho pokračování. Zručně natočené souboje a charismatický Sean Connery táhnou film a nenechájí vás vydechnout. Opravdu klasika. ()

RonaMidu

to byl můj první film,který jsem měla na videokazetě,dodnes ho můžu vidět znova celý od začátku do konce,protože neomrzel ...to všechno přesto,že Christopher Lambert není můj kůň.. ale já už vím,moji oblíbenost filmu umocnila hudba Queen....a ten Kurgan v podání Clancy Browna,ten tedy byl! :-) ()

Blacks

Pěkně natočené Béčko, super hudba a krásná příroda, ale pořád Béčko. Triky jsou dost amaterské i na svou dobu. Stejně jsem se na to podíval jen kvůli cestě na Rovišti. ()

Ryuuhei

Film exceluje na poli střihu, speciálních i praktických efektů. Totálně jsem zbožňoval nápadité prolínačky mezi minulostí a současností, které se v půli bohužel vytratily a nahradily je řadovější střihy. Rozpočet evidentně nechyběl a mohl si dovolit teatrální výbuchy, automobilové honičky a další ničení všeho možného. Doplňuje to působivý soundtrack, z něhož mi asi nejvíc utkvěla skladba od Queenů - Who wants to live forever. Bohužel, celé je to jinak nedomrlé a zdaleka nevychytává tu správnou emotivní a morální stránku, kterou téma nesmrtelnosti může skýtat. Vychází z toho něco, u čeho jsem se po většinu času hrozně nudil a nemohl se dočkat vyvrbení, kde jsem se ani tak pořádně nedozvěděl, jak zdejší nesmrtelnost vlastně funguje, proč jí hrdina oplýval, resp. si vybral osud zrovna jeho a celá ta honba za „pokladem“ se odehrávala v kontrastu dobra (hrdina, nalomený Nash) a zla (slizký, psychopatický a bezcharakterní záporák). Škoda, tohle mělo na víc. ()

Monoxid

Hodně dlouho mi tenhle film unikal a když jsem se na něj po té hromadě těšení se podívala, ani náhodou mě nezklamal. Neměla jsem pocit, že by to bylo kdovíjak nadčasové, efekty taky stály za houby (i na svoji dobu, ale od toho jsou tu jiné filmy, že?). Líbilo se mi kouzelné vylíčení toho, z čeho jsou nesmrtelní nejvíc zoufalí. A taky mě dostal hlavní záporák se svými vtípky. ()

lennyd

Již po staletí zuří souboj nesmrtelných, aniž bychom tušili, že jsou mezi námi. Dnes už jich zbývá jen několik, a i přesto se snaží zabít jeden druhého - a ten poslední si bude moci zvolit, jestli se stane normálním člověkem (jak by rád MacLoad) a nebo naopak ovládne celý svět (po čemž zase touží Kurgan). A začíná se schylovat k závěrečnému souboji ... Vizuálně je tento film jako by vypadl z minulého tisíciletí. Jo počkat, on je z minulého tisíciletí.. Tím jsem jen chtěl říct, že vizuální efekty jsou opravdu otřesné (a to i v tom minulém tisíciletí bylo možné natočit "hezky vypadající" film). Jenže příběh je docela poutavý (i když téma nabízelo mnohem více), malá role Seana Conneryho jako španělského šlechtice taky potěší a hudební doprovod Queenů (zvláště mystická pětiminutovka s Who wants to live forever) - to všechno přidává kladné body.. ()

noriaki

Excelentní trash, který se naprosto zaslouženě stal kultem. Hodně z dojmu dělá hudba, scenérie Skotské Vysočiny, tísnivá atmosféra samoty a chytlavá mystika, protože na herce, režii ani efekty se film spolehnout nemůže. Ty ho ve skutečnosti hází někam skoro k odpadu. Na Highlanderovi je krásně vidět, jak tenoučká je hranice mezi povedeným béčkem a mizerným škvárem. Stačí pár drobností a snímek je pevně zakotven na jedné, či na druhé straně. Tady (alespoň pro mě) úřadoval propracovaný systém časové návaznosti, nadpozemské hlasy většiny Nesmrtelných a celkově výborný mix zvuku. ()

Brain-D

Teda shlídl jsem to až v roce 2009 a musím uznat, chvílemi mě to strašně bavilo. Akční soubje z meči celkem povedené, efekty stejně tak a ani humor nechyběl. Skvělý film o nesmrtelnosti a její problematikou a moudrostí. Prostě pecka 80tých let...A hlavně neztrácej hlavu ! :D ()

Danny F.

Kdysi jsem to viděl a připadalo mi to perfektní a dokonalé. Dnes, kdy je spousta napodobenin a zbytečně mnoho pokračování, mi to už tak dokonalé nepřipadá. 60% ()

Reboot Highlandera se hýbe kupředu

Reboot Highlandera se hýbe kupředu

28.10.2023

O rebootu kultovního Highlandera se mluví už od roku 2008, až v roce 2016 se ale začaly kolem projektu dít nějaké věci – nejprve byl oznámen Chad Stahelski (John Wick) jako režisér, a později Henry… (více)

Jak to vypadá s rebootem Highlandera?

Jak to vypadá s rebootem Highlandera?

31.08.2023

Už to bude pěkných pár let, co byl oznámen reboot kultovní akční sci-fi fantasy Highlander v čele s Henrym Cavillem a režisérem Chadem Stahelskim (John Wick) za kamerou. Jenže Cavill měl od té doby… (více)

Chad Stahelski natočí černého samuraje

Chad Stahelski natočí černého samuraje

21.10.2022

Netflix ukořistil služby režiséra Chada Stahelskise (John Wick), který teď pro streamovací službu natočí adaptaci populární knižní série Black Samurai. Scénář k filmu napíše Leigh Dana Jackson … (více)

Navštivte lokace slavných filmových scén!

Navštivte lokace slavných filmových scén!

09.04.2022