Highlander

• Československo Horal (neoficiální název) (více)

Snímek o muži, jehož cesta vede přes staletí a souboji, který začal v roce 1536 na skotských pláních a skončil o čtyři sta padesát let později v New Yorku. Jeho hrdinou je Connor MacLeod, nyní obchodník se starožitnostmi, který se v prologu utká v podzemních garážích Madison Square Garden v souboji meči s neznámým mužem. Poté co muži usekne hlavu, přijme do sebe mocný proud energie, která unikla z mrtvého těla. I když se děj sám odehrává v současném New Yorku, osnovou příběhu jsou osudy skotského horala, narozeného počátkem šestnáctého století. Connor MacLeod totiž patří mezi nesmrtelné, mezi skupinu vyvolených, kteří procházejí staletími a bojují proti sobě navzájem a všichni společně proti démonickému Kurganovi, ztělesňujícímu veškeré zlo. Každý z nich v sobě má část energie potřebné ke zlomení kletby nesmrtelnosti. Té energie, která po setnutí hlavy přechází do těla vítěze a násobí tak jeho sílu. A jen ten poslední, který v sobě nashromáždí energii všech ostatních jí má dostatek, aby dokázal zlomit kletbu a mohl se stát normálním člověkem. Člověkem, který může milovat ženu, bez obav, že mu zestárne a zemře před očima, může počít dítě. Nejprve je však nutno zabít Kurgana, který jediný se chce zmocnit veškeré energie ne proto, aby zlomil kletbu, ale aby se zmocnil světa a změnil jej v peklo. Během vyprávění se Connor ve vzpomínkách vrací do různých epoch a období svého života. Vrací se do roku 1536, kdy byl ve své první bitvě smrtelně zraněn a po zázračném uzdravení obviněn vesničany ze spolku s ďáblem a vyhnán z vesnice. Do doby, kdy se setkal se španělským šlechticem Ramirezem, který mu vysvětlil, že patří mezi nepočetnou skupinu nesmrtelných a naučil jej všemu, co by měl znát. Po jeho smrti a po smrti své lásky, smrtelné ženy Heather, prochází osamělý Connor staletími až k velkému Shromáždění nesmrtelných, při kterém se má definitivně rozhodnout o vítězi. To je také doba, kdy se MacLeod seznámi s expertkou na metalurgii starých zbraní, Brendou Wyattovou, která se stane svědkem horalova finálního střetnutí s věčným nepřítelem Kurganem. (Bontonfilm)

stration

První díl o Connoru MacLeodovi, který se přesně trefil do vkusu tehdejšího diváctva. Napínavá sci-fi, ve které ještě Christopher Lambert nevypadá směšně. Účast Seana Cenneryho renomé filmu značně zvýšila. ()

Hanyou odpad!

Tolik otázek a žádná odpověď! Kde se vzali nesmrtelní? Proč se musí zabíjet? Co když zbydou jako poslední nějací dva, co jsou přátelé? Můžou se na to zabíjení vykašlat? Proč se nezabíjí na svaté půdě? Proč je to tradice? Jak a kdy ta tradice vznikla? Umí se cítit na dálku? Proč teda Connor necítil Kurgana, když za ním stál v zoo? Jak se Kurgan a Ramirez o Connorovi dozvěděli? Vždy když se objeví nový nesmrtelný, tak ho vždy někdo zaučí? Co byly ty příšery na konci? Znamená to, že nesmrtelní jsou posedlí démonem? Co se stane, když nesmrtelného zabije někdo smrtelný? Kam zmizí ta energie? Proč se nemohl Connor vázat s Rachel, ale mohl se ženskou co zná sotva dva dny? A proč tam nikdo nic nevysvětlil?! Tenhle film mě uráží. ()

Helo

Ze začátku strašnej cringe, kdy kdybych nevěděl, o co jde, tak bych si myslel, že se dívám na nějakou komedii. Strašný herecký výkony a originální dabing, tragický fighty, nulová gradace důležitých scén... ale pak se něco stane a celý se to dost zvedne, začne se víc řešit mytologie nesmrtelných, začne to bejt vtipný ale nikoli nechtěným způsobem a hlavně to začne mít i náznaky epičnosti, dobrou atmosféru, působivý záběry na (snad) skotskou krajinu a i když závěr nenabízí takovou gradaci, jakou by si zasloužil, rozhodně neurazí. A popravdě odehrávat se to celý v historických epochách, tak bych dal i plnou palbu, protože skotská linka byla o dost zajímavější a povedenější než ta současná. A do remaku, prosím, Sama Heughana! (Jakkoli je Henry Cavill bůh, tady bych dal přednost jeho skotský alternativě) ()

FilmFan24

"Může být jen jeden!" Být nesmrtelný je pořádné utrpení pro nadmíru charismatického Christophera Lamberta, který jako Connor MacLeod prochází staletími v tomto nadprůměrně povedeném sci-fi spektáklu, který zaujme i po letech. Hlavní myšlenka filmu, že být nesmrtelným vlastně není zas až takové terno, jak by se mohlo navenek zdát, zarámovaná do efektních šermířských soubojů a to vše doplněné zajímavým střihem a hlavně hudbou Michaela Kamena a skupiny Queen. Film, ve kterém se setkal "Bond" Sean Connery s "Tarzanem" Lambertem. Co víc si přát? "Že měl být jen jeden (film o horalovi)"! ()

JohnMiller

Christopher Lambert mi nikdy nepripadal sympatický.. žiadny jeho film ma nikdy neohúril v detstve som však mal prvého a tretieho Highlandera dosť rád a čo sa týka prvého toho ešte stále uznávam už nie tak ako "za starých čias" ale dá sa. ()

L_O_U_S

Když jste v nemocnici a nudíte se, přijde vám vhod i televize a v ní tahle klasika, o kterou jsem nikdy kdovíjak nestál, ale když už ji zrovna dávali, dal jsem tomu šanci. Je to v podstatě ujetá osmdesátková fantasy se zajímavým záporákem (jak by si asi s dopravními předpisy lámal hlavu někdo, kdo nemůže zemřít?), ničím na mě ale extra nezapůsobila. (1 079.) ()

corona

Keby som Highlandera videla v čase filmovej alebo aj televíznej premiéry ako teenagerka, určite by vo mne zanechal väčší dojem ako teraz. Nalejme si čistého vína, Lambert nie je moc dobrý herec, na Browna sa pozeralo o trošičku lepšie, nad príbehom som sa občas pousmiala. Najväščím plusom bola pre mňa tá magická atmosféra osemdesiatych rokov, ktorá ma občas pri pozeraní príjemne ovanula. ()

kajas

Tenhle boží osmdesátkový flák mi tak dlouho unikal? Lambertovy smutné oči na mě zabíraly už v "Tarzanovi", tady jsem si ale užívala i celý fantasy svět, ve kterém žijí nesmrtelní hrdinové, kteří nemohou zestárnout a zemřít se svou životní láskou. Užívala jsem si megaslizkého záporáka Clancyho Browna (jehož jméno většině z vás nic neřekne, ale jeho sadistický dozorce ze "Shawshanku" už možná ano), užívala jsem si doslova magickou hudbu Queenů. Nebýt toho závěru jak vystřiženého z nějaké německé Rosamunde Pilcher, bylo by to na 5*. ()

IceQueen

Osemdesiate roky, obdobie bezbranných, imrvére vreštiacich žien, udatných mužov, ktorí síce bojovať nevedia (vyjma legiend, samozrejme), ale dokážu to urputne predstierať... a trvalej. ()

ilemas

První díl rozhodně nejlepší, další díly už nestojí za nic. A navíc skvělá hudba od Queen. Vynikající hrátky s kamerou, nádherné přírodní scenérie. Kdysi velký hit, dnes už shit. ()

BoredSeal

Šíleně natočený béčkový námět s rozpočtem áčka,  do kterého se z nějakého důvodu podařilo natáhnout do menší významné role Seana Conneryho. Tenhle film ale v poslední třetině krade z rukou herecky nemožného Lamberta Clancy Brown s jeho spanilou nihilistickou jízdou v čele. Osmdesátky dokázaly být slušně dementní a tenhle film exceluje intenzitou orgasmického sténání vítězných šermířů nebo zbytečného vřeštění žen v blízkosti zla. Jednu hvězdičku za to zvrácené meta pobavení z bizáru. ()

balba

Výborný fantasy , který obsahuje spoustu perfektních akčních scén.Je to opět kult své doby na který se můžete koukat i po dvaceti letech a nikdy nezklame ani nezestárne. ()

lekr

Christopher Lambert má dle mě hodně společného s Lorenzo Lamasem. Až na dva či tři dobré filmy natočil samé sračky. Proto sem si když sem si pouštěl Highlandera měl nepříjemný pocit co že to zas bude za blbost. Ale byl jsem příjemně překvapen. Celkem dobrý námět s povedeným scénářem, dobrými herci a zajímavou časovou smyčkou. Byl jsem celkem spokojen akčoliv po stránce efektů je Highlander na stejné úrovni jako Terminátor, který však dosahuje mnohem větších filmových kvalit. ()

Martin741

V zasade som fanusikom sci-fi, len to musia byt vizualne orgie a la Lord of the Rings. V tomto pripade ide o nudny pribeh, slaboduche dialogy a nicim zaujimavu reziu Mulcahyho. Podla mna precenovany film, ale za nadhernu skotsku prirodu dam predsa len 84 % ()

Figu

Filmová klasika, kterou jsem si chtěl připomenout a kterou už nikdy nechci vidět (smích jako prase)!... Ač nerad, dávám tři hvězdy, ale jen proto, že film má skoro 30 let a tenkrát to prostě pecka byla. Říká se, že kolem třicítky je každý v nejlepších letech, ovšem tady to je opravdu vyjímka, která potvrzuje pravidlo. Lambert směšný, Connery zbytečný, snad jediný záporák byl solidní. Highlander měl zůstat jen v mých vzpomínkách... 50% ()

deepend

Highlander.....v 80 letech docela dost oblíbený film. Teď po letech už to nějak nefungovalo, nevím jestli jsem natolik zestárl já nebo ten film. Každopádně Sean Connery nezklamal (i když ve vedlejší roli), no a samozřejmě skvělé fláky od Queen. Ve 13 bych tomu dal plný počet...... ()

dezorz

Prave som si pozel niekolo samurajskych klasik (2007) a tak som dostal chut aj na klasiku americku, nejaponskeho nesmrtelneho s japonskym mecom. Mozno som to nemal robit, film, ktory bol moj oblubeny, s odstupom casu sa ukazuje ako sice dobre ale stale len Bcko. Lambert rozprava krkolomnou anglictinou ako z porno filmu, spusta scien je realisticky nelogickych, suboje trapne. Ano, je to revolucny film, skvely napad, ale uz mi nie je 15. ()

Jino

Kultovní záležitost, kterou jsem žral, když jsem byl malé děcko. Dnes už mě to tak nebere, hlavně teda kvůli některým stupidním dialogům a možná trikům, které ale na svoji dobu byly dobré. Vzhledem k atmosféře, hudbě, Lambertovi, Connerymu a nostalgii, jenž jsem cítil při sledování Highlandera dávám 70%. ()

Petoss1

Velikán Sean Connery si tentokrát zahral v zaujímavom a netradičnom scifi išlo mu to dobre a bol som len rád že vidím svoju obľúbenú hviezdu. Keď platí že najlepšie sú prvé časti tak tu to je 100% pretože ďalšie pokračovania boli slabý a blbý odvar toho čo kedysi Mulcahy vytvoril. 80% ()

Reboot Highlandera se hýbe kupředu

Reboot Highlandera se hýbe kupředu

28.10.2023

O rebootu kultovního Highlandera se mluví už od roku 2008, až v roce 2016 se ale začaly kolem projektu dít nějaké věci – nejprve byl oznámen Chad Stahelski (John Wick) jako režisér, a později Henry… (více)

Jak to vypadá s rebootem Highlandera?

Jak to vypadá s rebootem Highlandera?

31.08.2023

Už to bude pěkných pár let, co byl oznámen reboot kultovní akční sci-fi fantasy Highlander v čele s Henrym Cavillem a režisérem Chadem Stahelskim (John Wick) za kamerou. Jenže Cavill měl od té doby… (více)

Chad Stahelski natočí černého samuraje

Chad Stahelski natočí černého samuraje

21.10.2022

Netflix ukořistil služby režiséra Chada Stahelskise (John Wick), který teď pro streamovací službu natočí adaptaci populární knižní série Black Samurai. Scénář k filmu napíše Leigh Dana Jackson … (více)

Navštivte lokace slavných filmových scén!

Navštivte lokace slavných filmových scén!

09.04.2022