Herkules (TV seriál)

Herkules

Fantasy / Akční / Dobrodružný

USA / Nový Zéland, 1995, 111x60 min

Joseph LoDuca

Kevin Sorbo, Michael Hurst, Kevin Smith, Jeffrey Thomas, Bruce Campbell, Lucy Liu, Simone Kessell, Hudson Leick, Anthony Ray Parker, Brenda Kendall, Charles Mesure, Gina Torres, Kimberley Joseph, Peter Feeney, Lucy Lawless, Craig Hall, Audie England, Jonno Roberts, Brian Thompson, Tawny Kitaen, Barry Duffield, Jodie Rimmer, Danny Lineham, Morgan Palmer Hubbard, Grant Heslov, Elizabeth Hawthorne, Angela Marie Dotchin, Danielle Cormack, Joel Tobeck, Ryan Gosling, Lisa Chappell, Jennifer Ward-Lealand, Willa O'Neill, Meighan Desmond, Reneé O'Connor, Alexandra Tydings, Erik Thomson, Tamara Gorski, Patrick Kake, Traci Lords, Corinna Everson, Charles Braverman, Jacqueline Collen, Peter McCauley, Jodie Dorday, Maria Rangel, Antonio Te Maioha, Siaosi Fonua, Campbell Cooley, Matthew Chamberlain, Jon Brazier, Sabine Karsenti, Ashley Laurence, Bruce Hopkins, Stephen Lovatt, Nathaniel Lees, Cynthia Rothrock, Sara Wiseman, Stephen Papps, Hori Ahipene, Stuart Devenie, Alison Bruce, Rupert Cox, Jed Brophy, Clare Carey, Bruce Phillips, Reb Brown, Julian Arahanga, Ian Bohen, Tyler-Jane Mitchel, Regis Philbin, Bruce Allpress, Bill Johnson, Jeffrey Meek, Karen Sheperd, Meg Foster, Reece Rocewyk, Nicko Vella, Chris Conrad, Alastair Duncan, Daniel Logan, Paul Glover, Will Kempe, Catherine Bell, Peter Malloch, Amber Sainsbury, Rose McIver, King Kapisi, Scott Weinger, Sam Sorbo, Rob Tapert, Ray Sefo, Brett Stewart, Ian Hughes, John Sumner, Lindsey Ginter, John Watson, Taungaroa Emile, Claire Yarlett, Robert Trebor (herec, a.z.), Charles Keating, Steve Hytner, Mark Ferguson, Jim Ngaata, Martyn Sanderson

Kým si to držalo serióznu tvár, pobehovali tam monštrá a nebola z toho trápna groteska, tak sa to dalo. Ba dokonca sme to ako deti zbožňovali.(6.7.2014)

• Faidra

Moje matka, které vděčím za předávání znalostí řeckých reálií a mýtů obzvlášť, to pokládala za podařenou komedii, protože odmítala věřit, že by to někdo myslel vážně. Já tak tolerantní nejsem.(1.8.2007)

• 2Pac

ono sa to dalo pozerat zo zaciatku.bolo to neokukane a pouzivane triky boli na akej takej urovni.Po prvych 10 castiach tvorcovia zjavne setrili a dosli im napady,zacali pouzivat az prilis fantasy mixy, ktore cloveka s IQ nad 100 pri ich sledovani bolia a zanechavaju trvale stopy na psychike a sedej kore mozgovej.(20.3.2004)

Většinou mě díly bavily pro svoji nápaditost. Některé díly byly dokonce perfektní. Seriál se nebral moc vážně a to na něm bylo sympatické. Kevin Sorbo v roli Herkula na diváka pomyslně pomrkával a tak řada jeho dobrodružství byla spíše vtipná než napínavá. Z dnešního pohledu si asi divák žádá víc, ale neexistuje seriál, který by na antické postavy pohlížel až v rovině parodie a přitom zachovával dobrý vkus. Produkční dohled Sama Raimiho byl na přijatelném výsledku znát a svému bratrovi Tedovi v seriálu pár roliček věnoval. 60%(10.4.2012)

• DaViD´82

Byla to blbost, ale narozdíl od spřízněné Xeny mě to nikdy nebavilo. Žádný nadhled, necharismatický Kevin Sorbo a žádná Gabriela. Místo toho jakýsi metrosexuál Michael Hurst. Navíc i scénáře byly hodně blbé. A hlavně žádný cool bojový jekot.(26.7.2004)

• - Kevin Sorbo prekonal počas nakrúcania filmu Kull Dobyvateľ (1997) sériu mŕtvic, kvôli čomu producenti seriálu upravili niekoľko scenárov a prizvali niekoľko hosťujúcich hercov. (kacer4)

• - Scéna v epizodě, kde Herkules a Autolycus cestují do minulosti, si Autolycus (Bruce Campbell) vyměňuje názory se svým mladším já. Celá scéna se odehrává přesně jako scéna ve filmu Army of Darkness, kde Ash (Campbell) bojuje se zlým já. Tento díl režíroval Sam Raimi. (HellFire)

• - Dolph Lundgren mal pôvodne stvárniť Herkula, ale o úlohu nemal záujem. (m.a.t.o.)