Herkules (TV seriál)

Herkules

Fantasy / Akční / Dobrodružný

USA / Nový Zéland, 1995, 111x60 min

Joseph LoDuca

Kevin Sorbo, Michael Hurst, Kevin Smith, Jeffrey Thomas, Bruce Campbell, Lucy Liu, Simone Kessell, Hudson Leick, Anthony Ray Parker, Brenda Kendall, Charles Mesure, Gina Torres, Kimberley Joseph, Peter Feeney, Lucy Lawless, Craig Hall, Audie England, Jonno Roberts, Brian Thompson, Tawny Kitaen, Barry Duffield, Jodie Rimmer, Danny Lineham, Morgan Palmer Hubbard, Grant Heslov, Elizabeth Hawthorne, Angela Marie Dotchin, Danielle Cormack, Joel Tobeck, Ryan Gosling, Lisa Chappell, Jennifer Ward-Lealand, Willa O'Neill, Meighan Desmond, Reneé O'Connor, Alexandra Tydings, Erik Thomson, Tamara Gorski, Patrick Kake, Traci Lords, Corinna Everson, Charles Braverman, Jacqueline Collen, Peter McCauley, Jodie Dorday, Maria Rangel, Antonio Te Maioha, Siaosi Fonua, Campbell Cooley, Matthew Chamberlain, Jon Brazier, Sabine Karsenti, Ashley Laurence, Bruce Hopkins, Stephen Lovatt, Nathaniel Lees, Cynthia Rothrock, Sara Wiseman, Stephen Papps, Hori Ahipene, Stuart Devenie, Alison Bruce, Rupert Cox, Jed Brophy, Clare Carey, Bruce Phillips, Reb Brown, Julian Arahanga, Ian Bohen, Tyler-Jane Mitchel, Regis Philbin, Bruce Allpress, Bill Johnson, Jeffrey Meek, Karen Sheperd, Meg Foster, Reece Rocewyk, Nicko Vella, Chris Conrad, Alastair Duncan, Daniel Logan, Paul Glover, Will Kempe, Catherine Bell, Peter Malloch, Amber Sainsbury, Rose McIver, King Kapisi, Scott Weinger, Sam Sorbo, Rob Tapert, Ray Sefo, Brett Stewart, Ian Hughes, John Sumner, Lindsey Ginter, John Watson, Taungaroa Emile, Claire Yarlett, Robert Trebor (herec, a.z.)
  • xxmartinxx

Hercules se bohužel nemůže stát guilty pleasure, protože na rozdíl od Xeny nemá ten házející donut a kovovou podprsenku. Proto zůstává jen hříchem z dětství.(13.12.2009)

No neni to tak spatny, i kdyz do role Herkula bych urcite nedal Sorba. Nektery dily se mi libily, ale celkove vzato prumer.(1.2.2005)

• Phobia

Před 14 lety bych přidala dvě hvězdičky, jenže před 14 lety jsem byla hloupoučký teenager a demenci různých filmů a seriálů jsem příliš nevnímala. Seriálový Herkules je naivní a debilní po všech stránkách, blboučká podívaná pro průměrné americké dítě - násilí v soft podobě, Sorbo akorát v jednom kuse rádoby efektně rozdává rány a kopy na všechny strany, ale nikoho nezabíjí, kapka krve neukápne, aby děti (přesněji jejich prudérní rodiče) nebyly pohoršeny či snad šokovány. Pokud budu chtít řeckou mytologii, vykutám z knihovny Petiškovy báje a pověsti, americkými parodiemi nemá smysl ztrácet čas. Ovšem kdysi jsem holt byla mladá a blbá, proto ze sentimentu dávám 20%. EDIT: Poté, co jsem viděla několik minut ze současných českých telenovel, musím "Herkula" přehodnotit, proti "VéKáVéčkům", "Ordinaci v Růžové zahradě" a podobným ultrazblitkům je "Herkules" inteligentní a zábavný seriál. 30%(2.3.2009)

Jako malý jsem seriál s Herkulem miloval. Přišli ponejprvá televizní filmy a pak konečně seriál. Nemohl jsem od toho odtrhnout oči. Kevin Sorbo, ač byl debil, byl nabouchanej až k uším a dával to patřičně najevo. Američani sice historii totálně podkopali a zakopali a příběh napsali občas hodně dementní, nebudu počítat herecké výkony, ale i tak jsem se prostě a jednoduše bavil. Možná proto, že jsem to v té době ještě tolik nechápal. Nedávno jsem se znovu podíval na celou první sérii. Jaké bylo moje překvapení, že jsem se stále bavil a nečekaně jsem každý den čekal, až se budu moct podívat na další díl. Zjistil jsem, že Herkules se pro mě stal dílem, který miluju snad za svojí naivitu nebo za vážnost, se kterou každá postava vystupuje na světlo antické Evropy. Pak přišla ta kráva Xena a všechno šlo do hajzlu...(6/10)(25.4.2007)

• 2Pac

ono sa to dalo pozerat zo zaciatku.bolo to neokukane a pouzivane triky boli na akej takej urovni.Po prvych 10 castiach tvorcovia zjavne setrili a dosli im napady,zacali pouzivat az prilis fantasy mixy, ktore cloveka s IQ nad 100 pri ich sledovani bolia a zanechavaju trvale stopy na psychike a sedej kore mozgovej.(20.3.2004)