Herkules (TV seriál)

Hercules: The Legendary Journeys

Herkules

Fantasy / Akční / Dobrodružný

USA / Nový Zéland, 1995, 111x60 min

Kevin Sorbo, Michael Hurst, Kevin Smith, Jeffrey Thomas, Bruce Campbell, Lucy Liu, Simone Kessell, Hudson Leick, Anthony Ray Parker, Brenda Kendall, Charles Mesure, Gina Torres, Kimberley Joseph, Peter Feeney, Lucy Lawless, Craig Hall, Audie England, Jonno Roberts, Brian Thompson, Tawny Kitaen, Barry Duffield, Jodie Rimmer, Danny Lineham, Morgan Palmer Hubbard, Grant Heslov, Elizabeth Hawthorne, Angela Marie Dotchin, Danielle Cormack, Joel Tobeck, Ryan Gosling, Lisa Chappell, Jennifer Ward-Lealand, Willa O'Neill, Meighan Desmond, Reneé O'Connor, Alexandra Tydings, Erik Thomson, Tamara Gorski, Patrick Kake, Traci Lords, Corinna Everson, Charles Braverman, Jacqueline Collen, Peter McCauley, Jodie Dorday, Maria Rangel, Antonio Te Maioha, Siaosi Fonua, Campbell Cooley, Matthew Chamberlain, Jon Brazier, Sabine Karsenti, Ashley Laurence, Bruce Hopkins, Stephen Lovatt, Nathaniel Lees, Cynthia Rothrock, Sara Wiseman, Stephen Papps, Hori Ahipene, Stuart Devenie, Alison Bruce, Rupert Cox, Jed Brophy, Clare Carey, Bruce Phillips, Reb Brown, Julian Arahanga, Ian Bohen, Tyler-Jane Mitchel, Regis Philbin, Bruce Allpress, Bill Johnson, Jeffrey Meek, Karen Sheperd, Meg Foster, Reece Rocewyk, Nicko Vella, Chris Conrad, Alastair Duncan, Daniel Logan, Paul Glover, Will Kempe, Catherine Bell, Peter Malloch, Amber Sainsbury, Rose McIver, King Kapisi, Scott Weinger, Sam Sorbo, Rob Tapert, Ray Sefo, Brett Stewart, Ian Hughes, John Sumner, Lindsey Ginter, John Watson, Taungaroa Emile, Claire Yarlett, Robert Trebor (herec, a.z.), Charles Keating, Steve Hytner, Mark Ferguson, Jim Ngaata, Martyn Sanderson, Galyn Görg, Noel Trevarthen, Walter Brown
  • Phobia

Před 14 lety bych přidala dvě hvězdičky, jenže před 14 lety jsem byla hloupoučký teenager a demenci různých filmů a seriálů jsem příliš nevnímala. Seriálový Herkules je naivní a debilní po všech stránkách, blboučká podívaná pro průměrné americké dítě - násilí v soft podobě, Sorbo akorát v jednom kuse rádoby efektně rozdává rány a kopy na všechny strany, ale nikoho nezabíjí, kapka krve neukápne, aby děti (přesněji jejich prudérní rodiče) nebyly pohoršeny či snad šokovány. Pokud budu chtít řeckou mytologii, vykutám z knihovny Petiškovy báje a pověsti, americkými parodiemi nemá smysl ztrácet čas. Ovšem kdysi jsem holt byla mladá a blbá, proto ze sentimentu dávám 20%. EDIT: Poté, co jsem viděla několik minut ze současných českých telenovel, musím "Herkula" přehodnotit, proti "VéKáVéčkům", "Ordinaci v Růžové zahradě" a podobným ultrazblitkům je "Herkules" inteligentní a zábavný seriál. 30%(2.3.2009)

• Niktorius

Akce tupá, efekty krutě digitální, epizody jsou na jedno brdo, hreje tam Kevin Sorbo. 40%(24.10.2007)

• Radyo

Američani jsou skuteční géniové. Antickou legendu předělali do pro ně "pochopitelnějšího" hábitu a z Hercula udělali pestrobarevnou a trikama prošpikovanou taškařici, kterou posléze ještě doplnili spřízněným "xeriálem" Xena. V rámci této taškařice jen tak mimochodem neváhali udělat ze starých Řeků vynálezce spousty věcí, o kterých tehdy ještě lidé neměli ani páru (namátkou mě napadá kulečník). Můj verdikt zní: typický konzumní seriál, určený pro stanice typu Novy. Nedoporučuji v něm hledat nějaké reálné historické události a moudra, jde jen a jen o pobavení diváka (pokud to tvůrci ovšem nemysleli vážně).(22.1.2003)

Kevin Sorbo a jeho najvydarenejší životný počin v úlohe bájneho hrdinu Herculesa, natáčaní pod producentskou záštitou Sama Raimiho, bol jeden z tých podarenejších akčných seriálov na ktorých sa dalo pobaviť. Vždy ma bavili podobné seriály z nádychom staroveku aj keď len v raži televíznej produkcie.(22.1.2008)

Mám rád řeckou mytologii a příběhy o ní (( ::(4.12.2005)

• - Pro klesající sledovanost se v 6. sérii natočilo pouze 8 epizod. (Stegr)

• - Natáčalo sa na Novom Zélande a v USA. (Greenpeacak)

• - Scéna v epizodě, kde Herkules a Autolycus cestují do minulosti, si Autolycus (Bruce Campbell) vyměňuje názory se svým mladším já. Celá scéna se odehrává přesně jako scéna ve filmu Army of Darkness, kde Ash (Campbell) bojuje se zlým já. Tento díl režíroval Sam Raimi. (HellFire)