Herkules (TV seriál)

Hercules: The Legendary Journeys

Herkules

Fantasy / Akční / Dobrodružný

USA / Nový Zéland, 1995, 111x60 min

Kevin Sorbo, Michael Hurst, Kevin Smith, Jeffrey Thomas, Bruce Campbell, Lucy Liu, Simone Kessell, Hudson Leick, Anthony Ray Parker, Brenda Kendall, Charles Mesure, Gina Torres, Kimberley Joseph, Peter Feeney, Lucy Lawless, Craig Hall, Audie England, Jonno Roberts, Brian Thompson, Tawny Kitaen, Barry Duffield, Jodie Rimmer, Danny Lineham, Morgan Palmer Hubbard, Grant Heslov, Elizabeth Hawthorne, Angela Marie Dotchin, Danielle Cormack, Joel Tobeck, Ryan Gosling, Lisa Chappell, Jennifer Ward-Lealand, Willa O'Neill, Meighan Desmond, Reneé O'Connor, Alexandra Tydings, Erik Thomson, Tamara Gorski, Patrick Kake, Traci Lords, Corinna Everson, Charles Braverman, Jacqueline Collen, Peter McCauley, Jodie Dorday, Maria Rangel, Antonio Te Maioha, Siaosi Fonua, Campbell Cooley, Matthew Chamberlain, Jon Brazier, Sabine Karsenti, Ashley Laurence, Bruce Hopkins, Stephen Lovatt, Nathaniel Lees, Cynthia Rothrock, Sara Wiseman, Stephen Papps, Hori Ahipene, Stuart Devenie, Alison Bruce, Rupert Cox, Jed Brophy, Clare Carey, Bruce Phillips, Reb Brown, Julian Arahanga, Ian Bohen, Tyler-Jane Mitchel, Regis Philbin, Bruce Allpress, Bill Johnson, Jeffrey Meek, Karen Sheperd, Meg Foster, Reece Rocewyk, Nicko Vella, Chris Conrad, Alastair Duncan, Daniel Logan, Paul Glover, Will Kempe, Catherine Bell, Peter Malloch, Amber Sainsbury, Rose McIver, King Kapisi, Scott Weinger, Sam Sorbo, Rob Tapert, Ray Sefo, Brett Stewart, Ian Hughes, John Sumner, Lindsey Ginter, John Watson, Taungaroa Emile, Claire Yarlett, Robert Trebor (herec, a.z.), Charles Keating, Steve Hytner, Mark Ferguson, Jim Ngaata, Martyn Sanderson, Galyn Görg

Soundtrack Joseph LoDuca: 1. Main Title [1:04] ,2. Hail, Hercules [1:10] ,3. Fight in Hera's Temple [1:52] ,4. Phaedra [3:03] ,5. House of Prometheus [1:19] ,6. More Time/Tickle [2:21] ,7. The Circle of Fire [1:32] ,8. Zeus vs. Hercules [1:55] ,9. The Cure [3:16] ,10. The Runners Pt 1 [1:27] ,11. The Runners Pt 2 [0:56] ,12. Destiny Theme [3:02] ,13. Battle with the Blue Priest [3:14] ,14. The Slave Bar [1:25] ,15. First You Then Stew [1:32] ,16. The Runner Arrives [1:11] ,17. The Cowherds Way [1:31] ,18. A New Dawn [2:59] ,19. Hercules Fanfare [0:32] ,20. Prologue [1:47] ,21. Preparing for Battle [2:44] ,22. Battle with the Beast [1:39] ,23. Journey to Gargarencia [1:42] ,24. The Escape [1:17] ,25. Battle with Hera [2:47] ,26. Hyppolyta [2:11] ,27. Iole [2:32] ,28. The Chasm [1:56] ,29. Alien Cloak [1:52] ,30. Forked Tongues [1:56] ,31. The Old Woman [1:50] ,32. Cerebrus [1:33] ,33. Delirious Deianeira [1:16] ,34. End Title [1:06](9.5.2011)

Keď som bola malá tohoto seriálu som sa nevedela nabažiť no dnes už mi príde nezaujímavý a mnohé veci nezmyselné pretože vtedy som tomu nechápala a zdalo sa mi v ňom všetko super. Dávam 3*(28.6.2011)

• Faidra

Moje matka, které vděčím za předávání znalostí řeckých reálií a mýtů obzvlášť, to pokládala za podařenou komedii, protože odmítala věřit, že by to někdo myslel vážně. Já tak tolerantní nejsem.(1.8.2007)

No neni to tak spatny, i kdyz do role Herkula bych urcite nedal Sorba. Nektery dily se mi libily, ale celkove vzato prumer.(1.2.2005)

• paascha

V něčem takhle stupidním a debilním by neměl Sorbo zůstat sám. Měl by tu hrát i Lorenzo Lamas, Cucek Noris a David Carradine. Určitě by se tu neztratil ani Nic Cage nebo Pišta Segal. O něčem svědčí i to, že tento seriál byl zdrojem pro snad ještě větší kravinu jménem Xena. Ta ale alespoň měla kozy a ráda je ukazovala, ale co silák Herkules? 2 bachy: chudáčku(21.3.2008)

• - Pro klesající sledovanost se v 6. sérii natočilo pouze 8 epizod. (Stegr)

• - Natáčalo sa na Novom Zélande a v USA. (Greenpeacak)

• - Celkem bylo mezi lety 1995-1999 natočeno 116 epizod. Kevin Sorbo, představitel Hercula, se objevil ve 111 z nich. (Stegr)