Gibbons přežil útok na utajovanou vojenskou základnu. Útočníci mají za cíl zlikvidovat amerického prezidenta. Gibbons navštíví vězně - bývalého poručíka Stonea a spolubojovníka z akcí, kterému poradí, aby ve vězení zaútočil, protože se na něj něco chystá. Přiletí pak pro něj vrtulníkem a pomůže mu z vězení uprchnout. Po Gibbonsovi je vyhlášeno pátrání a Stone se stane nový agentem xXx. Podaří se jim dostat do zničené centrály pro informace v počítači. Gibbonse zajme Deckert, současný ministr, bývalý voják, který je namočený v nekalostech. Při výbuchu Gibbons zahyne. Stone s agentem Tobym pátrají po všech členech zapojených do špinavé Deckertovy hry. Stone osloví Charlie, přítelkyni a spojku Gibbonse, která mu pomůže dostat se k Deckertovi. Všichni členové jednotky, kteří podporovali Gibbonse, zmizeli, Deckertovi lidé je hledají. Stone se chytí do Charlieho léčky a je zavřený v domě obklíčeném policisty, kde je zavražděný generál. Jemu se podaří uprchnout. Deckert mezitím svolává všechny své muže a pohřeb generála chce využít jako krycí akci pro vraždu prezidenta. Stone s Tobym zjistí, kde ukrývá Deckert zbraně a vydají se je zničit. K velkému překvapení tam objeví živého Gibbonse a další členy bývalé jednotky. Stone zničí zbraně, podaří se mu utéct a kontaktuje jednoho z agentů tajné vojenské základny Steela. Přesvědčí ho o Deckertových nekalostech a společně naplánují protiútok... (TV Prima)

Snathoras

Osud celého národa je v rukou partičky gangsterských negrů, silné hlášky, bezmyšlenkovité přestřelky, nezranitelný superhrdinovský hlavní hrdina, z autosalonu se ztratí auta za několik milionů a žádný problém...proč ne? :P Však ideální film na takový posezení a nenudění se na dlouhé noční :) já jsem spokojen...sice škoda, že pěkná blondýnka byla zlá a neměla nějakou větší roli s hlavním hrdinou (If you know what i mean xD)...inu člověk nemůže mít všechno xD PS: a potěšil mě tak negr Xzibit! Hned jsem si vzpomněl na nestárnoucí Pimp maj rajt xD ()

Shanen29

Zpočátku jsem nevěděl kam tento filmík zařadit,že by do komixu,nebo akční komedie plné hlášek od ICE CUBE??.Ano,je pravda že jsem se nenudil a to je dobře. ()

masekjc

Bohužel o dvě úrovně dolů a Ice Cube je jen špičkou ledovce. Tohle nemělo vůbec vzniknout a není divu, že to Cohan s Dieselem opustili. Díky bohu, že ještě na začátku. ()

HanSolo

Musím přiznat, že to je lepší než jednička (Ice Cube mi připadá o něco lepší, ale teď mě asi všichni budete chtít sejmout), ale přesto stále úplně stupidní. ()

Sir Ludvig

Napr. na takom Commande je jeho blbost sympaticka a zabavna a zrejme aj coolova. Na druhom xXx je naopak vsetko blbe tym neprijemne otravnym sposobom od "cool" hlasok, "cool" akcie, "cool" efektov az po javlastneanineviemcovsetkoestecoolove..... Ako herec sa mi nepacis Ice Cube. Takze ta nezabijem ako posledneho! ()

MaxForValue

A toto natočil tvorca flmu na Ostrí nože. Ice Cube nemá charizma Diesela, Willem Dafoe ako záporná postava zlyháva, akčné scény sú neprehľadné, ťažko sa hľadajú nejaké veľké pozitíva. Keby to malo ten nadhľad z jednička, poviem si OK, aspoň dačo, ale tých dôvodov vidieť v tom niečo iné než len nepodarenú zlátaninu nádejného režiséra, je veľmi málo. A to to nezačínalo vôbec zle. Odkedy však Ice naskočil z člnom na most, to išlo celé do veľkých xXxxXx. ()

Brano

Už prvý diel bol dosť priemerný, ale tamto zachraňoval aspoň skvelý herecký výkon Diesela a zaujímavý príbeh. No toto pokračovanie nemôžem označiť ináč ako prepadák. Príbeh nudný a hlavný herec Ice Cube nepresvedčivý, až priam amatérskym dojmom na mňa zapôsobil. A pri záverečnej scéne som sa zamýšľal nad tým, čo vlastné pozerám. Či akčný film, alebo nejaký trápny sci-fi. /45%/. ()

Blenny

Původní xXx byla blbina, ale cool blbina. Tohle je spíš už jenom blbost se spoustou dementních dialogů. A Vin Diesel dneska vypadá spíš jako hodný strejda ze sousedtsví, který klukům spraví televizi, aby se mohli dívat na fotbal (sic na skateboardu), než hardcore bas ass motherfucker, co dá všem krutě na prdel. Ztráta času. ()

cinema_cz

Začátek nevypadá špatně, ale s přibývajícími minutami celá podívaná pomalu, ale jistě sklouzává do videoligy. 40 % (Ondřej Vosmík, Ci 05/2005, str. 99) ()

chemikals

hvězdička za efekty....jinak tady sedí hláška : jak z Americkýho filmu.....:-).............více nemám co dodat...možná jen, že jsem to vzdal po 75 minutách ()

matoon97

Ak si zoberieme časť jedna a Novú dimenziu, jednotka bola o dosť lepšia. Akčné scény už neboli tie bitky, výbuchy, krádeže a zbrane, ale len hlúpe moderné vecičky, ktoré mi pripomínali zbrane z filmu Muži v čiernom, takže mi to pripomínalo skôr sci - fi. Ale nebolo to zas až tak zlé, veď Ice Cube sa snažil. A za to mu musím dať 3. ()

x_ander

Oproti jedničce, na kterou nedám dopustit, tu máme neuvěřitelný propad. Proč někoho napadlo vyměnit charismatického hranaře Vina Diesla, Rammstein a evropské prostředí za obtloustlého Ice Cubea, hiphop a okoukanou Ameriku, to nepochopím. Jedna * za občas slušnou akci, ale jinak ruce pryč a nikdy víc. ()

Diesel chystá další xXx

Diesel chystá další xXx

24.08.2015

První xXx si určitě pamatujete. Akčňák z roku 2002, ve kterém FBI naverbuje milovníka extrémních sportů a pošle ho do Prahy, aby tu jezdil na táce po schodech v Nerudově ulici, měl velký úspěch. Vin… (více)