Liga výjimečných

• USA The League of Extraordinary Gentlemen (více)

Je rok 1899, přelom století, když v Londýně zaútočí podivná, dosud nevídaná zbraň. Objevují se dohady, odkud pochází a kdo ji použil k přepadení banky. Bylo to Německo? To to ale popírá. V květnu je Německo napadeno a obviněna je Británie, která též útok popírá… Do Afriky, kde žije slavný Allan Quatermain, je vyslán Sanderson Reed. Má za úkol ho přemluvit, aby se opět dal do služeb Jejího Veličenstva. Zklamaný národní hrdina, který přišel při poslední akci o syna, nejprve odmítá. Když ale nepřátelé rozpoutají přímo na místě prudkou přestřelku, misi přijímá. V Londýně se setkává s tajemným panem „M“, který mu představuje členy Ligy výjimečných: kapitána Nema, neviditelného Rodneyho Skinnera, upírku Minu Harkerovou a Doriana Graye. K nim se brzy přidává i americký agent Tom Sawyer. Jejich úkolem bude zabránit tajemnému Fantomovi, aby vyhodil do povětří město Benátky, kde se má brzy konat důležitá konference, a pak má v plánu rozpoutat světovou válku s novými, dosud neznámými zbraněmi… Allan Quatermain se svými druhy se nejprve vydává do Paříže, kde se k nim přidává obávaný silák Edward Hyde, jinak ovšem doktor Henry Jekyll. Všichni společně se pak nalodí na proslulou ponorku kapitána Nema Nautilus, aby se co nejrychleji dopravili do ohrožených Benátek… Doktor Jekyll si s sebou veze kufřík s lahvičkami lektvaru, který mu umožňuje přeměnit se na příšerného Hyda. Ten doktora neustále láká, aby jednu z nich vypil. Doktor Jekyll se pokušení statečně brání, ale pak jednoho dne zjistí, že mu jedna lahvička chybí. Všichni se domnívají, že sabotérem na lodi je neviditelný Skinner, který zmizel neznámo kam… Nautilus mezitím doplouvá do Benátek, kde se právě koná karneval. Zdá se ale, že zachránci přijeli pozdě: ozve se série výbuchů a několik benátských paláců se kácí k zemi. Přesto se však skupince výjimečných podaří většinu města zachránit, a prozatím tak zabránit i rozpoutání války. Pak ale dojde k překvapivému zvratu: Allan Quatermain zjišťuje, kdo ve skutečnosti je obávaný Fantom… (TV Prima)

spacemaster

Odjakživa jsem fanoušek Jula Verna, tudíž i kapitána Nema. Takže tohle dílko pro mě byla povinnost. Ano je to trochu jak kdyby někdo napsal skvělý scénář, seskartoval ho, slepil kousky jak ho napadlo a natočil podle toho film, ALE! Dívat se na to dá, ztráta času to není a poflakuje se tam můj oblíbený hrdina o kterém jsem četl už v první třídě (ne teď opravdu nekecám.) Akorát jedna dětinská poznámka: Nautilus nikdy nebyl tak velkej :D ()

zuzulatomas odpad!

Akoze nepochopil som film ... Blbost tesil som sa na nieco dobre kedze som videl zaujimave obsadenie, pribeh ? ziadny. Dej ? skoro ziadny. Logika ? absolutne ziadna. ()

Muff

Až se divím, že jsem zvolil tak nízké hodnocení, ale pro mne je to prostě přeplácaná holywůdská tuctovka - vezmeme pár známých postav, uděláme hodně počítačových triků, zasadíme to do nějaké doby, napíšeme přes noc scénář, ve kterém bude jasné, kdo je dobrý, kdo špatný a jak to vycpeme nějakou slámou. Nemá to nic, co by stálo za zapamatování, prostě to jenom prolítně hlavou a zmizí. ()

Palisander

Príliš prekombinované. Nasilu konkurencia tradičným komixovým superhrdinom. Koho asi dajú do dvojky? Čo tak Indiana Jones, Guy Fawkes, Robur Dobyvateľ, Highlander, Casper, Marshmallow Man a slečná Marplová...? Aspoň že kapitán Nemo má dobrý vkus na tuning ;-). ()

Don Maty

Film plný debility. Ale mne tá debilita nevadila, absolútne som sa na to nesústredil a bral som to ako akýkoľvek iný film. A musím povedať, že mám slabosť pre zoskupenia frajerov čo idú zachrániť svet. A milujem filmy s odkazmi na iné veľké filmy alebo postavy. A tu ich bolo požehnane...3* ()

thePivl

Hollywood jak vyšitý, ale na všechny komentáře, které tu jsou a film kritizují bych zas tak nedal. Celkově se jedná o velice slušnou akční podívanou a pro milovníky hrdinů s výjimečnými schopnostmi je to dobrá podívaná. Osobně jsem se nenudil tak jako u jiných filmů, které mají i mnohem lepší hodnocení než tady, takže nemám důvod dávat nízké hodnocení. Nic výjimečného to ale také nebylo. ()

gefr

Nechápu tolik negativních reakcí na tenhle film. Já si ho ihned po odchodu z kina zamiloval a ani další projekce mě neodradily. ()

J.Mayen

Ve svy dobe konkurence Marvelu, Sean Connery ve svem pokrocilem veku predvadi neuveritelny veci a je to stale ten prijemny sympatak. Filmove triky, co si budem povidat, v dnesni dobe byl je i kapesni nintento strcilo do kapsy,ale rozhodne neurazi (teda mozna az na zaverecnou bitvu dvou obru, kdy mi sem tam cukal koutek..). Na kazdy pad tenhle film nakopl karieru Richarda Roxburgha, ktery si v nasledujicic roce zahral jednu z hlavnich rolich ve Van Helsingovi, kde si mezi jinyma hereckami nasel svoji budouci pichavku. ()

beowulf

Jedinou hvězdičku za Nautilus v Benátkách, možná jediný moment, kdy jsem se za tvůrce tohoto "filmu" nemusel stydět. ()

Eridan

Sean uz na akcni sceny nema, cely film ma uplne obycejny neprekvapivy pribeh. Jedine co stoji za zminku jsou specialni efekty. ()

spqr

strašna slabota, a ponorkou do mongolska no neviem asi mam zlu mapu zapletka hrozna , neda sa tam nič pochavalit sam sa sebe čudujem že som dal 1* ()

Muso

Bystrozraký Allan Quartermain obdarený dokonalým inšinktom a čuchom vyškoleného záchranárskeho psa. Kapitán Nemo čo vypadá jak turecký sultán s hustou čiernou bradou až pod pupek. Upírka, ktorá vie pochopitelne lietať a navyše ju počúvajú všetky netopiere. Neviditelný Skinner, chvílami vďaka maske viditelný a chvílami zasa ne. Sladučký blonďáčik Tom Sawyer, vedla ktorého ked buchne bomba ani ofina sa mu neposune. Dorian Gray, samozrejme že nesmrtelný, lebo predsa stárne iba jeho obraz na ktorom je namaľovaný.A Mr.Hyde doktora Jekylla vypadá jak kríženec King Konga a Schwarzeneggra. Tak teraz neviem. Podla mňa je celý tento film jeden úžasný VTIP:-) ()

saladín. odpad!

Je to este horsie nez zle. Je to nevkus a odstrasujuci priklad pre dalsie generacie ako NEnatocit nieco celkom bez duse a bez ducha, zrkadliace nic nez prazdnotu. ()

Zabuza

Slabé tri hviezdičky. Jediná zaujímáva postava je Dorian Gray. Ostaní "gentlemani" pôsobili nevýrazne na čele so starnúcim Connerym a.k.a Quatermanom a najmladším Tomom Sawyerom. ()

Riker

No to byl zase večer... Nejdřív Van Helsing, to radši ani nebudu komentovat a pak hned Liga Výjimečných.Zarytí fanoušci sc-fi akčňáků si asi přišli na své, ale pro mě to byla otřesná slátanina, která nemá hlavu ani patu. Ponorka byla zpracována směšně, to asi návrhář byl po dvoudenním tahu. Jedna hvězda navíc za mojí oblíbenou Petu Wilson. ()

Zemřel Sean Connery

Zemřel Sean Connery

31.10.2020

Smrtonosná past nebude, Disney šlape na brzdu

Smrtonosná past nebude, Disney šlape na brzdu

12.08.2019

Hemsworth předchůdcem Indiana Jonese?

Hemsworth předchůdcem Indiana Jonese?

21.11.2015

Jméno Allan Quatermain už jste možná slyšeli. Sean Connery si tohohle dobrodruha zahrál v Lize výjimečných, adaptaci stejnojmenného comicsu Alana Moorea, a posléze se už nikdy nevrátil před kameru.… (více)

Kapitán Nemo to nevzdává

Kapitán Nemo to nevzdává