Liga výjimečných

• USA The League of Extraordinary Gentlemen (více)

Je rok 1899, přelom století, když v Londýně zaútočí podivná, dosud nevídaná zbraň. Objevují se dohady, odkud pochází a kdo ji použil k přepadení banky. Bylo to Německo? To to ale popírá. V květnu je Německo napadeno a obviněna je Británie, která též útok popírá… Do Afriky, kde žije slavný Allan Quatermain, je vyslán Sanderson Reed. Má za úkol ho přemluvit, aby se opět dal do služeb Jejího Veličenstva. Zklamaný národní hrdina, který přišel při poslední akci o syna, nejprve odmítá. Když ale nepřátelé rozpoutají přímo na místě prudkou přestřelku, misi přijímá. V Londýně se setkává s tajemným panem „M“, který mu představuje členy Ligy výjimečných: kapitána Nema, neviditelného Rodneyho Skinnera, upírku Minu Harkerovou a Doriana Graye. K nim se brzy přidává i americký agent Tom Sawyer. Jejich úkolem bude zabránit tajemnému Fantomovi, aby vyhodil do povětří město Benátky, kde se má brzy konat důležitá konference, a pak má v plánu rozpoutat světovou válku s novými, dosud neznámými zbraněmi… Allan Quatermain se svými druhy se nejprve vydává do Paříže, kde se k nim přidává obávaný silák Edward Hyde, jinak ovšem doktor Henry Jekyll. Všichni společně se pak nalodí na proslulou ponorku kapitána Nema Nautilus, aby se co nejrychleji dopravili do ohrožených Benátek… Doktor Jekyll si s sebou veze kufřík s lahvičkami lektvaru, který mu umožňuje přeměnit se na příšerného Hyda. Ten doktora neustále láká, aby jednu z nich vypil. Doktor Jekyll se pokušení statečně brání, ale pak jednoho dne zjistí, že mu jedna lahvička chybí. Všichni se domnívají, že sabotérem na lodi je neviditelný Skinner, který zmizel neznámo kam… Nautilus mezitím doplouvá do Benátek, kde se právě koná karneval. Zdá se ale, že zachránci přijeli pozdě: ozve se série výbuchů a několik benátských paláců se kácí k zemi. Přesto se však skupince výjimečných podaří většinu města zachránit, a prozatím tak zabránit i rozpoutání války. Pak ale dojde k překvapivému zvratu: Allan Quatermain zjišťuje, kdo ve skutečnosti je obávaný Fantom… (TV Prima)

nula87 odpad!

A to mělo být jako co? Jednoznačný kandidát na jeden z nejstupidnějších velkofilmů, u kterých se dá jenom kroutit hlavou a uvažovat, zda je to nějaká pomsta divákovi, který se nechal nachytat a tento skvost si pustil. Norrington by měl být dán nejen na černou listinu, aby už nemohl tuto stupiditu zopakovat, ale měl by být mučen, podobně jako byli mučeni diváci Ligy. 10% ()

Ajka1

Snímek je sice průměrný, nicméně má svižné tempo, sympatické obsazení a jen velmi málo hluchých míst...narozdíl od neuvěřitelně hloupoučkého a otravného Van Helsinga. Příjemná oddychovka, pro sychravé podzimní večery naprosto ideální. ()

Kubi21

Je to slátanina, je to maglajs, je to guláš, ale když mě se na to tak krásně kouká. Když mě u toho nádherně vypne mozek. A hlavně, když on v tom hraje SIR CONNERY. Prostě, mám to rád. ()

borohub

Sakra jak je možný že mi to připomíná toho nového sherloca holmese a Avangers? Každopádně, nápad velmi dobrý, postavy jsou také dost zajímavé, ale je to nedotažené do konce. Škoda, myslím že by to mohla být zajímavá podívaná. Každopádně méně než 3 hvězdy to ode mne nedostane :) ()

helrohir

Celkom fajn dobrodružný film, avšak z daného námetu by sa so zručnejším režisérom, ale hlavne s lepším scenárom dalo vyťažiť oveľa viac. Zo začiatku sa film javil ako vynikajúce a strhujúce dobrodružstvo s pár dobrými vtipmi, ale keď sa zišla na scéne Liga, film skĺzaval do čoraz väčšej nudy. Z priemerných vôd tento film nevytiahne ani obsadenie, pretože dokonca ani najväčšia hviezda, teda Sean Connery nepredvádza žiadny oslňujúci výkon. Sú tu však pomerne vydarené akčné scény, ale na druhej strane sú sklamaním počítačové triky, pretože v roku 2003 by to snáď išlo aj lepšie. ()

brzozin

Mě se to prostě ani za mák nelíbilo. Brutálně jsem se u toho nudil a myslím, že jsem to ani nedokoukal. Jedna hvězda za v celku povedenou výpravu a navození atmosféry Viktoránské Anglie. ()

darthvader77

Viděno po dlouhé době znovu a nutno říct, že na blbou náladu těžko hledat lepší film. Člověk si navíc při tom zopakuje obrovskou část literatury a to se počítá. Takže za mne rozhodně čtyři. ()

kubilov

Šílená splácanina, který možná ani přesně neví, co chce být. Jen se za každou cenu snaží být velkolepou podívanou. Ať už co se týče původu postav, různých vynálezů, heroizování postav, rádoby trefných hlášek, etc. Ve výsledku jde jen o velké zklamání s několika pár dobrými momenty. ()

Brano

Veľmi nevydarený mix komixových hrdinov a prvkov, ktoré do seba vôbec nezapadajú. Dialógy hrozné a dej tohto filmu je neprehľadný a strašne nudný. Námet bol síce zaujímavý, ale prevedenie o to horšie. Akčné scény takisto nezaujímavé a herci nijak zvlášť neoslnia. Tento film si už rozhodne znovu nepozriem. 1* dávam zato, že som to vydržal dopozerať dokonca. ()

knihovna

Ten co to napsal, nebo natočil musel kouřit slušnej materiál. Bohužel v tomto případě to uměleckou úroveň nijak nezvedlo. Trošku to vypadalo, jako když pejsek s kočičkou vařili dort a k tomu kouřili jointa od scénáristy a režiséra. Jedna hvězda za Conneryho, ale hodně nezasloužená ()

Uberlord

Neudrželo si to moji pozornost... Nedokoukáno. Jedna hvězda za dobrej nápad, ale provedení se vážně nezdařilo. Škoda. ()

mrclTV

Tento film sa snaží, ale jednoducho mu to nejde. Je tu zaujímavá historická éra a vizuál, nesúrodá skupina hrdinov, jasne vyprofilovaný antihrdina, veľkolepá akcia. Základné stavebné prvky dobrého komixu, lenže tu ostali tieto piliere iba na papieri. Vzťahy a iskra medzi postavami sú takmer neexistujúce, historické prostredie je dobré iba na dve alebo tri zaujímavo vyzerajúce rekvizity, hlavný záporák a dej je smiešne priamočiary - v prvých 15 minútach príde pred všetkých svojich protivníkov a povie im ako sa volá, a čo je jeho celý plán, už len stačilo sa zlostne zasmiať a myslel som si, že sledujem 60 rokov starý dobrodružný film...Zo všetkého ostanú iba všetky tie retro-futuristicky/steampunkovo/fantasy vyzerajúce vehikle (takéto kuriozitky ja môžem) a legenda Sean Connery. Obrovsky premrhaný potenciál, mohol to byť skvelý komixový film a skončil ako ďalší film z pre-DCU a pre-Marvel MCU hlavnej éry blockubusterov, na ktorý sa zabudlo. ()

cinema_cz

Liga výjimečných je - mírně řečeno - zmatený film, který jakžtakž funguje jako sled trikových sekvencí. Jakmile začnete o tom, co se na plátně děje, byť jen trochu přemýšlet, budete řádně rozladěni. 60 % (František Fuka, Ci 09/2003, str. 66) ()

AgnesDee odpad!

Představuju si to asi takhle: banda dementů vyrůstajících na klasické literatuře se sešla a řekla si "hele, ty knížky jsou fakt cool, ale pro dnešní generaci už moc ne, tak z nich uděláme akční hrdiny, protože prostě proto". A tak vznikl tenhle všemi stranami přetékající patok plný sraček, který nedává smysl ani v tématu, ani jako akční film. Nejen, že z pohledu žánrovky chrlí jedno klišé za druhým, až je to nezdravý, ale společně se spojením několika ikonických postav literatury devatenáctého století nedává smysl ani nějaké to technické zařazení. Je to steampunk? Protože to nejsou nijak originálně navržené, na tu dobu konstrukčně unikátní vynálezy, ale prostě obyčejné automatické pušky a samopaly vypůjčené z natáčení filmu o druhé světové. Jak jsou vlastně kanály v Benátkách nebo Temže v Londýně hluboké? Protože když vidím loď Kapitána Nema, mám pocit že klidně i půl kilometru. A to nejlepší nakonec. Proč, doprdele, jsou v tomhle filmu hlavními postavami levnější verze Sebevraždného oddílu (i když Sebevražedný oddíl je sračka, nemůžeme si nevšimnout té podobnosti)? Byly ty postavy i v tomto světě napsány jako literární a někdo je z knih vyčaroval? Nebo jsou součástí tohoto světa odjakživa? Ale proč tím pádem dělá Conneryho postava narážky na to, co se jim v životě stalo, když by je neměl znát? Nebo jsou to nějaké zločinecké celebrity? Nebo jak tomu mám kurva rozumět? Samozřejmě nemám nic proti originální předloze. Komiks musíme brát trochu s nadhledem a jsem si jistá, že v něm to funguje jakž takž dobře. Ale ve filmu, ještě k tomu s tak otřesnými počítačovými efekty, prostě ne. Ono by to fungovalo dobře, kdyby byly tyto postavy zasazeny do úplně jiného kontextu a do jiného příběhu, držely se charakterů svých postav z originálních děl a neskákaly od jedné strany ke druhé, jak se to zrovna ději hodí. A to ani nemluvím o záporákovi, který nemá jakoukoli motivaci na nic, co ve filmu udělá, "šokující odhalení" nedává absolutně smysl (ani jedno z odhalení), promluva na gramofonovou desku s promítáním je už úplný vrchol drzosti tvůrců, a hraní si na nacisty z něj a z celého filmu dělá naprosto podprůměrnou, inteligenci drásající patlanici, kterou už doufám v životě nebudu muset nikdy vidět. ()

Zemřel Sean Connery

Zemřel Sean Connery

31.10.2020

Smrtonosná past nebude, Disney šlape na brzdu

Smrtonosná past nebude, Disney šlape na brzdu

12.08.2019

Hemsworth předchůdcem Indiana Jonese?

Hemsworth předchůdcem Indiana Jonese?

21.11.2015

Jméno Allan Quatermain už jste možná slyšeli. Sean Connery si tohohle dobrodruha zahrál v Lize výjimečných, adaptaci stejnojmenného comicsu Alana Moorea, a posléze se už nikdy nevrátil před kameru.… (více)

Kapitán Nemo to nevzdává

Kapitán Nemo to nevzdává